ECK | F. Ülker 97-103 Galatasaray | 12 Ekim | Kupa BİZİM! - Sayfa 94 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ECK | F. Ülker 97-103 Galatasaray | 12 Ekim | Kupa BİZİM!

Cevap: ECK | F.Ülker 97-103 Galatasaray | 12 Ekim | Kupa BİZİM !

koyduk-m79264.jpg

valla bende anlamadim mac kazanilriken bÖyle Şeylerİn sÖylenmesİ komİk gelİyo bana. Tamam hatalar sÖylenİr. İyİ oynamadik dogrudur ama kendİmİzİ kÜcÜmseyİp fenerİ Övmek neyİn nesİ onu anlamiyorum.

Benim bir arkadaşım var düşman başına Galatasaray konusunda. Onun gibi Galatasaraylı arkadaşım olacağına, en fanatik fenerli bir arkadaşım olsa bu kadar kıl olmazdım. "Fenerbahçe Türkiye'nin Bayern Münih'i demek","Galatasaray bitmiştir,artık gelecek 10-15 sene ilk 5'e girmek için oynar" demek,"UEFA Kupası dandirik bir kupa.Dandirik takımların aldığı önemsiz bir kupa övünmeye gerek yok" demek; objektifilik midir,delilik midir, yoksa aşağılık kompleksi midir nedir yani ?!

Bu tip Galatasaraylı var mıdır bilmem ama fenerbahçenin desteklerle,şaibelerle bir yere geldiği bu ülkede kendi kulübümüzü aşağılamak koyun ve cahil olmakla eşdeğerdir.

Skor değil ama mac tam beklediğim gibi oldu. Guardlarda ve uzunlarda üstünlük sağlayıp rakibin bize forvetlerden karsı koyacağını belirtmiştim. Ender-Tutku-Gordon-Lakovic 31 sayı 22 asist ile rakip guardlara, Luksa,Songaila,Furkan,Shumpert,Cevher 61 sayı 22 ribaunt ile rakip uzunlara üstünlük sağladılar. Forvetlerde rakip takım Preldzic,Gist ve B.ovic'den 56 sayı buldu ki Gist 2 harika smacı haricinde sayılarını tamamen dısarıdan attı. Macın bizim adımıza en kötü gelişmesi rakip forvetlerden halen cizik yiyor olmamızdı. Caner oyunda kaldığı dakikalarda Preldiz ve Bogdanovic'i iyi savundu ama Shipp,Gordon ve Shumpert(3 oynadığı dakikalarda), Preldzic ve B.ovic'e size olarak cok kısa kaldılar. 4 numarada da Songaila, Gist'e karsı hic varlık gösteremedi. Dolayısıyla mac boyu forvetlerin bireysel cabalarıyla oyunda tutundular. Ayrıca yaptığımız 27 top kaybı ve geri kosamamamız savunmada ki etkinliğimizi iyice azalttı. Yediğimiz 97 sayının %80'i bu top kayıplarından geldi. Haftalar ilerledikçe, yoğun mac temposuna alıstıkca bu top kayıpları azalacaktır ama bugün macın erken kopmamasında ki en büyük neden olarak gösterebiliriz. Rakip takıma gelince onlarda beklentileri karsılayamadı ve cok kötü bir mac cıkardılar. İyi oyununu Preldzic ve Gist haricinde mac boyu sergileyen 3.oyuncuları yoktu. Oğuz, Kaya ve Vidmar bir yandan takımı baltalarken diğer yandan Bogdanovic,Ömer ve Ukic kopuk kopuk oynadılar. Mirsad ve Engin'siz oynamaya alıstılar ama Tomas'ın eksikliğini fazlasıyla hissettiler. Gecen sezonun müzmin sakatı Vidmar da böyle oynarsa Lavrinovic'i cok arayacaklar. Tıpkı ilk senesinde olduğu gibi aradan 4 sene gecmesine rağmen Vidmar yine aynı Vidmar. Cabuk faul problemine girip ikili oyunlarda topu elinde tutamıyor. Ayrıca Ukic oyundan cıkarken onun defolarını ortadan kaldıracak Saras gibi oyuncularınıda kaybettiler. Bugun Jerrels ve Hakan, Lyn Greer kadar bile oynayamadı. Fenerbahce'yi cok zor bir sezon bekliyor.

Takım ve teknik ekibe tesekkürler 20 sene sonra bizlere kupa sevinci yasattıkları için.

Galatasaray ımızı tebrik ediyorum. Oktay hoca kaliteli hocadır. O na ve takımdaki diğer isimlere çok güveniyorum.

Bu arada Bir kaç sene önce bu takım küme düşmeye oynarken şimdi bu halde ise rakibi övmekten çok kendi takımımızla övünelim. Şampiyon olur olmaz orası önemli değil (bence olabilecek kapasitede bir takımımız var) ama yeni oluşum bu denli kaliteli olduğu için mutlu olmak ve takımımızla gurur duymak gerekir.

takımı havalimanında karşılama videosu var mı fenerlilerde aynı uçaktalarmış çıkışta alkışnacaklarmış muhabbeti vardı ne oldu

Maçı alırız dedim aldık gerisi vız gelir tırıs gider. Fenerliler bu sene çok GS mağlubiyeti görecekler, Siftah Basketçilerden bereketi Allahtan İnşAllah.

Maç esnasında taraftarlar arasında bir gerginlik olmadı herhalde. Bu çok iyi.

şöyle bi maç esnasındaki yorumlarınıza baktımda kızmayın ama bazı arkadaşlarımız skor taraftarlığı yapmış ama Emrah Arslantürk renkdaşımı kutluyorum o sonuna kadar hep galibiyetten emin durmuş hepiniz böyle olmalıyız öyle skor 5-7 sayı farka çıkınca ''gitti,allah belanızı versin,yenildik'' gibi oyunculara beddua etmek yersiz daha maç bitmeden umudumuzu kaybetmemeliyiz işte muhteşem aslanlar bizi sevince boğdu hepsine tüm branşlarda Allah güç kuvvet versin inşaAllah en iyi Cimbom Şampiyon Cimbom...

Aslanlarım benim.Helal olsun hepsine.Darısı bayan takımının başına

Gurur kaynağımız onlar bizim hepsine ayrı ayrı teşekür ediyorum kendi adıma:tiphat::tiphat::tiphat:...

Sabahtan beri hiçbir spor kanalı vermiyor haberi falan!! bu ne biçim feenev yalakalığıdır anlayamıyorum

Kabul etmek gerekir ki kötü oynadığımız bir maçtı.Sert savunma ardından hızlı hücumlar,sete sette sıkıştığımız anlarda yaptığımız pick'n rolller ve hücumda topu hızlı çevirip bulduğumuz boş oyuncu gibi her zaman yaptığımız hücum denemelerini tam anlamıyla yapamadık.Yalnız esas sorun savunmaydı;takım geri koşmadı ki Oktay Mahmuti takımlarında görülmüş şey değil yine ikili oyun savunmasında çok aksadık ve çoğu şutta el bile kaldıramadık ki ben bunu üst üste gelen maç temposuna bağlıyorum.

Ne oldu da maçı kopardık,alan savunmasına döndük ki Fenerbahçe Ülker gibi takımlara karşı çok riskli bir işti ama sağolsun Jerrells'in takımı yönetememesi daha doğrusu pas akışını hızlandıramaması işimizi kolaylaştırdı.Ukic ve Gist'in bire bir oynaması her ne kadar zaman zaman sıkıntı oluştursa da çoğu zaman işimize yaradı.Ayrıca Neven Spahija'nın tam ısınmışken Bojan Bogdanovic'i oyundan alması daha süre varken bizim takımı faul çizgisine göndermesi falan rakip adına çok basit hatalardı.

İyi yaptığımız şeylerden de bahsetmek gerekir ki Tutku-Ender ikilisi toplam 15 asist yapmış,kısalarda etkili olacağımızı bekliyorduk ama bu kadar sahaya yansıyacağını tahmin etmemiştik.Shumpert'i mükemmel kullandık zaten çok değişik bir oyuncu dört numarada da oynayabildiği için sürekli eşleşme sorunu yaratıyor,rakiplerin onu çözmesi kolay değil.Furkan'ı pota altında etkili kullandık,hoca bazen kenarda unutuyor gibi geliyor ama tabii hoca en iyisini bilir.Songaila-Lakovic için daha erken hele Songaila çok ağır sakatlıklardan geldi zaman lazım daha iyi olacaktır.Gordon'ın hücum performansı eleştirilmiş doğrudur ama asıl yapması gereken rakibin kısalarını durdurma konusunda görevini yaptığını düşünüyorum.

Hocalarımıza,oyuncularımıza ve bu takımda emeği geçen idarecilere teşekkürler.

Tebrikler Aslanlarımıza... bu yıl gurur duyulacak bir takım izleyeceğiz Mahmudi hocanın koçluğunda...

Basketten anlayan arkadaşlara göre kötü oynamışız savunmada ki ben katılmıyorum( Fikirlerine saygı duyuyorum).Ama kötü oynadığımız bir maçı hemde fenerbahçe bu takım acı acı koymuşuz. O zaman bende diyorum ki şimdi onlar düşünsün.

Basket maçlarında hakemlerin bir takıma ters olması maç içinde oyuncuları ayrı bir gerer, saha içindeki oyuncular bir süre sonra hakemlere adapte olmaya başlarlar,ne yaparsak faul çalmaz,ne olursa her şeye rağmen dengeyi yakalarız gibi.Bu yüzden savunma anlamında bazı arkadaşlarımızı oyun tatmin etmemiş olabilir ama takımın sahada kalması açısından,hele de maçın ritmi senin elindeyse duruma göre dönüşebilmek ve doğru savunmayı doğru anlarda yapabilmek önemliydi,bizim takım bunu da başardı.o yüzden ayrı bir tebriği hakkediyorlar.

Her şeye rağmen uzatma olmadan bitirebilirdik,faul atışında top potanın içinde döndü döndü dışarı çıktı,ilk uzatmada ufak bir heyecan oldu,ikinci uzatmada zaten öyle bir çıktık ki, Oktay Mahmudi'nin gözünün üzerinde kaşı var deyip teknik faul verselerdi bile alırdık maçı. Yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı yapılan ekstra efordan ötürü farkı açtığımız anlarda fazla zorlamadık,o anlarda maç zora girdi gibi gözüktü ama her seferinde vites arttırıp karşılığını verdik.Kedinin fare ile oynaması gibi bir durum kısacası.

kupa için sevinelim ama bu galibiyeti çok da abartmayalım, artık kadro kalitemiz onlardan aşağı değil, hata bikaç yönden daha üstte diyebiliriz, şu ortamda daha rahat almamız gereken bir maçtı bana göre, çünkü onlara göre daha hazır bir takımız şu anda. ama yediğimiz fast breakler bize hiç yakışmadı bu maçta, umarım oktay hocamız hatalarımızı ve eksiklerimizi biran önce görüp düzeltme yoluna girer. çünkü euro lig hata kaldırmaz

Dünkü maçı çok şükür önce fenere sonra hakemlere ve zports tv'nin barzo spiker ve yorumcularına koyarak kazandık. Şuna dikkat çekmek gerek dünkü maçta hakemler çok kirli işler yaptılar. Resmen maçın içine ettiler. Bu maç kesinlikle inceleme altına alınmalı. Çok aleni şekilde fener lehine haksız düdükler çalındı. Hata 1-2 kere yapılabilir ama sürekli feneri oyunda tutmak için yapılan rezil bir oyun sahnedeydi dün. Özellikle yener adlı hakem basketbolun bünyaminidir. Aziz'in tetikçisidir. Bu düzenden artık iğreniyorum, tiksiniyorum. Futbol ve basketbol metrix'den yönetiliyor. Yönetim umarım bu rezil oyunların farkındadır. O yüzden bu kupanın anlamı bizim çok büyük.

Tebrikler aslanlara. :007:

Sports TV kupa kupa sevicini yarıda kesmese iyi olacaktı. :sopa:

Üst Alt