EL 11/12 D Grubu 1.Maç | A.Prokom 72-76 Galatasaray MP | 19 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EL 11/12 D Grubu 1.Maç | A.Prokom 72-76 Galatasaray MP | 19 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: EL 11/12 D Grubu 1.Maç | A.Prokom - Galatasaray MP | 19 Ekim | 21.45 | NTV Spo

Galatasaray'ın rakibi olamaz..Olin maçında Zaza 11 sayı attı yavaş yavaş Oktay Hocayı onu monte ediyor..Oyun kurucularımız ve Pota altı oyuncularımız süper...Shumpert,Songolia,Cevher'de formda..bize sorun çıkarmazlar..

Cevap: EL 11/12 D Grubu 1.Maç | A.Prokom - Galatasaray MP | 19 Ekim | 21.45 | NTV Spo

Prokomdan her ne kadar daha iyi kadromuz olabilir ama sonuçta 5-6 senedir düzenli olarak Euroleaguede oynayan ve 4 sene evvel kupada çeyrek final oynamış bir takım.Şu anda eskisi gibi değiller ama tehlikeli oyuncuları var.Devin Brown,Alonzo Gee,Matiejunas,Lapeta gibi isimler tehlikeli.Bizdede tecrübeli isimler var ama zor bir maç olacağını düşünüyorum.Prokomda bizi kendi ayarında görecektir ve gruptan çıkmak için muhtemel rakiplerinden biriyiz.Bu maçı alırsak müthiş bir başlangıç yapmış oluruz.Sonra Unicksle içerideki maç şölen havasında tıklım tıklım tribünlere oynanır.Bizde Lakovic,Songalia,Shumpert,Tutku ve Andricten çok şey bekliyorum.Shipp maç boyu Gee ile eşleşir büyük ihtimal çok sayı atacağını sanmıyorum.3-4 tane ribaunt çekmeside önemli.Zazanın 10-12 dk civarı süre alacağını düşünüyorum o anlarda vericeği sertlik ve ribaunt katkısı önemli.Yine Furkan için hem tecrübe olacak hemde kendini geliştirmesi açısından çok önemli bir mücadele.

Umarım aynı savunma direnciyle oynayıp akıllı hücum edip maçtan galip ayrılırız.Kazanırsak büyük moral kazanırız.:)

Son bir ek tecrübeli Devin Brownada dikkat etmek gerek onuda muhtemelen Jamon Gordonla savunmaya çalışacağız.

Ondanda iyi performans bekliyorum.

Ezeriz falan biraz abartmayalim.Burası Euroleague:)

Ayrıca galibiyet çok şartlanıyoruz. Ezeriz diyoruz. Allah göstermesin yenilincede hocaya bile sallıyoruz.

Prokom bizim ayarımızda biri değil, rakibimiz yenip avantajı ele geçirmeliyiz.

Bir ek daha son topa kadar gidebilir bu mücadele.Karşı taraf kesinlikle geri adım atmayacak.

Maccabi bizi yakalamış.. Yüzde 40 oldular.

Ankete yüklenin..Bizim rakiplerimizin maçı yayınlansın.

Euroleague'de hangi maçı izlemek istersiniz?

Bence Armani - Maccabi maçı çok daha iyi bir maç olacak.Barcelona'nın maçı rakipleri izlemek açısından önemli ama zaten izlemek isteyen yine izler.Önemli olan kaliteli maç seçimi olmalı bence.

Euroleague çok farklı bir olay.Bu tecrübeye sahip olmayan takımlar ilk senesinde genelde ya 1 ya 2 galibiyet alabiliyor.Örneğin F.Ülker bile Ülker'in yıllarca Euroleague tecrübesi olmasına rağmen ilk senesinde 1 veya 2 galibiyetle bitirmişti grubunu yani bu işler kolay değil tecrübe edinerek öğrenilecek durumlar.Ayrıca İspanyol takımları dışında Euroleague uzun süre sonra katılıp başarılı olan ülke takımı da pek yok.Neyse uzun lafın kısası zor bir maç ve deplasmanda olması nedeniyle daha da zor olacaktır ama son topa kadar sürebilir ve inşallah ne olursa olsun kazanan biz oluruz.

top 16 yapabilmek açısından önemli bir maç.

barcelona ve siena'yı bir tarafa bıraksak diğer takımları içerde yenip dışarda da maç çalabilmek önemli.

prokom bu formüle uygun bir takım. inşallah kontrolümüzde geçer ve mutlu sonla biter.

Euroleague çok farklı bir olay.Bu tecrübeye sahip olmayan takımlar ilk senesinde genelde ya 1 ya 2 galibiyet alabiliyor.Örneğin F.Ülker bile Ülker'in yıllarca Euroleague tecrübesi olmasına rağmen ilk senesinde 1 veya 2 galibiyetle bitirmişti grubunu yani bu işler kolay değil tecrübe edinerek öğrenilecek durumlar.Ayrıca İspanyol takımları dışında Euroleague uzun süre sonra katılıp başarılı olan ülke takımı da pek yok.Neyse uzun lafın kısası zor bir maç ve deplasmanda olması nedeniyle daha da zor olacaktır ama son topa kadar sürebilir ve inşallah ne olursa olsun kazanan biz oluruz.

Biz Top 16 yapsak ve orada 1-2 galibiyet alsak bizim için başarıdır.Ben zaten ilk yılda Final Four beklemiyorum.:)

Açıkçası bu grup çıkabileceğimiz bir grup.:)

Kolay maç olmayacağı kesin.Sonuçta euroleague maçı.Ama kazanabiliriz.İnanıyorum ben aslanlarımıza.

bende inanıyorum iyi baslangıc için kazanıcaz inş.

top 16 ya kalmak istiyo9rsak deplasmanda kazanmamız gereken yegane maçlardan biri. umarım takımımız gününde olur galibiyetle döneriz

iyi savunma yapan takımlar her zaman eurolig'te uzun durmayı başarmıştır , hucüm gücümüz çok zengin ve iyi bir rotasyona sahibiz savunmada dikkatli olup rakip takımı 70 sayı altında bırakırsak maçı kazanırız ... bu maçlarda tecrübeli ozelikle kocumuz , lakovic , zaza , Gordon , ender ,songallia sporcularımız var... rakip takımda daha tecrübeli oyuncularımız var yani ... ben maçı kazancagımızı düşünüyorum , özellikle zor bir gruptayız ve böyle orta sıralı takımları geçmek zorundayız bu yüzden ...

Böyle takımlara uyuz olurum,zamanında Efes'in bir iki rakibi vardı,20 sayı fark atarız derdik iç sahada iyice ezince.Deplasmanda adamların bir balı tutardı,hiç unutmam biri 8'de 8 üçlük atmıştı,yenerlerdi.

Bu yüzden hiç bir takımı hafife almamak ya da bir önceki maçlarına bakıp düşük yüzdeli atmışlar diye salmamak gerekiyor.

Sahada gerekli ciddiyeti gösterirsek kazanırız orası kesin.Galibiyetle başlarsak da özgüvenimiz giderek artar.

Ben bu seneyi Euroleague'e yerleşme senesi olarak görüyorum,final four a kalmak önemli değil bu sene,her maçta korkulacak bir takım olduğumuzu gösterirsek kaybetsek dahi maçta, gelecekteki zaferlere rahatlıkla ilerleriz.

Dışarda kazanılması gereken maçlardan biri.Bir ayrıntı olarak da Prokom son 6 sezondur oynadığı ilk maçları hep kaybetmiş.

salon guzel gözukuyor dısardan sakaryadaki deprem muzesini hatırlattı

Üst Alt