Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyor


Fazla birsey yazmaya gerek yok aslında, baslık gerektigi kadar acık.Ayaklarına hakim, fazla kosmadan mac koparan tipte bir oyuncu. Tek farkı belki Avrupa'da vatandasından daha etkili veya etkili olucak gibi, oda üzerindeki formanın azizligindendir zannediyorum.Daha acık olmak gerekirse, sürekli oyunun icinde olan, Galatasaray tarihinde o alısıla gelmis Hagi, Prekazi tipi yırtıcı bir oyuncu degil.hagi1m.jpg
article-1084963-026FAC18000005DC-708_468x845.jpg
Konu kesinlikle oyuncu kıyaslaması veya polemik icin acılmamıstır. Sadece Elano hakkındaki ilk izlenimlerim :)
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorAcikcasi ben hala cozemedim nasil bir adam oldugunu.
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorSanmıyorum. En azından bu kadar kısa sürede böyle bir değerlendirme yapmak son derece yanlış. Daha çok erken olduğunu düşünüyorum. Pana maçında iyiydi fakat lige henüz ayak uyduramadı.
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorBekleyelim 3-4 hafta daha. Ben de çözemedim henüz.
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorSanırım Elano'nun sezon başı kampı geçirmediğini bilmiyorsun.Elano fizik olarak çok güçsüz.İkili mücadeleleri devamlı kaybediyor.Ama yinede Alex gibi topu kaptırınca beklemiyor.Kaptırdığı topu kovalıyor.Devre arasında kondisyon çalışmaları yapıldıktan sonra Elano'nun gerçek performansı çıkacaktır.Şu ligin 1.devresinde Elano'yu ara ara oynatarak maç eksikliği olmamasını sağlayalım yeter.(Ayrıca TSL sertliğine alışsın)2.yarı ligde coşacaktır.
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorAynen banada oyle geliyor. Oyun icinde pek gozukmuyor, fazla tempolu bir oyuncu degil. Ama takimin beyni olabilecek kapasitede bir adam, yeri geldimi yapacagini yapiyor. Umarim Alex'in fenere yararli oldugu kadar bize yararli olabilir.
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorAyrica ben degerlendirmemi sadece takimimizdaki performansina gore degerlendirmedim. Senelerdir izledigim Elano hep boyle.
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorOzaman kötü oynadığımız maçlar da bizi kurtaracak :D

Elano sertliğe gelemiyor ve oynamak istediği yer sağ açık bana kalırsa oynadığı mevkiye ve lige alışması uzun sürecek gibi ama yıldız oyuncular büyük maçlarda belli olur Elano patlama yapacak büyük bir maçta ve geriside gelecek ;)
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorElano GS'de her mevkide forma bulabilir de sağ açıkta şans bulması zaruriyet olmadıkça imkansız bana göre. Keita mevkisini resmen domine etti, çok afedersiniz ama sağ açıkta resmen yardırıyor.Elano doğrudan sonuca oynayan bir oyuncu. Futbol zekası çok gelişmiş. Süslü futbol yerine en kısa yoldan tabelayı etkileyecek hamlelerde bulunuyor. Brezilya milli takımında da (Antu'da bile itiraf etmişler bunu) Klebersson gibi ön libero kontejanından değil, yetenek kontejanından ilk 11 oynuyor. Mental yapısı çok ileri düzeyde olan bir oyuncu.Mental yapısı ne işe yarayabilir diyenler olursa; bazı futbolcular vardır, süper oynarlar hayran bırakırlar haftalar boyunca aynı yüksek performans ama bir bakarsınız ne gol ne asist. Skora zerre katkısı olmamış.Ama Elano gibi adamların en vasat form durumlarında bile yaptıkları top kullanma tercihlere hep skora yöneliktir. En vasat zamanlarında bile tabelayı doğrudan etkileyebilirler.Elano'yu seyrettiğimiz Kayseri maçında, Brezilya maçında, Pana maçında, hatta dünkü maçta bu durumu net bir şekilde gördük. Golünü atıyordu ama Ali Güneş panter günündeydi.Elano bu yüzden bizim için bu kadar önemli beyler. Her an sonuca dönük futbol oynayan çok fazla adam yok dünya arenasında. Elano bu konuda dünya'daki sayılı adamlardan.Bu yüzden Brezilya milli takımında..
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorİğnelemek için sormuyorum sadece meraktan;Kaç senedir ne kadar izliyorsun bu adamı?Premier ligde Manchester City maclarini takip ederim. Brezilya milli takiminda da denk geldikce izledim. Shakhtar Donetsk'teyken pek takip ettigimi soyleyemem avrupa maclarinda birkac macina denk geldim. Performansi hakkinda genel kaniya varmam City'i takip etmemden kaynaklaniyor. Ayrica bu olumsuz birsey degil Elano'nun pozisyonu itibariylede oyun karakterinin bu tarzda olmasi normal.
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorHagi gibisi çok zor gelir bu memlekete. Alex-Hagi , Hagi - Elano , Lincoln - Hagi gibi karşılaştırmalar çok oldu , olacaktır da.Elano'nun her orta saha gibi oyunu bi anda değiştirebilme yeteneği var. Oyun zekası , pas tekniği mükemmel derecede iyi. Çok fazla oyuna ağırlığını koymaz ama bi anda çıkar bi pas atar , bi şut atar, gol olur maç kazandırır. Bu tip bi oyuncu. Hagi, öyle değildi. Hagi,liderlik yapıyordu , devamlı maç içinde aktifti. Alex de aktif son 2-3 senede. Fakat tabi Alex, Hagi'nin tırnağı olamaz.Yani , Elano ne Alex'tir,ne de Hagi'dir..
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorYa beyler mümkünse Hagi ile bazı futbolcuları aynı cümle içinde kullanmayalım. Yanlış anlamayın da birileri aklıma geliyor, çok geriliyorum..
 
Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyorElano bir Fabregastır

tabi Fabregas seviyesinde bir oyuncu degil ama tarzı Fabregas
 
Üst Alt