Ekrem İmamoğlu: "Fatih Sultan Mehmet'in portresini İBB olarak satın aldık" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ekrem İmamoğlu: "Fatih Sultan Mehmet'in portresini İBB olarak satın aldık"

Şu darboğazda saçma bir yatırım. O paraya 1 milyon işsizin 2 ay karnını doyursa daha hayra geçerdi, pandemi dönemi neyin turistik yatırımı. En azından Mansur baba öyle yapardı diyeyim. Ekrem başkanımızda biraz şovmenlik var ne yazık ki.

Tarihimizin önemli devlet adamlarından birinin portresinin alınması prestij ve tarihimize değer vermemiz açısından doğru hamledir tebrik ederim Ekrem İmamoğlu'nu asıl tek resimlik devasa Fatih Sultan Mehmet portresinin Londra'ya kaptırılması düşünelmesi gerekir buna rağmen bu potrede önemlidir İBB'yi ve İmamoğlu'nu tebrik etmek gerek

Bilmeyenler için Fatih Sultan Mehmet'in tek orijinal resmi Londra'da National Gallery'de sergileniyor.

Fatih-tablosu-bellini.jpg

Benim bildiğim kadarıyla (Tarihin Arka Odası'nda bu konu bir geçiyordu) Fatih Sultan Mehmet'ten sonra gelen padişahlardan biri (torunları yani) böyle portreleri dini sebeplerle vs elden çıkarmış. Çok araştırılacak bir yanı yok yani.

Böyle böyle İngilizlerin, Fransızların işgal ettiği yerlerden çaldıkları milyon tane eser vardır. Ama tabii onlar bu eserler bize nasıl geldi diye sormazlar. Onlar üzümü yer biz dövülecek bağcı ararız.

Bunu elestirenlerin zeka sorunu var bana gore.

Hee almasi gereken kurum kultur bakanligi idi ama heriflerin capi bunu takip edip alacak çap degil.

Osmanli ve Turk liderleri arasinda ilk 2 dehasini say desen :

1. Ataturk
2. Fatih Sultan Mehmettir.

Bu da Fatihin gunumuze ulasan 3 tablosundan biri. Degeri 6.5 milyon TL nin coook uzerindedir.

Ben sergilendigi taktirde aninda muzede görmeye giderim. Ulan bu tablonun 600 yil once bir tarafinda bellini diger tarafinda Turk lider tarihinin 2. En buyuk adami Fatih Sultan Mehmet var !!

Belhanda nin maasinin 5 te birine alinmis, sarayin birkaç aylik elektrik parasina alinmis, kesinlikle istanbulda olmasi ve sergilenmesi geren tarihi resmi alan imamoglu bence cok onemli hamle yapti !

Tebrik ediyorum.

Yol mol vs diye elestirenler olmus . Onlar önce 500 milyar dolar borcu olan, issizlikten kirilan ulkenin tepesindeki adaminin saray ustune saray yaptirmasini , 30. Ucagi almasini elestirecek . Saray'ın birkaç aylik elektrik faturasi tutarina alinmiş tarihi tabloyu degil !

Üst Alt