emre belözoğlu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

emre belözoğlu

1599503560073.png

Emre belözoğlu neden Galatasaray'imizdan bu kadar nefret eder oldu ?
Bizde forma giydi kupalar kazandi ama Avrupa macerasinda ne degisti Galatasaray'a karsi ?

taraftar da ondan neden nefret ediyor sorusunun cevabıdır bence.
karşılıklı.

bizdeyken sevilen bir futbolcuydu.

Emre Belözoğlu , Aziz Yıldırım'ın ''Bir gün herkes Fenerli olacak'' ideasının baş kahramanıdır. Galatasaray'dan başka forma giymemden kendisini camiaya kabul ettirip Aziz Yıldırım ile dost , Alex ile arkadaş olmak için her türlü söylemi yapmıştır. Sebebi bence bu , Mehmet Topal gibi sessiz dursa en azından bu kadar küçülmezdi.

Emre Belözoğlu , Aziz Yıldırım'ın ''Bir gün herkes Fenerli olacak'' ideasının baş kahramanıdır. Galatasaray'dan başka forma giymemden kendisini camiaya kabul ettirip Aziz Yıldırım ile dost , Alex ile arkadaş olmak için her türlü söylemi yapmıştır. Sebebi bence bu , Mehmet Topal gibi sessiz dursa en azından bu kadar küçülmezdi.
mehmet topal öyle ciddiye alınacak bir futbolcu değildi bence
selçuk gitse emre 2 olur bence.

Emre Belozoglu'nun babasi Emre Galatasaray altyapisindayken Fatih'te Ana Giyim diye bir dukkanda tezgahtarlik yapardi . Bu magaza bizim magazanin bir kac bina yanindadir ve sahipleri cok koyu Galatasaraylidir . Ben net hatirlamiyorum fakat babam cok iyi bilir ve hep derdi Fenerbahceli oldugunu . Yani Emre her zaman Fenerbahceli'ydi . Devamli gelip giderdi . Hatta profesyonel futbolculuk zamaninda da bir sure gelmeye devam etti . Sonradan Fenerbahceli olmus degildir her zaman Fenerbahcelidir kendisi . Nefret ederim ve tam bir ... kurusu o ayri mesele .

şöyle bir şey var melo bu takımda en sevilen futbolcuların başında gelir mesela hırsıyla yaptıklarıyla Galatasaray taraftarı çok sever mesela

(olmazda) düşünün ki melo fenere gitmiş ve demiş ki fenerbahçe Türkiyenin en büyük kulübü ben aslında hep fenerde oynamak istiyodum
o takımda(Galatasarayı kastederek) da güzel günler geçirdim ama şimdi istediğim yerdeyim.

emre b. olayının özeti, nefretin sebebi.

Galatasaray Alt yapısına Adnan Polat'ın kazandırdığı bir oyuncu Emre. Aynı Adnan Polat Emre ingiltereden geri gelmek istiyorum diye haber yolladığı zaman istememiştir. (Maddi imkansızlık.) Ben söylemiyorum bunu, Adnan Polat söylüyor.

Gelelim Galatasaray Taraftarının Emreye olan nefretine. O dönemleri hatırlayan taraftarlar Emre'nin Giderken kulübe bir şey kazandırmadan gittiğini bilir. Sadece bu sebepten nefret edenler var Emre'den. Bu sebepten dolayı Emre'den nefret eden taraftar profili Fatih Terim'in takımı yüz üstü bırakıp gittiğini görmezden gelirler. Ayrılmadan önce ki son iç saha maçında Taraftarların kal çağrılarına cevapsız kalan adam. Sonra Ben Galatasaray'ı yaşıyorum, Galatasarayla yaşıyorum diyecektir. Ve bu adam Galatasaray'a geri dönmek istediği zaman, biz Şampiyon olmuş Teknik direktörü kovup, bu adamı geri getirdik.

Gelelim Fenerbahçeye gittiği için Emre'den nefret eden taraftar Profiline. Türkiye'ye geri gelmek istediği zaman Emre'nin ilk haber gönderdiği takım yine Galatasaray olmuştur Menajeri aracılığı ile. Galatasaray istememiş ve Fenerbahçe almıştır. Alt yapısına alınıp, sonra içinden çıktığın camia seni istemiyorsa, diğer tekliflerle mecbur ilgileneceksin. En cazip teklif de Fenerbahçeden gelmiş ve Emre de kabul etmiştir.

Emre'nin Galatasaray'dan nefret ettiğini sanmıyorum. Galatasaray Taraftarından nefret ettiğini düşünüyorum. Bütün takımlardan kendimi soyutlayıp olaya Objektif bir gözle bakarsak Taraftardan nefret etmesi kadar doğal bir şey yok. Kéza bu taraftar ne anasını ne avradını bırakmıştır.

Bir zamanlar Fenerbahçeli olduğunu söyleyen Hamza Hamzaoğlu Galatasarayda futbol oynamış ve şuan Galatasaray futbol kulübünün teknik direktörü diye destek çıkan taraftar profiliyle, Emreye ana avrat söven profil aynısıdır. Peki yarın Hamza hoca'nın Fenerbahçeye gitmeyeceği ne malum?

Emre belözoğlu Hagi gibi bir adamın var olduğu takımda oynamış solak bir orta saha oyuncusudur. Hagi'nin öğrencisidir. Çok şey öğrenmiştir Hagi'den. ve şuan Fenerbahçenin orta saha oyuncuları arasında şu haliyle bile en iyisidir. son maçta kullandığı Frikik size kimi hatırlattı? O topun barajı geçtikten sonra o derece düşmesi Usta işi bir vuruşun neticesidir.

Galatasaray Alt yapısına Adnan Polat'ın kazandırdığı bir oyuncu Emre. Aynı Adnan Polat Emre ingiltereden geri gelmek istiyorum diye haber yolladığı zaman istememiştir. (Maddi imkansızlık.) Ben söylemiyorum bunu, Adnan Polat söylüyor.

Gelelim Galatasaray Taraftarının Emreye olan nefretine. O dönemleri hatırlayan taraftarlar Emre'nin Giderken kulübe bir şey kazandırmadan gittiğini bilir. Sadece bu sebepten nefret edenler var Emre'den. Bu sebepten dolayı Emre'den nefret eden taraftar profili Fatih Terim'in takımı yüz üstü bırakıp gittiğini görmezden gelirler. Ayrılmadan önce ki son iç saha maçında Taraftarların kal çağrılarına cevapsız kalan adam. Sonra Ben Galatasaray'ı yaşıyorum, Galatasarayla yaşıyorum diyecektir. Ve bu adam Galatasaray'a geri dönmek istediği zaman, biz Şampiyon olmuş Teknik direktörü kovup, bu adamı geri getirdik.

Gelelim Fenerbahçeye gittiği için Emre'den nefret eden taraftar Profiline. Türkiye'ye geri gelmek istediği zaman Emre'nin ilk haber gönderdiği takım yine Galatasaray olmuştur Menajeri aracılığı ile. Galatasaray istememiş ve Fenerbahçe almıştır. Alt yapısına alınıp, sonra içinden çıktığın camia seni istemiyorsa, diğer tekliflerle mecbur ilgileneceksin. En cazip teklif de Fenerbahçeden gelmiş ve Emre de kabul etmiştir.

Emre'nin Galatasaray'dan nefret ettiğini sanmıyorum. Galatasaray Taraftarından nefret ettiğini düşünüyorum. Bütün takımlardan kendimi soyutlayıp olaya Objektif bir gözle bakarsak Taraftardan nefret etmesi kadar doğal bir şey yok. Kéza bu taraftar ne anasını ne avradını bırakmıştır.

Bir zamanlar Fenerbahçeli olduğunu söyleyen Hamza Hamzaoğlu Galatasarayda futbol oynamış ve şuan Galatasaray futbol kulübünün teknik direktörü diye destek çıkan taraftar profiliyle, Emreye ana avrat söven profil aynısıdır. Peki yarın Hamza hoca'nın Fenerbahçeye gitmeyeceği ne malum?

Emre belözoğlu Hagi gibi bir adamın var olduğu takımda oynamış solak bir orta saha oyuncusudur. Hagi'nin öğrencisidir. Çok şey öğrenmiştir Hagi'den. ve şuan Fenerbahçenin orta saha oyuncuları arasında şu haliyle bile en iyisidir. son maçta kullandığı Frikik size kimi hatırlattı? O topun barajı geçtikten sonra o derece düşmesi Usta işi bir vuruşun neticesidir.

Adnan Polat maddi durumdan dolayi beklemesini istedi, Emre ise beklemedi ve Fenerbahce´ye imza atacagini söyledi. Asagalamaya calistigin Fatih Terim´i Fenerbahce yillarca bu takimdan koparmaya calisti, Galatasaray maddi sikintilar ile bogusurken, Fenerbahce´li zenginler ve kongre üyeleri iki kat, üc kat gibi astronomik paralar önererek teklif etmislerdir o koltugu. Bu teklifleri hem 1996-2000 hemde öncesinde herzaman ret etmistir...

Fatih Terim 4 sene boyunca maddi yokluklar arasinda calistirdi o takimi, ve gerisine hem Türkiye hem Avrupa sampiyonu bir takim birakti. Avrupa´ya gitme hakki vardi, ve gidip önemli bir tecrübe kazandi.

41 sene boyunca bu kulübe hizmet etmis, Türkiye´nin en basarili kulübü olmasinda kilit bir rolü oynamis Fatih Terim´e, Emre B üzerinden sallayarak, son noktaya gelmis durumdayiz.

Son düzenleme:
Adnan Polat maddi durumdan dolayi beklemesini istedi, Emre ise beklemedi ve Fenerbahce´ye imza atacagini söyledi. O "Adam" diye asagalamaya calistigin Fatih Terim´i Fenerbahce yillarca bu takimdan koparmaya calisti, Galatasaray maddi sikintilar ile bogusurken, Fenerbahce´li zenginler ve kongre üyeleri iki kat, üc kat gibi astronomik paralar önererek teklif etmislerdir o koltugu. Bu teklifleri hem 1996-2000 hemde öncesinde herzaman ret etmistir...

Fatih Terim 4 sene boyunca maddi yokluklar arasinda calistirdi o takimi, ve gerisine hem Türkiye hem Avrupa sampiyonu bir takim birakti. Avrupa´ya gitme hakki vardi, ve gidip önemli bir tecrübe kazandi.

Polat, Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'de forma giymesiyle ilgili de şu ifadeleri kullandı: "Emre'yi 13 yaşında Galatasaray'a aldığımda 300 bin lira vermiştik sanırım. O dönem Fenerbahçeli olduğunu bilmiyorduk. O dönem çok da alay edilmişti bir çocuk için o kadar para verdiğimiz için. Emre çok da iyi performans sergiledi, yurtdışına da gitti. Türkiye'ye dönmeden önce de menajeri beni aradı. O dönem bizde para sıkıntısı vardı. Emre'nin aldığı rakam çok yukarıdaydı. Bu nedenle almadık.

Fatih Terim 96-2000 arası 10 kat fazla versen gitmezdi. Mesut yılmazlar Mehmet ağarlar haluk ulusoylar döneminden bahsediyoruz. her şey senin lehineyken gitmezsin. Gitse de başarılı olamazdı. :)

Bu arada Fatih Terim'i aşağılamadım. Bu tamamen senin taraftar profiliyle olaya bakmanın neticesi.

Polat, Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'de forma giymesiyle ilgili de şu ifadeleri kullandı: "Emre'yi 13 yaşında Galatasaray'a aldığımda 300 bin lira vermiştik sanırım. O dönem Fenerbahçeli olduğunu bilmiyorduk. O dönem çok da alay edilmişti bir çocuk için o kadar para verdiğimiz için. Emre çok da iyi performans sergiledi, yurtdışına da gitti. Türkiye'ye dönmeden önce de menajeri beni aradı. O dönem bizde para sıkıntısı vardı. Emre'nin aldığı rakam çok yukarıdaydı. Bu nedenle almadık.

Fatih Terim 96-2000 arası 10 kat fazla versen gitmezdi. Mesut yılmazlar Mehmet ağarlar haluk ulusoylar döneminden bahsediyoruz. her şey senin lehineyken gitmezsin. Gitse de başarılı olamazdı. :)

Simdi de Galatasaray tarihinin en basarili dönemine camur atiyorsun, Fatih Terim´e sallamak icin. Uefas Kupasini da heralde Mehmet Agar´in destegi, ve Fetullah Gülen´in dualari ile aldik. Mesele basarili, yada basarisiz olmasi degil, sen burada Emre ile bir kiyaslama yapiyorsun. Emre ayni Tanju gibi fazla para teklif edilince gitti, Terim bunu ne o saydigin dönemde, ne de önceden yapti... Fenerbahce Terim´i yillarca istedi, teknik adam olarak potansiyalli bilinen birseydi.

Emre eger o dönem normal bir ücrete bize gelmeyi kabul etseydi, sadece 1 yada 2 sene icinde o seviyelere cikacakti aldigi parasi zaten.

Simdi de Galatasaray tarihinin en basarili dönemine camur atiyorsun, Fatih Terim´e sallamak icin. Uefas Kupasini da heralde Mehmet Agar´in destegi, ve Fetullah Gülen´in dualari ile aldik. Mesele basarili, yada basarisiz olmasi degil, sen burada Emre ile bir kiyaslama yapiyorsun. Emre ayni Tanju gibi fazla para teklif edilince gitti, Terim bunu ne o saydigin dönemde, ne de önceden yapti... Fenerbahce Terim´i yillarca istedi, teknik adam olarak potansiyalli bilinen birseydi.

Emre eger o dönem normal bir ücrete bize gelmeyi kabul etseydi, sadece 1 yada 2 sene icinde o seviyelere cikacakti aldigi parasi zaten.

Ben kimseye çamur atmıyorum. Kendi takımıma asla. O dönem Galatasaray'da ki kadro hiçkimse de yoktu. Şikeye falan ihtiyacı yoktu yani. Mehmet ağar dönemiydi. başbakan bizimdi. Federasyon başkanı bizimdi. Şuan da eski başbakan yeni Cumhurbaşkanı Fenerbahçeli. Bunlar çok önemli detaylardır. Güç göstergesidir. Bunun futbolla bir alakası yok. sadece herşey senin lehineydi.

Bu arada, kimseyi savunduğum falan yok. sadece olaylara objektif bakıyorum mesele bu. O dönem Adnan polat yerine başka bir başkan olsaydı, ya da Fatih Terim takımın başında olsaydı Emre o fiyata alınırdı zaten. Emre'nin Fenerbahçeye gitmesi, Fenerbahçenin transfer başarısı değil. Galatasaray'ın başarısızlığıdır.

Burada bazi arkadaslar Emre herzaman fenerliydi diye yazmis, bu tabiki olabilir. Ancak Galatasaray´in 2003 yilinda katildigi bir turnuva vardi galiba Hollanda´da. Inter´de vardi ve Galatasaray´in bir macini Inter oyunculari tribünden izliyordu. Ben Emre´yi tribünde hatirliyorum, GS gol atinca, kücük cocuklar gibi seviniyordu. Yani ayni Hakan Sükür, ve ayni Hamza Hamzaoglu gibi eskiden Fenerli olarak, sonradan Galatasaray´li olmus bir oyuncuydu... Bu asla bir sorun degildir, cünkü Metin Oktay bile sonradan Galatasaray´li olmus bir isimdir. Hamza hocanin kariyeri su ana kadar pek parlak degildi, yani nasil davranirdi bilemeyiz. Ancak Metin Oktay, Fatih Terim ve Hakan Sükür yillarca aldiklari astronomik tekliflerine ragmen rakip takima gitmemislerdir.

Yani Emre GS´li olmasina ragmen, para kasiliginda Fenerbahce´li olmayi tercih etmistir...

Üst Alt