E Grubu M:3 | İtalya 0-1 İrlanda Cumhuriyeti | M.S | 22 Haziran - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

E Grubu M:3 | İtalya 0-1 İrlanda Cumhuriyeti | M.S | 22 Haziran

ZDF'de yorum yapan Oliver Kahn: Conte, Sneijder'in golünün acısını böyle çıkarttı.Kaleci resmen boşa çıktı. İtalya kazanmak istemedi.

CllYkyvWgAA9OAl.jpg

Uzuldum acikcasi. Bu Jenerasyon bitti artik. Ancak yinede en azindan bir ceyrek final gorebilirdik.

Yalniz sunu soyleyeyim. Iyi bir jenerasyon geliyor gibi. En azindan kanatlarda Emre Mor-Sinan ortada Hakan Calhanoglu onumuzdeki turnuvalarda canlar yakar benden soylemesi.

ZDF'de yorum yapan Oliver Kahn: Conte, Sneijder'in golünün acısını böyle çıkarttı.Kaleci resmen boşa çıktı. İtalya kazanmak istemedi.

Oliver kahn biraz da k irlandaya 10 tane net gol kaciran kendi almanlarina baksin

eleme grubunda her sey lehte denk gelmisti burada tam tersi

ispanyadan yenen ofsayt gol olcayin kacirdigi , k irlandanin mucize eseri 1-0 ile kurtarmasi , macarlarin 3 kez one gecip 3-3 e yakalanmalari ve direkten donen toplari

italyanin direkten donen topu ve 85 te gelen gol , tek lehte gelisen belcika maci oldu , o da yaramadi

bu sistem cok adaletsiz , son macta kendisine ne gerektigini bilen takim ile grup liderligini garantilemis takim oynarsa boyle satilik goruntulu maclar cikar ama 16 takimla devam edilseydi de biz orada olamazdik o da ayri konu

euro 2000'de bizim belçika'yı yenmemiz ve italyanın isveç'e yenilmemesi gerekiyordu.Liderliği garantilemiş İtalya isveç'i yendi ve biz de gruptan çıktık.O zaman iyilerdi şimdi kötü oldular.

İşimiz gücümüz millete çamur atmak.Adamlar liderliği garantilemiş ve 3 gün sonra ispanya gibi çok güçlü bir rakiple oynayacaklar.Onları geçtiklerinde yine almanya gibi çok zor bir rakiple oynayacaklar.Kadrolarında yaşlı oyuncular var,sarı kart sınırında adamlar var neden riske girip bu adamları oynatsınlar ki...

Ayrıca elemelerde son 3 maçta çek.cum ve izlanda ile oynadık ve bu takımlar bizim maçların öncesinde çıkmayı garantilemişlerdi.Rotasyon yaptılar ve biz de bu sayede kazandık.

Bize olunca iyi,başkasına olunca kötü...

Bu yazilanlar dogru ozellikle de ispanya maci olmasi ve euro 2000 anektodu

fakat ben cikan kadroya degil de kadronun umursamazligina takildim

bugun herhangi bir ulkenin yedek takimi cikinca fark da yiyebilir ama bir seyleri esas takimdan iyi olur , heves ve acliklari

ondan zerre yoktu italyada

basketbolda da futbolda da kabusumuz oldular resmen , hem de baskalariyla olan maclari yuzunden

16 takimli gercek avrupa sampiyonasi simdi basliyor.
Bu turnuva 16 takimli katilsaydi biz yine katilamiyorduk elemelerden, turnuva da takim sayisi 16ya indi,yine katilamadik aslinda. Degisen birsey yok. Yarin cikip birde onemli olan turnuvaya katilmakti deyip, avrupa da hollanda disinda neredeyse butun ulkelerin oldugu turnuvaya katilmayi basari hikayesi olarak anlatirlar.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Yalniz suna inaniyorum ki , k irlanda yerine biz veya isvec hatta cekler olmaliydi

kuzey irlanda nedir ya , rezalet bir takim ..

Bu yazilanlar dogru ozellikle de ispanya maci olmasi ve euro 2000 anektodu

fakat ben cikan kadroya degil de kadronun umursamazligina takildim

bugun herhangi bir ulkenin yedek takimi cikinca fark da yiyebilir ama bir seyleri esas takimdan iyi olur , heves ve acliklari

ondan zerre yoktu italyada

basketbolda da futbolda da kabusumuz oldular resmen , hem de baskalariyla olan maclari yuzunden

Normal bence ya, sonuçta herhangi bir hedefi olmayan ve İspanya ile eşleştiği için de belki biraz morali bozuk olan bir İtalya'dan bahsediyoruz. Oyuncular bu maçı çok da umursamıyordur. Öte yandan hakkını teslim etmek gereken bir İrlanda vardı sahada. Kaliteleri yetmediği için pozisyon üretmekte inanılmaz zorlandılar (hatta kaptırılan top ve gol dışında pozisyon yok.) ama çok istekli oynadılar elenmenin eşiğinde oldukları için. Bu da zaten çok konsantre olmayan İtalya'yı dağıttı biraz.

Gerçi her şeye rağmen direkten dönen top içeri girse İtalya'ya teşekkürlerimizi sunuyor olacaktık ama futbol bu yapacak bir şey yok.

Maclar cok uzun sure 0-0 gitti , italya gol atip belcika da yiyebilirdi , courtois tonla top cikardi , onun cikaramadigini cizgiden cikardi

yani isvec de cok kez gole yaklasti , turnuvanin adaletsiz bir sistemi vardi , 24 takim oldugu icin mecburen bu sistemi uyguladilar ama maclari son gune kalanlara buyuk piyango oldu bu

hem skorlara gore durumlari belliydi hem de oynadiklari rakiplerin isleri garantiydi

son mac isvec irlanda oynasa cikacak oyundan sonuctan kimse suphelenmezdi ama ben belcikadan degil de italyadan boyle bir sey bekliyordum acikcasi

irlandaya kiyaktan degil , bizle oynasalardi da beklerdim , bir ciddiyetsizlik oluyor malesef

İralanda'nın kadrosunun Keane hariç hepsi Championship ve EPL'den oluşuyor köy takımı falan denmesi komiğime gitti. Bizimle oynasalar bizi muhtemelen aşağı alırlar. Play Off'da Bosna Hersek'i elediler, gruplarda Almanya'yı yendiler vs. sağlam takım. Hep şansa çıkıyorduk bu sefer çekirge zıplayamadı. İtalya'lık bişey yok adamlar zaten garantilemiş niye yüzde 100 oynasınlar? İyi olmuş primleri bi taraflarına soksunlar şimdi. Asgari ücretin 1300 olduğu bi ülkede futbolcuya 500 bin euro prim verirsen insanlarda normal olarak sinirlenir. Sonra protesto oluyor falan olacak tabi sanki asgari ücretle top oynuyor herifler. Hiç üzülmedim hatta sevindim milli takımda sevdiğim bi karakter bile yok Hakan Balta ve 2-3 oyuncu dışında.

Baskasinin eline bakmak dogru degil ama alt alta yazinca da elemelerde ne kadar sansliydiysak burada da o kadar hersey ters gitti

6 grupta neredeyse 2 sampiyonluk adayi varken zaten hedef 3 ya da 4 puandi

aslinda eksi 1 veya 2 averaj da cok fena tablo degil ama hirvat ve ispanya maclari daha farkli da bitebilirdi hatta cek maci da gayet berabere filan da olabilirdi

kura sanssizligi disinda bir de diger gruplardaki ozellikle ukrayna ve rusyanin cok gucsuz olmasi slovakya ve kuzey irlandanin ilerlemesini sagladi

avusturya turkiye ve isvec yokken kuzey irlanda ve serbest irlanda devam ediyorsa sorun var demektir

fakat son mactaki istah ilk 2 macta yoktu , 2 senelik buraya katilma icin cekilen zorluklarin hakki verilmedi ilk 2 macta . Fakat yine de ucu ucuna elenmek biraz da statuden kaynakli , son macta bize galibiyet gerekiyor olsaydi muhtemelen biz de irlanda gibi kazanirdik

Üst Alt