Elano Sorunsalı - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano Sorunsalı

Cevap: Elano Sorunsalı

Elano orta sahada oynadığı müddetçe ancak Antalya maçındaki kadar verimli olur. Mutlaka forvet arkasında veya ikinci forvet olarak oynamalı.

Ernst müthiş bir futbolcu, Beşiktaş'ın tartışmasız en iyisi.

Emre ise daha çok döver çimleri, hatta yakın bir gelecekte yemeye de başlar.

Elano orta sahada oynadığı müddetçe ancak Antalya maçındaki kadar verimli olur. Mutlaka forvet arkasında veya ikinci forvet olarak oynamalı.

Ciddi misin gerçekten ? Antalya maçında Elano buraya geldiğinden beri en iyi oyunlarından birini oynadı. Hala forvet arkası ve ikinci forvet mi oynasın diyorsunuz ? Gerçekten inanamıyorum. Kayseri'de ikinci forvet oynadı gördük o bölgenin adamı değil, sadece alternatif mevkiisi orası. Asıl mevkiisi sol iç, sağ iç, orta sahanın ortası yani... Adam bas bas bağırdı resmen Antalya maçında benim yerim burasıdır ulan diye hala forvet arkası diyebiliyorsanız birşey diyemiyorum :) . Keşke her maç Antalya maçındaki gibi futbol oynasa...

TSL'de oynayan oyuncular içinde en iyi 3lü ortasaha bu şekilde olur. Elano'yu beğenmemen de, Türkiye şartlarında çok iyi görünen Ernst'i müthiş die yorumlaman da, böyle taraftar penceresinden bakarak Emre'yi beğenmemen de boş olmuş.

yıldız gelecek uçaktan çalımlarla inip ilk maçta üçer beşer goller atacak

bu ülkedeki futbol camisının yıldız anlayışı budur efenim

tv lerde futbol konusunda ahkam kesenlerin bir çoğu bu zihniyette

elanı bir yıldız bir futbol ülkesinin milli takımında oynuyor ingiltere ligi tecrübesi var

şimdi bunları bir kenera bırakalım

elano bir kaç maç oynar

bu adam ne kadar takım, yeni ülke etkilerini düşünmekten aciz insanlar eleştirmeye başladı

bazı futbolcular bireyseldir bazılarının ise performansı takım arkadaşlarına ve aralarındaki uyuma bağlıdır. elano bu tür bir oyuncu. elano takıma alıştıkca kalitesini göstermeye başladı. ve bu ivme giderek artacak inşallah

arsenalin wengere gösterdiği sabırdan bahseden bu arkadaşlar elano için 3 maç sabredemedi

bazı futbolcular sahanın bir yarısında oynar elano ise her iki yarısında oynayan bir oyuncu

daha hiç gs maçı kaçırmadım elanonun paslarını, kademeye girmesini takımı hızlı atağa kaldırmasını göremeyen, gormek istemeyen bu arkadaşlar hala eleştirmeye devam ediyorlar

bu yılın en flaş transferidir keita dahil

keita daha pahalı ofans bölgesinde daha etkili fakat oyuna katkısı elano kadar sürekli değil. sadece bölgesinde oynar.

elano yu seviyorum ve antalya maçında kale arkasında elano için destek pankartı açan kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Elano orta sahaya hapsedilmediği sürece, oyun içinde serbestlik tanındığı sürece verimli olur, yoksa yetenekli ama sıradan bir orta saha futbolcusundan öteye gidemez. Eğer yorumumdan Elano'yu beğenmediğim fikrine kapıldıysan, yanlış anlamışsın. Elano açık açık geldiğinden beri verimsiz oynuyor. Bunu görmemek için kör olmak lazım. Bunun nedeni de ideal mevkisinde oynamaması. Böyle adamları ne olursa olsun gole yakın oynatmanız lazım.

Ernst bence bu ligin en iyi (defansif)orta sahası. Kendisi Alman'dır, işini en iyi şekilde ve herşeyini vererek yapar. Bir adam hem uzaktan iyi şut atacak, hem topa iyi basacak, hem markaj yapacak, hem 90 dakika koşacak, hem de pas yüzdesi yüksek olacak ve dikine oynayacak. Var mı bunun gibi biri daha Türkiye'de?

Emre B. için de allah onu bildiği gibi yapsın diyorum, o konuda objektif olamayacağım üzgünüm. Arıza adamın teki, Galatasaray'da olmasını istediğim en son sporcu (bir de çirkef Mirsad var tabi).

Elano orta sahaya hapsedilmediği sürece, oyun içinde serbestlik tanındığı sürece verimli olur, yoksa yetenekli ama sıradan bir orta saha futbolcusundan öteye gidemez. Eğer yorumumdan Elano'yu beğenmediğim fikrine kapıldıysan, yanlış anlamışsın. Elano açık açık geldiğinden beri verimsiz oynuyor. Bunu görmemek için kör olmak lazım. Bunun nedeni de ideal mevkisinde oynamaması. Böyle adamları ne olursa olsun gole yakın oynatmanız lazım.

Ernst bence bu ligin en iyi (defansif)orta sahası. Kendisi Alman'dır, işini en iyi şekilde ve herşeyini vererek yapar. Bir adam hem uzaktan iyi şut atacak, hem topa iyi basacak, hem markaj yapacak, hem 90 dakika koşacak, hem de pas yüzdesi yüksek olacak ve dikine oynayacak. Var mı bunun gibi biri daha Türkiye'de?

Emre B. için de allah onu bildiği gibi yapsın diyorum, o konuda objektif olamayacağım üzgünüm. Arıza adamın teki, Galatasaray'da olmasını istediğim en son sporcu (bir de çirkef Mirsad var tabi).

Neyse biz Elano'nun oyun tarzını anlatmaktan bıktık gerçekten. Elano forvet arkası değildir, orta saha ortasında oynayan çift yönlü oyuncudur. Detay için Elano konusuna göz atın...

Ben de anlatmaktan bıktım vallahi, nerede iki yönlü adam, aç maçtır ceza sahasının gerisinde oynuyor... İki yönlülüğü de abartma lütfen. Elano'yu defans yaparken mi, hücum yaparken mi görmek istersin. İkisini birden yapamıyor da ondan sordum. İki yönlü diyerek adama hakaret ediyorsun, farkında değilsin.

Ben de anlatmaktan bıktım vallahi, nerede iki yönlü adam, aç maçtır ceza sahasının gerisinde oynuyor... İki yönlülüğü de abartma lütfen. Elano'yu defans yaparken mi, hücum yaparken mi görmek istersin. İkisini birden yapamıyor da ondan sordum. İki yönlü diyerek adama hakaret ediyorsun, farkında değilsin.

Anlamak istemiyorsunuz ki siz.Adam iki yönlü ortasaha oyuncusu işte.Neden hala tersi iddia ediliyor anlamıyorum.Shaktar'da da bu şekilde oynamış City'de de,Brezilya milli takımında da.Zaten City'de başka türlü oynaması mümkün değil çünkü o ligde bizdeki gibi ``ofansif orta saha`` veya ``10 numara`` gibi saçma sapan çağdışı kavramlar yok.İki yönlülük hakaret filan değil.Dünyanın en değerli oyuncuları bu işi yapabilen oyunculardır.Onun için bir Xavi bir Gerrard diğer oyunculara nazaran daha çok el üstünde tutulur.Sizde öyle bir anlayış varki ya sadece defans yapacak ya da sadece ofans.İkisini de yapabiliyor işte Elano.Top rakipteyken iyi pozisyon alıyor,rakibini kovalıyor,kademeye giriyor.Bariz bir şekilde defansif yönü de kuvvetli adamın.Ofansif katkılarını saymaya gerek yok zaten.

Forvete yakın oynayan adam, şu tür bir asist yapamaz.

YouTube - Broadcast Yourself.

Brezilya orta sahada basıyor, Elano kademeye giriyor. Gilberto'ya kazandırıyor. Gilberto tekrar Elano'ya. Elano 20 metrelik uzun bir top= GOL. Niye ısrar ediyorsunuz anlamıyorum. Takım forvetsizken Rijkaard Elano'yu biraz daha ileride kullanmak istemişte olabilir. Ama Elano tipik bir orta saha adamıdır. Bu böyle biline...

Forvete yakın oynayan adam, şu tür bir asist yapamaz.

YouTube - Broadcast Yourself.

Brezilya orta sahada basıyor, Elano kademeye giriyor. Gilberto'ya kazandırıyor. Gilberto tekrar Elano'ya. Elano 20 metrelik uzun bir top= GOL. Niye ısrar ediyorsunuz anlamıyorum. Takım forvetsizken Rijkaard Elano'yu biraz daha ileride kullanmak istemişte olabilir. Ama Elano tipik bir orta saha adamıdır. Bu böyle biline...

Kaka varken forvet arkası oynayacak değil ya. 4-2-3-1 oynuyor Brezilya. Sağ açık gibi Elano.

---------JulioCesar----------

Maicon-T.Silva-Lucio-Marcelo

-------F.Melo--G.Silva-------

----Elano---------Robinho---

------------Kaka------------

----------L.Fabiano---------

İşte burada şöyle bir yorum yapabiliriz belki. Elano daha geride ve içeride. Robinho daha ofansif. Manchester City zamanlarında da iki ön libero önünde ofansif olarak veya sağ açıkta oynuyordu genelde.

Kaka varken forvet arkası oynayacak değil ya. 4-2-3-1 oynuyor Brezilya. Sağ açık gibi Elano.

İşte burada şöyle bir yorum yapabiliriz belki. Elano daha geride ve içeride. Robinho daha ofansif. Manchester City zamanlarında da iki ön libero önünde ofansif olarak veya sağ açıkta oynuyordu genelde.

Bunu anlaman gerçekten iyi birşey. Bir de Galatasaray'da ki Elano'yu böyle kabullensen iyi olacak. Forvet arkası diye diye ölecen.

Sorunsal felan yok Elano'da adam oynuyor futbolunu biz hep keita gibi adamlar sevmişizdir kanattan inecek ortalayacak felan ama Elano olmasa o top oralara bile gelmez kimse bundan bahsetmiyor(basıda tabiiki forumda herkes iliyor bunu)

brezilya yı 4-2-2-2 gibi değerlendirmek gerekiyor aslında. ilerde sola açılan Robinho, ortada gerektiğinde sağa açılan Elano. sağ kanadı ağırlıklı olarak Maicon/Alves kullanıyor. Elano daha çok köprü görevi görüyor ortasahada, yani bu adam milli takımda olsun, GS de olsun asıl işi asist yapmak değil, asisti hazırlamak. onlarda asist Kaka ya,bizde de Arda ya yazılıyor

kendinde biliyorsun bunu ama ısrarla Elano yu eleştiriyosun

Üst Alt