Efecan Karaca: "Hem Alanyaspor hemde ben yükseldim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Efecan Karaca: "Hem Alanyaspor hemde ben yükseldim"

Alanyaspor'un dikkat çeken oyuncularından Efecan Karaca, Goal'e özel açıklamalarda bulundu.

efecan-karaca-alanyaspor_1pwwv94ho0bhg1to1x37s995sb.jpg

Efecan, "Hocamın verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çabalıyorum. Yükü çekiyorum ama takım arkadaşlarımın da bana katkısı çok büyük. Ben takımım için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Performansımı nasıl yükseltirim, onu düşünüyorum. Daha iyi olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım" diye konuştu.

Galatasaray altyapısından çıkan bir oyuncu olarak, yeniden bir büyük takımda oynama hayali olduğunu belirten Efecan, "Elbette her Türk futbolcusu dört büyüklerde oynamak ister. Tabii ki ben de bunun hayali içinde yaşıyorum. Bunu düşünüyorum. Bunun için çalışmalar yapıyorum. Yaşım da artık 28 oldu. Bunun için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş fark etmez. Önemli olan oralarda oynayabilmektir" yorumunu yaptı.

Efecan'ın açıklamalarından diğer önemli satır başları ise şöyle:

Aykut Kocaman tarafından istendiği dedikoduları...

"Şu anda bana ve kulübüme gelen bir şey olmadığı için dedikodu… Dedikodu demeyelim de, söylentiler var. Herkes için haber çıkıyor. Benim için de çıktı ama şu an kulübe ve bana gelen bir şey olmadığı için, söylentiyle kalmış durumda."

"Her Türk futbolcusunun hayalidir büyük takımlarda oynamak. Elbette isterim. Ama tabii kulübümüz için de nasıl şartlar oluşursa, ona göre oturulur konuşulur. Olursa olur."

"Hem Alanyaspor hem de ben yükseldim"

"İkinci ligden beri ben buradayım. Kademe kademe 1. Lig’e çıktık, oradan Süper Lig’e çıktık. Hem Alanyaspor yükseldi hem de ben yükseldim. Alanyaspor’un bana, benim de Alanyaspor’a kattığım çok şey var. Elbette bundan sonra daha yüksek hedeflerim var. Basamakları yavaş yavaş çıkıyorum. Daha çok çalışmam lazım."

"İlk senemizde şampiyon olduk, 1. Lig’e çıktık. Orada play-off oynadık, kaybettik, çok üzüldük. Diğer sene takımımız korundu, güzel transferlerle yine şampiyonluğa oynadık. Son maçta, hatırlarsınız Giresunspor maçı, direkt çıkacaktık, şampiyonluğu kaybettik demeyeyim, play-off’a kaldık. Play-off’ta çok inandık, Süper Lig’e yükseldik. Süper Lig’de, gördüğünüz gibi, çoğu takımlar çıktıkları zaman oyuncuları değiştirebiliyorlar. Alanyaspor'un hakkını yememem lazım. Başkanı, yönetim kurulu, o dönemki hocamız benim arkamda durdular. Bana Süper Lig’de şans verdiler. Onları mahcup etmediğimi düşünüyorum."

"Ben, Haydar Ağabey, Emre Akbaba... Beş yıldır burada olduğumuz için artık Alanyalı gibi olduk burada. Burası bizim semtimiz derler ya, öyle. Alanya küçük bir yer ama çok güzel. Deniz var, hep sıcak. Her futbolcunun oynamak isteyeceği bir yerdeyiz. İnsanların bize yaklaşımı da çok güzel. Sonuçta beş yıldır iki şampiyonluk var ve iki yıldır Süper Lig’deyiz. Şu anda da 18 puanımız var. Kötü gözükebilir ama bence iyi. Şu anki durumumuz o kadar da kötü değil."

"Vagner Love ilk geldiğinde daha çok çalışmamı söyledi"

"Süper Lig’e kaliteli oyuncular geliyor. Vagner Love ilk geldiğinde kadroya giremiyordum. Bana, “Sen iyi futbolcusun, daha çok çalışman lazım, sakın küsme” diyordu Ben de hiç problem yapmadım. Love’ın dediği gibi çalıştım. Love sahadaki duruşuyla, her şeyiyle tam bir yıldız. Ondan öğrendiğim çok şey var."

"Love bizim için çok önemli bir oyuncu. Alanyaspor camiasında kimse Love’un gitmesini istemez. Ama tabii ki kulübümüz ve Love bunu biliyor. O nedenle bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum. İnşallah kalır. Bize inanılmaz bir katkısı var."

"Emre Akbaba büyük takımlarda oynamayı hak ediyor"

"Emre Akbaba benim en samimi arkadaşım. Evlenmeden önce yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu. Şimdi biraz ayrıldık ama yine hep beraberiz. Emre, hem insanlık olarak hem de futbolculuk olarak çok üst düzey biri."

"Tabii ki Alanyaspor’dan gitmesini istemem ama inşallah Allah onun gönlüne göre verir. Çok temiz bir insan. Çok iyi bir futbolcu. Büyük takımlarda oynamayı hak eden bir karakter diyebilirim. Onunla oynamak büyük bir zevk."

"Çok gol yiyoruz, bunu düzeltmemiz lazım"

"Maçlarımız çok gollü geçtiği için dışarıdan insanlara çok güzel geliyor. Ama tabii biz de bu kadar çok gol yemeyi istemiyoruz ve bunun üzerine çok çalışıyoruz. Yeni gelen hocamızla da bunun üzerine inanılmaz eğiliyoruz. Bizim açımızdan zor, bir tane yediğiniz zaman, iki tane atmanız lazım. İleride çok yetenekli oyuncularımız var: Vagner Love, Junior Fernandes, Emre Akbaba, sağ tarafta Mbilla Etame oynuyor bazen – o da çok iyi bir oyuncu. Ama çok gol yiyoruz ve bunu düzeltmemiz lazım."

"Politik bir cevap vereceğim ama bu durumu nasıl düzelteceğimizi onu hocamız bilir. Fazla yorum yapamayız bu konuda. Bu"olay sadece defans oyuncularında bitmiyor – takım halinde defans yapamıyoruz. Savunma forvetten başlar diye bir laf var. Biz oradan başlayamıyoruz. Her şeyi defansa yüklüyoruz. Sorun biraz da bu nedenle oluşuyor galiba."

"Trabzonspor maçında 10 dakikada bir gol yiyorduk, ne yapacağız dedim"

"Trabzonspor maçında 10 dakikada bir gol yiyorduk. Kulübedeyken Haydar Ağabey oturuyordu yanımda, “Çok kötü gidiyor, ne yapacağız?” dedim. Safet Hoca da döndü “Efe, Mbilla ısının hemen!” dedi. Isınmaya kalktım, içimde de korku var, “5 olur maç” diye. Oyuna girdik, Trabzonspor bir gol kaçırdı, sonra Vagner Love 3-1 yaptı. İkinci yarıya çıkarken soyunma odasında konuştuk, elimizden geleni yapalım dedik. Takdir Allah’ındır. 3-2 oldu. 3-2 olduktan sonra bir his geliyor insana. Ban Taha’yla konuşuyordum, galiba 3-3 olacak, diye. Ondan sonra 3-3 oldu. Sonra içimden bir his, kesin kazanacağız, dedi. 4-3 yaptık. İnanılmaz bir maçtı. Hayatımda asla unutamayacağım bir maç diyebilirim."

"Trabzonspor'la deplasmanda oynuyorsunuz. İnanılmaz iyi oyuncuları var. Kötü başladılar ama şu anda şampiyonluk adaylarından birisi diyebiliriz. O maçtaysa 3-2 olduktan sonra inanılmaz panik yapmışlardı. Bunu hissettim. İçimden, "Maç 3-2 olursa beraberliği yakalar ve öne geçeriz diyordum" zaten. Çünkü belli oluyor, rakibin gözünden anlayabiliyorsun. Vagner Love da çok ayrı bir oyuncu olduğu için kazanmıştık. Hat-trick yapmıştı."

"En zor deplasman Vodafone Park"

"Oynaması en zor deplasman Vodafone Park. Beşiktaş takım olarak da gerçekten çok üst düzey bir takım."

"Ülker Stadyumu’ndan puan almıştık, ama orası da çok zor. Bu sene içerdeki maçta bizi en çok yıpratan da Fenerbahçe'ydi. İnanılmaz iyi oynadılar bize karşı."

"Atiba'ya karşı oynamak çok zor"

"Orta sahada karşılaşması en zor rakip Atiba Hutchinson. Çok iyi bir oyuncu. Defansif ve motorik özellikleri çok iyi."

"Ligde en beğendiğin oyuncu ise Ryan Babel. Gerçekten çok iyi oyuncu."

Zidane ve Hagi’ye laf eden bir liseli Efecan Karaca hakkinda bir baslik acmasi sasirtmamali.

Son düzenleme:
Hagi'ye laf atmasını bir şekilde anlarım, rakip takımlardan birini tutuyordur acısı vardır da bir insan ve özellikle bir yerli futbolcu Zidane'a neden laf atar ? :asd22:

Üst Alt