# Emrah Başsan | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Emrah Başsan

20111026.225301_trb800_1694308.jpg

Emrah Bassan şu an Antalyaspor takımında forma giyiyor, 1992 doğumlu potansiyeli yüksek bir yetenek, Kocaeli doğumlu.

Futbola bölgesel bir takımda başlayan Emrah, bir süre sonra Pendikspor alt yapısının yolunu tutmuş. Alt yapıda 16-17 yaşlarında kendisini gösteren genç yetenek 2009 yılında Pendikspor ile profesyonel sözleşme imzalıyor ve 19 Eylül 2009 tarihinde Türk Telekomspor'a karşı ilk 2. lig maçına çıkıyor. Bu maçtan sonra ara sıra yedek olarak şans bulan Emrah, geçen sezon itibarıyla kendisini daha da gösterip sık sık takımın asları arasında şans buluyor ve sezonu 28 maçta attığı 8 gol istatistiğiyle tamamlıyor.

Emrah'ın yükselen performansı Antalyaspor'un dikkatini çekiyor ve sezon sonunda cüzi bir bonservis bedeliyle Antalyaspor'un yolunu tutuyor. Her ne kadar bu sezon Antalyaspor formasıyla 4 maçta ilk 11'de yer alsa da, Mehmet Özdilek ilk etapta Emrah'ı daha çok oyuna sonradan almayı seçmiş. Oyuna girdiği maçlarda dikkat çeken oyunuyla göz dolduran Emrah'ın bu 19 maçlık serüveninde (yaklaşık 700 dakika) ise henüz sadece 1 asisti bulunuyor.

Antalyaspor maçlarına denk gelenler olduysa Emrah dikkatlerini çekmiştir muhtemelen. Daha çok kısır futboluyla tanınan Antalya'ya böyle giderse çok şey katabilecek, iyi paralar kazandırabilecek bir oyuncu.

Peki Emrah nasıl bir oyuncudur ? Emrah, modern bir 10 numara modeli sergiliyor. Daha çok ofansif orta saha olarak görev yapan oyuncu sürekli mücadele eden, oyunun içinde kalmaya çalışan yapısıyla göz dolduruyor. Bileklerine oldukça hakim ve harika bir sol ayağı var, oyunu okuması ve akıllı pasları da oldukça iyi. Fiziği ve şutlarının ise biraz zayıf olduğunu söyleyebilirim, bu noktada kendisini geliştirmesi gerek.

Emrah hakkında dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise müthiş öz güveni, röportajlarında sürekli hedefinin Avrupa olduğunu söylüyor. U18 takımında son dönemde oynayan Emrah şimdi de U21 kadrosuna düzenli olarak girmeye başladı. Ben çok izlemedim açıkçası az maçına denk geldim ve iyi bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum özellikle Sivas maçında çok iyi bir görüntü sergilemişti, ancak son haftalarda girdiği maçlarda da etkisiz kaldığını duydum yine de fiziği ve şutunu geliştirirse çok kaliteli bir oyuncu kazanabilir Türk futbolu bana göre.

Oyuncu ile ilgili video bulamadım, bulan olursa paylaşabilir.

Cevap: #Emrah Başsan

Antalyaspor'dan 1 basamak daha iyi takımları hak eden sıradan topçu.

Bursaspor'a iyi alternatif olur.

Antalyaspor gelecek vadeden genç yetenekli futbolcu takipçiliğini devam ettiriyor. Pendiksporun 1990 doğumlu sol kanat oyuncusu LOKMAN GÖR' ü 300 bine transfer etti. Antalyasporu kutluyorum. Yakinen takip ettiğim bi yetenek. Türkiyede nadir sol kanat oyuncuları yetişiyor. Lokmanda bunlardan birisi. Yakın zamanda adından çok söz ettirecek.

LOKMAN GÖR - Futbolcu Bilgileri TFF

Antalyaspor gelecek vadeden genç yetenekli futbolcu takipçiliğini devam ettiriyor. Pendiksporun 1990 doğumlu sol kanat oyuncusu LOKMAN GÖR' ü 300 bine transfer etti. Antalyasporu kutluyorum. Yakinen takip ettiğim bi yetenek. Türkiyede nadir sol kanat oyuncuları yetişiyor. Lokmanda bunlardan birisi. Yakın zamanda adından çok söz ettirecek.

LOKMAN GÖR - Futbolcu Bilgileri TFF

Lokman Antalya'ya mı gitti!!? :akansular:

Çok sevindim lan, o çocuk çok iyi çocuk. Hem insan olarak, hem de futbolcu olarak.

Emrah benim takımda görmek istediğim oyunculardan bi tanesi. Bence çok kaliteli bir oyuncu, bir kaç maçına rastladım gerçekten yetenekli..

Emrah Başsan

Dünkü maçta spikerler kendisinden oldukça bahsetti. Oyuna girdikten sonra gerçekten bahsedilmesi gereken bir oyuncu olduğunu gösterdi. Hızlı, Kıvrak, Tekniği iyi, Solak, Şutları İyi. Kısacası komple bir hücum silahı. Daha 20 yaşında. Şimdiden kapağı atalımki ileride milyon euroları saçmayalım. Mod arkadaşlardan ricam bu konuyu scout bölümüne taşımaları

emrah-bassan_283847.jpg

Üst Alt