Ekoko Bursaspor'da


Süper lig Lig takımlarından Bursaspor, Demokratik Kongo Cumhuriyeti asıllı Fransız futbolcu Jires Kembo Ekoko ile 2 yıllık sözleşme imzaladı

DH0_aHgWAAAl5fj.jpg


Bursaspor’un Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ile Fransız futbolcu Jires Kembo Ekoko katıldı. Geçtiğimiz sezon
Dubiai’nin Al-Nasr takımında forma giyen ve 24 maçta yer alan Ekoko’ya Bursaspor bonservis bedeli ödemeyecek. Başkan Ali Ay, Ekoko’nun maliyetinin 1 milyon 275 bin Euro olduğunu belirtti.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay imza töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün yedinci transferimiz Jires Kembo Ekoko ile beraberiz. Biz bu sezon gereken neyse yapıyoruz. Yapılanların hepsi nokta transferlerdi. Maçta da gördünüz. Beşiktaş maçı sonrasında 15 günlük milli ara olacak. Takımımız bu dönemde tam hazır duruma gelecek. Hepimiz takımımızı zevkle izleyeceğiz. Bursaspor camiası ve taraflarımız için hayırlı olmasını diliyorum. Kendisini hocamız Le Guen lakından tanıyor. Yetiştiği yılları biliyor. Hocamız istedi. Bizde izledik. Çok iyi transfer oldu” dedi.

EKOKO: İSTEYEREK BURSAYA GELDİM

Bursaspor’un yeni kanat oyuncusu Fransız Jires Kembo-Ekoko, “Merhaba herkese. Burada olmak büyük bir zevk. Bana yapılan büyük tekliflere rağmen Bursaspor’u seçtim. Oldukça pozitif şeyler hissediyorum. Görüşmelerde buranın gerçekten beni istedikleri hissettim. O nedenle burada olmaktan çok mutluyum” dedi.
Basın mensuplarının Beşiktaş maçında oynamaya hazır olup olmadığının sorulması üzerine Ekoko, “Le Guen’i çok uzun süredir tanıyorum. Fransa’da ciddi ve çalışkan olarak bilinir. İyi şöhreti var. Yüzde 100 hazır değilim. Herkesin çok çalışıp beni hazırlayabileceği bir ortam var. Beşiktaş maçında oynayıp oynamayacağım belli değil. Çok iyi çalışıp sürekli yer almak istiyorum” diye cevap verdi.

Kembo Ekoko Bursaspor'da - Gamaspor
 
Son düzenleme:
Üst Alt