Emirates Kupası | Arsenal 1-2 Galatasaray | M.S | 4 Ağustos - Sayfa 82 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emirates Kupası | Arsenal 1-2 Galatasaray | M.S | 4 Ağustos

bu maçta beni en sevindiren olaylardan biri walcotun semihe atar yaptıktan hemen sonraki pozisyonda melonun walcotun ayağına kayarak girmesiydi

bi hoş oldum o zaman

İşin diğer güzel tarafı da 2 gün içinde Porto ve Arsenal gibi A sınıf takımlarla maç yapıp ikisinden de galip ayrılıyoruz.

Çok büyük başarı.

Takım 2 maçta da belli zaman aralıklarında etkili oynadı. Ayrıca iki maçta da Porto'nun ilk yarısı hariç savunma da çok açık vermedik. Semih Chedjou uyumlu olacak gibi. Özellikle Sneijder çok istekli. Takım saha dışında da gayet iyi anlaşıyor. Engin ve Ceyhun 'un oyunu ise beni umutlandırdı.

guzel maclar oldu bizim icin ama ayaklarimizi saglam yere basalim, defansif ve ofansif olarak da istedigimiz seviyede degiliz, az pozisyona giriyoruz ve daha az hata yapmaliyiz, adamlarda bizim gibi 'henuz tam hazir degiller''

İlk yarı yine Porto maçında olduğu gibi tutuk başladık maça. Umut-Elmander ve Hamit gibi ağır oyuncuların olması hücumda hızlı olmamızı engelledi. Melo ilk yarıda çok kötüydü basit top kayıpları falan. İlk yarıda iyi görünenlerden Amrabat ve Engin vardı. Hocada Umut-Elmander ve Hamit'e dayanamayıp çıkarıp üç efektif oyuncu oyuna sürdü ve ikinci yarıdan itibaren maçın çehresi değişti. Arsenal artık ilk yarıdaki gibi hücum yapamamaya başladı. İkinci yarıdaki oyunda tüm oyuncular iyi oynamaya başladı ve Drogba sazı eline aldı. İşte büyük futbolcu böyle olunuyor. Adam maçı sana böyle getirir. Drogba'nın gollerinden sonra bu adamın burda ne işi var dediğim oldu resmen. Drogbam benim be harikaydı.:016: Galatasaray futbol takımı bir kez daha büyük bir takım olduğunu gösterdi. İstediği zaman Arsenal, Real Madrid, ManU gibi devleri sahasına hapsetmesini bildi. Takımımla bir kez daha gurur duydum helal olsun be aslanlara.:tiphat:

BQ2xzeCCIAEUc0p.jpg:large

Allahım yok böyle bişey.. Yemin ediyorum bizim lig maçında bu kadar heyecan yapmadım. Müthiş bişeydi. Emirates Cup şampiyonuyuz la resmen.. 2 günde 2 dev takımı yendik Arsenalinde sahasında kupa kaldırdık. Rüyaysa hiç bitmesin bu rüya.

2.golde sevinçten ne yapacağımı bilemedim Drogbanın hareketini yaparak dışarı koşmuşum :D Drogba sen ne müthiş bi adamsın ya. Yok yok bu adam 35 yaşında olamaz. Çıkart 25 yaşında olan bi kimlik sahadaki oynayışına bak sırıtmaz..

Tebrikler GALATASARAYIM !!!

Allahım yok böyle bişey.. Yemin ediyorum bizim lig maçında bu kadar heyecan yapmadım. Müthiş bişeydi. Emirates Cup şampiyonuyuz la resmen.. 2 günde 2 dev takımı yendik Arsenalinde sahasında kupa kaldırdık. Rüyaysa hiç bitmesin bu rüya.

2.golde sevinçten ne yapacağımı bilemedim Drogbanın hareketini yaparak dışarı koşmuşum :D Drogba sen ne müthiş bi adamsın ya. Yok yok bu adam 35 yaşında olamaz. Çıkart 25 yaşında olan bi kimlik sahadaki oynayışına bak sırıtmaz..

Tebrikler GALATASARAYIM !!!

O kadarda abartmamak lazim tamam 2 macimizi da kazandik ama alti üstü hazirlik maclari bunlar. Ne demek "Emirates Cup sampiyonuyuz resmen" Avrupa'nin dev takim taraftarlari dalga gecer bu kadar sevinci abartmamak gerek. Böyle turnuvularda büyük takimlar eksiklerini görmeye calisiyor, önemli olan gösterdigimiz performans kupayi kazanmamizdan ziyade. Büyük takim olma yolunda ilerliyorsak böyle hazirlik turnuvularinda sürekli katilip, bu seviye takimlar ile oynamamiz lazim.

Ben bundan 10-15 sene önce Avrupa'nin dev takimlari ile oynadigimizda hic bir mac öncesi ümitsizlige kapilmazdim her zaman takimimizi favori olarak görürdüm hele 1999-2003 döneminde.

O kadarda abartmamak lazim tamam 2 macimizi da kazandik ama alti üstü hazirlik maclari bunlar. Ne demek "Emirates Cup sampiyonuyuz resmen" Avrupa'nin dev takim taraftarlari dalga gecer bu kadar sevinci abartmamak gerek. Böyle turnuvularda büyük takimlar eksiklerini görmeye calisiyor, önemli olan gösterdigimiz performans kupayi kazanmamizdan ziyade. Büyük takim olma yolunda ilerliyorsak böyle hazirlik turnuvularinda sürekli katilip, bu seviye takimlar ile oynamamiz lazim.

Ben bundan 10-15 sene önce Avrupa'nin dev takimlari ile oynadigimizda hic bir mac öncesi ümitsizlige kapilmazdim her zaman takimimizi favori olarak görürdüm hele 1999-2003 döneminde.

kesinlikle katılıyorum,ben şahsen portoyu dev bir rakip olarak görmüyorum ancak arsenal dev bir rakipti ve yenmeyi drogba gibi bir oyuncuya sahip olduğumuz için başardık.öte yandan arsenal taraftarının drogbayı ıslıklamasıda drogba açısından artı motivasyon sağladı,kısaca kazandık ancak birazda şanslıydık.Benim gördüğüm en büyük eksik rakip kalede pozisyon yaratamıyoruz ,oyun kurmakta zorlanıyoruz evet sniejder var ama sniejder bir hagi değil malesef bize ayağında top tutabilen oyun kurabilen bir oyuncudaha lazım orta sahada işte o zaman pozisyon yaratma ve oyun kurma anlamında sniejder le birlikte sorun yaşamayız.

kesinlikle katılıyorum,ben şahsen portoyu dev bir rakip olarak görmüyorum ancak arsenal dev bir rakipti ve yenmeyi drogba gibi bir oyuncuya sahip olduğumuz için başardık.öte yandan arsenal taraftarının drogbayı ıslıklamasıda drogba açısından artı motivasyon sağladı,kısaca kazandık ancak birazda şanslıydık.Benim gördüğüm en büyük eksik rakip kalede pozisyon yaratamıyoruz ,oyun kurmakta zorlanıyoruz evet sniejder var ama sniejder bir hagi değil malesef bize ayağında top tutabilen oyun kurabilen bir oyuncudaha lazım orta sahada işte o zaman pozisyon yaratma ve oyun kurma anlamında sniejder le birlikte sorun yaşamayız.

Selcuk var iste ama oynamadi daha hazir degil. Selcuk genelde sezon basinda istenilen seviyede olmuyor. Yavas yavas hazir kivama gelecek ve ofansif anlamda daha da etkili olacagiz yeterki kanatlari iyi kullanmaya calisalim ve cabuk oynamaya calisalim. Umut ve Elmander ile olmayacak bu Avrupa'da bugün bir kez daha gördük.

Selçuk-Melo-Hamit veya Amrabat veya Engin vs. bu adamlar % 100 hazır olduklarında Sneijder daha da coşacak ve hücum organizasyonlarımız geçen sendeden 2 kat fazla olacak...Fener maçında biraz daha kıpırdamalar olacak.Ben takımımdan çok şey bekliyorum.Bu görüşlerim iyimserlik değil sadece doğrular.İleride bunu daha iyi anlayacağız arkadaşlar...

Arsenali Emirateste yenip elinden kupa alabiliyorsan önün açık demektir..

Bence bu turnuva gösterdiki bizim takım tek forvetle daha dengeli oluyor. sahayı resmen dolduruyoruz. rakibe 2-2 3-3 gibi pozisyonlarla fazla yakalanmıyoruz. drogba gelmeden önce de diyordum hep tek forvet diye. antalyayı yendiğimiz bi maç vardı tek forvet şahaneydi mesela. sneijder ve drogba ikilisi ise tek forvetli sistemin kralını oynuyor.

Cok keyif verici bir turnuvaydı.Özellikle dünkü mac.

Hazırlık macı olsada,Arsenal'e 2'yi caktıgımızda..GOOOLLLL diye zıplamanın keyfi bir baska oldu.

Üst Alt