Elden Ring - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elden Ring

Evet kusura bakmayın bayadır bu oyuna kendimi vermekten foruma giremiyordum simdi genel bir cevaplayayim alıntıları.
Çok agresif yaklaşıyorsun üstat bu türü sevmeyenlere. 😄 Benim birçok arkadaşım vakit bulamadığı için bu türe çok uzak duruyorlar. Oyunları günün stresini atmak, kafa dağıtmak için oynuyorlar. Bazıları da bizim gibi Souls sevene kafayı yemiş, manyak insan bunlar diyor. Tamamen zevklerle, mevcut boş zaman ve karakter yapısıyla alakalı bir durum. Ne Souls türü dışında kalan oyunlar bebek oyunu ne de Souls oynayanlar kafayı yemiş, donuk insanlar. Souls ve Rogue-Like türünün o verdiği başarmışlık hissini ben de hiçbir oyunda alamıyorum. Ama bazen de sadece çaba harcamadan dinlenmek, eğlenmek için oyun oynuyorum. Ne kadar iyi olursan da ol Souls oyunları buna çok imkan tanıyan bir yapıda değil. Bu yüzden de farklı oyunlara da sahibim. Günlük hayatında yeterince bir ton dertle uğraşıp, orada kafayı yiyen bir insanın herhangi bir Souls oyununa ekstra çaba harcamak istememesi kadar da doğal bir şey yok bence. Armut piş ağzıma düş diyen casual oyuncu da oyuncu, hardcore sim seven, Souls-RogueLike gibi challange seven oyuncu da oyuncu. Attention spanleri normal hayatlarında oldukça yüksek olup oyun, müzik gibi eğlence tarafında daha chill takılmak istiyor olabilirler. Sonuçta ne olursa olsun her oyunun hitap ettiği bir kesim, bir kitle var. Mesela Battlefield, CoD gibi oyunları da severek oynuyorum ancak asıl ilgimi Arma, Squad, Hell Let Loose gibi daha realistic shooter oyunlar çekiyor. İşin özü hepimiz oyuncuyuz, oyunlar da biz oynayalım diye yapılıyor. Güzel bir yapım olduktan sonra keyifle hepsine şans veririm. Şöyle konular için insanların birbirlerine benzetmeler yapmasına, sert yaklaşımlarda bulunmasına gerek yok.

Ben gidip biraz daha Elden Ring oynayayım, iyi geceler 😄
Evet ilk bakısta agresif görünebilir ama aslında sadece dogruları söylüyorum. Bu arada benim zaman öldürmek için kafa dagıtmak için oyun oynayanlarla bir problemim yok ama biri sanat biri çerez yani. Ben bos zamanımda zihnimi stimüle etmeyi seviyorum baskası uyusturmayı seviyordur bir sey diyemem tercih meselesi. Ama örnegin Dostoyevski baslıgına gelip ya bunu mu okuyonuz Stephen King okusanıza diyen adama da cevabını vermek gerekir diye düsünüyorum. Bence oyun da film gibi kitap gibi dogru kullanımda iyi bir sanatsal medium bu isin erbabı ise net sekilde Miyazaki'dir.
Ortalık speedrun kaynıyor,adamlar bunları hasarsız bitiriyor,bunlarda 800 kere ölüp 1 kere denk getirince evde atom parcaladığını falan zannediyor herhalde puhaha..Neyse o kadar saat oynayıp bitiremeyen zaten gerizekalıdır,akıllı insanlar boş amelelik yapmaz,hele bir oyun icin hic yapmaz,oyun bu,alırsın biranı,çerezini keyfine bakar,kafa dağıtırsın.Zorluktan kastımız o..
Ne demek istedigini anlamadım bence de kolay iste oyle dedim zaten alısınca kolay oluyor. Bir elimde bira bir elimde çerez varken joysticki neyle tutacagım :erkut:
Yaşın kaç bilmiyorum ama çok boş bir yorum olmuş. Çoğu insanın işi gücü var ve ikinci bir iş gibi oturup bu tarz oyunlara ayıracak zamanları yok. Zorluk seviyesi de ayıracak zamanları olmadığından geliyor çünkü oyunun mekaniklerini öğrenmen gerekiyor ve diğer oyunlara göre daha fazla zaman ve emek istiyor.

Bu kötü bir oyun olduğu anlamına gelmez, sadece herkese göre değildir. Mesela benim işim gücüm olmasa oturur zevkle oynarım. Yine de bir iki yama sonra PC de deneyeceğim.
Puhahaha yasım 12 de olsa 42 de olsa söylediklerim yüzde yüz geçerlidir. Yani olay tamamen bos zamanını nasıl harcamak istediginle, yasama bakıs açınla alakalı. Bence insan ömrü çok kısa ve maalesef degerli tüm ugraslar emek istiyor. Zaten bir yerden sonra bos zaman hobisine harcanan emek insana tatmin olarak dönüyor. Zihni mesgul tutmak ayrıca yaslılıkta da hayat kalitesini arttırıyor, arastırmalarla sabit.

Tekrar diyeyim bos zamanımda kafamı yoramam öyle bos beles oyunlar da olsun yeter ki zaman geçsin diyenler Skyrim'den devam etsin.

Puhahaha yasım 12 de olsa 42 de olsa söylediklerim yüzde yüz geçerlidir. Yani olay tamamen bos zamanını nasıl harcamak istediginle, yasama bakıs açınla alakalı. Bence insan ömrü çok kısa ve maalesef degerli tüm ugraslar emek istiyor. Zaten bir yerden sonra bos zaman hobisine harcanan emek insana tatmin olarak dönüyor. Zihni mesgul tutmak ayrıca yaslılıkta da hayat kalitesini arttırıyor, arastırmalarla sabit.

Tekrar diyeyim bos zamanımda kafamı yoramam öyle bos beles oyunlar da olsun yeter ki zaman geçsin diyenler Skyrim'den devam etsin.
Evet, yine bos bir yorum olmus. Soylediklerin neye gore yuzde yuz gecerli? Ayreten kendi soylediklerinle kendi tezini curutuyorsun. Belki cogu insan kisitli olan bos zamanini bir bilgisayar oyununda, sadece bir boss'u yenmek icin ayni seyleri yapip yapip durmak istemiyor olabilir mi mesela? Bilmem anlatabildim mi.

Yani olay tamamen bos zamanını nasıl harcamak istediginle, yasama bakıs açınla alakalı.
Insanlar hayata baktiklari gibi yasayabilseydi zaten kimse sikinti ve strese girmezdi. Hayat size yapmak istemediginiz seyleri yaptirir. Paran varsa istedigini yapabilirsin sadece. Paran yoksa sistemin kolesi olursun.

Video oyunu oynayan cogu insan kafa yormak icin oynamaz, kafa dagitmak icin oynar. Kafalarini yoran seylerden kacmak isterler.

Ama tabii armut piş ağzıma düş kolay olsun casual olsun ıngaa ıngaa her şeyde bir numara ben olayım modundaki attention span'leri 12 saniye ile sınırlı anaokulu bebelerine fazla bile. Onlar zorluk modu seçebildikleri bugfest komikli şakalı oyunlardan devammm
Sana onlarca oyun sayarim burada oyuncuyu yormadan, bitkinlik getirmeden muhtesem deneyimler sunan, verecek cevap bulamazsin. Eminim bir cok GSC uyesi de sayabilir.

Evet, yine bos bir yorum olmus. Soylediklerin neye gore yuzde yuz gecerli? Ayreten kendi soylediklerinle kendi tezini curutuyorsun. Belki cogu insan kisitli olan bos zamanini bir bilgisayar oyununda, sadece bir boss'u yenmek icin ayni seyleri yapip yapip durmak istemiyor olabilir mi mesela? Bilmem anlatabildim mi.

Insanlar hayata baktiklari gibi yasayabilseydi zaten kimse sikinti ve strese girmezdi. Hayat size yapmak istemediginiz seyleri yaptirir. Paran varsa istedigini yapabilirsin sadece. Paran yoksa sistemin kolesi olursun.

Video oyunu oynayan cogu insan kafa yormak icin oynamaz, kafa dagitmak icin oynar. Kafalarini yoran seylerden kacmak isterler.

Sana onlarca oyun sayarim burada oyuncuyu yormadan, bitkinlik getirmeden muhtesem deneyimler sunan, verecek cevap bulamazsin. Eminim bir cok GSC uyesi de sayabilir.
Ne anlatıyon arkadas bana ne çogu insan ne yapıyosa yapsın çogu insan Arka Sokaklar izleyip uyduruk pop müzik dinliyor bunlar uyduruk eylemler iste. Olay oyunun zor olması degil oyun zor degil diger oyunlar çok kolay diye oyun zormus gibi oluyor. Zaten o kadar beceriksizsen salarsın yani oynamazsın bence de. Biraz beceri istiyor evet ama o kadar beceri istemiyor sadece sabır istiyor o da kimsede kalmadı uyduruk tüketim kültüründen dolayı.

Ben hayata baktıgım gibi yasıyorum zaten ne demek istedigin de belirsiz yani bos zamanın olmayacak kadar calısıyosan oyunla isin ne? Mesele bos zamanında ne yaptıgın.

Say bakalım o mucizevi oyunları da bilelim. Anlamadıgın sey su yorulmak da zevkin parçası. Bir adama seksle ne ugrasıyon ya ne terliyosun otuz bir çek der misin?

Ne anlatıyon arkadas bana ne çogu insan ne yapıyosa yapsın çogu insan Arka Sokaklar izleyip uyduruk pop müzik dinliyor bunlar uyduruk eylemler iste. Olay oyunun zor olması degil oyun zor degil diger oyunlar çok kolay diye oyun zormus gibi oluyor. Zaten o kadar beceriksizsen salarsın yani oynamazsın bence de. Biraz beceri istiyor evet ama o kadar beceri istemiyor sadece sabır istiyor o da kimsede kalmadı uyduruk tüketim kültüründen dolayı.

Ben hayata baktıgım gibi yasıyorum zaten ne demek istedigin de belirsiz yani bos zamanın olmayacak kadar calısıyosan oyunla isin ne? Mesele bos zamanında ne yaptıgın.

Say bakalım o mucizevi oyunları da bilelim. Anlamadıgın sey su yorulmak da zevkin parçası. Bir adama seksle ne ugrasıyon ya ne terliyosun otuz bir çek der misin?
Kardesim ne saclamiyorsun oyun zor degil diye? Oyun zorluguyla biliniyor oyun dunyasinda, kaldi ki kendi oyun kategorisini olusturdu (Souls-Like). Zor olma sebebi ise tekrara dayali, super yapak zeka oldugu icin filan degil.

Ya hala ayni bos yorumlari yapiyorsun. Beceremiyor diyorsun. Nerden biliyorsun beceremedigini? Evet herkes Arka sokaklari izliyor (ne alakaysa), herkes pop dinliyor (tekrar, ne alakaysa). Zevkler ve renkler tartisilmaz. Baska birisi senin sevdigin hobiyi yapmiyor olmasi onun beceriksiz oldugu anlamina gelmez. Harbi 12 yasinda filansin galiba.

Haha insanlarin yeterli bos zamani olup olmamasi oyun oynamalari icin engel degildir, ama hangi oyunlari oynayabilecekleri konusunda etki gosterebilir. Bos zamanlarini nasil degerlendirdikleri de kimseyi ilgilendirmez. Sen bir oyunda ayni boss'u oldurmek icin saatler harcarsin, o acar God of War oynar keyfine bakar.

Senin problemin ne biliyormusun, insanlari genellestirip saygisizca, yok bos beles, yok armut pis agzima dus gibi dusuncelere sahip olman, bunuda cocuklar yapar genellikle oyun dunyasinda :)

Say bakalım o mucizevi oyunları da bilelim
Say dedigine gore pek oyun dunyasiyla alakan yok demek ki (Metal Gear Solid, Splinter Cell, Red Dead Redemption, Dues Ex, Ghost of tsushima, BioShock, Resident Evil remakes, The Witcher, Sleeping Dogs hemen suan aklima gelenler).

Anlamadıgın sey su yorulmak da zevkin parçası. Bir adama seksle ne ugrasıyon ya ne terliyosun otuz bir çek der misin?
Yavv ne diyon Allah askina. Bu nasil bir ornek? Hadi seks benzetmeni gectim de, yorulmak da zevkin bir parcasi ne demektir? :) Farkindamisin bilgisayar oyunlarindan bahsediyoruz. Anlasildi, sen bu isi bilmiyorsun. Insanlar yorulmak icin de oyun oynamaz. Neden anlamiyorsun, insanlar oyun oynarken eglenmek, guzel vakit gecirmek ister.

Ama sen butun oyun oynayan insanlari, senin gibi yorulmaktan, ayni dusmanlari arka arkaya oldurmekten, bir boss'u yenmek icin saatler, gunler harcamak istemedikleri icin onlari beceriksiz diye nitelendiriyorsun. Burda istisna olan sensin kardesim. Baska da cevap vermeyecegim sana.

Kardesim ne saclamiyorsun oyun zor degil diye? Oyun zorluguyla biliniyor oyun dunyasinda, kaldi ki kendi oyun kategorisini olusturdu (Souls-Like). Zor olma sebebi ise tekrara dayali, super yapak zeka oldugu icin filan degil.

Ya hala ayni bos yorumlari yapiyorsun. Beceremiyor diyorsun. Nerden biliyorsun beceremedigini? Evet herkes Arka sokaklari izliyor (ne alakaysa), herkes pop dinliyor (tekrar, ne alakaysa). Zevkler ve renkler tartisilmaz. Baska birisi senin sevdigin hobiyi yapmiyor olmasi onun beceriksiz oldugu anlamina gelmez. Harbi 12 yasinda filansin galiba.

Haha insanlarin yeterli bos zamani olup olmamasi oyun oynamalari icin engel degildir, ama hangi oyunlari oynayabilecekleri konusunda etki gosterebilir. Bos zamanlarini nasil degerlendirdikleri de kimseyi ilgilendirmez. Sen bir oyunda ayni boss'u oldurmek icin saatler harcarsin, o acar God of War oynar keyfine bakar.

Senin problemin ne biliyormusun, insanlari genellestirip saygisizca, yok bos beles, yok armut pis agzima dus gibi dusuncelere sahip olman, bunuda cocuklar yapar genellikle oyun dunyasinda :)

Say dedigine gore pek oyun dunyasiyla alakan yok demek ki (Metal Gear Solid, Splinter Cell, Red Dead Redemption, Dues Ex, Ghost of tsushima, BioShock, Resident Evil remakes, The Witcher, Sleeping Dogs hemen suan aklima gelenler).

Yavv ne diyon Allah askina. Bu nasil bir ornek? Hadi seks benzetmeni gectim de, yorulmak da zevkin bir parcasi ne demektir? :) Farkindamisin bilgisayar oyunlarindan bahsediyoruz. Anlasildi, sen bu isi bilmiyorsun. Insanlar yorulmak icin de oyun oynamaz. Neden anlamiyorsun, insanlar oyun oynarken eglenmek, guzel vakit gecirmek ister.

Ama sen butun oyun oynayan insanlari, senin gibi yorulmaktan, ayni dusmanlari arka arkaya oldurmekten, bir boss'u yenmek icin saatler, gunler harcamak istemedikleri icin onlari beceriksiz diye nitelendiriyorsun. Burda istisna olan sensin kardesim. Baska da cevap vermeyecegim sana.
Neyse cok uzatmayayim derdimi anlatamadim evet bence de kalitesiz seylere zaman ayirmak kabul edilebilir bir secimdir ama bu onlarin kalitesiz oldugunu degistirmez. Kalite emek ister.

Ben cok yorulmadan cok eglenemiyorum demek ki biraz da yaradilis meselesi. Yazdiklarimi anlamiyosun ya da anlamak istemiyosun eyw bu konuda zuppelik yapiyorum zaten ama kaliteyi olene kadar savunurum.

Son olarak saydigin oyunlara gelelim. MGS baya iyidir bence zaten Kojima da uzmandir. Splinter Cell uyduruk. RDR fena degil ilki iyiydi ikincisini biraz yavan buldum. Deus Ex oynamadim. Ghost of Tsushima fena degildi ama Sekiro cok daha iyiydi ornegin, cerezlikti Tsushima. BioShock basyapittir, Souls oyunlari oynayana kadar bence en iyi oyun Bioshock'tu. Resident Evil cok hit or miss bir seri ama bazi oyunlari harika bence de. Witcher asiri uyduruk bunu olene dek savunurum bence ha Witcher ha Dragon Age. Sleeping Dogs da oynamadim.

Souls oyunları ne demek zor değil yahu 😄 Miyazaki'nin kendisi mazoşist olduğunu, bu yüzden bu oyunları yaptığını, acı çektikten sonra gelen başarma hissini sevdiğini söylüyor. Öyle bir söylüyorsunuz ki Souls türü dışında kalan oyunlar oyun değil, oynayanların hepsi de beceriksiz, Souls türünden korkan, sabırsız insanlarmış gibi anlaşılıyor. Yorulmak zevkin parçası diyorsunuz da o sizin için öyle olabilir, başka birisi gündelik hayatında zaten anası ağladığı için gelip bir de oyun oynarken o hissi yaşamak istemiyor olabilir, bundan daha doğal bir şey var mı? Benim birçok arkadaşım işten yorgun argın eve dönüp 1-2 saat kafa dağıtmak için oyun oynuyor, çoğuyla doğru düzgün görüşemiyoruz bile. Souls oyunu oynamakla insanların gündelik hayatlarında sahip oldukları karakteri yorumlamak ne kadar doğru?

God of War olsun, Last of Us olsun, S.T.A.L.K.E.R. olsun, MGS, Death Stranding gibi yapımlar olsun bunları geçtim de yakın zamanda Red Dead Redemption 2 diye bir oyun çıktı mesela, Souls türüyle de uzaktan yakından alakası yok. İçerik olarak, sunduğu vahşilik olarak da derinine indiğinizde tam anlamıyla yetişkinlere yönelik bir oyun olmuş. Şimdi bu oyun türünü, bu oyunu sevip Souls türünü sevmeyenler sabırsız, zevksiz insanlar mı oluyor 😄

Ne oynarsanız oynayın, hangi türe bağlı olursanız olun oyunlar eğlence aracı. Bu yüzden birçok geliştirici ve dağıtımcı stüdyonun isminde "Entertainment" yazıyor. Buna Souls oyunlarının dağıtımcısı Bandai de dahil. Hali hazırda hem Elden Ring oynuyorum hem Dying Light 2 oynuyorum hem Solasta oynuyorum hem de Tarkov oynuyorum. Günümün nasıl geçtiğine göre ve o an içinde bulunduğum ruh haline göre akşam oynayacağım oyun değişiyor.

Souls-Like türünde çıkan herhangi bir oyunun nasıl ki kendi içinde kalitesini sıralayabiliyorsak diğer türler içinde bu durum aynı. Hack n Slash türünde çıkmış bir oyunla gidip Dark Souls'u kıyaslayamam değil mi? Ya da gidip Call of Duty ile Death Stranding'i kıyaslayamam. Hem bunların hedefledikleri kitle bambaşka hem de zaten aynı türün oyunları değiller. Hepsi kendi türünde kaliteli oyunlar. Tek zor ya da insanı yoran oyun türü de Souls-Like değil. Rogue-Like türü de çok fazla sabır ve emek gerektiren bir tür. Ya da Grand Strategy türünün oyunları yine farklı bir şekilde oyuncuyu zorlayan ve uzun saatler gerektiren bir tür. Taktiksel shooter oyunlar da yine aynı şekilde. Son mesajınızda siz de yazmışsınız zaten birçok oyunu. Hepsi de kaliteli ve hedeflediği kitleyi tatmin eden oyunlardı.

Ya yazdıklarınızı biz anlamıyoruz ya da kullandığınız dilden ötürü anlatmak istediğinizi istediğiniz şekilde anlatamıyorsunuz. İkisi için de kusura bakmayın, anladığım şekliyle yanıtlamak istedim mesajınızı. İyi forumlar, oyunlarda da iyi eğlenceler dilerim. Sağlıcakla kalın hepiniz.

İlk dediğine katılıyorum kısmen.Oyunun zorluğundan kastımız bitirilemez olması değil zaten.. Safi amelelik yaptırıyor işte o kadar,sizde mazoşistler gibi günlerce uğraşıyorsunuz boş beleş...Şundan tatmin olmak için baya boş bir hayat yaşıyor olmak gerek ayrıca.Saçma sapan esprilerinide kendine sakla..

İlk dediğine katılıyorum kısmen.Oyunun zorluğundan kastımız bitirilemez olması değil zaten.. Safi amelelik yaptırıyor işte o kadar,sizde mazoşistler gibi günlerce uğraşıyorsunuz boş beleş...Şundan tatmin olmak için baya boş bir hayat yaşıyor olmak gerek ayrıca.Saçma sapan esprilerinide kendine sakla..
Anlamadim kardes ne diyorsun? Karistirdin galiba.

Üst Alt