5233210.jpg


Galatasaray Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Emrah Bayraktar, Florya’da ikamet eden, hocası akademi yapısı içinde bulunan, bir takıma ihtiyacımız var” diye konuştu.


Galatasaray Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Emrah Bayraktar, kendi bünyelerinden yetişen oyuncuların tecrübe kazanabilmesi için bir B takımı gerektiğini söyledi, kiralık formülünün pek tutmadığını dile getirdi. “Bizim futbol kültürümüz genç oyuncuların A Takım’da oynamasına pek müsaade etmiyor” diyerek sözlerine devam eden Bayraktar şöyle konuştu:


“Arda, Manisa’ya gitmese bile Galatasaray Futbol A Takımı’nda oynardı. O profilde oyuncu, 30-40 yılda bir geliyor. Önemli olan bu işi sistematik yapıya kavuşturmak. Görünen o ki kiraya verme yöntemi işlememiş. Galatasaray Futbol Akademisi’nden mezun olmuş kiraya verilmiş, performans göstermiş ve geri dönmüş neredeyse oyuncu yok. Doğru yapı, Avrupa’daki örneklere de baktığınız zaman bizim bir B Takımı’na ihtiyacımız olduğu... 21 yaş grubu yerine Profesyonel Lig’de, 2. Lig’de oynayan bir B Takımı olması gerekiyor. Florya’da ikamet eden, hocası akademi yapısı içinde bulunan, bir takıma ihtiyacımız var. Bunu başkanımızla da konuşuyoruz.”

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek’in Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile yaptığı toplantıda bulunan Bayraktar, “Çalışma grubu olarak Türkiye’de genç oyucunun gelişiminin önündeki engellerle ilgili konuştuk. Bir rapor yazmıştık ve bu raporu bakanımız ile paylaştık. Çok faydalı bir toplantı oldu” dedi.

Milliyet

GSCimbom Portal
 
Son düzenleme:
çok doğru.

zaten bir çok oyuncumuzu abuk subuk kulüplere kiraya veriyoruz. bizim kiraya vermemiz gereken kulüpler süper lig yada en kötü alt ligin iyi takımları olmalıdır. bayrampaşaya kiralık oyuncu verirsen ileri değil geri gider.

alt liglerde b takımlarının mücadele etmesi mevzuat olarak uygun mu acaba ?
 
çok doğru.

zaten bir çok oyuncumuzu abuk subuk kulüplere kiraya veriyoruz. bizim kiraya vermemiz gereken kulüpler süper lig yada en kötü alt ligin iyi takımları olmalıdır. bayrampaşaya kiralık oyuncu verirsen ileri değil geri gider.

alt liglerde b takımlarının mücadele etmesi mevzuat olarak uygun mu acaba ?

1461 var Ts'nin pilot takımı
 
B takımı ve altyapılar için tesis Şart.
Dün bir haber vardı altınordu 20'ye yakın antreman sahası yapmış.
bizim daha altyapıya özel 1 antreman sahamiz bile yok.

Oyuncuların eğitim,futbol,kişisel gelişim,sosyallik,beslenme,sağlık vs.

Tüm olanakları sağlayıp sonrasında oyuncu yetişmesini beklemeliyiz.

Gerçek Kaptan NANDO!
 
Emrah beyi tebrik ediyorum çok doğru bir tespit yapmış. Kesinlikle bir B takımına ihtiyaç var ve bu takım A takım tesislerinde kalmalı ve çalışmalıdır.

Böylece A takım teknik direktörünün görüş alanında olunacağı gibi birde B rakım oyuncuları her an kadroya girebileceklerini bilerek çalışacaklardır. Kiraya gidenler zaten geri dönemeyeceklerini biliyorlar ve geçim derdine düşüyorlar.

Yönetim düşünmeyi bırakıp biranönce Emrah beyin projesini hayata geçirsin.
 
Birkaç ay önce konusunu açmıştım burada.Eğer yapılırsa Harika bir hamle olur.


GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Gözt gözt maçında bu arkadaş td imiş

EMRAH BAYRAKTAR KİMDİR?
Kariyerine sarı-kırmızılı camiada başlayan Bayraktar, 2003 senesinde altyapıda göreve getirildi. Bayraktar göreve geldiğinde A takım teknik direktörü Fatih Terim'di. Galatasaray tarihinin en iyi jenerasyonu olarak gösterilen 87-88 doğumlu oyuncu grubuyla çalışan Bayraktar, o dönemki adıyla PAF Ligi'nde üç sene üst üste şampiyonluk yaşadı. Son senesinde teknik direktör Eric Gerets'in teknik ekibine katıldı ve rakip takımların analizden sorumlu oldu. Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra, önce Gaziantep BB'de, ardından da Orduspor'da yardımcı antrenörlük yaptı. O dönem bir yandan da UEFA Antrenör Eğitmenliği eğitimine devam eden Bayraktar, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye Futbol Federasyonu'nun Gelişim Merkezi'nde çalışmaya başladı. Federasyon bünyesinde bir sezon Gençlik Geliştirme Direktörü unvanıyla çalıştı. Oradan ayrıldıktan sonra Siirtspor'da teknik direktörlük yaptı ve hemen ardından TFF'ye dönerek, bu sefere Antrenör Eğitimi Direktörü olarak görev aldı. Bu görevlerin ardından Beşiktaş macerasına başlayan Bayraktar, yaklaşık beş sezon boyunca siyah-beyazlı kulübün altyapı direktörü olarak çalıştı.
 
Üst Alt