Elektronik Yardım Başlığı (Arşiv) - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elektronik Yardım Başlığı (Arşiv)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: PC Açılırken Sorun[Lütfen Yardım!!!]

Anlatım : Başlat > Çalıştır'a giriyoruz ve 'regedit' yazıyoruz açılan sayfada F3'e ya da 'ctrl + F'e basıyoruz ve karşımıza 'bul' penceresi geliyor... Bu pencereye değişmeyen IE başlangıç sayfamızın URL'sini yazıyoruz ve size bazı seçenekler buluyor bu seçenekler arasından 'start page'i bulup sağ tıklıyoruz ve 'değiştir' diyoruz. Size seçili olarak başlangıç sayfanızın URL'si geliyor .. Siz bu adres yerine başlangıç sayfanız olmasını istediğiniz URL'yi yazıyorsunuz ve başlangıç sayfanız değişiyor...

YA DA;

sırası ile Başlat,çalıştır, Regedit-HKEY_CURRENT USER-Softvare-microsoft-internet explorer-main e tıkla ve orda start page üzerinde çift tıkla ve açılmasını istediğin adresi yaz tamam deyince tamamdır.

YA DA; açılış sayfasında mesela yahoo yazıyorsunuz karşılığında şöyle bir siteye gidiyor. https://www****sex.info/?www.yahoo.com yani başına ek geliyor. o halde başlat çalıştır regedit ten HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\URL\Prefixes kısmından ön ek olarak gorunen adres yerine https:// yapılır ama unutmayınki sadece açılışı duzeltir yinede antispy programlarıyla taratılmalıdır.

Yinede yapamadıysanız,bu programı yükleyip çalıştırmak sorununuzu çözer.Benim önerim yukarıda kilerden birini yapmanızdır.Boşuna program yüklemeye gerek yok.Hiç boşuna format filan attırmayın.Yukarıdaki anlatılanlar kesin çözümdür.

Tüm her şeyi denediz ve yine problemler varsa,mesela ne gibi sorun dersek: guvenlı kıpte baslattınız vede ewido-malvare spybot ve bırkaçtane daha spy programlarını kullanadınız ama maalesef sayfayı temızleyemediniz ama baslangıc sayfası bolumu kapanmıs durumda vede orayı aktıf edemıyorsunuz sadece

https://www.bleepingcomputer.com/file...HijackThis....ckThis.zip burdan hijackthis'i indirip çalıştır. Do

a system scan only tuşuna bas. Tarama gerçekleşecektir. Listede iki adet "control panel present" görüceksin. Onları seç ve Fix Checked" tuşuna bas. Artık başlangıç sayfanı normal şekilde değiştirebilirsin.

Explorer 7 için başka bir çözüm;

Explorer penceresin de küçük ev ikonu var ona tıklayınca kaldır seçneğinden tümünü kaldırı seçiyoruz ve about blank olarak kalıyor.Yane tamamen siliniyor başlangıç sayfası.Sonra yine o küçük ev ikonuna tıklayıp,giriş sayfası ekle ya da değiştirden istediğiniz sayfayı yazın.En üstte büyüteç gibi küçük ikon var oradan da googleyi varsayılan olarak atadım.

Artı bi başka eklenti programı daha veriyorum.bu link de.

verecktim eklentide burada resimleri kopyala yapıştır hakkı yok onunla uğraşamm şimdi.resimli anltımdı.neyse rayan bulur...n@z

0xc0000142 bunu google yaz birçk çözüm çıkıyor. Şimdi ben yazarsam reklam olur sitede.

Hazır pc sorunları varken; benimde açılırken siyah bir ekran geliyor yaklaşık 1-2 dakika sonra masaüstüne dönüyor.Bunun nedeni ne olabilir?

Vista CD'ni takıp,bilgisayarı CD'den başlat.Sonra orada başlangıcı onar diye bir seçenek göreceksin.İşini görecektir.Görmezse Vista'yı tekrardan kur,format gerektirmeyecektir.

Anlatım : Başlat > Çalıştır'a giriyoruz ve 'regedit' yazıyoruz açılan sayfada F3'e ya da 'ctrl + F'e basıyoruz ve karşımıza 'bul' penceresi geliyor... Bu pencereye değişmeyen IE başlangıç sayfamızın URL'sini yazıyoruz ve size bazı seçenekler buluyor bu seçenekler arasından 'start page'i bulup sağ tıklıyoruz ve 'değiştir' diyoruz. Size seçili olarak başlangıç sayfanızın URL'si geliyor .. Siz bu adres yerine başlangıç sayfanız olmasını istediğiniz URL'yi yazıyorsunuz ve başlangıç sayfanız değişiyor...

YA DA;

sırası ile Başlat,çalıştır, Regedit-HKEY_CURRENT USER-Softvare-microsoft-internet explorer-main e tıkla ve orda start page üzerinde çift tıkla ve açılmasını istediğin adresi yaz tamam deyince tamamdır.

YA DA; açılış sayfasında mesela yahoo yazıyorsunuz karşılığında şöyle bir siteye gidiyor. https://www****sex.info/?www.yahoo.com yani başına ek geliyor. o halde başlat çalıştır regedit ten HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\URL\Prefixes kısmından ön ek olarak gorunen adres yerine https:// yapılır ama unutmayınki sadece açılışı duzeltir yinede antispy programlarıyla taratılmalıdır.

Yinede yapamadıysanız,bu programı yükleyip çalıştırmak sorununuzu çözer.Benim önerim yukarıda kilerden birini yapmanızdır.Boşuna program yüklemeye gerek yok.Hiç boşuna format filan attırmayın.Yukarıdaki anlatılanlar kesin çözümdür.

Tüm her şeyi denediz ve yine problemler varsa,mesela ne gibi sorun dersek: guvenlı kıpte baslattınız vede ewido-malvare spybot ve bırkaçtane daha spy programlarını kullanadınız ama maalesef sayfayı temızleyemediniz ama baslangıc sayfası bolumu kapanmıs durumda vede orayı aktıf edemıyorsunuz sadece

https://www.bleepingcomputer.com/file...HijackThis....ckThis.zip burdan hijackthis'i indirip çalıştır. Do

a system scan only tuşuna bas. Tarama gerçekleşecektir. Listede iki adet "control panel present" görüceksin. Onları seç ve Fix Checked" tuşuna bas. Artık başlangıç sayfanı normal şekilde değiştirebilirsin.

Explorer 7 için başka bir çözüm;

Explorer penceresin de küçük ev ikonu var ona tıklayınca kaldır seçneğinden tümünü kaldırı seçiyoruz ve about blank olarak kalıyor.Yane tamamen siliniyor başlangıç sayfası.Sonra yine o küçük ev ikonuna tıklayıp,giriş sayfası ekle ya da değiştirden istediğiniz sayfayı yazın.En üstte büyüteç gibi küçük ikon var oradan da googleyi varsayılan olarak atadım.

Artı bi başka eklenti programı daha veriyorum.bu link de.

verecktim eklentide burada resimleri kopyala yapıştır hakkı yok onunla uğraşamm şimdi.resimli anltımdı.neyse rayan bulur...n@z

Masa üstünde hiçbir ley yok o yüzden çalıştıra giremiyorum nasıl girebilirim çalıştıra?

herhangi bir ek tema yükledinmi mesela Vista Transformation Pack diye birşey vardır onun gibi görsel programlar bazen bozabiliyor sistem dosyalarını eğer çözüm bulamazsan Vista kurtarma CD sinden sistemi kurtarabilirsin formata gerek yok

Hataya göre Explorer açılmıyor veya açamıyor yeniden kurulum sorunu giderecektir

Sisteme birşeyler kurup silmişsin. Sildiğin her neyse kullandığı sistem dosyasına zarar vermiş ya da silmiş.Ha silmedim dersin şaşırmam. Vista bu ne halt yiyeceği belli olmaz. Kendi firmasının çıkardığı SQL Server 2005 le bile uyum problemi yaşayan, problem çıkartan afacan yazılımdır kendileri.

Herneyse, DVD yi takıp , boot edip onar sistemi ya da bence at formatı, kur XP yi rahat et. :)

XP 2009 Serverden şaşmıyıcaksın bendede vista kurulu bi şikayetim yok suana kadar :) Ama XP 2009 yüklersen hem Vista tipi var hemde Xp özelliği yani güzel bir sistem ;)

Acil Yardım Başlığına taşıyorum.

Ayrıca pc açılırken F8 den güvenli mod la aç. Gene gelmezse ekrana birşeyler, eğerki laptopsa bilgisayarın Fn+F4 (HP) ya da Fn+F5 (Toshiba) olarak ekran geçişlerini sağla.Olmadı ya Dvd ile tamir et ya da format.Çare yok başka.

Cevap: GSCimbom Acil Yardım Başlığı

Sevgilim yok acil yardım.

sisme-kadin-resimleri-120059939341-orta.jpg

:bid:

Halk dilinde şişme kadın diye geçer :eek:

Format attırmıştım.Şimdiyine aynı sorun oldu...

Raşit ;

Ctrl-alt-del yaptıktan sonra işlemler sekmesinden explorer.exe nin çalışıp çalışmadıgını kontrol et çalışıyor gösteriyorsa üzerine sağ tıklayıp " öncelik ata " kısmını " normal " seçili hale getirmeyi dene .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt