Elano'lu yeni bir orta saha mı, yoksa sıfırdan kurulucak yepyeni bir orta saha mı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano'lu yeni bir orta saha mı, yoksa sıfırdan kurulucak yepyeni bir orta saha mı?

Koca bir sezon Elano'yu izledik ve en son Brezilya milli takımı ile sakatlanana kadar takip edip izledik. Kimine göre gol attı asist yaptı diye kapak oldu, kimine göre ise Elano'nun oyununda zerre fark yok, yine aynı tas aynı hamam. Kimi Elano daha kaliteli bir orta saha ile kendini göstericek, kimine göre ise o kapasite, o ışık Elano'da yok.

Soru basit: Elano'lu yeni bir orta saha mı, yoksa sıfırdan kurulucak yepyeni bir orta saha mı?

Cevap: Elano'lu yeni bir orta saha mı, yoksa sıfırdan kurulucak yepyeni bir orta saha

Başkanımızın deyimiyle, tünelin sonunda ki ışık görünüyor. O ışık üstümüze gelen tırın ışığı. Facia yakındır.

Cevap: Elano'lu yeni bir orta saha mı, yoksa sıfırdan kurulucak yepyeni bir orta saha

Çok parametre var renktaş. Elanoyu kaça satabilecegin çok önemli, elanodan bagımsız olarak transfer edecegin 2 orta saha için ayırdıgın bütçe çok önemli. örnegin diger iki ortasaha oyuncusu için 8 M euro toplam bütçe ayırmışsan ve elanoyu 10 milyon euro'ya satabiliyorsan. O zaman satılmalı (18 milyon euro toplama daha dengeli ortasaha kurabilirsin, iki tane 4 milyon euroluk adam alacagına 3 tane 6 milyon euroluk adam alırsın veya Ardayı AMF olarak kullanıp (emre çolakğı da Ardanın yedeği olarak düşünüp) 4-3-3 sol forvetine uygun birisini alabilirsin). ortasahaya elanodan bağımsız olarak iki kaliteli isim alabiliyorsan çok fazla uyum sorunu yaşamamak için elano'yu tutabilirsin. Ama genel fikrim, 4-2-3-1 oynayacak isek (Arda ve keitayı kanat forvet olarak varsayıyorum) elano kalsın derim. 4-3-3 oynayacak isek satılması daha uygun olur.

Benim düşüncem Elano ile devam edilecek ise

----xxxx

xxxxx-xxxx Oynayacağı mevki sağ iç olmalı. Sağ iç için yeterli defans ve ofans güçüne sahip; tek sorun ve büyük bir sorun 90 dakikalık maç temposu olmaması. İsteksiz tavırları olmadığı ve maçı düşündüğü takdirde bize bu mevkide yeterli olaucak bir isim.

Arkasına iki defansif futbolcu konup; 10 numara şeklinde oyanması durumda bizi hucüm anlamında büyük sorunların bekleyeceğini düşünüyorum. Hucümü tamamen üstlenecek, takıma sürekli yönlendirecek bir isim değil. Maçlardan sık sık kopması durumunda da ki bu çok yaşanıyor. Ofansif anlamda bir takım göremeyiz saha da.

10 numara için uygun olmayan bir tercih gibi. Bu mevki için Elano'nun bonservisine yakın çok daha fazla katkı verebilecek isimelr vardır. Ya da satılıp, skorer bir sol açık bulunabilir.

Elano için en uygunu yanına Kallstrom tipi hem fizik güçü yüksek hem de ogans anlamında katkı yapabilecek biri, arkalarına da gelmesinin çok zor olduğunu düşündüğüm De Jong tarzı hızlı, sert , kesici biri lazım. Diarra tarzı libero ile orta saha ağır kalabilir.

Elano mümkünse gitsin. Onun satışıyla gelecek paradan daha kaliteli bir orta saha alabiliriz. Sahada oynayacak 6 yabancıdan 3'ü Keita Baros NeiLL , 2 tane kaliteli ortasaha yabancı eder 5, 6. yabancı her mevkiide kullanılabilir elanoya gerek yok. Aldığı paraya bak icraatlarına bak. Savaşan futbolcu(lar) lazım. Ben şahsen beğenmiyorum Elanoyu.

Artık kurtulalım şu adamdan.

Arkadaşlar şöyle düşünün, zaten yönetim becerili bir transfer sezonu geçiremiyor, bırakın iki adamı ben 1 tane kaliteli ortasaha oyuncusunun bile alınabileceğinden şüphe duyuyorum. Bu nedenle bırakın Elano'nun gönderilmesi gerektiğini düşünmek, Mehmet Topal'ı satarak bile çok büyük yanlış yaptığımızı düşünüyorum. Pirince giderken eldeki en kaliteli ortasaha oyuncusundan da vazgeçip ortalığı M. Sarp, Barış, Ayhan'a bırakmak var.

Elanodan ne kadar çabuk kurtulursak o kadar iyi.Adam Yıllık 3 milyon euro alıyor.Ve bize yaptığı katkı Sıfır.Onu da geçtim bir umut verse tamam diyeceğim o da yok.Valla 5-10 ne verirlerse satalım bu adamı.Bu adam Türkiyede OYNAYAMAZ!!!

Ne zamanki yabancı sınırı kalkar takımı full Brezilyalı kankileriyle doldurursun işte o zaman Elano oynamaya başlar.Yani kısaca yok öyle bir ihtimal!Hazır piyasa yapmışken satmazsak eğer bu pişmanlık bizi mahveder.Ben artık giydiği formayı benimseyemeyen,takım seçen(Elano),maç seçen(Lincoln) futbolcu istemiyorum!

Her şeyden evvel biz eğer Elano'dan takımı yönetip lider olmasını istiyorsak baştan biz hatalıyız demektir.Adam kendisi bile söylüyor.Kendisi sadece bir parça olmak istiyor,lider olabilecek yeteneklere sahip değil.Bize hücumda Neill gibi savaşçı ve lider ruhlu bir adam gerekiyor.Elano bunun yanından geçmez

Elanonun oynaması için 10 kişi bile karşısındaki rakiple baş edecek bir kadro kurman lazım yani karşındaki rakipten bariz üstün olman lazım o zaman sırıtmaz.Yani bende sırıtmam öyle.

Elano'lu yeni bir ortasaha.Başkan da aynı şekilde düşünüyor zaten.İki tane dmf alıp yabancı transferini kapatacağız demişti.

Boateng ve Annan ın önündeki bir Elano Mükemmel oynar...

dunga istifa etti elano hyaatında milli takımı göremez bir daha bu sene gönderdik gönderdik yoksa elimizde patlıçak

küme düşmüş porsmouthtan 4-5 m euro ya Kevin-Prince Boateng i alabilirsek Elano Galatasaray'da iş yapar. Yoksa Lincoln gibi elimizde patlayacak.

Elano hiçbir zaman mükemmel oynayamaz.Madem Elano kalacak Yıllık ücreti 1 milyona indirilsin.Çünkü onun yaptığı katkıyı Emre Çolakda yapabiliyor.Elano tez elden satıla

dunga istifa etti elano hyaatında milli takımı göremez bir daha bu sene gönderdik gönderdik yoksa elimizde patlıçak

Elano 2004 senesinden beri milli takıma çağırılıyor.```Dunga gitti Elano daha oynayamaz.```düşüncesi çok saçma yani.Adam Dunga'dan önce de oynuyordu.

Eğer 10 ve üzeri bir teklif gelirse satılmalı,çünkü hem yıllık ücreti hemde kulüp performansı pek içaçıcı gelmiyor.Gerçi ben hala bir şans daha verilmesinden yanayım.

:D

Pazartesi günü sezon açılıyor beyler. Günaydın. Sıfırdan orta saha mı? 3 gün içinde Elano'dan daha kaliteli adamlar bulabiliyorsan başımın üstünde yerin var. Üstelik Elano giderse 3 tane orta saha. :Roflol:

Üst Alt