Eğitim Sisteminin En Temel Sorunları Sizce Nelerdir ve Nasıl Çözülebilir?

Taha Karadeniz

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
Taha Karadeniz
Nasıl çözülebilirin cevapları -bence- Türkiye'deki sayılı 20-30 üniversite dışında hepsini kapatacaksın. Hiçbirinin bir işe yaradığı yok işsizlik rakamlarını gizlemekten başka. Açık öğretimi de zorlaştıracaksın. Üniversite diplomasının bir anlamı olacak. Şu habere bakarsanız üniversitelerin halini görürsünüz. İyi sayılabilecek üniversitelerde bile bunun gibi kazmalıklar o kadar fazla ki şaşar kalırsınız.

"Fizikçi, kimyacı burada olmaması gerekiyor ama adam bulamamışlar bunlar gelmiş"

Şevket Atakan

Adventurer
Yönetici
Moderatör
Şevket Atakan
Bugün eğitimi ayağa kaldırayım desen 30 seneni alır. O iş geçti. Alttan bomboş bir nesil geliyor. Zeki insan zaten bu zamanları öngörüp kaçtı gitti bu diyarlardan. Gerçekten ahmak bir nesil yetişiyor. 18-25 yaş arası gençlik zaten kısa yoldan para bulma derdine düşmüş. Bugün silivri ceza infaz memurluğunda cezaevi müdürüyle beraberdim. 18-25 yaş arası insanların suç oranından bahsetti ve ağzım açık dinledim. Cezaevi genç kitle kaynıyor çoğunun suçu ''torbacılık , gasp , kuyumcu - banka soygunu girişimi'' gibi işler.

Gençleri dizilerle zehirlediler. Yazık oldu koca 1 nesle.

He okuyup kendini geliştiren gençlerle de beraberim günün belirli saatlerinde. Onlarında derdi karı kız araba olmuş. çocugun 3k maaşı var 120 binlik araba için kredi çekiyor 2500 tl ödeyip 500 tl ile ayı bitirme derdinde. Yemek yemiyor öğlen simit ayran yapıyor. Değer mi diyorum kendisine.. Değiyor abi diyor. Yakında komple simit s.çacak haberi yok.

Son düzenleme: