Edwin Van der Sar: "Televizyon yayın hakları arasında çok büyük fark var. Bir sistem kurmalıyız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Edwin Van der Sar: "Televizyon yayın hakları arasında çok büyük fark var. Bir sistem kurmalıyız"

Saydığı takımlara eski Demir Perde takımlarını da ekleyebiliriz.

Bir dönemin efsane takımlar Dinamo Kiev, CSKA, Rapid Wien, Krakow, Zagreb, Kızılyıldız batıda Anderlecht gibi takımların mutlaka Avrupa sistemindeki adaletsiz organizasyon sisteminden kurtarılması gerekiyor.

Öncelikle şu CL'ye katılıdma 4 büyük 4 takım muhabbetini kaldırmaları lazım.

En azından 1 ya da 2 tanesi ön eleme oynasın birbirleriyle.

Nüfus olarak devasa bir yerde olan Rusya, Türkiye, Polonya, Ukrayna, Hollanda, Belçika, eski Yugoslavya, Avusturya gibi ülkelerin insanları City ve Barca'yı bir yere kadar severler ama bunlar futboldan soğursa herkes kaybeder.

Çinliler mutlu olsun diye organizasyon ayarlarsan bir gün ayarlayacağın organizasyonu ayakta tutanların çöktüğünü görebilirsin.

Yeni avrupa ligi sistemi gelecekse Türkiye den sadece biz katılırız. Ali koç vizyonu anca fotoşopla görsele ismini yazdırır

Van Der Sar hos ama bos konusmus, Agnelli su an icinde içinde Iskoc ve muhtemelen Turk vs takimlarinin da olmadigi sadece elit takimlarin oldugu kapali bir super lig kurmaya calismakla mesgul. Muhtemelen olmayacak o is ama Van Der Sar'in projesiyle ilgilenecek bir durumu oldugunu sanmiyorum. Adam obur tarafa gitmeye calisiyor.

Ayrica haberin orjinali burda, Van Der Sar Galatasaray ve Fenerbahce de diyor.

Onlarin yayin geliri rezil. Tüm lig senede 100 milyon aliyor sampiyonda 10 küsür.

Bizim lira güclü olsa, bizim gelir baya güzel olur. 220 milyon tl almadikmi bu sene? 1 € = 4 küsür TL olsa yeter bile.

Hakli ama hakli diyenler Rizespor, Goztepespor bu gelirleriyle bizimle yarisamaz, adaletsizlik var demiyor herkes kendine musluman. Ben kalkip Iskoc ligine Hollanda ligine para vermem, Turkiye ligine de vermiyorum. Premier Lige veriyorum ama mesela, urunu guzel ve kaliteli. Dunya da basta Premier Lig olmak uzere buyuk liglere para veriyor. Sen simdi dunyaya bize de o kadar verin diyemezsin. Niye versinler sana da o kadar para?

Üst Alt