Elektriğe Yüzde 9,57 Oranında Zam Geldi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elektriğe Yüzde 9,57 Oranında Zam Geldi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Elektriğe Yüzde 9,57 Oranında Zam Geldi

Çevreci mallar derken?

Olay şu;

Geçim kaynağı vergi, elektrik faturası, su faturası olan bir ülkeyiz.
Neyi anlamadın? Devlet elektirik üretimi için satraller yapmaya çalışıyor ama ordaki çevreciler(amaçları ne bilmiyorum,kimin uşakları onu da bilmiyorum) buna engel oluyor.Santral yapılmazsa,daha fazla elektirik üretilmezse nasıl faturalar ucuzlayacak? Devlet keyfine mi arttırıyor fiyatları?

Talep artıyor ama arz azalıyor,doğal olarak fiyatlar artacak tabiki,devlet fiyatları düşürmek için arzı arttırmaya çalışıyor ama çevreciler engel oluyor,kime kızacağız burda ?

Rusya aldığımız doğal gazın fiyatını %36 arttırmış,%36 daha pahalıya alıyoruz eskiye göre ama faturalarda değişiklik yok,yakında doğal gaz a da zam gelecek çünkü yapacak bişey yok.Elimiz kolumuz bağlanıyor,çünkü doğal gaz kaynağımız yok.

Biz tüm İslam ülkelerinin gıpta ile baktığı bir ülkeyiz.Liderimiz dünyanın en etkili liderlerinden artık bu kadar zam da olsun,ağlamak sızlamak yok.O kadar büyük devletiz ki herkese kafa tutuyoruz.

Yersen

burda,hükümete sallamakla entellektüel,kültürlü izlenimi vermek istemek moda olmuş.fırsat bulsam da sallasam diye bakıyor millet olaya.lan bi arjantin yerinde olsanız,yunanistan yerinde olsanız kelle istersiniz heralde.dünyada genel bir kriz var.zam sadece son 10 yılda ülkenin sorunu haline gelmiş bir olay değil.benim babamın 6 ay maaş alamadıgı dönemleri hatırlıyorum.imf lere yalvarılan dönemleri...gaz kuyruğu,yağ kuyrugu.....neyse nankörlük ilaçla veya tedaviyle geçebilen bir hastalık değil vesselam.

ben burda particilik oynamıyorum,benim için şu an iktidar ve muhalefet partileri aynı kefededir,hiç birini ayırmam ve hepsine karşı tavrım aynıdır.önerim de bu adamları babanızın oğluymuş gibi savunmayın,hiç birinin seni-sizi-bizi önemsediği yok çünkü.

Neyi anlamadın? Devlet elektirik üretimi için satraller yapmaya çalışıyor ama ordaki çevreciler(amaçları ne bilmiyorum,kimin uşakları onu da bilmiyorum) buna engel oluyor.

Bu şey gibi olmuş biraz. Mesela Seedorf demiştik forumda pek çok insan yaşlı gelmesin demişti. Sonra çoştu adam, bazıları dedi ki gelmesin dediniz bakın adam neler yapıyor, sanki taraftar gelmesin dedi diye gelmedi adam yoksa gelecekti.

Çevreciler yapmayın diyor diye mi yapmayacak koca devlet :)

Ithalata bagli gelisen Avrupa ve Amerika'nin arada bir gazladigi ve bizim kendimizi bir sey sandigimiz batakliga dogru olan kisa ve kismen cicekli bir yoldan geciyoruz ( ciceklerimiz lale kadir topbas style ) .

Bu şey gibi olmuş biraz. Mesela Seedorf demiştik forumda pek çok insan yaşlı gelmesin demişti. Sonra çoştu adam, bazıları dedi ki gelmesin dediniz bakın adam neler yapıyor, sanki taraftar gelmesin dedi diye gelmedi adam yoksa gelecekti.

Çevreciler yapmayın diyor diye mi yapmayacak koca devlet :)
Öyle deme,Bazen dava falan açıyorlar,inşaatın başlamasını geciktiriyorlar,bazen tümden iptal ettiriyorlar.Kaç aydır HES yapılacak,yaptırmıyor adamlar.

KK Ücreti yetmedi sanırım...

Ciddi ciddi şu Kaçak Kullanım Ücreti kesintisine kimse itiraz etmedi mi? Medyadan falan duyduğunuz birşey varmı?

şerefsizler dükkanı basmayı bilirler kaçak elektrik kontrolü diye sanki kaçak elektirikler kullanıyormuşum gibi kullananlara gitmezler ama süperdi birşey çıkmayınca yüzlerindeki ispanyol orta saha oyuncusu GUTİ hernandes olmak :asd:

Turkiye'de petrol da cok pahali yakin olmasina karsin petrol bølgelerine. Yani tasima maliyeti de cok ucuz buna karsin pahali.

hes mes anladik petrol fiyatlarina ne diyeceksiniz

illa savunacaksiniz ampulu he

ulan milletin kacak elektiriginiz bizmi ödücez. gidin araştırın kim kacak kullanıyorsa onlardan alın. yok hem araştırıp hem zammı yapıyorsunuz. sizden beklerim bunu.

Sorun elektrik zammı değil tam, sorun aşırı vergilerin sorunu. Elektriğin içinde bile vergi var. Kült bir örnek vereyim;

Şimdi bir 2011 model Mercedes E63 Amg'miz olsa, 100 km'de yani günlük 4,63x20= 92,6 TL benzin yakmış olacağız. Ay da eder, 2778 TL. Yıl da eder, 33,336 TL. Bu aracın bir de yıllık vergisi 15.820TL. Ne yapar 1 yıl da benzinle birlikte; 49,156TL, kısaca bir araba parası daha. Bir de bu aracı alırken ortalama 100.000€ vergi veriyorsun. 1 yılda ortalama 300.000TL parayı veriyorsun.

Güzel hesap cidden. Şaka bir yana bu konularda tabiki tepki ve eleştiri olacak. Olacak ki vatandaşın nefesini hissedecek herkes. Şu benzin fiyatı zaten olacak gibi değil. Ama doğalgaza zam yapmamak için yoğun çaba var. Rusya ile anlaşmanın yenilenmesi konusunda sert müzakerelerde olmuş. Orada fiyat indirimi olursa hem doğalgaz pahalanmaz hem de diğer enerji kaynaklarına yansıtılabilecek bir düşme olabilir. Yani inşallah..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt