EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray 58-56 USK Prague | Maç Sonucu | 31 Ekim | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray 58-56 USK Prague | Maç Sonucu | 31 Ekim

[h=1]Maça Doğru: Galatasaray - ZVVZ USK Prague[/h]

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Avrupa Ligi C Grubu ikinci maçında Çek Cumhuriyeti'nden ZVVZ USK Prague ile karşı karşıya gelecek. Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki mücadele 31 Ekim Çarşamba günü saat 18.00'de başlayacak ve Lig TV3'den canlı yayınlanacak.

Maç: Galatasaray - ZVVZ USK Prague

Salon: Abdi İpekçi Spor Salonu, İstanbul

Tarih: 31.10.2012 Saat: 18.00

Yayın: Lig TV3 (Canlı)

İnternet: www.galatasaray.org (Canlı Anlatım)

Karşılaşmanın biletleri, bilet satış noktalarından ve Biletix internet sitesinden temin edilebilir.

13. Kez Avrupa Ligi'nde (79 Galibiyet /145 Karşılaşma)

Galatasaray Kadınlar Avrupa Ligi'ndeki 13. sezonunu yaşıyor. Bu organizasyonda 145 maça çıkan takımımız bunların 79'undan galibiyetle ayrıldı. (% 55 galibiyet oranı) Çek takımlarıyla oynadığı son üç maçı da kazanan Galatasaray'ın son yenilgisi 24 Kasım 2010'da 84-56'lık skorla ZVVZ USK Prague karşısındaydı.

Avrupa Ligi C Grubu 2. Hafta

Grupta birinci haftayı takımımız lider geçerken UMMC Ekaterinburg maç oynamadı. Perfurmerias Avenida ve USO Mondeville de ilk haftayı galibiyetle kapattı.

1. Hafta Sonuçlar:

Novi Zagreb 48-79 Galatasaray

ZVVZ USK Prague 56-62 Perfumerias Avenida

CCC Polkowice 82-86 USO Mondeville

Grupta ikinci haftanın programı:

30-31 Ekim

Perfumerias Avenida - CCC Polkowice

Galatasaray - ZVVZ USK Prague

UMMC Ekaterinburg - Novi Zagreb

Ülke Basketbolunda Tek: Avrupa Ligi'nde 3.lük (Memnun & Özyer)

Galatasaray, Avrupa Ligi'nde 1998-99 sezonunu üçüncü bitirmiş ve kadın basketbolunun Avrupa'daki en önemli organizasyonunda ülke spor tarihinin en iyi derecesini elde etmişti. B Grubu'nu 11 galibiyet ve 3 yenilgi ile ikinci sırada bitiren takımımız playofflarda eşleştiği KK Hemofram Vrsac'ı da 2-1 ile geçmeyi başarıp son dörde kalmıştı. Final Four ilk maçında SCP Ruzemberok'a 54-47 kaybeden takımımız üçüncülük maçında GoldZack'i 62-53 mağlup etmişti. Kaptan Derya Özyer, Andrea Stinson, Çelen Kılınç, Korana Zanze, Wendy Palmer beşiyle oynayan takımımızda Handan Özbek, Jankovska, Nihan Anaz, Aycan Yeniley de forma giymişti. Galatasaray'ın antrenörlüğünü Ekrem Memnun yapmaktaydı.

Üç Günde İki Galibiyet (Novi Zagreb ve Samsun Basketbol)

Kadın Basketbol Takımımız 24-27 Ekim tarihleri arasında çıktığı iki kritik deplasmandan da galibiyetle ayrılmayı başardı. Avrupa Ligi C grubu ilk maçında Hırvatistan'da baştan sona üstün bir oyun sergileyen Galatasaray karşılaşmayı 48-79'luk skorla kazanmıştı. Hafta sonu ise Samsun'a konuk olan takımımız 52-71'lik skorla galip geldi ve galibiyet serisini Ceyhan Bld. karşılaşmasıyla birlikte üç maça çıkardı. Şebnem Kimyacıoğlu iki maçta 14,0 sayı ortalamasıyla oynarken Bahar Çağlar da 11,5 sayı ort. tutturdu.

Sancho Lyttle (Top Çalma) ve Sylvia Fowles (Ribaund)

Novi Zagreb karşısında Sancho Lyttle 9 sayı, 9 ribaund, 6 top çalma ve Sylvia Fowles 10 sayı, 16 ribaund ile oynamıştı. Avrupa Ligi ilk haftasında oyuncularımız iki ayrı kategoriye liderlik etti. Lyttle top çalma ve Fowles ribaund sıralamasında ilk sırada yer aldı.

Oyun Kurucuların Asist Performansı: Özge Yavaş (5,5) & Işıl Alben (6,5)

Yeni transfer genç isim Özge Yavaş, Novi Zagreb maçında 12 sayı, 5 asist ve Samsun Basketbol önünde 4 sayı 6 asist ile oynamıştı. 1991 doğumlu oyuncu bu iki karşılaşmada yalnızca bir top kaybıyla oynadı. Tecrübeli oyun kurucumuz kaptan Işıl Alben ise Novi Zagreb maçında 8 sayı, 5 asist ve Samsun Basketbol maçında 5 sayı, 8 asist ile oynamıştı.

İstatistik (Avrupa Ligi) Karşılaştırma:

Sayı ve Şut Yüzdesi

Galatasaray - 79 sayı, % 53,5 iki sayı isabeti, % 43,8 üç sayı isabeti, % 52,2 serbest atış

ZVVZ USK Prague - 56 sayı, % 35,8 iki sayı isabeti, % 14,3 üç sayı isabeti, % 92,3 serbest atış

Diğer Kategoriler

Galatasaray - 39 ribaund, 17 asist, 15 top kaybı, 15 top çalma, 2 blok

ZVVZ USK Prague - 43 ribaund, 8 asist, 17 top kaybı, 6 top çalma, 2 blok

Galatasaray top çalmada Avrupa Ligi'nin en başarılı takımı olmayı başarırken ZVVZ USK Prague asist ve saha içi isabetinde (% 31,3) en kötü takım oldu.

Önceki Maçlar (5-1)

Galatasaray ile ZVVZ USK Prague daha önce altı kez karşı karşıya geldi ve takımımız bunların beşinden galibiyetle ayrıldı.

08.12.2011 - Avrupa Ligi Birinci Tur, 75-67

19.10.2011 - Avrupa Ligi Birinci Tur, 78-70

19.01.2011 - Avrupa Ligi Eleme Turu, 81-69

24.11.2010 - Avrupa Ligi Eleme Turu, 56-84

05.01.1995 - Avrupa Ligi Yarı Final Turu, 75-67

27.10.1994 - Avrupa Ligi Yarı Final Turu, 80-71

ZVVZ USK Prague

Antrenörlüğe Lubor Blazek'in Çek Cumhuriyeti ve USK Prague'da asistan koçluğunu yapan Ivan Benes'i getiren rakibimiz son yıllarda ülkesinin kadın basketbolundaki temsilcisi olarak görülüyor.

Avrupa Ligi ilk maçında evinde İspanyol ekibi Perfumerias Avenida'ya 56-62 kaybeden USK Prague'ın en etkili ismi 16 sayı, 11 ribaund ile oynanan, Cras Basket Taranto'dan transfer edilen ABD'li pivot Kia Vaughn olmuştu. Takıma tecrübe katması amacıyla Sparta&K M.R.'den gelen guard Jelena Skerovic, Tarbes'ten gelen uzun forvet Jelena Dubljevic ve daha önce Beşiktaş forması da giyen guard Anna De Forge takıma yeni katılan isimler olarak göze çarpıyor. Takımda ayrıca yıldız forvet Eva Viteckova, genç şutör guard Katerina Elhotova, pivot Ilona Burgrova'nın yanı sıra Michaela Zrustova gibi Çek Milli Takımı'nda yer alan isimler var. WNBA'de Minnesota Lynx forması giyen veteran yıldız, ribaund uzmanı Rebekkha Brunson da ZVVZ USK kadrosunda bulunuyor.

Lindsay Whalen

Yeni transferimiz Lindsay Whalen Avrupa Ligi'nde son beş sezon ZVVZ USK Prague takımı için mücadele etmişti. Altı sezon boyunca Euroleauge'de boy gösteren Whalen 2010'da 15,6 sayı ortalamasına çıkarken 2011'de de 4,6 asist ortalamasına yükseldi. Lindsay son sezonunda ise Ocak ayında takıma katılıp yalnızca altı maç oynayabilmişti.

Cevap: EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray - USK Prague | 31 Ekim | 18:00 | Lig TV 3

Galatasaray Kadın Takımı'ndaki sakatlıklar serisine Şebnem Kimyacıoğlu da katıldı. Parmağında kırık olduğu belirlenen Kiyacıoğlu oynamaya devam edecek ancak daha sonra kararlaştırılacak bir tarihte ameliyat edilecek.

Bilindiği gibi Galatasaray'da Alba Torrens, Nevriye Yılmaz, Lindsay Whalen ve Slyvia Fowles sakatlıklar nedeniyle kadroda yer alamıyor.

Kaynak: Basketfaul

:eek:

Cevap: EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray - USK Prague | 31 Ekim | 18:00 | Lig TV 3

Ulan Ceyhun sen gittin uğursuzluğun gitmedi şu takımdan

Şu maçı 6'da oynatmak nasıl bir kafa? Hoş saat uygun olsa gelecek max. adam 250-300'ü geçmez ama sen yönetim olarak görevini yap taraftar gelmezse bizim ayıbımız olsun.

Şu maçı 6'da oynatmak nasıl bir kafa? Hoş saat uygun olsa gelecek max. adam 250-300'ü geçmez ama sen yönetim olarak görevini yap taraftar gelmezse bizim ayıbımız olsun.

Kadın takımı maçlarına kimse gitmez.Geçen sene evim yakın diye gidiyordum arada bir maçı çok iyi hatırlıyorum teknik heyetle birlikte 50 kişi var ya da yoktuk.

Kadın takımı maçlarına kimse gitmez.Geçen sene evim yakın diye gidiyordum arada bir maçı çok iyi hatırlıyorum teknik heyetle birlikte 50 kişi var ya da yoktuk.

Yönetim takımı,taraftarı adam yerine koyarsa gider.Geçen sene sezon başında birçok maçı özellikle EL'de dolu salona oynadık Prag,Aistes,Lotos aklıma gelenler.

Zaten mesele salonun dolup dolmamasından çok,yönetimin takımı önemsemesi.

Yönetim takımı,taraftarı adam yerine koyarsa gider.Geçen sene sezon başında birçok maçı özellikle EL'de dolu salona oynadık Prag,Aistes,Lotos aklıma gelenler.

Zaten mesele salonun dolup dolmamasından çok,yönetimin takımı önemsemesi.

Yönetim bu branşı hiç umursamıyor geçen sene EL'de fener maçında olanları gördük.

Kadinlar zaten ilgi görmüyor, anca derbi olacak da bunlar ortaya cikacak falan. 1000 kisi bile olmaz herhalde.

Hay senin Lig tv gibi , bi basketbol keyfimiz vardı onunda içine.....

Cevap: EL Women C Grubu 2.Maç | Galatasaray 4-9 USK Prague | 1.P | Lig TV 3

Sırf maçı izlicem diye işten erken çıktım ama izlicek yer yok

Üst Alt