ECK | F. Ülker 97-103 Galatasaray | 12 Ekim | Kupa BİZİM! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ECK | F. Ülker 97-103 Galatasaray | 12 Ekim | Kupa BİZİM!

Cevap: ECK | F.Ülker - Galatasaray | 12 Ekim | 18.30 | Sports TV

Abdi İpekçi'nin bana olan uzaklığı yüzünden kombine almadım. Sene içinde ayda 1 maça falan giderim muhtemelen.

Maça gelecek olursak da muhteşem bir başlangıç bizim elimizde.

Saha içi kombineleri daha satışa çıkmadan verilmiş zaten. Ama maçlara gitmeyi düşünüyorsanız alın mutlaka. Bu sene erkek-bayan iç sahada 60'a yakın maç oynayacağız lig, play-off ve Euroleague'de. Biletlerde bu sene 10 TL olacakmış söylenenlere göre. 4 katı yapıyor bu da.

Biletliler ile aynı kapıdan gireceksem kombinenin ne ayrıcalığı kalırki. O kuyruklardan maça giremeyen çok insan var.

Çok dikkatli olmamız lazım.Bu sene yine çok güçlüler.Bogdanovic gibi bir skorereri ve Gist gibi çok atletik bir 4 numarayı aldılar.Currels´ı pek tanımıyorum.Pota altında üstünlük kurarsak alırız.

Bogdanovic,Emir ve Ukic'i kitleyebilirsek Ömer Onan 30 sayı atmadıça bizi yenemezler.Ama bu 3 adamın savunması çok önemli.Bizim kadroda olmasını isteyeceğim 3 isim var onların kadrodan onlarda zaten yukarıda yazdığım 3 isim gerisini koy rahvan gitsin.Ama Efes için aynısını söylemek mümkün değil ligin açık ara en sağlam uzun rotasyonu adamlarda 2.de biziz loakvt bitene kadar en azından.Ama en sağlam kısalar ise biz ile Fenerbahçe Ülker arası değişir dediğim gibi.

Lakovic , Gordon , Shumpert gününde olursa kolay kolay kaybetmeyiz savunmamız kötü bile olsa.Ben bu maç Songaila'dan çok daha iyi işler bekliyorum Furkan'dan da aynı şekilde en az 3 yada 4 oyuncumuzun çift haneli sayılara ulaşması halinde galip geliriz tabi savunma faktörüde çok önemli.Alpay Asma'nın dediği gibi Bogdanovic , Emir ve Ukic kitleyebilirsek kupanın sahibi oluruz.Keşke Zaza'yı daha önce alsaydıkta bu maçta ondan çok büyük işler bekleyebilseydik.

Ben kimseye özel önlem alacağımızı sanmıyorum ama rakip guardlara ve özellikle Preldzic'e oyun kurdurtmamaya yönelik bir plan kurabilir hoca. Şayet Preldzic'i savunursak, Ukic kontrolden cıktığında Jerrels ve Hakan asla takımı toparlayamaz. O konuda Saras'ın eksikliğini cok hissedecekler büyük maclarda. Ayrıca takımın yüreği olduğu söylenen Ömer'de işi bireyselliğe döküp oyunu değiştirebilecek bir oyuncu değil.

Uzun yıllar sonra ilk kez favori cıkıyoruz inşallah ters tepmez.

Nedense içimde inanılmaz bir rahatlık var, rahat kazanacağız gibi geliyor. Ben de Songaila'dan çok umutluyum bu maçta. Furkan'dan da mükemmel bir performans bekliyorum, Andric de hücumda üstünlüğü kuracaktır yine. Tutku, Shipp her zamanki performanslarını gösterir. Lakovic, Gordon (hücumda) Ender ve Cevher için bir şey diyemiyorum. Çekindiğim 2 oyuncu var Preldzic ve Gist. Savunmada ciddi eşleşme sorunları yaratabilirler.

preldzic geçen sene epey fark yaratmıştı. bir şekilde onun ağırlık koymasını engellemeliyiz.

şu herifi bi ara yollar gibi olmuştu fener. o dönem lan acaba demiştim ama olmadı. :D

final serisindeki gibi alan savunması yaparsak çok 3'lük yeriz , final serisinde adamlar her maçta paso 3'lük attılar

evet 3 lük attırmamak lazım şu maçı alıp sezona iyi bir baçlangıç yapmamız lazım. inş alacağız.

Kazanmak önemli tabi ki ama geldiğimiz nokta da uzun vadeli hedeflerimiz olduğu unutulmamalı.Tek maça odaklı yargılamalardan kurtulmuşuzdur umarım.

En kötü senaryoda son topa kadar götürürüz maçı.Bunu bilmek müthiş bir duygu.

Bize karşı her zaman anormal üçlük yüzdeleriyle oynamışlardır.Esasında geçen yıl bunun nedeni içeriye gömük savunma yapmamızdı.Şimdi Furkan,Andric ve Zaza varken içeri gömülerek savunacaklar onlar.Bu arada dış savunma zaaflarında Lakovic ve Shumpertla onları cezalandıracağımızı düşünüyorum.3 numara Bogdanovic oynarsa Shipp penetrelerle onu çok zorlar.Birebirde sağdan soldan vurur geçer.Ama Bogdanovicinde boy ve şut avantajı var buna dikkat etmek gerek.Ömer Onan kimi savunacak merak ediyorum.Tahminin Lakovici ona verecekler.Ama Lakovic tecrübesiyle ve şutlarıyla ona ceza kesme ihtimali yüksek.Birde fenerin geçmişten beri hep en zayıf karnı 4 numara savunmasıdır.Geçen yıl Lavrinovic ve Mirsadla büyük sıkıntı yaşadılar.Bu sene gelen Gist çok atlet ve ayakları çabuk olmasına rağmen savunması ve özellikle ikili oyun savunması zayıf bir oyuncu.Pota altında hem Furkan hemde Andric onlara ters gelecektir özellikle Oğuza ters gelecektir.Vidmarın ayakları çabuk olduğu için o sorun yaşamaz.Zaza oynarsa 10 dk oynaması bile önemli olacaktır.Hemde Andric veya Furkan faul problemine girerlerse faydası olacaktır.Bize sıkıntı verecek oyuncular Ukic,Bogdanovic,Preldzic ve Vidmar.

Jamon Gordonun birebir savunmada hem Ukici hemde Ömeri zorlayacağını düşünüyorum.Birde Ender ve Tutkuda ikili oyunlarda paslarıda önemli.Birde Gordon,Ender ve Shipp üçlüsünü bazı zamanlarda yan yana görebiliriz.Bizden Songalianın ve Lakovic malesef faul problemine girebilir birde uzunlarda Andric.Umarım dikkatli olup kendi oyunumuzu sergileyip maçtan galip geliriz.

Üst Alt