Elano süper bir Transfer ! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano süper bir Transfer !

Cevap: Elano süper bir Transfer..!

Elano'yu şişirme ekibi iş başında yine ama ben yine birşey oynadığını düşünümüyorum.Verilen paraların karşılığında oynadığı oyun bir hiçtir.Ayrıca herkesin dilinde bir kamp dönemi lafı var.Kimsenin haberi yok heralde devre arasında Türkiye Kupası maçları oynanacağı..

İşte program:

19 Aralık TSL Gençlerbirliği

23 Aralık TÜK Trabzonspor

10 Ocak TÜK Orduspor (D)

17 Ocak TÜK Denizli Bld

24 Ocak TSL Gaziantep

Yabancılar Trabzon maçından sonra tatile çıkacaklar ve muhtemelen uzaktayız bahanesiyle Ocak ayının 5'inde falan gelecekler.4 gün sonrada Ordu deplasmanına gidilecek muhtemelen 1 gün önce gidilir.4 gün içindeki çalışmalarla mı Elano ve diğer futbolcular muhteşem hale gelecek.Kulağa saçma gelmiyor mu..

Elano'yu şişirme ekibi iş başında yine ama ben yine birşey oynadığını düşünümüyorum.Verilen paraların karşılığında oynadığı oyun bir hiçtir.Ayrıca herkesin dilinde bir kamp dönemi lafı var.Kimsenin haberi yok heralde devre arasında Türkiye Kupası maçları oynanacağı..

İşte program:

19 Aralık TSL Gençlerbirliği

23 Aralık TÜK Trabzonspor

10 Ocak TÜK Orduspor (D)

17 Ocak TÜK Denizli Bld

24 Ocak TSL Gaziantep

Yabancılar Trabzon maçından sonra tatile çıkacaklar ve muhtemelen uzaktayız bahanesiyle Ocak ayının 5'inde falan gelecekler.4 gün sonrada Ordu deplasmanına gidilecek muhtemelen 1 gün önce gidilir.4 gün içindeki çalışmalarla mı Elano ve diğer futbolcular muhteşem hale gelecek.Kulağa saçma gelmiyor mu..

Yok artık ya inanamıyorum :).

Senin için futbol nedir ? Veya 8 Milyon € verdiğin bir adam illa sağa bakıp sola pas atmadıkça, topu alıp 10 kişi geçmedikçe iyi oynamış sayılmazmıdır ?

Ayrıca sen Elano'nu daha kavrayamamışsın. Hem oyun stilini bilmiyorsun, hem oynadığı oyunu beğenmiyorsun, hem profesyonelliğini ve kişiliğini başka türlü zannediyorsun. Sen rahat ol Elano çalışır devre arası hazır olur 2.yarıya...

Elano ile 10 yıllık kontrat istiyoruz.. Futbolu bıraktıktan sonrada Cimbom dan kopmasın.

Elano'nun dun oynadigi futbola kotu diyeni Allah carpar.

Elano dun mayestro gibi yonetti takim.

Kacirdigi bir plasesi var, bir diger pozisyonu ise vurdugu kafa gol olmadi.

Birde vole denemesi vardi oda isabetli olmadi.

Onun disinda bir tane sahane cross pas attti idi sag kanada.

Sanirim Kewell'a idi o pasi. Ara "uzun: paslari cok iyi idi.

Elano macin kaderini tahin edecek bir oyuncu. Yeterki dunki gibi oynasin.

Abartisiz konusuyorum, dun onu izlerken mest oldum. Keske hep boyle oynasa.

Bir pozisyonda fizik gucunun yeterli olmadigini gordum. Daha cok fizik calismasi lazim.

Elano-Ayhan degisikligi yanlis idi. Tam ayaga pas yaptigimiz donemde cikti.

Herhalde cok yoruldu. Rijkaard onu gordu ve cikartti oyundan.

Yoksa anlam veremem cikmasina. Cunki sahanin en iyisiydi.

Fizik gucu yorulmasinin en buyuk nedeni olmustur.

Keske dun 90 dakika oynasa idi. Hakemi yense Elano yenecek idi.

Bir milimetrelik pas, yahut hazirlanmis bir pozisyonda bulacagi gol pozisyonu ile tehlikeli olabilir idi Elano.

Gercekten cok kaliteli bir oyuncu almisiz.Sen dunki oynadigin gibi oyna, kimse sana birsey diyemez.

Oynadigi iyi futbolun en buyuk etkenleri ise, Galatasaray ayaga iyi pas yapinca Elano'nun kalitesi ortaya cikti.

Aferin Elano.

Şu an Elano'nun çeyreğini izliyoruz devre arası kampından sonra gerçek Elano'yu izliycez ama şu haliyle bile çok iyi oynuyor attığı her pas isabetli dünkü maçta gol pozisyonlarına da girdi zamanla daha da iyi olucaktır.

Gökmen Özdenak küfür etmeyince çekilmiyor ya,o şapkanla Texas'ta yorumculuk yapmanı ne çok isterdim...

Yok artık ya inanamıyorum :).

Senin için futbol nedir ? Veya 8 Milyon € verdiğin bir adam illa sağa bakıp sola pas atmadıkça, topu alıp 10 kişi geçmedikçe iyi oynamış sayılmazmıdır ?

Ayrıca sen Elano'nu daha kavrayamamışsın. Hem oyun stilini bilmiyorsun, hem oynadığı oyunu beğenmiyorsun, hem profesyonelliğini ve kişiliğini başka türlü zannediyorsun. Sen rahat ol Elano çalışır devre arası hazır olur 2.yarıya...

Kardeşim onun oynadığı futbolu Türkiye liginden Türk futbolcular da oynar.Premier Lig'den gelmiş,Brezilya milli takımında oynayan bir oyuncunun sahada fark yaratması gerekir.Geldiği günden bu yana ben bu farkı yarattığını görmedim hatta çoğu maçta standartlarda bile oynadığını görmedim siz kalkmış süper trasnfer diyorsunuz.Manchester City'de ne yaptığı beni ilgilendirmez önemli olan bu takımdaki performası ve o da şu ana kadar yetersiz.Nasıl ki Guiza Mallorca'da gol kralı olarak geliyor ve Türkiye'de hiçbir halt edemiyorsa Elano da öyle.Gitsin demiyorum elbet ama artık farkı yaratması gerekiyor.Eğer sezon sonuna kadar bu seviyede kalacaksa gönderilmeli.

Elano' ya kötü futbolcu diyenin Allahı yoktur. Hasta, fanatik bir arkadaşım angutlarla tartışırken söylemişti :D

Kardeşim onun oynadığı futbolu Türkiye liginden Türk futbolcular da oynar.Premier Lig'den gelmiş,Brezilya milli takımında oynayan bir oyuncunun sahada fark yaratması gerekir.Geldiği günden bu yana ben bu farkı yarattığını görmedim hatta çoğu maçta standartlarda bile oynadığını görmedim siz kalkmış süper trasnfer diyorsunuz.Manchester City'de ne yaptığı beni ilgilendirmez önemli olan bu takımdaki performası ve o da şu ana kadar yetersiz.Nasıl ki Guiza Mallorca'da gol kralı olarak geliyor ve Türkiye'de hiçbir halt edemiyorsa Elano da öyle.Gitsin demiyorum elbet ama artık farkı yaratması gerekiyor.Eğer sezon sonuna kadar bu seviyede kalacaksa gönderilmeli.

Bu adamın harika performans verebileceği bir sistem var.Ama biz bu sistemi Barış,Ayhan,Arda vs. pas yapamayan veya yapmak istemeyen oyuncularla oynamaya çalışıyoruz.Elano topicinde de yazdığım gibi Barcelona'da nasıl her hücum Xavi ile başlıyorsa burada da Elano ile başlamalı.Siz hiç gördünüz mü Yaya'nın sıkıştığında Xavi'ye pas atmayı tercih etmeyip aptal aptal uzun top oynadığını?Hiç gördünüz mü Keita'nın stoperin ayağından top alıp oyun kurmaya çalıştığını?Ayhan vs. gibi adamlar bunları aşmalı önce,basit oynamayı,hızlı paslaşmayı öğrenmeli.Hücuma çıkarken Elano'ya top geliyor adam sana pas veriyor boşa kaçıyor hemen ama sen ona birdaha dönmüyorsun.Elano en iyi adam eksiltmenin pas atmak ile yapılacağını biliyor ama bizimkiler bilmiyor.Ne zaman bizim sistem oturur o zaman bu adam Xavi gibi sorumluluk almaya başlayabilir.Çünkü şu oyunumuzla Elano'nun sorumluluk alması hiçbirşeyi değiştirmez.8 kişiyi çalımlayıp gol atacak biri değil çünkü.Diğerlerinin ona ayak uydurması lazım.Bu gerçekleşir ise Elano dediğiniz gibi fark yaratabilir.Türkiye Ligi'nde birsürü futbolcu var demişsiniz bu oyunu oynayabilen.Kesinlikle yok böyle birşey.Basit oynayabilmek futbolda en zor işlerden birisidir.Değil Türkiye dünyada bile bu şekilde özellikleri olan total futbolun gerekliliklerini yerine getirebilen oyuncu sayısı azdır.

Yeni mi anladınız arkadaş ?

Millet gelip burda yerden yere vuruyordu adamı. Bir kaç kişi hep savuduk/savundum. İyi oynamaya başladığında mı anlıyorsunuz iyi oyuncu olduğunu. Brezilya milli takımında da oynuyor, boru mu!

Adama şov gözüyle baktılar ilk günlerde, yaranamadı! Basit oynuyor, yapması gerekeni yapıyor; vay efendim sen niye çalım atamıyorsun, top süremiyorsunda bre bre.

Aynen katiliyorum renkdas.

----------------Baros

----Arda--------------------Keita

----------Emre B.---Elano

---------------Mehmet T

Hakan----Servet----İbrahim T---Sabri

--------------Volkan D

Tsl en iyi topcuları

Bu oyunculari neyi dusunerek aldin??

Ferrari var, Sarp var, sola'da baska bir isim, Balta cok formsuz. Ibrahim Toraman'i neden aldin? Bir de Volkan D bu aralar hic ama hic formda degil.

Bu adamın harika performans verebileceği bir sistem var.Ama biz bu sistemi Barış,Ayhan,Arda vs. pas yapamayan veya yapmak istemeyen oyuncularla oynamaya çalışıyoruz.Elano topicinde de yazdığım gibi Barcelona'da nasıl her hücum Xavi ile başlıyorsa burada da Elano ile başlamalı.Siz hiç gördünüz mü Yaya'nın sıkıştığında Xavi'ye pas atmayı tercih etmeyip aptal aptal uzun top oynadığını?Hiç gördünüz mü Keita'nın stoperin ayağından top alıp oyun kurmaya çalıştığını?Ayhan vs. gibi adamlar bunları aşmalı önce,basit oynamayı,hızlı paslaşmayı öğrenmeli.Hücuma çıkarken Elano'ya top geliyor adam sana pas veriyor boşa kaçıyor hemen ama sen ona birdaha dönmüyorsun.Elano en iyi adam eksiltmenin pas atmak ile yapılacağını biliyor ama bizimkiler bilmiyor.Ne zaman bizim sistem oturur o zaman bu adam Xavi gibi sorumluluk almaya başlayabilir.Çünkü şu oyunumuzla Elano'nun sorumluluk alması hiçbirşeyi değiştirmez.8 kişiyi çalımlayıp gol atacak biri değil çünkü.Diğerlerinin ona ayak uydurması lazım.Bu gerçekleşir ise Elano dediğiniz gibi fark yaratabilir.Türkiye Ligi'nde birsürü futbolcu var demişsiniz bu oyunu oynayabilen.Kesinlikle yok böyle birşey.Basit oynayabilmek futbolda en zor işlerden birisidir.Değil Türkiye dünyada bile bu şekilde özellikleri olan total futbolun gerekliliklerini yerine getirebilen oyuncu sayısı azdır.
Kesinlikle hak veriyorum. Rijkaarda bu açıdan büyük iş düşüyor. Oyuncuları dediğin şekilde oynamaları gerektiği yönünde yönlendirmesi gerekir. Bizim diğer oyuncularında komplekse girmemeleri gerekiyor. Elanoyu kabullensinler ve destek olsunlar. Bu aynı zamanda onlar içinde gerekli. Kaliteli futbolcularla oynarsan seninde futbol kaliten ortaya çıkar öyle değilmi.

Elano'nun futbol dili ve aklı Galatasaray takımının çok üstünde. Onun futbol aklına eşlik edebilecek tek adam Kewell. Biraz da Baros olur. Ne zaman ki diğer oyuncular Elano'nun futbol diline ve oyun bilincine iyice tanık olurlar, işte o zaman Elano'nun gerçek değeri ortaya çıkar. Elano'nun ortada görünmemesinin sebebi kendisi değil aslında. Kendisi dışında takımın geri kalanı.

Futbolda atak yaparken dikkate alınması gereken en önemli koşullardan biri boşluklara kaçmaktır. Bu Galatasaray'ın en büyük sıkıntılarından biri. Sürekli geri pas yapmamızın ve defans bölgesinde topu gevelememizin en büyük nedenlerinden biri oyuncuların sabit olması, hareketlenerek boşluklara kaçmaması ya da hareketli olmamasıdır. Elano ise tam aksine sürekli hareket halinde, sürekli boşluklara kaçmakta. Diğer oyuncular da ısrarla boştaki Elano'ya vereceklerine daha zordaki adama pas vermekte. Halbuki elinde istediği bölgeden adrese teslim düz ve ters paslar atabilecek müthiş yetenekli bir oyuncu var. Ama sen onu görmeyerek onun meziyetlerini elinin tersiyle itiyorsun. Sürekli dikine oynamayı alışkanlık edinmiş ve eline geçen topları tehlikeli dikine-ters paslar olarak değerlendiren bir adamı görmüyorsun bile. Bu adamın futbol dilini anlayacak ve onunla kaynaşacak oyuncular topluluğu arttıkça, Elano'nun ne kadar değerli olduğu ortaya çıkacak.

Eldeki mevcut oyuncularla Rijkaard sisteminin kolay oturmayacağı aşikar. Çünkü bu sistemin en temel taşlarından birini gerçekleştirecek olan Elano'yu görmeyen oyuncular topluluğunun kendi içinde değerlendirilmesi gerekir. Zaten seneye bence bu takımda ideal kadro anlamında bayağı değişiklikler olacak. Kırılgan yapıları ortada çünkü. Elano tarzı futbol dilinden anlayanların kadrosu olacak ileriki dönemlerin Galatasaray'ında. Belki Hamit ile, belki teknik bir stoper ile, belki de delici bir forvet ile...

Lincoln ün kramponu bile olamaz !!

Hala Lincoln ile kıyaslıyorsun,evet Lincoln'ün tırnağı etmiyor çünkü takımı için o kadar çok didişiyor ki,ben Brezilyalı oyuncunun bu kadar çok faul yaptığını görmedim hiç Galatasaray forması ile,bu kadar çok hırsla dolduğunu hatırlamıyorum,evet tırnağı etmez çünkü maç seçmiyor ve sürekli kasığını tutup çıkmıyor oyundan,evet bahanesi yok çünkü o tüm stadın Lincoln kadar olmasada isminle inlemesini istiyor bunun için var gücüyle çalışıyor,hem de ona hiç uymayacak adamlarla birlikte,Elano emin ol Lincoln lekesinden kurtulmak için var gücüyle çalışıyor,o Brezilyalı oyuncuların sadece yatmak için futbol oynamadığını ispat etmeye çalışıyor belki,hem Lincoln iyi olsaydı Milli takımda oynardı,adam D.Alves'i bile kesebiliyorsa susup saygı duymanız gerekir,ayrıca bizde olmayan bir adamla kıyaslamak doğru olmaz,önce iyi insan sonra iyi futbolcu unutma!

Türkiye'de orta saha dediğin zaman ya ön libero, yada forvet arkası akıllara geliyor. Hiç Elano tipinde merkez orta saha görmemişiz. Bu açıdan çok şanslıyız.

Üst Alt