Emre Akbaba: "İlerleyen haftalarda daha iyi olacağım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emre Akbaba: "İlerleyen haftalarda daha iyi olacağım"

1579468237761.png

Takımımızın, Süper Lig'in 18. haftasında Denizlispor'u 2-1'le geçtiği karşılaşmada golünü atan Emre Akbaba, mücadele sonrasında Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

"İkinci yarıya başladık. Takım olarak maç maç bakarak ilerliyoruz. Üç puan almak için uğraşıyoruz. Takıma bir golle katkı sağladığım için çok mutlu oldum. Oynadıkça insan kendini daha iyi hissediyor. İnşallah ilerleyen haftalarda daha da iyi olacağım" diyen Emre Akbaba sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir oyuncuyla ne kadar çok beraber oynarsanız uyumunuz o kadar artar. Birbirinizi daha kolay bulursunuz. Bugün bazı pozisyonlarda ben Falcao'yu buldum, bazı pozisyonlarda o beni buldu. İlerleyen haftalarda daha da iyi olacağını düşünüyorum."

galatasaray.org

İki kere üst üste bacağı kırılıp, böylesine sağlam geri dönüş yapabilmek her babayiğidin harcı değildir. Emre'ye inancım tam.

bir kaç maç sonra 90dk yı rahatlıkla çıkarabilecek güce gelir. falcao pası çok inceydi, gol olsaydı iyi dönmüş emre için muhteşem başlıkları atılırdı.

Gecirdigi ciddi sakatliktan donusu, hirsi ve performansi saygi duyulacak kadar iyi. Yalniz ovguleri abartmamak lazim. Emre, sakatlanmadan oncede 90 dakika kondisyonu olmayan, mac icinde zaman zaman kayip olan ve hicbir zaman takim oyunu yonetmemis bir oyuncu. Kendisi bir 10 numara degil. Orta saha oyuncusu hic degil. Belhanda copunu seyretmeye mahkum edilmis gozlerimizin pasini sildi sagolsun. Beklentilerimizi onun aslinda yardimci forvet gibi bir oyuncu oldugu uzerine kurarsak onuda 3 mac sonra yerin dibine sokmak zorunda kalmayiz.

Gecirdigi ciddi sakatliktan donusu, hirsi ve performansi saygi duyulacak kadar iyi. Yalniz ovguleri abartmamak lazim. Emre, sakatlanmadan oncede 90 dakika kondisyonu olmayan, mac icinde zaman zaman kayip olan ve hicbir zaman takim oyunu yonetmemis bir oyuncu. Kendisi bir 10 numara degil. Orta saha oyuncusu hic degil. Belhanda copunu seyretmeye mahkum edilmis gozlerimizin pasini sildi sagolsun. Beklentilerimizi onun aslinda yardimci forvet gibi bir oyuncu oldugu uzerine kurarsak onuda 3 mac sonra yerin dibine sokmak zorunda kalmayiz.

Sakatlanma nedeni bile hırsından oldu yani adam böyle zaten bu maçlık değil.

Oyunu yönlendiremiyorsa bu işi Seri yapsın Feg yapsın Lemina yapsın bir topçuya tüm takımı yıkmanın anlamı yok 2 oyuncuyu koyarlar başına patlarsın zaten hem bizim takımın en büyük sorunlarından biri ceza sahasına kimsenin girmeyişiydi o konuda da çok işe yarıyor sırf bu yüzden bile oynatılır.

Sakatlanma nedeni bile hırsından oldu yani adam böyle zaten bu maçlık değil.

Oyunu yönlendiremiyorsa bu işi Seri yapsın Feg yapsın Lemina yapsın bir topçuya tüm takımı yıkmanın anlamı yok 2 oyuncuyu koyarlar başına patlarsın zaten hem bizim takımın en büyük sorunlarından biri ceza sahasına kimsenin girmeyişiydi o konuda da çok işe yarıyor sırf bu yüzden bile oynatılır.
Yorumum Emre'yi elestirmek icin degildi. Takima katkisi oldugunu dusunuyorum. Fakat yorumlari gorunce, Emre'den beklentinin bir yardimci forvetten fazlasi oldugunu goruyorum. Beklenti bundan yuksek olursa elestiriler cok gecmeden baslar.

Buna benzer birkaç mesajım vardı. Daha çok forvet gibi görüyorum ben de Emre'yi. Merkezde olmaz, klasik 10 numara gibi de pek değil. Maç içinde zaman zaman gözükmez ama bir bakmışsın gol atmış. Bizim ligde iş yapıyor bu tip oyuncular. Bunun bir üst seviyesi Talisca'ydı mesela. Bu sezon için hala en büyük beklentim tekrar sakatlanmaması. Önümüzdeki sezona %100 ile girmesi yeni transfer etkisi yaratır.

Üst Alt