Efes Pilsen tarih oluyor!


TBMM’de kabul edilen yeni yasa Türk basketbolu açısından yeni bir devir açacak nitelikte... Yeni tütün ve alkol yasası gereğince, Efes Pilsen 1 yıl içinde adını ve logosunu değiştirmek zorunda...Ve beklenen oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 8 aydır hazırlıkları süren, "Tütün ve alkollü içkilerin satış ve sunumuna ilişkin esas ve usüller hakkındaki yönetmelik" resmi gazetede yayınlandı.8 ay önce hazırlıkları başlayan yeni yönetmelik, başta Efes Pilsen olmak üzere alkollü içki markalarından ismini alan spor kulüplerinin kapısına kilit vurulacağı kaygısı yaratmıştı. Ancak bugün resmi gazetede yayınlanan, tam adıyla, "tütün ve alkollü içkilerin satış ve sunumuna ilişkin esas ve usüller hakkındaki yönetmelik" 1 yıllık uyum süresini ön görüyor.Yönetmeliğin 24. maddesine göre, alkollü içkilerin satışında, sporu çağırıştıracak ifadelere yer verilemeyecek. Ayrıca spor kulüpleri isim ve tanıtımlarında alkollü içki markalarını çağırıştıracak isim, logo ve amblem kullanamayacak.Bu çerçevede 1976'da kurulduktan sonra 13 lig şampiyonluğu ve Avrupa'da 1 kupa kazanan Efes Pilsen Spor Kulübü 1 yıl içinde ismini değiştirmek zorunda...Efes Pilsen'in, yeni isminde kesinlikle "pilsen" ifadesi yer alamayacak. "Efes" ise önüne ya da arkasına başka bir isim getirilerek kullanılabilecek.Ntv Spor
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!gelsinler seneye bize sponsor olsunlar işte.:D

galatasaray efes kulağa hoş geliyor.:D
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!Yanılıyorumdur umarım ama sanırım sponsorda olamıyorlar.Logo ve isimin alkol firmasını çağrıştırmaması lazımmış.Yazık oldu.
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!Yobazlık bu başka birşey değil. Yazık. Efes'in Türk sporuna yaptığı katkılara, yetiştirdiği öğrencilere yazık.Bu ülke haketmiyor.
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!O değilde ülkenin tüm derdi sorunu bitti Efesin adı kaldı neymiş alkolü çağrıştırıyor alkole özendiriyor.Aynı şey sinemada yada dizilerdede geçerli görüntüyü mozaiklemeler falan..Gerçekten mantık hatası diye buna denir heralde .
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!NTV'de Alkollu iceceklere gelen yasaklar canli yayinda.Buna gore Efes Pilsen basket takimi 1 yil icinde isim degistirmesi gerekiyor yada kapanacaklar.Ama kapanmaları bizim işimize gelecektir. Hem kadro açısından bir kaç oyuncu kaparız hemde seneye eurolig'e biz gideriz. Ama isteğim birleşmemizden yana.
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!Sanki ülkede başka böyle spor kulübü var. Göz göre göre mesaj veriyorlar işte. Efes'in şu ülkeye yaptığı yatırımı yapan başka holding ya da marka var mı? Utanmadan birde diyorlarki kapatmak yok adı ve logosu değişecek... Zaten aynı şey değil mi bu. Bütün Avrupa'da marka olmuş bir kulübün adının ve logosunun değişimi zaten kapanmayla eşdeğer birşey.Gençlere alkolü çağrıştırıyor zararlı dedikleri yapılanma kimbilir kaç genci alkol elinden hırsızlık uğursuzluk elinden kurtardı da sporcu yaptı memlekete kazandırdı. Diğer kulüpler bugün silkinip basketbol şubelerinde atağa kalktıysa bu da Efes'in sayesinde. Bu şimdi nasıl zarar vermek? Efes şubeyi kapatsa mı daha fazla zararı olur yoksa böyle kalıp "alkolü çağrıştırsa" mı? Topu da Efes'e atıyorlar ondan sonra utanmadan "efendim biz kapatın demedik kendileri kapattılar" diyecekler.Ben Efes'in yerinde olsam şu memlekete tek kuruş yatırım yapmam. Zaten Hırvat takımıyla birleşeceklerine yönelik söylentiler vardı. Hırvat çocukları zehirlensin bizim çocuklarımız temiz kalsın (!).Türkiye'de birleşme olacaksa da bjk ile olur o da zaten Efes'in sonu olur. Bizim birleşmemiz ya Banvit ile olur ya da Türk Telekom ile olur arkadaşlar. Telekom ile şu zamana kadar neden olmadı şaşırıyorum zaten herhalde Cafe Crown ile olan bir sözleşme bir tarih var ortada. Banvit'in de sahipleri Galatasaraylıymış...
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!NTV'de Alkollu iceceklere gelen yasaklar canli yayinda.Buna gore Efes Pilsen basket takimi 1 yil icinde isim degistirmesi gerekiyor yada kapanacaklar.Ama kapanmaları bizim işimize gelecektir. Hem kadro açısından bir kaç oyuncu kaparız hemde seneye eurolig'e biz gideriz. Ama isteğim birleşmemizden yana.Bizim işimize gelmesin, mümkünse kapanmasın.Efes bu ülkeye lazım olan bir klüp.Türkiye'ye ilk profesyonel spor dallarında Avrupa Kupasını getiren, sayısız yıldız yetiştirmiş, başımızda bulunanlardan beş kat faydası olmuş camia.
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!Gerçekten çok üzücü bir durum. Ülkemiz adına uluslararası arenada ün yapmış bir kulübümüz ne duruma düşürüldü. Umarım bu durum marka değerine zarar vermez.
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!Bizim işimize gelmesin, mümkünse kapanmasın.Efes bu ülkeye lazım olan bir klüp.Türkiye'ye ilk profesyonel spor dallarında Avrupa Kupasını getiren, sayısız yıldız yetiştirmiş, başımızda bulunanlardan beş kat faydası olmuş camia.Evet arkadaşlar böyle durumlarda bencil düşünemeyiz. Efes yöneticileri senelerdir kendi markalarının reklamını yaptılar ama yaptıkları reklamın kaç katı da iş yaptılar. İşimize böyle gelecekse hiç gelmesin daha iyi.Bugün başkasına yarın bize...
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!Bizim işimize gelmesin, mümkünse kapanmasın.Efes bu ülkeye lazım olan bir klüp.Türkiye'ye ilk profesyonel spor dallarında Avrupa Kupasını getiren, sayısız yıldız yetiştirmiş, başımızda bulunanlardan beş kat faydası olmuş camia.Bende kapansın demedim zaten, kapanma olasılığı var ki bana kalırsa kesin kapanacak ve söyllentide olan Hırvat kulübüyle birleşme olacak.
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!Yakında Türk bayrağı da kırmızı falan derler. Tutarlar yeşil yaparlar. Herşey beklenir bunlardan.. O zaman Efes antik kentini de ortadan kaldırsınlar. Oraya da çoluk çocuk genç yaşlı gidiyor. Ne yani hemen alkolü mü anımsatıyor.. Ne saçmasapan bir ülkede yaşıyoruz. Lanet olsun!
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!Sanki ülkede başka böyle spor kulübü var. Göz göre göre mesaj veriyorlar işte. Efes'in şu ülkeye yaptığı yatırımı yapan başka holding ya da marka var mı? Utanmadan birde diyorlarki kapatmak yok adı ve logosu değişecek... Zaten aynı şey değil mi bu. Bütün Avrupa'da marka olmuş bir kulübün adının ve logosunun değişimi zaten kapanmayla eşdeğer birşey.Gençlere alkolü çağrıştırıyor zararlı dedikleri yapılanma kimbilir kaç genci alkol elinden hırsızlık uğursuzluk elinden kurtardı da sporcu yaptı memlekete kazandırdı. Diğer kulüpler bugün silkinip basketbol şubelerinde atağa kalktıysa bu da Efes'in sayesinde. Bu şimdi nasıl zarar vermek? Efes şubeyi kapatsa mı daha fazla zararı olur yoksa böyle kalıp "alkolü çağrıştırsa" mı? Topu da Efes'e atıyorlar ondan sonra utanmadan "efendim biz kapatın demedik kendileri kapattılar" diyecekler.Ben Efes'in yerinde olsam şu memlekete tek kuruş yatırım yapmam. Zaten Hırvat takımıyla birleşeceklerine yönelik söylentiler vardı. Hırvat çocukları zehirlensin bizim çocuklarımız temiz kalsın (!).Türkiye'de birleşme olacaksa da bjk ile olur o da zaten Efes'in sonu olur. Bizim birleşmemiz ya Banvit ile olur ya da Türk Telekom ile olur arkadaşlar. Telekom ile şu zamana kadar neden olmadı şaşırıyorum zaten herhalde Cafe Crown ile olan bir sözleşme bir tarih var ortada. Banvit'in de sahipleri Galatasaraylıymış...benim bildiğim cafe crownla sözleşmemiz bu sezon sonu bitiyor.
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!efes pilsen yerine efes bc yada efes basket olur biter. ha bir de logo bulurlar. abartmaya gerek yok bence. hatta daha güzel bile olur :D
 
Cevap: Efes Pilsen tarih oluyor!takımın adını değiştirirsiniz, dizilerde reklamları mozaiklersiniz, ama aynı dizilerde millet gırla alkol kullanır. E şimdi hangisi özendirmek bu? Efes pilsen adındaki "pilsen" ifadesinin bira anlamı verdiğini kaç kişi biliyodur ki zaten?

Takımın adı sadece "efes" veya "efes basket" olur sanırım. Bizle veya herhangi bir kulüple birleşeceğini hiç sanmam
 
Üst Alt