Elano'ya niçin pas atılmıyor? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano'ya niçin pas atılmıyor?

Daha önceki maçlarda da dikkatimi çekiyordu ama son Panathinakos maçında herkes tarafından net bir şekilde görüldü bu gerçek. Elano kötü falan oynamıyor. Ayrıca kondisyon olarak da son derece hazır. Bunu maç içinde yer aldığı defansif aksiyonlardan anlayabiliriz. Ancak uygun durumda takım arkadaşının gözünün içine bakmasına rağmen pas alamıyor. Bu bir kere yada iki kere olan birşey değil. Kasıt olduğu açık. Mehmet Topal top çıkarıcak, orta sahada Elano bekliyor. Topu inadına dönüp en sıkışık durumdaki Hakan Balta'ya atıyor. Keza Sabri yada Servet. Ayağa pas yapan bir takım istiyoruz ve Rijkaard'ın orta sahaya koyduğu Elano'nun topla sık sık buluşmasını istediğine eminim. Aynı Barca'da oyun kurucu Xavi nasıl her atakta topa dokunuyorsa bu takımda da Elano topa dokunmalı. Dün her ne kadar spiker adını inatla söylemese de çok güzel toplar attı nadiren top ayağına geldiğinde. Birilerinin bu sorunu çözmesi lazım. Top istediğinde bu takımın oyun kurucusuysa o top Elano'ya gitmek zorunda. Bu işe el atacak kim bilmiyorum bu Rijkaard olur, yönetim olur, kaptan Arda olur farketmez. Hiç kimse saha içinde bir futbolcuyu dışlayamamalı. Bunun cezası bence takımdan uzaklaştırlmaktır.

Cevap: Elano'ya niçin pas atılmıyor

Elanonun herkesten fazla top alması gerekir bence çünkü takımın en kaliteli ayağı.

Haliyle adama top atılmadığında adam hem oyundan soğuyor hemde morali bozuluyor top almak için elini kaldırıyor yada defansa kadar geliyor.

Ya Elano takım arkadaşlarıyla konuşacak yada Rıjkaard oyuncuları uyaracak.

Mustafa gidiyor tek başına forvete kadar.Tamam iyide gidiyor ama bunları bir Elanoyla buluşturabilse çok daha farklı olur.

Cevap: Elano'ya niçin pas atılmıyor

Arda'da bazı müsait pozisyonlarda Elano ya pas vermedi sadece bir-iki kez pas verdi onda da anlaşamadılar zaten, bütün takım Elano ya cephe almış gibi gözüküyor nedense....

Cevap: Elano'ya niçin pas atılmıyor?

ikinci lincoln vakası mı geliyor takımda da bi huzursuzluk var bu bizim oyuncularda 10 numaralara karşı bir antipati var diyecem elano 9 giyiyor!!! Umarım akıllarını başlarına toplarlar yada birileri sert şekilde uyarır özellikle Türk oyuncular Sabri, Mehmet, Hakan,Arda,Servet pas vermekten kaçındılar elanoya anlaşılır gibi değildi!!!

hiç kimseye kızmaya hakkımız yok biz taraftarlar bu hale getiriyoruz olayı. Daha oynamadan göklere çıkardık,ilah yaptık, beklentileri en üst düzeye getirdik. Oynadığı ilk maçta yaptığı en ufak bir harekette elanoo diye bağırdık aynı lincoln lincoln dediğimiz gibi. Futbolcularda insan ben o kadar çaba gösteriyorum parayı ve tezahüratı alan onlar diye düşünüyor. Hakedene hak ettiğini verseydik bunlar olmazdı. Benim gördüğüm bu. Tabi elanoda da suç var hakkını vermiyor aldığı paranın bence çok doğal diğer futbolcuların huzursuzluğu sen olsaydın aynı şeyi yapar mıydın yapmaz mıydın???

hiç kimseye kızmaya hakkımız yok biz taraftarlar bu hale getiriyoruz olayı. Daha oynamadan göklere çıkardık,ilah yaptık, beklentileri en üst düzeye getirdik. Oynadığı ilk maçta yaptığı en ufak bir harekette elanoo diye bağırdık aynı lincoln lincoln dediğimiz gibi. Futbolcularda insan ben o kadar çaba gösteriyorum parayı ve tezahüratı alan onlar diye düşünüyor. Hakedene hak ettiğini verseydik bunlar olmazdı. Benim gördüğüm bu. Tabi elanoda da suç var hakkını vermiyor aldığı paranın bence çok doğal diğer futbolcuların huzursuzluğu sen olsaydın aynı şeyi yapar mıydın yapmaz mıydın???

Servet atsın 30 metreden bir füze Servet diye inletelim Asy'yi.Herkes işini yapacak kaptan herkes,defans oyuncuların saçma haraketlerinden klip yapar akıllı tv'ye yollarım önce onlar bir kendilerine çeki düzen versinler.

siz inletmeye devam edin ben hakedenin desteklenmesi taraftarıyım servetin işi 30 metrden füze atmak değil ki işini en iyi yapanlardan öyle ya da böyle, servet ne zaman alkış alıyor stadda topu alıp saçma saçma çalımlarla ileri çıktığında serveeet serveeet diye inliyor stad bu mudur yani ???

Aynen doğru takımda bir çeteleşme kokusu var.. adam çizgiye iniye pas beklyor.. bizim efendiler geriye pas yapıyo.. bu şekilde olmaz bu şekil devam ederse Total futbol falan hikaye olur..

Elanonun Lincoln veya alex tarzı bir oyuncu olmadığı zaten aşikar.Ancak bir ön libero kadarda defansif özellikleri yok. Elanonun sorunu defansif özelliği zayıf olduğundan 3lü orta saha sistemine alışamaması ve parantez içinde Ayhan gibi bir orta saha oyuncusu ile oynamak zorunda kalması. Ayrıca ben şu hissede kapıldım Arda Elanoyu kıskanmış gibi geldi. Nerden çıktı dersen Arda forvet arkası oynamayı sevdi gayette başarılı oldu ve artık forvet arkası oynaması gerektiği düşüncesine kapıldı. Fakat Elano olduğu için mecburen solda oynamak zorunda kaldı. Bu nedenle bir süre Elanoya karşı içinde gizli bir kin besledi. Dolayısı ile Elano ile paslaşma yerine daha çok çalıma kaçtı .Birde Ayhan gibi bir el freni olunca otomatikman hem Arda hemde Elano istediği oyunu oynayamadı. Ancak ben Ardanın fener maçından sonra düşünme sürecinde olduğunu ve hatasını anlayıp bu düşünceden sıyrılacağını düşünüyorum.Linderothun da düzelmesi ile bundan sonra orta sahanın ve dolayısı ile Arda ve Elanonunda düzeleceğini ve yukarda belirtiğim ideal 11in kurulacağını tahmin ediyorum.
Bu konuya tam bir ay önce sistem değişmelimi başlığında vurgu yapmıştım. Total futbolun orta sahası başlığındada yazdığım gibi sezon başı önemli görülen maçlarda orta sahada hep iki ön libero ve önlerinde bir oyun kurucu ile oynandı. Arda iki ön liberonun önünde dolayısı ile forvet arkası gibi gözüktüğü maçlarda çok güzel maçlar çıkardı ve bir anda kendiside artık 10 numara pozisyonunda oynaması gerektiğine inandı (veya başkaları tarafından öyle olması yönünde empose edildi) Oda biliyordu ki dünyada en çok popularitesi olan pozisyon orası ve orda oynarsa piyasa değeri dahada artacaktı. Ancak o pozisyonda oynaması için Elanonun ekarte edilmesi gerekti. Bence yukardada belirttiğim gibi Arda bu düşünceden sıyrılamamış gözüküyor.Takım kaptanı olması nedeniyle Elanoya karşı tavırları diğer oyuncularıda otomatikman etkilemiştir. Sorunun çözümü Elano,Arda ve Rijkaardın zaman içerisinde göstereceği tepkilere bağlıdır. Bu sorun birazda Elanonun sene başında fizik kondisyonunun zayıf olması nedeniyle fazla hareketli olmaması dolayısı ile boş alanlara kaçamamasından ve yaratıcı bir oyun çıkartamamasından kaynaklanmıştır. 2. devre fizik kondisyonunun biraz daha artacağını ve daha hareketli bir Elanonun da kendisini ispatlayarak daha çok pas alacağını düşünüyorum. Dünki maça gelirsek Elano daha önceki maçlara göre daha hareketli idi fakat hala ver kaç yapma ve boşa kaçma konusunda yeterli değildi. Sanırım hala takıma uyum sağlayamamış gözüküyor. Elano ya oyun kurucu rolünü Ardadan kapacak yada kaptıracak. Eğer ki kaptırırsa seneye takımda göremeyeceğiz demektir.

Benimde dikkatimi çekti, 50 kez boş alana kaçtı ama pas atılmadı Elano'ya. Bilmiyorum, belkide biz abartıyoruz. Ayağındaki topları iyi kullandı ve iyi mücadele etti.

o yüzdendir ki her t.d servet'e görev verir vazgeçilmezlerindendir. Servet işini iyi yapıyor kimse ondan uzun paslar,şutlar, ortalar, oyun kurma beklemiyordur heralde

İşte müdür beklemiyor ama o öyle şeyler yapmaya ugrasıyor ve yapamıyor

Ayrıca agır bir adam oldugu icin hızlı forvetler Servet'i rahat gecebilirki aksam bunu birkac kere izledik sanırım

Niye hep böyle çekememezlik oluyor anlamıyorum,Elano'ya hiçbir yerli kızamaz çünkü herkes kadar oda koştu mücadele etti belki bazı oyunculardan fazla mücadele etmiştir,korner atarken H.Balta'nın saçmaca bir haraketi yüzünden gol yemek üzereyken defansa kadar deparı bile yeter onu alkışlamak için,Elano takımın en kaliteli oyuncularından o yüzden herkes saygı duyacak herkes sevecek tabi onlar özel adamlar,Tsl'de defans olmak o kadar basit ki forumdan iyi futbolcu arkadaşlardan bile olur çünkü sistem belli top sana geldiği zaman savur gitsin,uzaklaştırmak bu işte topu uzaklaştırmayacaksın atağı bitireceksin,topu uzaklaştırmayı da bilmiyorlar rakibin ayağına set pası atıyorlar,yani baskette topu kapıp rakibe pas atmak ve yeni atak şansı vermek gibi,bizim geri 4lümüz iyi olsaydı açık ara giderdik lig'de.

Bu arada Elano varken nasıl olur da Balta korner atmaya kalkışır hayret verici doğrusu..

1 metre ötede boşa kaçmak var 20-30 metrelik alanda boşa kaçmak var .. Yanımdaki adamdan ben de pas alırım .. Çıplak gözle dünkü maçta Elanoyu takip ettim bir 5-10 dakika kadar ama maalesef sürekli rakip takım oyuncusunun yanında dolaştığına şahit oldum.. Pas atacak adam ararken Topal ve Sarp Elano bir sefer boşa kaçmadı maalesef .. Ayrıca yanındaki adama pres dahi yapmıyor .. Anlamak mümkün değil .. Ben bunu istemeyerek de olsa dünya kupası için şanssız bir sakatlık yaşamak istememesinden dolayı mücadeleden kaçması olarak yorumladım şahsen ..

Evet bu sorun sadece Pao maçında değil diğer maçlarda da görüldü. Futbolcularımızın art niyetli olduklarını düşünmüyorum. Elano'ya pas atacağıma sabri'ye atayım daha iyi değil olay. Defans ve liberoda oynayan futbolcularımız "boştaki adamı " görememe sorunu var.Dünkü maçta sabri sagda bombostu ellerini kaldırdı bana atın diye hatta Pao TD'si Henk Ten Cate bu duruma uyanıp oyuncularına Sabri'yi tutmaları için bağırdı.

Sorun geriden pas kurucam diye İlerdeki boştaki adamları göremiyoruz ve pas atılmıyor.

Sorun Elano sevmek ya da sevmemek değil .

Valla kasıt var mı bilmem ama çizgide oyuncu boşken inadına geri oynayan adamı kimse savunmasın burda ne kadar işinide yapsa orda bir takım oyunudur bireysel sorunlar orada yansıtılmaz...Belki oraya top atmayarak Galatasaray'ın atılacak bir golünden ediyorsun buda hiç bişeyle affedilemez... Savunulamaz...

İşte müdür beklemiyor ama o öyle şeyler yapmaya ugrasıyor ve yapamıyor

Ayrıca agır bir adam oldugu icin hızlı forvetler Servet'i rahat gecebilirki aksam bunu birkac kere izledik sanırım

Servetin onları yapmasını tetikleyen taraftar değil mi ? Ben kaç kere şahit oldum topu alıp ileri çıkmalar saçma sapan şutlar sonra servet-serveet diye bağıran insanlar ben orda çıldırıken o hareketi alkışlayanlar var.Alkışlandığını gördükçe gaza gelip devam ediyor.

Hızlı forvetlerin geçemeyeceği yavaş defans oyuncusu yoktur zaten bu mantıkla hızlı adam yavaş adamı geçer zaten Servet ilk anda kesici yani top rakibin ayağına gelir gelmez keser çok iyi yapanlardan kesemezse zaten arkasından koşmaya başlar genelde ilk müdahaleleri Servet yaptığından pek sıkıntı olmuyor.Servet böyleyse yanındaki kapatmalı o açığı

Üst Alt