El Fenomeno ( Ronaldo ) futbolu bıraktı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

El Fenomeno ( Ronaldo ) futbolu bıraktı

Cevap: El Fenomeno ( Ronaldo ) futbolu bıraktı

[video=youtube;5TEB8zefQUk]https://www.youtube.com/watch?v=5TEB8zefQUk[/video]

Gözlerim doldu yeminle.:(Senin adaletine koyayım dünya.Birsürü futbola elverişsiz,yeteneksiz kazma sakatlanmadan top oynuyor böyle bir efsane ise sakatlıktan çıktığı ilk maçta tekrar sakatlanıyor.Buna rağmen,bu sakatlıklarına rağmen gelmiş geçmiş en iyi forvettir gözümde.

O değil de bir Del Piero kaldı eskilerden.Bari onu izleyebilsek birkaç sene daha.

Lazio'ya frikikten gol atip sakatlanmisti.Hicbir futbolcuya sakatlandigi icin o kadar uzulmemistim

Ronaldo futbolu bıraktı!

Ronaldo futbolu bıraktı!

Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biri olan 'Fenomen' lakaplı efsane oyuncu, sakatlıklara yenik düştü.

Üzücü haberi ülkesinin basınına yaptığı açıklamayla duyuran Brezilyalı yıldız, yaşadığı sakatlıkların geçmemesi nedeniyle futbolu bırakma kararı aldığını belirtti. "Futbol oynamaya devam etmek istiyordum. Ancak umduğum gibi olmadı ve sakatlıklarım bir türlü geçmedi" diyen 35 yaşındaki oyuncu "Artık zamanı geldi. Futbolu bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

1996, 1997 ve 2002 yıllarında 'Dünyanın En iyi Futbolcusu' ödülünü alan Fenomen, sırasıyla Cruziero, PSV Eindhoven, Barcelona, Inter, Real Madrid, Milan takımlarında tarih yazmış, ve son olarak ülkesine, Corinthians'a dönmüştü.

Maraton .com.tr

Ağlıyorum ulan şu an!

En formda olduğu dönem sakatlandı, yıllarca dönemedi. Herkes bitti derken Brezilya'ya dünya kupasını kazandırdı.

Mourinho, Henry ve niceleri için gelmiş geçmiş en iyi futbolcuydu. Zidane'nin idolüydü:(

Gördüğüm en yetenekli futbolcuydu.

Ah be fenomeno iyi direndin ama olmadı, ekşide birisinin yazdığı gibi; belki başka bir dünyada:sad007:

Hazırlanmış en iyi Ronaldo videosu bana göre;

[video=youtube;EMNHhKub2hw]https://www.youtube.com/watch?v=EMNHhKub2hw[/video]

Şunların onda birini yapan yok be fenomeno yaktın beni.

Del Piero da bıraktığı gün, ben de futbolu bırakmış sayılacağım sanırım...

2 tane Lazio maçı hayatını değiştirdi adamın. Gördüğüm en iyi futbolcu değildi ama ilk 5 'i zorlar.

Benim futbol efsanem, gelmiş geçmiş, en iyi santrafordu kendisi. Daha da, onun gibisi gelmez zaten.

Dunyanin en iyi gelmis gecmis futbolcularindandir neydi o calimlar, o hiz o hareketler...Hepsini ozleyecegiz.

hayatımda izlediğim iki büyük forvetten biridir(diğeri van basten).forvet deyince aklıma bu iki adam geliyor hep ama ronaldo felaket bir oyuncuydu 96-97 barcelonasında.yanılmıyorsam 48 maçta 48 gol atmıştı yanılmıyorsam hele tenerif maçımıydı tam hatırlamıyorum takımın adını bir gol atmıştı adamın formasını 2 metre sündürdüler ona rağmen 6-7 kişiyi geçip gol yapmıştı o zamanki t.direktör robson ın yüz ifadesi hala gözümün önünde.asrın hatasını yapıp barcadan ayrıldı bence ayrılmasa şu an dünyada ne maradona ne pele konuşuluyordu:(

Ronaldo'nun futbolu bırakmasının asıl sebebi açıklandı. Hipotiroidi hastalığına yakalanmış.Tedavi için hormonal tedavi alması gerekiyor ve bunların birçoğu da FIFA tarafından doping kapsamında değerlendiriliyor.

Ronaldo'nun basın toplantısından: "Kimseyi incitmedim ama kilomla dalga geçenlerin şu an üzgün olduğunu zannediyorum."

Demek ki kilo almasının sebebi hastalığıymış :sad007:

inter, milan, barcelona, real madrid 4 lu bir turnuva yapsa jubilesi icin ne iyi olur

Üst Alt