#Elvir Koljic | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1.94 boyunda Romanya Liginde Craiova takımında oynayan 24 yaşındaki Bosnalı santrafor. Bosna Milli takımında da 3 maçı var.

Oyuncu Bosna liginde Krupa isimli takımdaki başarılı performansının ardından Romanya Ligi'ne yalnızca 450 bin euroya transfer olmuş.

Stil olarak Sorloth'a benziyor biraz, uzun boylu, güçlü ve net gol vuruşları olan bir adam, top sürme konusunda da tank gibi sayılmaz. Muriç'i uzun süre istediğimizi varsayarak düşünürsek onun muadili olduğunu düşündüğüm bir oyuncu. Geçen sezon iki farklı ligde 28 maçta 22 gol 5 asistlik bir performansı var.

Oyuncunun en büyük eksisi bireysel olarak fark yaratabilecek bir yapıda değil, takım oyununun içinde lakin öyle ekstra işlerle skor üretmez, yine de ben şut stilini bayağı beğendim. Bir diğer eksisi de 24 yaşına rağmen bana göre üst seviyelerde henüz futbol oynamamış olması, Anadolu kulüpleri geçen yıl bu adamı kaçırmakla hata etmiş o bedele kesinlikle.

Bonservisi ne olur bilemiyorum, adı da bizimle geçiyor ve bir nevi kariyer senesini geçirmiş geçen yıl, eğer Diagne giderse maksimum 3 milyon euro civarı bir bedelle alınabileceğini düşünüyorum, bizim ligde iş yapacak bir forvet oyuncusu, bilmediğimiz ciddi mental ve fiziksel sorunları yok ise.

videolarda fena birine benzemiyor ama zamanında stancu da devre arası bize romen ligi gol kralı olarak gelmişti, galiba

Sezona 4 maçta 5 golle başlayıp yine sakatlanmış. Sakatlıklardan beli doğrulmuyor adamın ama her dönüşünde iş yapıyor. Sadece 1 milyon euroya alınabilir bir opsiyon kendisi.

Üst Alt