Elano'ya niçin pas atılmıyor? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano'ya niçin pas atılmıyor?

Cevap: Elano'ya niçin pas atılmıyor?

Bunlara gerek yok. hatta Elano'ya pasatılmıyor demek için bile erken. Arkadaşlar herhangi bir konuda peşin hüküm, çıkarım aslında eğer karşı taraf bir insansa kıracağı gibi, iyi niyetle bu çıkarımı veya hükmü yapan kişi içinde gerçekleri örten bir perde olması hasebiyle sakıncalıdır.

Başlık Elano'nun oyun içinde görünmemesini sebepleri olsa idi mesela altında herkes görüşlerini sıralayabilirdi. Kimine göre O'na pas atılmıyor, kimine göre ise stili bu, kimine göre aslında yeterince iyiydi veya bir başkasına göre suç onada çünkü kaçak dövüşüyordu.

Tüm bunları konuşabilmek için başta konu başlığı olmak üzere düşünce tarzımızıda daha objektif ve insaflı tutmak zorundayız. Dün maç başlığında da görüldüğü ve gece 24.00'dan sonra başta Necati renktaşımızında katıldığı seviyeli tartışmada şahit olduğumuz üzere Elano'yu beğenen ve beğenmeyenler var. Şimdi bunun üzerine Elano'ya top atılmıyor başlığı açıp suçu sadece tek tarafta ararsak doğruya ulaşamayız, ki hem sosyal bilimlerde hem fen bilimlerinde analizi zorlaştıran ve bakış açısını daraltan ön yargı örneklerinden biridir bu.

Elano'dan yeterli verim alamayışımızın sebeblerini başta onun stili, sistemimiz, yanındaki isimler, yeni gelmiş olması, yabancı olması, sezon öncesi kamp eksiği gibi çeşitli perspektiflerde daha objektif ve kutuplaşmadan tartışabiliriz.[/QUOTE]

Sosyal bilimler ve fen bilimlerini bilmem ama açıkca görünen bir şeydi dünkü maçta pas verilmeyişi..Bomboş adam, yüzün o tarafa dönük, görmemesinin imkanı yok ama adam gidip geri oynuyorsa burda pas vermeyen oyuncuyu suçlarım. Elano'dan yeterli verim alamayışımızın sebebini onun stili, sistemimiz, yanındaki isimler gibi şeylere bağlarsan da bir yere varamayız. Onun stili ve sisteme uygunluğuydu zaten transfer sebebi. E takıma da alıştı artık az çok. Sonuçta premier ligde geldiği ilk sezon fırtına gibi esmiş, Kaka'yla neredeyse eş tutulan bir oyuncuydu(Eriksson diyordu bunu ben değil).

Artık uyumla ilgili şeyleri de konuşamayız pek,4 ay oldu. Umarım yönetim ve teknik heyet çözer bu durumu yoksa pek kalamayacak gibi Elano bu takımda..

Ben kasten birey oldugunu sanmıyorum.

Allahın manyagı pres yapıyor mucadele ediyor toplara barış gibi atlıyor :D o eforu oraya harçayacagına bea güzel kardeşim daha çok boş alanlara kaçıp daha çok top istesene :D

Ben bunu -daha önce hiç kullanmadıgım terimi kullanarak- tamamen uyum sorununa bağlıyorum

Bunlara gerek yok. hatta Elano'ya pasatılmıyor demek için bile erken. Arkadaşlar herhangi bir konuda peşin hüküm, çıkarım aslında eğer karşı taraf bir insansa kıracağı gibi, iyi niyetle bu çıkarımı veya hükmü yapan kişi içinde gerçekleri örten bir perde olması hasebiyle sakıncalıdır.

Başlık Elano'nun oyun içinde görünmemesini sebepleri olsa idi mesela altında herkes görüşlerini sıralayabilirdi. Kimine göre O'na pas atılmıyor, kimine göre ise stili bu, kimine göre aslında yeterince iyiydi veya bir başkasına göre suç onada çünkü kaçak dövüşüyordu.

Tüm bunları konuşabilmek için başta konu başlığı olmak üzere düşünce tarzımızıda daha objektif ve insaflı tutmak zorundayız. Dün maç başlığında da görüldüğü ve gece 24.00'dan sonra başta Necati renktaşımızında katıldığı seviyeli tartışmada şahit olduğumuz üzere Elano'yu beğenen ve beğenmeyenler var. Şimdi bunun üzerine Elano'ya top atılmıyor başlığı açıp suçu sadece tek tarafta ararsak doğruya ulaşamayız, ki hem sosyal bilimlerde hem fen bilimlerinde analizi zorlaştıran ve bakış açısını daraltan ön yargı örneklerinden biridir bu.

Elano'dan yeterli verim alamayışımızın sebeblerini başta onun stili, sistemimiz, yanındaki isimler, yeni gelmiş olması, yabancı olması, sezon öncesi kamp eksiği gibi çeşitli perspektiflerde daha objektif ve kutuplaşmadan tartışabiliriz
.

Sosyal bilimler ve fen bilimlerini bilmem ama açıkça görünen bir şeydi dünkü maçta pas verilmeyişi..Bomboş adam, yüzün o tarafa dönük, görmemesinin imkanı yok ama adam gidip geri oynuyorsa burda pas vermeyen oyuncuyu suçlarım. Elano'dan yeterli verim alamayışımızın sebebini onun stili, sistemimiz, yanındaki isimler gibi şeylere bağlarsan da bir yere varamayız. Onun stili ve sisteme uygunluğuydu zaten transfer sebebi. E takıma da alıştı artık az çok. Sonuçta premier ligde geldiği ilk sezon fırtına gibi esmiş, Kaka'yla neredeyse eş tutulan bir oyuncuydu(Eriksson diyordu bunu ben değil).

Artık uyumla ilgili şeyleri de konuşamayız ,4 ay oldu. Umarım yönetim ve teknik heyet çözer bu durumu yoksa pek kalamayacak gibi Elano bu takımda..

Elanoya pas atilmadigi okadar dikkatimi cekmedide , macin ilk yarisi sadece sabri -arda sag kanattan oynadi baya bir zorladi arda hep sabriye vermeyi sabride ardaya topu vermeyi.

Çünkü kimse ona güvenmiyo ,topu kaptıracağına kimsenin şüphesi kalmadı

Hayretlet icinde baazi yorumlari okuyorum ve baazen düsünüyorumda ya ben bu Futboldan anlamiyorum yada siz...

Kimileri Servet isini yapiyor diyor...Evet servet baazen Maradona gibi Topu Rakibin sagindan atip solundan gidiyor, ileri cikip 5-6 adam calimlayip 20-30 metreden sut cekip doksana cakiyor..

Defans hattini hic birakmiyor...

Ayhan´a gelince, Ayhan Elano´dan 10 kat degil 100 kat iyidir...

hayret ediyorum size..Ayhan dün girdi ve ayaginda bosu bosuna yine top geveleyerek bir Gol yememize dahi yine sebep oluyordu...Ayhan´i Elano´nun yanina bile yaklastirmam..

Ya bidefa bu karsilastirmalari yaparken eliniz sizlamiyormu..? Top Elano´nun ayagina bile daha cok yakisiyor...

Elano´ya kasitli olarak pas atilmayacak diye bisey olacagini düsünmek bile istemem...

Dünki macta gaayet basariliydi ve baya cabaladi...

Elano birgün öyle bir Patlama yapacakki umarim onu 2-3 sezon en azindan tutabiliriz.

elanoya bilerek değil, beraber oynama alışkanlığını kazanamadığı için pas atılmıyor..

elano sürekli oynadığında ancak bu alışkanlık kazanılır..

GALATASARAYIMIZDA bence bilerek pas atmayacak kötü niyetli insanlar barınamaz..

Aynen..

Ayhan, Mehmet Topal, Mustafa sarp gibi müthis Pas yüzdesi Futbolcularimiz var Kadroda..

Birini savunurken diğerlerini batırma düşüncesinden de vazgeçebilsek keşke.

Elano'ya bilerek pas atılmadığını düşünen direkt olarak Rijkaard'a hakaret etmiş olur bana göre. Bunu görüyor da bir şey yapmıyor diye. Başka bir manası yok bu başlığın.

Hepimiz görüyoruz(!), Rijkaard görmüyorsa;

Go Home Rijkaard ! ! !

Böyle saçma konular olmamalı. Adam gülmez niye gülmedi, sevinmez niye sevinmedi. Takım kötü, Rijkaard antrenör değil, yönetim istifa vs...

Birini savunurken diğerlerini batırma düşüncesinden de vazgeçebilsek keşke.

Elano'ya bilerek pas atılmadığını düşünen direkt olarak Rijkaard'a hakaret etmiş olur bana göre. Bunu görüyor da bir şey yapmıyor diye. Başka bir manası yok bu başlığın.

Hepimiz görüyoruz(!), Rijkaard görmüyorsa;

Go Home Rijkaard ! ! !

Rijkaard'a hakaret felan etmiş sayılmaz aslında pek de. Rijkaard da görüyordur ve çözmeye çalışıyordur belki. Ya da dün akşamki maçtan sonra soyunma odasında konuşulmuş olabilir bunlar. Elano maç içerisinde en son Rijkaard'ın yanına gelip bir şeyler konuştu o kadar pas alamadıktan sonra. Belki sitem etmiştir bilemeyiz. Sen inkar etsen de takımda bir gruplaşma gözüküyor ve bunun önüne geçecek kişi de Rijkaard'dır. Önlemlerini alıyordur duruma göre. Umarım Jardel olayı gibi olmaz..

Arkadaşlar Elano'nun topla yeterince buluşamadığı, bunu çok tartışmaya gerek yok seyreden görmüştür.

Ayrıca bir orta saha oyuncusunun ilk yarı boyunca sadece 4 kere topla buluşması normal değil.

Aynı bölgede ondan önce/sonra oynayanların topla buluşma istatistikleri de ortada.

Bunları tartışmak bile yersiz bence, Elano'nun kendini takıma kabul ettirme mücadelesi içinde olduğu da gün götürmez bir gerçek.

Elano'nun yerine girdikten sonra Ayhan'ın hareketleri de ortada, şimdi kesinlikle art niyet aramaya çalışmıyorum bu hareketlerin arkasında onu söylemeliyim. Fakat gözümle gördüğümü inkar edecek halim de yok. Ayhan ilk 11'de oynamak istiyor, ve buna sonuna kadar hakkı da var. Diğer futbolcular da senelerdir Ayhan'la oynadıkları için onun stiline daha alışkın olabilirler ve ona pas verirken kendilerini daha rahat hissedebilirler.

Bunun en basit örneği ben burada 11'e 11 yaptığımız maçlarda ilk oynamaya başladığım zaman 90 dakika boyunca en fazla 5 kere falan pas almışımdır. Sonradan bu sayı arttı. Çünkü alışmaya başladılar bana. Yalnız göz önüne alınması gerekenler:

1. Ben sağ bek oynuyorum, Elano orta saha. Yani köprü, yani top oradan geçecek ve geçiyor da. 4 kere (yazıyla dört) topla buluşması için hiçbir mazeret olamaz. Adam elektrik direği gibi hareketsiz olsa bile daha fazla top alabilir.

2. Ben benim, Elano ise Elano :)

3. Ben kıytırık bir takımda oynuyorum. Galatasaray ise profesyonel ve hedefleri belli olan bir takım. Etik kuralları var.

4. Benim takım arkadaşlarım kıytırık Meksika'lılar Portekiz'liler, Elano'nun takım arkadaşları milli oyuncular. Avrupa'da oynayabilecek kapasiteye ve yeteneğe sahip oyuncular. Bu mantaliteye sahipler mi peki? Cidden şüphe etmeye başladım.

Elano topla buluşsa, pas vermeye çalışıp beceremese, adam geçmeye çalışıp beceremese "tamam olmamış daha" diyebiliriz. Peki bunları yapma şansı tanınmazsa bir futbolcuya ne diyebilirz ki? Top gelsin de yapmaya çalışsın.

Birkaç sebebi olabilir bunun.

1. Takım kanatlardan giderken daha rahat hissediyor ortadan gidemiyor.

2. Elano adamların arkasına saklanıyor top almamak için herşeyi yapıyor.

3. Top vermiyorlar.

Top veremiyorlar diye birşeyi kabul etmiyorum, herkese verebiliyorlar da topun ulaşması en rahat bölgeye mi aktaramıyorlar topu?

Normalde durup düşünürdüm, nedir sebebi diye.. Ama Ayhan'ın oyuna girdikten sonraki saçma sapan hareketlerini gördükten sonra çok düşünmeme sebep kalmadı açıkcası.

Çözüm önerilerim:

1. Yönetim ve teknik ekip el atar ve konuşur takımla

2. Arda, taraftarın gösterdiği destekten aldığı cesaretle isyan eder takım içinde olana

3. Elano'dan özür diler gönderirsiniz.

Üzgünüm ama bence gerçekleşecek olan 3. madde. Çünkü bu tabloda çok fazla kendi suçu olmamasına rağmen takıma zarar veriyor Elano, ofans yaparken 1 kişi eksik oynuyoruz, en azından diğerleri pas alabiliyor.

Ne olursa olsun umarım Galatasaray başarılı olur. Türk takımlarındaki bu yaygın mantaliteden de kurtulmak için umarım yakında Türk bir oyuncu çıkıp isyan edebilir buna.

Bu sene de bunlar konuşuluyor ya nediyim.Eğer bu halledilmezse suç Arda'da dır.Sana o kadarkaptanlık verildi alacaksın takımı toparlayacaksın birlik ve beraberlik içinde olur bu işler.Kimse demesin Rijkaard falan.Madem kaptanlık verilerek büyük birkumar oynandı ozaman yerine getireceksin.Takımı toparlayacaksın yeter artık bu sene 4. 5. olursak kim verecek bunun hesabını:mad:

Sebebi belli zaten.

Bunun TEK SORUMLUSU ELANO'dur. Hiçbir futbolcuya bunun için suç bulamazsınız.

Arda Lincoln'e karşı niye o tepkiyi koymadı o zaman.? Alakası yok bence.

Ben bu yıldan bahsediyorum.Geçen yıl Ardada böyle bir şey sezinlemedim. Lincolnle saha içinde gayet güzel anlaşıyordu.Arda ile ilgili sene başında dikkatimi çeken bir konuyu fener maçından sonra yorumlamıştım. Hatta fener maçından sonra düşünme sürecine gireceğini ve bu düşüncesinden kurtulacağını yazmıştım. Bu geçici bir heves olabilir çünkü Arda bugüne kadar genelde kanatlarda oynadı. Fakat forvet arkası oynayarak ve 10 numara giyerek popularitesini ve değerini dahada artırabileceğini düşünmüş olabilir. Hele ki o pozisyonda güzel maçlar çıkardıktan sonra.Tabiki bunlar benim tahminlerim Ardanın iç dünyasını bilemeyiz. Bu birazda Elanodan da kaynaklandı. Adam 10 numara gibi lansedildi. Ancak Elano fizik kondisyon ve uyum süreci nedeniyle henüz beklentilere cevap veremedi. Arda da Elano buysa ben ondan 10 gömlek daha üstünüm psikolojisine girmiş olabilir. 2. devre Elanonun fizik kondisyon sorununu halletmesiyle beraber sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Dünkü maçta ise Elano daha hareketli ve çalışkandı fakat hala verkaçlarda ve boşa kaçma konusunda eksik. Bir uyum sorunu olduğu gözle görülebiliyor.Genelde sabit olarak pas bekliyor. Hareketlendiği birkaç pozisyon oldu ondada pas alamayınca oyuna küstü. Daha doğrusu şöyle söyleyeyim pozisyon icabı Elanoya kesinlikle atılması gerekli olupta atılmayan 2-3 pozisyon dışında pozisyon yok. Örneğin Nondanın yerden kaleye şut çektiği bir pozisyon vardı. O pozisyonda Nonda hemen Elanonun önüne bıraksa Elano karşı karşıya kalabilirdi gibi. Dolayısı ile ben şuan takımda genel olarak ve bilinçli bir şekilde Elanoya pas atılmadığı görüşüne katılmıyorum. Ardanın bir kaç hafta için takındığı gizli bir tavır olarak görüyorum kaptan olması nedniyle arkadaşlarınında ruh haline tesir etmiş olabilir.Sorunun kendiliğinden düzeleceğinden hiç şüphem yok.

Arda veya Ayhan veya Balta veya Sarp değil sorun.

Sorun fırsat eşitliği.

Bunun sağlanmadığı da aşikar. Daha fazla birşey söylemeye de gerek yok.

Umarım üstesinden gelebiliriz bunun takıma daha fazla zarar vermeden. Ama bırakın futbolu Türkiye'de hangi iş alanında var ki fırsat eşitliği? Kendi hayatınıza bakın sonra söyleyin.

Eveeeeeeeeet. Klasikleşmeye başlayan x'e neden pas atılmıyor konusu yine gündeme gelmiş. Eh beklediğim şeylerden biri bu. Çünkü Özhan Canaydın öyle etkiledi ki bizi kulüpte entrika, yalan olmadı mı rahat edemiyoruz taraftar olarak.

Böyle bir şeyin mümkün olmayacağını en başta belirtelim. Yani biz görüyoruz haftalardır(!) ama Rijkaard görmüyor, bunu yapan oyuncuları kesmiyor öyle mi? Yönetim bu isimlere ceza vermiyor öyle mi? Allah aşkına bırakın şu komplo teorilerini.

Üstüste 5 maç oynamamış bir oyuncudan takımın pas ritmine uymasını nasıl bekliyorsunuz? Hayır oyuncudan değil hatta takımdan o ritme bir anda onu katmasını nasıl bekliyorsunuz? 3 maç cezalı oynayan Keita'nın ritminin takımla uyuşmadığını gördükten sonra Elano konusunda takıma böyle bir şüphe atmanın, böyle bir komplo teorisi üretmenin manası nedir yani!?

Adam bir oynasın 4-5 maç. Görevini, oyununu takım benimsesin. Sonra pas atılmıyor diye eleştirin.

Çok garip oluyoruz bazen. Kendi kendimizi kurcalıyoruz.

Okuyun, okuyun... Bundan sonra forumdaki tek işlevim Anıl Tatar'ın yazılarını güncel tutmak. Bu arada sevgili S.Murat Kılıç bu işin sonu yok. İyi bir örnek oldu bu. İnsanların niyetlerini, düşüncelerini okumayı bırakın. Fizik üstü bir yeteneğiniz yoksa tabii..

Sebebi belli zaten.

Bunun TEK SORUMLUSU ELANO'dur. Hiçbir futbolcuya bunun suç bulamazsınız.

daha öncede dedim yine diyorum sorun elanoda da olsa eğer bomboş pozisyonda inadına ona pas atmayarak geri pas veriyor ve olabilecek bir pozisyonu hatta golü engelliyorsa o elano'dan daha büyük suçludur...Kişisel meselesini Galatasaray'ın başarısından daha önemli görmektedir... Bu kadar basit kimse bana kasti olarak pas atmayan oyuncu varsa onun haklı olduğunu izah edemez... Elano'da haklı olmayabilir ama en azından dün koştu didindi sahada elinden geleni yaptı pas almak için defansa kadar geldi bir ara kontra atakta bile ters kademeye girerek golü engelledi... Dışarısı Beni İlgilendirmez Saha İçinde Yaptıkları Önemlidir... Saha dışında iki futbolcunun arasında problem olabilir ama saha içine girdimi maç başladımı yok pas atmamak yok saha içinde kavga etmek falan kesinlikle kabul edemeyeceğim şeylerdir...

Üst Alt