Elano'lu yeni bir orta saha mı, yoksa sıfırdan kurulucak yepyeni bir orta saha mı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano'lu yeni bir orta saha mı, yoksa sıfırdan kurulucak yepyeni bir orta saha mı?

Cevap: Elano'lu yeni bir orta saha mı, yoksa sıfırdan kurulucak yepyeni bir orta saha

Kalırsa yanına mutlaka dominant iki adam lazım. Elano liderlik yapabilecek bir yapıda değil.

Cevap: Elano'lu yeni bir orta saha mı, yoksa sıfırdan kurulucak yepyeni bir orta saha

para ediyorken satilmali bence elano

Kesinlikle Elano'lu bir ortasaha..Ama adamın görevi topla 2. bölgede buluşacak şekilde olmalı...Gelip stoperlerin arasından top çıkarmaya uğraşmayacak..

Total: 58maç 11gol - 7 Asist

Sizin Lincoln'un yaptıklarını adam premier ligte yapıodu...Yararlı olacağı yerde oynatın sonra izleyin Elano'yu..Kendisine pas atılmayan bir takımda ne yapmasını bekliyordunuz topu alıp bir bir herkesi geçip topla mı girsin kaleye..

Elano'yu nerede oynatacaksınız merak ediyorum.

Öncelikle 4-3-3'den vazgeçip

4-2-3-1'e dönmeliyiz ve orta sahamızda mutlaka bir merkez oyuncu olması lazım.

xxxx ---- xxxx

xxxx​

---------------------Baros-----------------

Kewell--------------------------------Keita

-----Arda-----Defansif---çift yönlü----

İhitiyacımız olan iki tane transfer yapmamız lazım bana göre.Benim kurduğum ve olması gereken olarak inandığım kadroda Elano'ya yer bile bulamadım ben.He Arda'yı sol wingera almak gibi bir hata yaparsanız bilemem.

valla elano yerine bi ortasaha alsak şöyle türk almanyadan ne güzel olur

---------------------Baros-----------------

Kewell--------------------------------Keita

-----Arda-----Defansif---çift yönlü----

İhitiyacımız olan iki tane transfer yapmamız lazım bana göre.Benim kurduğum ve olması gereken olarak inandığım kadroda Elano'ya yer bile bulamadım ben.He Arda'yı sol wingera almak gibi bir hata yaparsanız bilemem.

Senin koyduğun yerde oynayıp ortasaha çizgisinin gerisine hiç geçmesin diye mi??

Elanodan daha iyisini ve tecrübelisi alınacaksa Elanosuz , daha kötüsü alınacaksa Elanolu!

Senin koyduğun yerde oynayıp ortasaha çizgisinin gerisine hiç geçmesin diye mi??

Ne diyorsun hiç birşey anlamadım ama olması gereken bir kadroda Arda-Elano ikilisinden birini tercih etmeliyiz.Dediklerini daha anlaşılır anlatırsan daha iyi olur.

Ne diyorsun hiç birşey anlamadım ama olması gereken bir kadroda Arda-Elano ikilisinden birini tercih etmeliyiz.Dediklerini daha anlaşılır anlatırsan daha iyi olur.

Birşeyleri anlamak istiyorsan dikkatini vereceksin arkadaşım..İlk önce kendi yazdığını okuyacaksın sonra verilen cevabı okuyacaksın ortaya bir ürün cıkıcak...Yararlı olur umarım şu an okuyacakların...

Arda Turan senin o kadroda koyduğun bölgede oynadığı sürede Ersun Yanal Fox tv'de bir program yapıyordu ve oyuncuların hareket bölgelerini ekranda gösteriyordu..O 8-9 maçlık periyotta Arda hiç bir maçta ortasahanın gerisine geçmiyordu..Takımın durumu kötümüydü hayır ama bunun da bir nedeni var..Biz sezonu cok erken açmıştık ve erken form tutmuştuk diğer takımlar bize kafa tutucak form düzeyinde değillerdi..Onlarda form düzeylerini arttırdıklarında ortaya cıkan durum ortada..ANLATABİLDİM Mİ??

Dediğim kadroda Arda'nın orta sahanın gerisine geçmesine gerek yokki.Atak oyuncusu pozisyonunda olmalı Arda.Arda'dan potansiyelinin üstünde davranışlar beklerseniz,yıl boyunca eleştirmek için malzeme toplarsınız.Onda oyunu iki yarı sahada da oynabilecek potansiyel göremiyorum ben.

Talibi varsa satılmalı çok pasif biri. Gera tipinde biri lazım bize, K.P.Boeteng olabilir. Gio olabilirdi. Açılış maçında G.Afrika'ya karşı ilk yarı forvet arkası başlamıştı, gol atamasa da iyidi. Malesef Elano, yeşilliksiz lahmacuna benziyor ;) Çok düz oyuncu, yıldızlarların yanında asistan gibi. Yardımcı oyuncu, figüran. Elano'ya senelik 3.5m euro, primlerle 4.2m euro verildiği düşünülürse çok gereksiz bir oyuncu. Aldığı ücret ve verdiği verim arasında uçurum var.

Onun oynaması için yanına Maicon, Kaka,Fabiano,Robinho mu bulalım? Bu isimlerle bile oynarken kafalarda soru işareti bırakan biri. Kore maçında iyi oynamış sanki adam Arjantin'e karşı oynadı. Maçı 2 gün geç izleyen bir ülkenin takımına karşı oynadı, Fildişi maçında sert oyuna karşı az kalsın sakatlanıyordu, sertliğe gelemiyor. Ligin son haftaları hatırlayın en basit ikili mücadelede belini sakatlıyordu.

Lincoln diyoruz da Lincol'ü bize kim düşman etti? Medya. Kalli'nin aşırı disiplini ile başlayan öğrencisi Bülent Kaptan'ın(malesef) tutumları ile adamı küstürdük. Futbol için yaratılmış biriydi, kırılmasaydı huzuru bulabilseydi Hagi'den sonra efsane isimlerimizden biri olurdu.

:(

Dediğim kadroda Arda'nın orta sahanın gerisine geçmesine gerek yokki.Atak oyuncusu pozisyonunda olmalı Arda.Arda'dan potansiyelinin üstünde davranışlar beklerseniz,yıl boyunca eleştirmek için malzeme toplarsınız.Onda oyunu iki yarı sahada da oynabilecek potansiyel göremiyorum ben.

4-3-3 kadro yapmak pek mantıkl değil o zaman..Ortaki 3'lü pozisyon Ya barcelona'da ki gibi Toure geride yanında busquets xavi olur yada İngiltere'nin oynadığı gibi tamamen aynı özelliklerden oluşan Barry-lampard-Gerard 3'lüsü gibi olur...Eğer Arda ofansif oynasın diyorsak şu an elimizde bulunan kadroyla sadece şöyle bir 3'lü kurabiliriz M.Sarp-Barış Özbek-ARda ...Bence tabi ayrıca Allah korusun :)

4-3-3 kadro yapmak pek mantıkl değil o zaman..Ortaki 3'lü pozisyon Ya barcelona'da ki gibi Toure geride yanında busquets xavi olur yada İngiltere'nin oynadığı gibi tamamen aynı özelliklerden oluşan Barry-lampard-Gerard 3'lüsü gibi olur...Eğer Arda ofansif oynasın diyorsak şu an elimizde bulunan kadroyla sadece şöyle bir 3'lü kurabiliriz M.Sarp-Barış Özbek-ARda ...Bence tabi ayrıca Allah korusun :)

Yok dediklerim sadece 4-3-3 oynarsak ve bir defansif ortasaha ve bir de çift yönlü orta saha alırsak olur ancak.Barış,Sarplı kadroyu saymıyorum bile.=)

İşte o zaman Arda ve Elano ikilisinden birini tercih etmeliyiz orta sahaya.He Arda'yı sol wingera koyarsanız Elano'ya da yer açabilirsiniz ama ben asla Kewell'ın yüzde 50'si olamayacağını düşünüyorum winger oynayan bir Arda'nın.

Üst Alt