Emre Belözoğlu'ndan Milli Takım Taraftarına Küfür! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emre Belözoğlu'ndan Milli Takım Taraftarına Küfür!

Adem ben yalan falan konusmadim, yalancilik kötü bisey falanda degil deme, cok kötü bisey.
Ben sadece yazdiklarini, okudum ve buradan korudugun düsüncesini cikardim ve bunu yazdim.
Bunun yalancilik ile bir alakasi yok, burada karsilikli yazisiyoruz, bu kadar.
Ve hala diretiyorum, bu oyunculari korudugunu düsünüyorum, bu benim yazdiklarindan cikardigim fikir.
Bunu alip bir insani yalancilikla suclamak yakisiksiz bir tavir.
Hala daha koruyorsun, hala daha Arda olayini alip, örnek verdigim alman oyunculari ile bir kefeye koyuyorsun, bu benim acimdan korumaktir.
Birisi alenen tarafa siz kimsiniz ulan diyor, bu terbiyesizliktir, digerleri profesyonelce davranip ciddiye almiyor, bu gayet tabi iyi bir örnektir.
Elma ile armutu bir kefeye koyup karistiriyorsun, kötü örnek ile iyi örnegi ayirt etmiyorsun bunun üzerinden siyirmaya calistigimi söylüyorsun.
Hayir siyirmaya calismiyorum, hala ayni söyledigimin arkasindayim, Ardanin yaptigi terbiyesizliktir, verdigim örnekte alman futbolcularinin yaptigi profesyonelce bir davranistir.
Birisi bir tarafta bunu kendi taraftarina yapiyor, digerleri deplasmanda olduklari bir yerde herzaman küfür ettiklerini bildikleri taraftarlara karsi.
Bu bile senin belki bile bile degil ama bilincaltinda bu oyunculari savundugunu gösteriyor.

Alman futbolcu yani, kendi taraftari protesto edince hic gülmüyor... hmm, ok. Kendi yazdiginin arkasinda duramadigin icin, kivrak bir sekilde ekleme yapmaya da devam ediyorsun. Söz konusu kimin protestosu oldugunu yazmadin bastan ki, mesele kendi taraftarinin tepkisiydi.
Yanlis örnek verdigini dahi kabul edemiyorsun. Hatta yabanci oyuncularin küfür etmedigini dahi savunup, fantastik sözlere imza atiyordun.

Yaptigim cikarimlardan savundugunu iddia ediyorum diye inadina savunacaksan buyur savun, bu senin bilecegin bisey.
Bu adamlar babamin oglu degiller ya, istersen avukatliklarini yap, bu yüzden senden cekinip fikirlerimi yazmayacak degilim herhalde.
Ama böyle yapacaksin diyede ben ortaya koydugum fikirlerden vazgececek degilim, ayni sen nasil kendi fikirlerini ortaya koyuyorsan.
Adi üstünde bu bir fikir, karsi tarafin bir iddiasi, katilmiyorum dersin, gerek duyarsan su sebeblerden diye aciklarsin olur biter.
Yalancilik ile suclmakata neyin nesidir, böyle yakisiksiz tavirlara gireceksen buyur forumda kendin yaz kendin oku.
Bunu ters biri olmanla falanda aciklamayazsin, herkes lütfen tersligini düzlügünü kendisine saklasin.
Sen kabahatin cogunu taraftarlarda görüyorsun, küfürü gectim, son yazdigin mesajtan cikardigim bu oyuncularin karistiklari diger olaylari bile taraftara bagliyorsun gibi duruyor benim icin yazdiklarin.
Taraftar mi dedi bu saydigim oyunculara bu olaylara karisin diye?
Taraftar mi dedi bunlara gidip ona buna saldirin diye?

Benim yazmadigim birseyi yazmis gibi lanse edersen, bu yalanciliktir. Burada cikip, senin kari pazarladigini iddia etsem de, yalan olur. Ama her insanin yalan söyledigi olmustur hayatinda, bunu bukadar taboolastirmak bile, aslinda yalan söylemektir. Bend
Benim de hayatimda yalan söyledigim oldu, mervelere gidiyorum ders calisicam diye cikip, disko, yada houseparty yapardim. Bukadar cellanemene lüzüm yük. Yalanin tanimi belli. Bu fikir de degildir.

Bir saat önce küfür dogru biseydir dedigimi buraya koymani rica ediyorum senden.
Benim her mesajimda söyledigim, ve son mesajimda defalarca altini cizdigim, evet küfür dogru bisey degil ama ülkemizin, hatta bu dünyanin bir gercegi.
Eger buradan küfürü savundugumu cikariyorsan bu senin bilecegin bisey, ben burada küfürü savundugumu düsünmüyorum.
Bu ayni seninde yazdigin gibi hep olan bisey, olmayada devam edecek olan bisey.
Taraflarin oldugu yerde herzaman olacak, bu hic bir zaman degismeyecek.
Bu adamlar bunu biliyorlar, buna mümkün oldukca kulaklarini tikayacaklar.
Bir yerden sonra karsilik vermelerini ben küfüre karsi biri olarak ayiplarim, fazlasi degil ama benim burada Emre gibi birinin nazarinda verdigim tepki küfür etmesine degil.
Bu adamin sergiledigi genel tavirlara, hep Emre gibi, Arda gibi, Volkan gibi, hep ayni oyuncularin bu olaylarin icinde olmasina.
Örnek verdigin yurt disindan gelen oyunculara ne küfürler ediliyor, ben bir kere dönüp taraftarlara ulu orta reaksiyon gösterdiklerini görmedim.
En basit örnegi Hamit, stadyumda sag tarafta oynadiginda adama neler diyordu taraftar, adam bir kere dönüp bir el hareketi bile yapmadi.
Ve bu konuda bile bu tepkinin bu oyuncularin genel tavirlari yüzüden oldugunu sende bal gibi biliyorsun.
Yani bu olaylarin sadece küfür ile kalmamasina, daha vahim olaylarin icinde olmalarina, yani seninde dedigin gibi sadece sporculiklari ile kalmamalarina esasen bu tepkiler.
Tribünden küfür eden taraftara karsilik verse ayiplar gecersin ama bu adamlar kavgada ediyor, secimlere de etki ediyor, üzerlerine vazife olmayan islerede burunlarini sokuyorlar.
Hadi küfür konusunda seninle bu gercegi bildigim icin hemfikirim, taraftarda ediyor, bir yerden sonra futbolcularda karsilik veriyor, hadi bunu insandir olur diye kabul edeyim.
Yahu diger karistiklari isleride mi taraftarlar yüzünden yapiyorlar?Muhabirlere, gazeticilere taraftar olarak ben mi saldirin dedim?
Milli takimda o dalavereleri taraftar olarak ben mi cevirin dedim?
Bu adamlar iste bunlarida yaptiklari icin reaksiyon olarak ettikleri küfüre karsi tepkiler, yada gülerek oyundan cikmalarina karsi tepkiler daha sert oluyor.

Kavga ne yahu, kavga herkes eder hayatinda. Hatta birine saldirabilir. Buna ahlaksizlik diyen, ahlaksiz futbolcu görmemis. Sen Milli takimda olsan, böyle olmayacagin ne malum mesela ? Verdigin örnekler hafif. Su forumda yapilanlar sanal olmasa, edilen provokasyonlara icaben, forumun 80%´i bir birine girer.

Benzema takim arkadasinin sex kasedini cekip, santaj yapti. Fransiz halkina irkci ifade kullanmadan önce de, buna ragmen Milli takimdan atilmamisti. Ahlaksizlik budur, bunun disinda birseyi ahlaksizlik olarak görende, showmendir.

Benzema hala avrupanin en güclü takimda futbol oynuyor... Kimse de ses cikarmiyor.

Türkiye´de bukadar nefret ortami olmasina ragmen, siz daha ahlaksiz topcu görmemissiniz.

Ben o karakter olayini art niyetli yazdigini düsünmek istemiyorum, yine bu oyunculari koruma icgüdün ile yazdigini düsünüyorum.
Ben aciz birimiyim degilmiyim bilmiyorum, bunu beni taniyan insanlar degerlendirmeli, insan kendine objektif yaklasmaz.
Yargicmiyim, hayir degilim ama bu oyuncularin yaptiklari ve yedikleri haltlar ortada.
Bunlarin isiginda bana göre bu oyuncularin karakterleri iyi degil.
En basit örnegi, tonlarca para kazanip, milli takimda bile para mevzusunu konusmak, hakli veya haksiz ona girmiyorum bile, bunun milli takimda konusulmasi bile bu oyuncularin karakteri hakkinda ip uclari veriyor.
Cünkü yine bu oyuncular, hatta bu isimlerini zikrettigim oyuncular vatan millet sakarya temasini en cok kullanan oyuncular.
Benim degerlendirmeme göre vatan millet sakarya ile, milli takimda primin konusulmasi dahi iyi bir karakter göstergesi degildir.
Sen nerden biliyorsun bunlari deme sakin, bu milli takimin o zaman ki hocasi bu mevzularin konusuldugunu acikladi.
Bak primi hak edip etmediklerine girmiyorum, bunun milli takimda konulmamasini dahi yanlis buluyorum, hele hele bu isin icinde vatan millet sakaryaci grup var ise.
Yasanan olaylar cercevesinde yapilan karakter degerlendirmesinden, forumda yazistigin insanlarin karakteri hakkinda yorum yapacaksan buyur yapmaya devam et, bunu beni hic tanimayan, forumda yazdigim fikirlerden cikarim yapan birisinin yapmasini pek ciddiye almam gerektigini düsünmüyorum.

Ben karakterin hakkinda yorum yapmadim. Vatan, Millet, Sakarya, bu Cografyanin en basarili ordu birimlerinden bir tanesi "Yeniceriler" savas karsiliginda yüklü paralar aliyor, pazaralik yapiyor, yeri geliyor Padisah indiriyordu. Yozlasmis dönemlerde degil, iyi dönemlerde de öyleydiler. Vatan görevi para karsiligi yapilmaz, klasik, insanlari bedavaya ölüme yollama stratejileridir. Siyaset ve tarihe fazla girmek istemiyorum, ama bu deger yargilari bastan sikintili. Hep ezbere yorumlar bunlar. Amerika´da, Almanya´da da bal gibi askerler yüklü paralar alir, bunlar daha mi az serefli, yada ahlakli oluyor ?

Ki dedigim gibi, öyle bir nefret ortami var ki Türk futbolunda, futbolcular kiyas yapsak, efendi bile kalir. Bu tamamen objektif, hic duygusal olmadan takindigim fikirdir. Bu oyuncular basarili olsalar, karakter olayina girmezsin bile...

Öyle bir savunurum ki, nekadar banal olaylari alip, skandal yaptigini görürsün. Cok umrumda degil, ama bukadar ufak tefek olaylari kafana takman dahi, bir sikinti oldugunu gösteriyor. Skandal, ve cetecilik dedigin olaylar, okadar banal ki, daha cetecilik, skandal görmemissin hayatinda. Fazla fanatiklik hastaliktir.

Tabi canim taraftarlar hic ama hic suclanmiyor bizim ülkemizde ne demezsin.
Yöneticiler ortami geriyor, stadlarda olay cikinca tek suclu taraftar.
Oyuncular milli takimin anasini belliyor, protesto etti diye tek suclu taraftar.
Yahu halinin altina süpürmez isen süpürme, seni beni sallayan kim yahu.
Bir taraftar forumunda kendimizce yanlisi, dogruyu degerlendiriyoruz, ne sen dogrusun, nede ben.
Yahu daha bugün Yilmaz Vural bu cocuklarin hic bir sucu yok dedi ve bu kafada olan bir ton insan var.
Ne demek bu oyuncularin sucu yok yahu?
O sahada cimende yürüyüs yapar gibi top oynayan taraftar mi?
Avrupa Sampiyonasinda iki macta yürüyüs yapan adam ücüncü macta masallah at gibiydi, buda herhalde taraftarlar yüzündendi.
Ama sen simdi buna o rakipler hirvatistandi, ispanyaydi dersin, dogru ama rakipler bunlar diye yürüyerek mi oynamak gerekiyor.

Bak dikkatini cekerim tek suclu taraftar yaziyorum, yani ironi yapiyorum, taraftar sütten cikmis ak kasik demiyorum.
Sadece özellikle bu saydigin federasyon, siyasetciler ve futbolcularda sanki hic kabahat yokmus gibi, hep taraftar.
Stadlarda olay cikiyor, görmek istemedigimiz görüntüler, ee kardesim bizde bayilmiyoruz ama bir kerede taraftara yüklendigi kadar o yöneticilere neden kabahat bulunmuyor?
Yöneticilerde dikkatli olmali aciklamalarinda, bu kadar.
Eee hani istifaya davet? Taraftarlarin kartlarini bloke etmesini biliyorsunuz ama hemde ayirt etmeksizin komple tribün olarak.
Saman altina giden durummus, yahu yüzde doksani sucsuz olan taraftar bile parasini ödedigi maci izlemeye gidemiyor.
Ama kabahat taraftarin, seksenli, doksanli yillarda bir arada mac seyreden taraftar suclu tabiki.
Bugüne gelinmesinde bu siyasilerin, yöneticilerin, hatta Emre gibi, Arda gibi, Volkan gibi futbolcularin sucu hic yok canim, varsada cekirdek kabugunu anca doldurur.

Hmm, yönetici ortami geriyor diye, taraftarin kesici alet firlatma hakki var demekki. Simdi yine öyle birsey demedim diyeceksin, ama bunun önemi yok, taraftarin barbarligina kilif ariyorsun. Burada bile sevgi mesaji veren yöneticilere küfür edildi, yalaka denildi, hakaret edildi.

Taraftarin takimin oynadigi top ile bir alakasi yok. Ne pozitif, ne negatif anlamda. Ama bu barbar toplum, Türkiye´de ortamin bukadar gerilmesinde, en büyük sorunsallardan bir tanesidir. Yönetici ortaligi kizistirsa bile, bukadar nefret sacan, adli suc isleyen insanlarin ruh sagliginda sikinti vardir.

Galatasaray taraftarinin da emrenin ahlaksiz oldugu, nedense fenere gidince anlasildi. Kimse hikaye anlatmasin bu konuda.

Nefret sistemini beslemeye devam edersen, insanlari kutuplastirirsan, cürükleri ayitlayacagina, buna her kesim dahil, taraftar, futbolcu, yönetici, sucsuz olanlari cezalandirmaya devam edip, evlatlarimizin bir sucu yok diye sirtlarini sivazlamaya devam edip, yöneticiler icin sadece dikkat etmeliler dersen kabahatin büyügünü taraftara atamazsin.
Yani bana burada gelipte bu oyuncularin karakterlerini degerlendirenler, acizdir, yargic olmayi severler gibi bir laf salatasi yapma Adem.
Kabahatin büyügü bu oyuncularin sirtini devamli sivazlayip, bu oyunculara böyle olma firsati verenler ile bundan hicte rahatsiz olmayan oyuncular, bu nefret sisteminin farkinda olup bunu beslemeye devam edenler. Bu taraftarlar seker gibiler anlamina gelmiyor, taraftarlardada kabahat var ama seksenli yillarda bir arada mac seyreden taraftarlarin neden bu hale geldigini, kabahatin büyügünün kimde oldugunu hepimiz az cok biliyoruz.
Medya önündekilerin karakterlerini örcmekmis, hala gülüyorum, yahu adamlarin kirdiklari cevizler ortada az kaldi onlarida taraftara baglayacaksin.

Ben gülmem lazim gerekiyor aslinda, ahlaksiz dedigin cok banal meseleler. Sana avrupada yasanan, cok daha agir ve gercek skandallar var... Benzema örnegini verdin, ingiliz topcularin yaptiklari da ortada. Kadinlara Tecavüz edip, kariyerine devam eden sporcular var dünyada. Bizde böyle birsey daha duymadim.

Prim konusmak, gazeteci ile kavga, taraftara tepki. Bunlar Türkiye gibi bir ortamda, cok hafif bile kaliyor. Taraftar buna karsilik insan öldürdügü oluyor, yada insan hayatini tehlikeye sokacak hamlelerde bulunuyor.

Bu oyuncularin mevzularina girmemin sebebi sen sadece olaya küfür acisindan bakip bu oyunculara verilen asiri tepkilere verdigin reaksiyon ile ilgili.
Ben yine mesela milli forma altinda bunu yapmasini tasvip etmiyorum.
Takim formasi ile yapsa herzaman ki emre der gecerdim belkide, ama milli forma altinda daha dikkatli olmali oyuncular.
Ama sen konuya öyle bir girdin ki, taraftar önce kendine baksin, kabahatin büyügü onlarda, Emrenin küfür etmesi belki yanlis ama taraftarlar aslinda daha fazlasini hak ediyor.
Ee o zaman Emre´de daha fazlasini hak ediyor, Arda´da , cünkü bu ikiside en az taraftarlar kadar küfürbazlar.
Yoksa mac icinde küfür etmeyen adam özel hayatinda küfür etmez mi diyorsun?
Misal Suat Kaya, baktigin zaman hic aklina gelmez ama ben Türkiyede gelmis gecmis en küfürbaz oyunculardan biri oldugunu biliyorum.
Mannheimdan Besiktasa transfer olan biri anlatti bunu, rakip oyunculara ettigi küfürlerin haddi hesabi yokmus.
Yada mesela küfür etmeseler bile, agar elestirilerde bulunan gazeteciler yedikleri dayaklari hak ettiler, yani bu oyuncular dayak ile ayar vermekte haklilar.

Oglum ben sana topcular küfür etmiyor mu dedim ? Sen bunu iddia ettin. Küfür eden, küfür yer. Taraftarlar toplu halde, korkakca küfür ettigi icin, daha bile kötü... Ve arkadaslarin arasinda edilen küfür ile, tanimadigin insana ettigin küfürün farkliligi vardir. Bir tanesinin sokaklarda affi yoktur.

Söyle bir durum var... benim karakter olayinda, senin karakterini yorumlamadim.

Bunun disinda yargic oynamak, kendi karakterini indirek bir sekilde övmektir. Ve kaniti olmadigi icin bostur. Cünkü birini yargilamak icin, cok karakterli olman gerekiyor.

Sen futbolcu ol, prim mevzusuna girme, sana karsi agir yazilar yazan gazeteciler ile kavga etme, taraftar kötü oynadiginda küfür ettiginde, basini egip sahadan cik, o vakit sözünün bir degeri olsun.

Yoksa ben sana derim, o oyunculardan daha karakterli oldugunu kanitla diye. Kanitlayana kadar da onlar kadar karakterli, yada karaktersiz olursun.

Yahu su futbolcular, gizli bir sekilde (ki yapanlari biliyorum) sadece birer tane genc okutuyorsa, senin karaktersizlik dedigin banal olaylarin, 10 kata daha kartakterli davranis yaptiklarini gösterir.

En serefsiz denilen Volkan Demirel, cikti madencilerin borclarini ödedi. Karakter anlaminda bu hareketin pahi bile bicilmez.

Yadda bu oyunculara karsi yedikleri küfür disindaki haltlar yüzünden verilen ve x bir oyuncuya göre daha fazla olan tepkilerde taraftarlar kabahatli yine.
Canin sikildigi ise sikildi, bu beni alakadar etmez, bu oyuncular bu tavirlari sergiledikce konusulmaya, diger oyunculara göre daha fazla tepki görmeye devam edecekler.
Bunun suclusuda yine hatalari olan taraftar degil.
Ve bu oyuncular ile ilgili böyle taraftarlar önce kendilerine baksin gibi laflar gördügüm her seferinde ben yine ayni tepkiyi vericem, cünkü ben bu oyuncularin artik bu formalari hak ettiklerini dahi düsünmüyorum.

Mesele bastan beri hic o oyuncular degildi, taraftarin herseyi kendi hakkiymis gibi görmeseydi, futbolcular sahipli maliymis gibi bakmasiydi, ama neyse. Bu takimin zaten revizyona ihtiyaci var, ama yine bu taraftar toplumu Fatih Terim gibi bunu deneyen bir adami yedi. Taraftarlar hep icten pazarlikli oldugu icin, fenerlisi, besiktaslisi, hatta bizim taraftarda dahil, adamin pozitif olarak yaptiklarina hic bakmayip, sadece negatifine.

Son düzenleme:
Alman futbolcu yani, kendi taraftari protesto edince hic gülmüyor... hmm, ok. Kendi yazdiginin arkasinda duramadigin icin, kivrak bir sekilde ekleme yapmaya da devam ediyorsun. Söz konusu kimin protestosu oldugunu yazmadin bastan ki, mesele kendi taraftarinin tepkisiydi.
Yanlis örnek verdigini dahi kabul edemiyorsun. Hatta yabanci oyuncularin küfür etmedigini dahi savunup, fantastik sözlere imza atiyordun.

Benim yazmadigim birseyi yazmis gibi lanse edersen, bu yalanciliktir. Burada cikip, senin kari pazarladigini iddia etsem de, yalan olur. Ama her insanin yalan söyledigi olmustur hayatinda, bunu bukadar taboolastirmak bile, aslinda yalan söylemektir. Bend
Benim de hayatimda yalan söyledigim oldu, mervelere gidiyorum ders calisicam diye cikip, disko, yada houseparty yapardim. Bukadar cellanemene lüzüm yük. Yalanin tanimi belli. Bu fikir de degildir.

Kavga ne yahu, kavga herkes eder hayatinda. Hatta birine saldirabilir. Buna ahlaksizlik diyen, ahlaksiz futbolcu görmemis. Sen Milli takimda olsan, böyle olmayacagin ne malum mesela ? Verdigin örnekler hafif. Su forumda yapilanlar sanal olmasa, edilen provokasyonlara icaben, forumun 80%´i bir birine girer.

Benzema takim arkadasinin sex kasedini cekip, santaj yapti. Fransiz halkina irkci ifade kullanmadan önce de, buna ragmen Milli takimdan atilmamisti. Ahlaksizlik budur, bunun disinda birseyi ahlaksizlik olarak görende, showmendir.

Benzema hala avrupanin en güclü takimda futbol oynuyor... Kimse de ses cikarmiyor.

Türkiye´de bukadar nefret ortami olmasina ragmen, siz daha ahlaksiz topcu görmemissiniz.

Ben karakterin hakkinda yorum yapmadim. Vatan, Millet, Sakarya, bu Cografyanin en basarili ordu birimlerinden bir tanesi "Yeniceriler" savas karsiliginda yüklü paralar aliyor, pazaralik yapiyor, yeri geliyor Padisah indiriyordu. Yozlasmis dönemlerde degil, iyi dönemlerde de öyleydiler. Vatan görevi para karsiligi yapilmaz, klasik, insanlari bedavaya ölüme yollama stratejileridir. Siyaset ve tarihe fazla girmek istemiyorum, ama bu deger yargilari bastan sikintili. Hep ezbere yorumlar bunlar. Amerika´da, Almanya´da da bal gibi askerler yüklü paralar alir, bunlar daha mi az serefli, yada ahlakli oluyor ?

Ki dedigim gibi, öyle bir nefret ortami var ki Türk futbolunda, futbolcular kiyas yapsak, efendi bile kalir. Bu tamamen objektif, hic duygusal olmadan takindigim fikirdir. Bu oyuncular basarili olsalar, karakter olayina girmezsin bile...

Öyle bir savunurum ki, nekadar banal olaylari alip, skandal yaptigini görürsün. Cok umrumda degil, ama bukadar ufak tefek olaylari kafana takman dahi, bir sikinti oldugunu gösteriyor. Skandal, ve cetecilik dedigin olaylar, okadar banal ki, daha cetecilik, skandal görmemissin hayatinda.

Hmm, yönetici ortami geriyor diye, taraftarin kesici alet firlatma hakki var demekki. Simdi yine öyle birsey demedim diyeceksin, ama bunun önemi yok, taraftarin barbarligina kilif ariyorsun. Burada bile sevgi mesaji veren yöneticilere küfür edildi, yalaka denildi, hakaret edildi.

Taraftarin takimin oynadigi top ile bir alakasi yok. Ne pozitif, ne negatif anlamda. Ama bu barbar toplum, Türkiye´de ortamin bukadar gerilmesinde, en büyük sorunsallardan bir tanesidir. Yönetici ortaligi kizistirsa bile, bukadar nefret sacan, adli suc isleyen insanlarin ruh sagliginda sikinti vardir.

Galatasaray taraftarinin da emrenin ahlaksiz oldugu, nedense fenere gidince anlasildi. Kimse hikaye anlatmasin bu konuda.

Ben gülmem lazim gerekiyor aslinda, ahlaksiz dedigin cok banal meseleler. Sana avrupada yasanan, cok daha agir ve gercek skandallar var... Benzema örnegini verdin, ingiliz topcularin yaptiklari da ortada. Kadinlara Tecavüz edip, kariyerine devam eden sporcular var dünyada. Bizde böyle birsey daha duymadim.

Prim konusmak, gazeteci ile kavga, taraftara tepki. Bunlar Türkiye gibi bir ortamda, cok hafif bile kaliyor. Taraftar buna karsilik insan öldürdügü oluyor, yada insan hayatini tehlikeye sokacak hamlelerde bulunuyor.

Oglum ben sana topcular küfür etmiyor mu dedim ? Sen bunu iddia ettin. Küfür eden, küfür yer. Taraftarlar toplu halde, korkakca küfür ettigi icin, daha bile kötü... Ve arkadaslarin arasinda edilen küfür ile, tanimadigin insana ettigin küfürün farkliligi vardir. Bir tanesinin sokaklarda affi yoktur.

Söyle bir durum var... benim karakter olayinda, senin karakterini yorumlamadim.

Bunun disinda yargic oynamak, kendi karakterini indirek bir sekilde övmektir. Ve kaniti olmadigi icin bostur. Cünkü birini yargilamak icin, cok karakterli olman gerekiyor.

Sen futbolcu ol, prim mevzusuna girme, sana karsi agir yazilar yazan gazeteciler ile kavga etme, taraftar kötü oynadiginda küfür ettiginde, basini egip sahadan cik, o vakit sözünün bir degeri olsun.

Yoksa ben sana derim, o oyunculardan daha karakterli oldugunu kanitla diye. Kanitlayana kadar da onlar kadar karakterli, yada karaktersiz olursun.

Yahu su futbolcular, gizli bir sekilde (ki yapanlari biliyorum) sadece birer tane genc okutuyorsa, senin karaktersizlik dedigin banal olaylarin, 10 kata daha kartakterli davranis yaptiklarini gösterir.

En serefsiz denilen Volkan Demirel, cikti madencilerin borclarini ödedi. Karakter anlaminda bu hareketin pahi bile bicilmez.
Taraftarlarin sucu var ama ben senin gibi tek suclu olarak taraflari görmüyorum.
Misal ben bunu böyle görmüyoyrum diye senin yazdigina bak, demek ki taraftarlarin kesici alet atma hakki var.
Hani nerde benim dediklerimin icinde bu?
Hic kimsenin böyle bir hakki yok ama önce bu noktaya nasil gelindi onlar bir masaya yatirilsin.
Ondan sonra hep birlikte taraftarlar dahil, bu nefret ortamini yaratip, yasayanlar, besleyenler bu isten ayitlansin.
Taraftari ayitlarsin orasi kolay, Passolig ile ömür boyu giris yasagi koyarsin biter, hadi bakalim ayitlasana yöneticileri, siyasileri, bu tür futbolculari?

Mesele bastan beri hic o oyuncular degildi, taraftarin herseyi kendi hakkiymis gibi görmeseydi, futbolcular sahipli maliymis gibi bakmasiydi, ama neyse. Bu takimin zaten revizyona ihtiyaci var, ama yine bu taraftar toplumu Fatih Terim gibi bunu deneyen bir adami yedi. Taraftarlar hep icten pazarlikli oldugu icin, fenerlisi, besiktaslisi, hatta bizim taraftarda dahil, adamin pozitif olarak yaptiklarina hic bakmayip, sadece negatifine.
Adem ilk önce bir sakin olmalisin, öyle oglum falan bunlara gerek yok.
Yazdiklarin yine asagi yukari ayni seyler oldugu icin tekrar hepsine cok detayli bir cevap vermeye gerek duymuyordum ama yine uzun oldu.
Benim verdigim o örnekte Dortmund güney blogu Schalke maci, bunu alip ilk basta Dortmundlu oyunculara küfür edildigini söyledigimi iddia edip sonradan Schalkeli oyunculari kast ettigimi simdi sen yazdin. Benim kast ettigim bastan beri o macin gergin atmosferinde Schalkeli oyunculara edilen küfürler. Bunu alip yine kivraklik iddialarinda bulunmak, yani aslinda bir kez daha yalancilik ile itham etmen yine yakisiksiz oldu. Ben bu verdigim örnegin arkasindayim, bir oyuncunun kendi taraftarina yaptigi böyle bir gülme terbiyesizliktir, alman oyuncularin deplasmanda ciddiye almamalari profesyonelliktir. Ardanin yaptigini dogal göstermek icin, verdigim örnegi egip bükmeye calismakta, söylemediklerimi söyledigim gibi göstermekte korumadir.

Seni koruyorsun diye iddiami aldin yalancilik ile sucladin, ben hala ayni iddiada bulunuyorum, bu oyunculari koruyorsun, ettikleri küfürleri, yedikleri haltlari, yaptiklari yardimlar sebebi ile temize cikariyorsun. Bu bana göre bir korumadir, ben burada Yalan felan söylemiyorum, senden bir kez daha bu ithamlara son vermeni rica ediyorum. Yazdiklarin ortada, sana göre taraftarda küfrettigi icin Emrenin küfretmesinde bir sakinca yok, yanlis ama reaksiyon oldugu icin bir sakinca yok. Bu benim lugatimda birini korumaktir, ayni benim taraftarlari, onlarinda yanlislari olmasina ragmen korudugum gibi.

Karakter degerlendirme konusuna gelince, karakter degerlendirme kriterlerimi istersen önce seninle istisare edip bundan sonra öyle yazayim ne dersin?
Benim icin milli takimi sabote etmek karaktersizliktir, hemde agzindan vatan millet sakaryayi düsürmeyenler tarafindan yapilmasi bu taraftarlarin turnuva ümitlerine karsi terbiyesizliktir. Taraftarlarin karsisinda milli takim bizim icin söyle önemli, milli takim bizim icin böyle önemli dedikten sonra kirk yilda bir katildigimiz turnuvalarda takimi sabote etmek karaktersizliktir. Senin icin bunlar bir futbolcunun karakterinin kötü olmasi icin yeterli sebeb degilse senin icin öyledir, bu beni baglamaz. Avrupadan verdigin örnekleri yapan oyuncularda karaktersizdir, buna Benzema gibi oyuncular dahil ve bence hapis cezasi bile almalilar. Ha söyle bisey var, Avrupada ki oyunculari cok masum lanse etmisim gibi duruyor bunu kabul ediyorum ama ilk kast ettigim mac icinde edilen onca küfüre karsi herhangi bir reaksiyon göstermemeleri, yada maclardan sonra cikip protesto eden taraftarlara verip veristirmemeleri. Ama kabul ediyorum, cok masum göstermisim bu dogru.

Almanyada verdigin askerlik örnegi sacma sapan bir örnek. Biri askerlik, o anda o kisinin isini biraktigi icin kaybolan gelirini karsilamak icin bir uygulama, biri oynadiklari takimlarda tonla para kazanan oyuncularin milli forma altinda bile prim pazarligi yapip, kendi egolarini milli formanin üstünde görmeleri.

Al buyur bu Fatih hocanin denedigi revizyonda bile taraftari sucluyorsun, halbuki Fatih hocanin basini yiyenler bu saydigim futbolcularin ta kendisi.
Yada yazdigin biri senin hakkinda agar yazilar yazsin, Bilal Mesenin yazisinda agar hic bisey yoktu, adam aynen fatih hocaninda onayladigi seyleri düzgün bir üslup ile yazmis hatta Ardayi bir bölümünde korumus bile. Bunlari yaziyorsun ondan sonra yok yahu ben oyunculari korumuyorum o nerden cikti yalan konusma diyorsun.

taraftarlar icin yazdigin iddialara cevap vermeyi unutmusum cünkü agar iddialar.
Ben taraftarlarin kesici alet atma haklari var demedim hic bir mesajimda, nerede dedigimi suraya alintilarsan sevinirim.
Aksine bunlarin yok edilmesi gerekiyor, men edilmesi gerekiyor, hic bir zaman yanlisi, baska bir yanlista hakli cikmak icin korumam.
Ancak, seninde yaptigini düsündügüm gibi bütün taraftarlari bununla itham edemezsin, ayni ben nasil bütün futbolcu ve yöneticileri bununla itham etmiyorsam.
Bütün taraftarlardan bahsetmiyorsan ve bunu ben yanlis anladim ise kusura bakma.
Ondan sonra bu taraftar profili nerelerden nerelere geldi, neden buralara geldi, önce bunlar oturulup konusulmali.
Ondan sonra bu nefreti yaratanlar, yasayanlar ve besleyenler ayitlanmali.
Ama yine taraftari koruyacagim, taraftari cok kolay ayitlarsin, passolig ile bu aslinda cok kolay, ama hadi ayitla bakalim yöneticileri, siyasileri, bu tür futbolculari.

Son düzenleme:
Su örnek verdigin Avrupada ki oyuncular, bahsettigin tecavüz olayini isleyen kisi hapis cezasi almadi mi?
Yine Benzema o dönem milli takimdan atilmasinin disinda baska bir ceza almamismiydi, bilmiyorum tamamen takip etmedigim icin soruyorum.

Adem ilk önce bir sakin olmalisin, öyle oglum falan bunlara gerek yok.
Yazdiklarin yine asagi yukari ayni seyler oldugu icin tekrar hepsine cok detayli bir cevap vermeye gerek duymuyordum ama yine uzun oldu.
Benim verdigim o örnekte Dortmund güney blogu Schalke maci, bunu alip ilk basta Dortmundlu oyunculara küfür edildigini söyledigimi iddia edip sonradan Schalkeli oyunculari kast ettigimi simdi sen yazdin. Benim kast ettigim bastan beri o macin gergin atmosferinde Schalkeli oyunculara edilen küfürler. Bunu alip yine kivraklik iddialarinda bulunmak, yani aslinda bir kez daha yalancilik ile itham etmen yine yakisiksiz oldu. Ben bu verdigim örnegin arkasindayim, bir oyuncunun kendi taraftarina yaptigi böyle bir gülme terbiyesizliktir, alman oyuncularin deplasmanda ciddiye almamalari profesyonelliktir. Ardanin yaptigini dogal göstermek icin, verdigim örnegi egip bükmeye calismakta, söylemediklerimi söyledigim gibi göstermekte korumadir.

Bak güzel kardesim, ben gayet sakinim. Herseye alinmayi bir kenara birak. Olaya sert girip, bir oglum lafindan rahatsizlik duyuyorsun, ama cok yanlis örnekler sunup, bunu savunmaya devam etmene ne gibi cevap bekliyorsun.

1. Mevzu oyuncularin kendi taraftarina tepkisi ve benim konuya girdigim, yazdigim yorumlarda, verdigim örneklerde bu cerceve icinde.
2. Sen buna karsilik Schalke- Dortmund maci, ve taraftarin küfürlerini, ve futbolcularin reaksiyonlarini örnek veriyorsun. Ve hic bir sekilde, söz konusunun rakip taraftarin küfürleri oldugunu da belirtmiyorsun.

Bu iki yeni sik aciyor ortaya...

1. Konuya göre örnek vermeyi bilmiyorsun.
2. Daha da beter bir kiyas yapmis olup, daha fanteziye kaciyorsun. Yahu ne gülmesi, rakip taraftara bir futbolcu alasi ve okkalisi ile bile küfür eder.

Hem net hatan var, hemde kast ettigin olay ise, daha bile kötü bir örnek.

Seni koruyorsun diye iddiami aldin yalancilik ile sucladin, ben hala ayni iddiada bulunuyorum, bu oyunculari koruyorsun, ettikleri küfürleri, yedikleri haltlari, yaptiklari yardimlar sebebi ile temize cikariyorsun. Bu bana göre bir korumadir, ben burada Yalan felan söylemiyorum, senden bir kez daha bu ithamlara son vermeni rica ediyorum. Yazdiklarin ortada, sana göre taraftarda küfrettigi icin Emrenin küfretmesinde bir sakinca yok, yanlis ama reaksiyon oldugu icin bir sakinca yok. Bu benim lugatimda birini korumaktir, ayni benim taraftarlari, onlarinda yanlislari olmasina ragmen korudugum gibi.

Konu Emre B.nin konusu, kendisini zaman zaman geyik amacli kullanmak disinda, ne gibi bir duygusal bagim olsunda, koruma ihtiyaci hissedeyim. Yada Volkan Demirel ? Fanatiklik, ve duygusalligi asarak yorum yapmak da bir meziyettir.
Bu iddianda devam ettigine göre de, yalan söylemeye devam ediyorsun demektir bu.

Ilk postumu tekrar oku. Mesele karsilikli küfür bile degil, sen hemen atladin birilerini savunmaya yada yalan ithamlarda bulunmaya basladin. "Hem sürekli küfür et, hemde küfür yigince agla", en hafif ifade ile ezik, biraz daha bir ifadeye, bu yavsakca taviri elestirdim Türkiye´deki tarafarlarin.

Karakter degerlendirme konusuna gelince, karakter degerlendirme kriterlerimi istersen önce seninle istisare edip bundan sonra öyle yazayim ne dersin?
Benim icin milli takimi sabote etmek karaktersizliktir, hemde agzindan vatan millet sakaryayi düsürmeyenler tarafindan yapilmasi bu taraftarlarin turnuva ümitlerine karsi terbiyesizliktir. Taraftarlarin karsisinda milli takim bizim icin söyle önemli, milli takim bizim icin böyle önemli dedikten sonra kirk yilda bir katildigimiz turnuvalarda takimi sabote etmek karaktersizliktir. Senin icin bunlar bir futbolcunun karakterinin kötü olmasi icin yeterli sebeb degilse senin icin öyledir, bu beni baglamaz. Avrupadan verdigin örnekleri yapan oyuncularda karaktersizdir, buna Benzema gibi oyuncular dahil ve bence hapis cezasi bile almalilar. Ha söyle bisey var, Avrupada ki oyunculari cok masum lanse etmisim gibi duruyor bunu kabul ediyorum ama ilk kast ettigim mac icinde edilen onca küfüre karsi herhangi bir reaksiyon göstermemeleri, yada maclardan sonra cikip protesto eden taraftarlara verip veristirmemeleri. Ama kabul ediyorum, cok masum göstermisim bu dogru.

Almanyada verdigin askerlik örnegi sacma sapan bir örnek. Biri askerlik, o anda o kisinin isini biraktigi icin kaybolan gelirini karsilamak icin bir uygulama, biri oynadiklari takimlarda tonla para kazanan oyuncularin milli forma altinda bile prim pazarligi yapip, kendi egolarini milli formanin üstünde görmeleri.

Al buyur bu Fatih hocanin denedigi revizyonda bile taraftari sucluyorsun, halbuki Fatih hocanin basini yiyenler bu saydigim futbolcularin ta kendisi.
Yada yazdigin biri senin hakkinda agar yazilar yazsin, Bilal Mesenin yazisinda agar hic bisey yoktu, adam aynen fatih hocaninda onayladigi seyleri düzgün bir üslup ile yazmis hatta Ardayi bir bölümünde korumus bile. Bunlari yaziyorsun ondan sonra yok yahu ben oyunculari korumuyorum o nerden cikti yalan konusma diyorsun.

taraftarlar icin yazdigin iddialara cevap vermeyi unutmusum cünkü agar iddialar.
Ben taraftarlarin kesici alet atma haklari var demedim hic bir mesajimda, nerede dedigimi suraya alintilarsan sevinirim.
Aksine bunlarin yok edilmesi gerekiyor, men edilmesi gerekiyor, hic bir zaman yanlisi, baska bir yanlista hakli cikmak icin korumam.
Ancak, seninde yaptigini düsündügüm gibi bütün taraftarlari bununla itham edemezsin, ayni ben nasil bütün futbolcu ve yöneticileri bununla itham etmiyorsam.
Bütün taraftarlardan bahsetmiyorsan ve bunu ben yanlis anladim ise kusura bakma.
Ondan sonra bu taraftar profili nerelerden nerelere geldi, neden buralara geldi, önce bunlar oturulup konusulmali.
Ondan sonra bu nefreti yaratanlar, yasayanlar ve besleyenler ayitlanmali.
Ama yine taraftari koruyacagim, taraftari cok kolay ayitlarsin, passolig ile bu aslinda cok kolay, ama hadi ayitla bakalim yöneticileri, siyasileri, bu tür futbolculari.

Galatasaray kulübü Baskan´ina göre Sneijder´de Galatasaray takimini sabote etti, ibareler de var bu konuda, bu konuda bukadar duyarli olsan, bunu sneijder mevzusunda yapardin, ama adama göre yorum yaptigin burada belli oluyor. Bunlar sadece iddia diyorsan, digerleri de iddiadir.

Deger yargilarlara alakasi olmadigini cikardim sadece ortaya, buna ragmen kabullenmiyorsun. Sana ahlaksizligin net örnegini verdim, yada karaktersizligin. O oyuncularin hatalarini, her vatandas yapmis olabilir. Bunlar hos degil, ama yüz kizartici suc da degil. Biraz avrupa futbolunu, ve yüz kizartici suclari bir arastir. Ingiltere tecavüz skandallarini irdele. Prim konusmak, ve kavga etmek ile kiyasla sonra. Senin oyunculara olan nefret, fanatikligin ile alakali. Desarj olma ihtiyaci hissediyorsun. Ama farkinda da degilsin, cünkü bu gercekleri kimse söylemek istemiyor.

Kesici aletler konusunda, zaten önceden yazdim, yazmadin diyeceksin diye. Ben bunu taraftarin ne kafada oldugunu, ne gibi raddeye kadar gelebilecegini acikliyorum sadece. Taraftar daha dogrusu fanatikler dünden hazir. Fanatiklerin en masumu, cisim atiyor sahaya. Koltuk atiyor, bir tanesi cocugun kafasina isabet etti, ölüyordu neredeyse.

Fatih Terim prim konusunu anlatti, ama büyütülecek olay degil dedi kendisi. Bu futbolcu grubu da, Terim´i oradan indirecek gücte degil. Türkiye´de taraftarlar sportif acidan önemli olanin disinda, herseye baktigi icin, adam yaptigi bunca dogruya ragmen, hep saha disina odaklanildi. Hep Fatih Terim´in egosu, karaktersizligi tartisildi. Sürekli taraftarin sosyal medyadan Terim´i bombalidigi bir gercek, hepsinin de nefreti saha disi olaylar ile alakali. Taraftarin ve halkin istemedigi bir hoca konumundaydi. Hersey üst üste gelince de hesabi kesildi.

Bu son maclar da, yeniden kadroya alinan Arda´da, bunun bedelidir. Lucescu´yu büyük hoca, sishirbaz zannetikleri icin firsat bildiler, o da ayagina gitti Arda´yi getirmek icin. 6 aydir top oynamayan, oynamaya takati olmayan cocugun ayagina gitti. Ayip.

Su örnek verdigin Avrupada ki oyuncular, bahsettigin tecavüz olayini isleyen kisi hapis cezasi almadi mi?
Yine Benzema o dönem milli takimdan atilmasinin disinda baska bir ceza almamismiydi, bilmiyorum tamamen takip etmedigim icin soruyorum.

Davayi "usulsüzlükten" dolayi kazandi Benzema. Ama sürec tam olarak bitti mi bilmiyorum.

Büyük bir tecavüz vakasi ingiliz futbolunda yeni patlak verdi... cocuklara cinsel istisma, cok genis capta, cocuklara karsi, ve kulüplerin bu capta skandaldan haberdar olmamasi neredeyse imkansiz. Muhtemelen cogu yönetici, ve futbolcu biliyordu ama sustu ingiliz futbolu icinde. Ki ingiltere de soyunma odalarinda, sapikliklarin oldugu, her daim bilinen, ingiltere de oynayan alman oyuncularin da anlattigi gerceklerdir.

United Kingdom football sexual abuse scandal - Wikipedia

Kobe´de buna bir örnek. Tecavüz etti genc bir kiza zamaninda, bunlar yüz kizartici karaktersizlik, ahlaksizlik örnekleridir. Normalde kariyeri bitmesi gerekirdi etik acidan, ama yapilmadi.

Kobe Bryant sexual assault case - Wikipedia

Yani bizim skandallarimiz, bunlarin yaninda devede kulak ahlaki acidan. Biz daha skandal görmemisiz sporcularda.

Son düzenleme:
Bak güzel kardesim, ben gayet sakinim. Herseye alinmayi bir kenara birak. Olaya sert girip, bir oglum lafindan rahatsizlik duyuyorsun, ama cok yanlis örnekler sunup, bunu savunmaya devam etmene ne gibi cevap bekliyorsun.

1. Mevzu oyuncularin kendi taraftarina tepkisi ve benim konuya girdigim, yazdigim yorumlarda, verdigim örneklerde bu cerceve icinde.
2. Sen buna karsilik Schalke- Dortmund maci, ve taraftarin küfürlerini, ve futbolcularin reaksiyonlarini örnek veriyorsun. Ve hic bir sekilde, söz konusunun rakip taraftarin küfürleri oldugunu da belirtmiyorsun.

Bu iki yeni sik aciyor ortaya...

1. Konuya göre örnek vermeyi bilmiyorsun.
2. Daha da beter bir kiyas yapmis olup, daha fanteziye kaciyorsun. Yahu ne gülmesi, rakip taraftara bir futbolcu alasi ve okkalisi ile bile küfür eder.

Hem net hatan var, hemde kast ettigin olay ise, daha bile kötü bir örnek.

Konu Emre B.nin konusu, kendisini zaman zaman geyik amacli kullanmak disinda, ne gibi bir duygusal bagim olsunda, koruma ihtiyaci hissedeyim. Yada Volkan Demirel ? Fanatiklik, ve duygusalligi asarak yorum yapmak da bir meziyettir.
Bu iddianda devam ettigine göre de, yalan söylemeye devam ediyorsun demektir bu.

Ilk postumu tekrar oku. Mesele karsilikli küfür bile degil, sen hemen atladin birilerini savunmaya yada yalan ithamlarda bulunmaya basladin. "Hem sürekli küfür et, hemde küfür yigince agla", en hafif ifade ile ezik, biraz daha bir ifadeye, bu yavsakca taviri elestirdim Türkiye´deki tarafarlarin.

Galatasaray kulübü Baskan´ina göre Sneijder´de Galatasaray takimini sabote etti, ibareler de var bu konuda, bu konuda bukadar duyarli olsan, bunu sneijder mevzusunda yapardin, ama adama göre yorum yaptigin burada belli oluyor. Bunlar sadece iddia diyorsan, digerleri de iddiadir.

Deger yargilarlara alakasi olmadigini cikardim sadece ortaya, buna ragmen kabullenmiyorsun. Sana ahlaksizligin net örnegini verdim, yada karaktersizligin. O oyuncularin hatalarini, her vatandas yapmis olabilir. Bunlar hos degil, ama yüz kizartici suc da degil. Biraz avrupa futbolunu, ve yüz kizartici suclari bir arastir. Ingiltere tecavüz skandallarini irdele. Prim konusmak, ve kavga etmek ile kiyasla sonra. Senin oyunculara olan nefret, fanatikligin ile alakali. Desarj olma ihtiyaci hissediyorsun. Ama farkinda da degilsin, cünkü bu gercekleri kimse söylemek istemiyor.

Kesici aletler konusunda, zaten önceden yazdim, yazmadin diyeceksin diye. Ben bunu taraftarin ne kafada oldugunu, ne gibi raddeye kadar gelebilecegini acikliyorum sadece. Taraftar daha dogrusu fanatikler dünden hazir. Fanatiklerin en masumu, cisim atiyor sahaya. Koltuk atiyor, bir tanesi cocugun kafasina isabet etti, ölüyordu neredeyse.

Fatih Terim prim konusunu anlatti, ama büyütülecek olay degil dedi kendisi. Bu futbolcu grubu da, Terim´i oradan indirecek gücte degil. Türkiye´de taraftarlar sportif acidan önemli olanin disinda, herseye baktigi icin, adam yaptigi bunca dogruya ragmen, hep saha disina odaklanildi. Hep Fatih Terim´in egosu, karaktersizligi tartisildi. Sürekli taraftarin sosyal medyadan Terim´i bombalidigi bir gercek, hepsinin de nefreti saha disi olaylar ile alakali. Taraftarin ve halkin istemedigi bir hoca konumundaydi. Hersey üst üste gelince de hesabi kesildi.

Bu son maclar da, yeniden kadroya alinan Arda´da, bunun bedelidir. Lucescu´yu büyük hoca, sishirbaz zannetikleri icin firsat bildiler, o da ayagina gitti Arda´yi getirmek icin. 6 aydir top oynamayan, oynamaya takati olmayan cocugun ayagina gitti. Ayip.
Adem, bir kez daha rica ediyorum, beni yalancilikla suclama.
Bunun veya kullandigin Oglum kelimesinin alinganlik ile alakasi yok, bu karsilikli saygi beklentisi.
Benim sana su yazisma sirasinda böyle herhangi tek kelimem var mi?
Sen ne yapiyorsun hem böyle kelimeleri kullaniyorsun, hemde olaylara sadece kendi acindan bakip verilen örneklere bile kesin bir dille yanlis, hatta ve hatta gerektigi yerde eklemeli kivirmali diyorsun. Yahu sana göre dogru olmayan bisey kesinlikle dogru degil mi anlamina geliyor? Eger böyle ise bana bunu ne sifat ile yaptigini söylersen cok memnun olurum.

Eger benim senin yazdiklarindan cikardigim bir yoruma, daha dogrusu bir düsünceme yalancilik diyorsan, bende seni yalancilik ile suclamak zorundayim.
Misal verdigim Dortmund Schalke örneginde, benim orada Schalkeli oyunculari kast ettigimi herkes anlar.
Sen bunu alip Dortmundlu oyuncularin kendi taraftarlarina bunu yaptigimi söyledigimi iddia ediyorsun, yani söylemedigim bisey üzerinden senin degerlendirmene göre yalan konusuyorsun.
Ama ben böyle görmüyorum, orada Schalkeli oyuncular yazmamak benim hatam ama bunu Dortmund Schalke rekabetinde dile getirmeye gerek duymadim dogrusu, bu rekabette kimin kime küfürler ettigini herkes bilir. Yani sen burada verdigim bir örnegi, bana göre, bak altini ciziyorum bana göre Ardayi korumak icin egip büküyorsun. Olabilir, belkide sen korumak icin yazmiyorsun ben öyle algiliyorum, ama yalancilik ile itham edilmemek icin kac kere daha bu benim düsüncem demek zorundayim bilmiyorum dogrusu. O zaman forumdaki her karsit fikir yalancilik oluyor. Buraya bir ek yapayim, daha dogrusu yazistigin bir insanin yazdiklarindan cikardigini düsünüp yazdigin fikirlerin yalancilik oluyor. Burada üstelememin sebebi, senin devamli sucu taraftarlarda görüp, oyuncularda onlarda küfür eder tabiki disinda bir suc bulmadigini düsünmem, bunu böyle algilamam cünkü asagi yukari bu her mesajinda var. Hep taraftar odakli, taraftarlarin yaptiklarina karsi oyuncularin yaptiklari gayet dogal bir reaksiyon, halbuki bu oyuncular taraftarlardan bagimsizda bir sürü halt yediler. Ben iste bu tez üzerinde giderek, senin devamli taraftarlar söyle böyle demen sebebi ile korudugunu düsünüyorum.

Verdigim örnek cok net, bir oyuncu kötü oynadigi bir mactan cikarken kendi taraftarinin protestosuna gülüyor ise bu terbiyesizliktir, terbiyesizlik ise karakter noksanlarindan biridir. Ama, deplasmana gelmis bir oyuncu, rakip taraftarin küfürlerini ciddiye almayip gülüp geciyor ise bu profesyonelliktir. Ne bir hatam oldugunu düsünüyorum, nede kötü bir örnek oldugunu. Bu benim degerlendirmem, katilmiyorsan katilma ama bu benim fikrim.

Yine mesela taraftarlar ile ilgili önceden yazdim zaten öyle diyecektin yazin, yine senin degerlendirmene göre yalan söylüyorsun, benim hic bir noktada yazmadigim biseyi yazmisim gibi dile getiriyorsun.
Ama ben yine seni yalancilik ile suclamiyorum, sen benim taraftarlar hakkinda yazdiklarimi taraftarlar kuzu gibi diye anliyorsun. Yani ya ben kendimi yeteri kadar ifade edemiyorum, yada sen yazdiklarimi yanlis anliyorsun.
Ben hic bir mesajimda taraftar kuzu gibidir demedim, savundugum tek bisey var, kabahatin büyügü, bazen hatta tek kabahatli olarak taraftar görülüyor ve ben bunu dogru bulmuyorum. Eger bunun aksini iddia ettigim bir mesaj var ise buyur buraya alintila ama bulabilecegini düsünmüyorum. Hatta aksine kac kere mesela mesale atilan maclarda, mac konularinda aptallar, insanlarin canlarina kast ediyorlar diye yazmisimdir sayisini bilmiyorum. Bu isteki herkes irdelenip ayitlanmali ama tekrar iddia ediyorum özellikle Passolig ile taraftarlari cok kolay ayitlarsin, ayitlanmali ama yöneticileri, siyasileri ve futbolculari biraz zor ayitlarsin.

Yahu Fatih Terim icin büyütülecek bisey olmayabilir bundan bana ne. Ben o zaman cikan söylentiler sonrasi bu oyuncularin ilk iki mac sahada ki hallerini gördüm, eger bu halleri sana göre normal ise ve büyütülecek bisey degilse buda senin bilecegin bisey, bana göre milli takimi avrupa sampiyonasinda bu sekilde sabote etmek büyütülecek bisey. Bana bu durum özellikle bu oyuncularin karakterleri hakkinda ip uclari veriyor, buna ek olarak yedikleri diger haltlar. Önceki mesajimda ne dedim, bunlar senin icin yeterli degilse buda senin bilecegin bisey ama ben degerlendirme kriterlerimi senin süzgecinden gecirecek degilim ki. Yine mesela örnek verdigin oyuncular, üsenmedim arastirdim. Benzema sucsuz oldugunu iddia ediyor, basindan beri ve su anda olay hala mahkemede temmuz ayinda cikan karar ile tekrar görüsülecek. Bunun disinda suclanan diger iki kisi Benzemanin bu videoyu görmedigini ifade etmisler. Buna ragmen bu adam Milli takimdan atildi, Avrupa Sampiyonasi kacirdi ve hala yargilaniyor. Yine tecavüz olayi baktim, Sheffieldli bir oyuncu, hapis yatmis bu suctan. Yani bu kisiler isledikleri bu adli suclarin cezasini ya cekmisler, yada hala yargilaniyorlar. Bizim oyuncularimizin bir tanesi isledikleri adli suclar sebebi ile herhangi bir ceza aldilar mi? Ben dogrusu hatirlamiyorum ama sen hatirliyor isen buyur beni düzelt.

Yine Fatih Terim konusu, futbolcu grubu oradan indirecek gücte degil mi?
Peki sen buna inaniyorsan yine senin bilecegin bisey.
Ben futbolcu grubunun bu güce sahip olduklarini düsünüyorum.
Ama bak sakin simdi bu yeni fikri alip yine kendi dogrularini kanun sayip yorumlama, bunlar benim düsüncelerim, senin dogrularin ile uyusmak zorunda degil.
Peki saha disi konusunda neden yine sadece taraftarlari sucluyorsun, hirsizin hic mi sucu yok?
Fatih Terim, bu pozisyondaki birinin mekan basmasi nasil karsilanmaliydi sence?
Yada basin toplantilarinda sportif konulara dogru düzgün cevap vermemesi?
Yani Fatih Hocanin hic sucu yok bu konuma gelmesi konusunda öyle mi?
Yada bunlar ile mücadele edecegim deyip, bunlarin yanina gitmesi?
Bak Aysal hakliydi demiyorum, bana göre suc iki tarafztadir herzaman ama Fatih Terim, o laflari söyleyen Fatih Terim istifa edip kösesine cekilmeliydi.
Bununda mesela Fanatiklik ile bir alakasi yok, sen kendi dogrularini kanun sayip fanatiklige sokmadan belirteyim.
Bu tamamen Fatih hocama olan sevgimden kaynaklanan duygusal bir kizginlik.

Ben bugüne kadar herhangi bir fanatiklik ibaresi göstermedim.
Gittigim hic bir macta taskinlik yapmadim, uslu uslu macimi izledim geldim.
Yine oyuncular bazinda Fanatiklik yaptigimi iddia ediyorsan, ki yine tekrardan oyunculari koruyorsun, ben bunu bizden giden Arda icinde yapiyorum.
Hadi Emre icin fenere gidince dedin, ee Arda fenere falan gitmedi ki.
Aksine ben Arda Atleticoya gitti diye sevindim, maclarini takip ettim ama ne zaman böyle zivanadan cikti elestirmeye basladim.
Yine Emre mesela fenere gidince diye kendi kanunlarina göre bir yorum yapmissin. Halbuki ben Emreye daha önce tavir aldim, hani o giden sampiyonluk varya iste o konuda Emre ve Okandan cok rahatsizim, elimde kanit yok ama rahatsizim.
Ne olacak simdi? Bunun icinde mi eee ben fenere gidince basladi yazdim diye mi yazdin diyeceksin?
Adem sen daha iyi tartisan birisiydin, böyle dedigim dedik geri kalani düdük olaylarina girmezdin pek.
Futbol taraftari olarak elestirmek benim hakkim, hataa kendi degerlendirmeme göre yaptiklarina bakarak karakterini sorgulayarak. Bence kimi nasil ne derecede elestirecegim konusuna karar verme hakki senin degil. Ben futbola vakit ayiriyorum, takimlar ile seviniyorum, üzülüyorum, kimi yerde para pul harciyorum, bir yerde ben bu futbolcularin patronu sayilirim. Bu Futbolculari elestirmekte hakkim, böyle takim sabote ettiklerinde kizip karakterlerine kadar degerlendirmekte, bu durum senin icin basit bisey olabilir, benim icin degil.

Sneijder mevzusunda sana daha önce yazdim, kapanmis defterler hakkinda konusmam diye.
Bu mevzuyu buraya getirmen iddia ettigim gibi kendi dogrularini kanun saymanin bir parcasi.
Lafi Sneijder icin hic elestiri yapmayan birisin, adamina göre konusuyorsun demeden önce arastirman gerekliydi.
Ben Sneijderi gecen sezon bayaga bir elestirdim, kalitesinin cok altinda böyle devam edecekse yedege cekilmeli noktasina kadar.
Kast ettigin Dursun Özbegin aciklamalari ise o konuya yorumumu yazdim, o aciklamalarin yalan oldugunu düsünüyorum.
Dogrulugu taraflardan birinin birebir agzindan onaylanir ise, ayni bu milli takimlarda fatih hoca tarafindan onaylandigi gibi, o zaman sneijderinde allah belasini versin.
Neden yalan oldugunu düsünmemin sebebi, gecen sezon basinda transfer ve hoca konusunda sneijdere danisan bu yönetim, yine mesela son maclarda tudor ile birlikte daha dinc oynayan sneijder ve o kadar parayi birakip giden bir sneijder.
Tabi simdi sen bunuda alip yine yazdigim gibi adamina göre yorum yapiyorsun diyeceksin, buyur yap, ama yazdigim acik, bir tarafta onaylanmis bir durum, diger tarafta Gazetelerde yayinlanan bir haber. Tekrar altini ciziyorum onaylanirsa gel beni bul, beraber allah belasini versin diyelim. Bir takimi sabote eden hic bir oyuncuya eyvallah demem.

Son düzenleme:
Davayi "usulsüzlükten" dolayi kazandi Benzema. Ama sürec tam olarak bitti mi bilmiyorum.

Büyük bir tecavüz vakasi ingiliz futbolunda yeni patlak verdi... cocuklara cinsel istisma, cok genis capta, cocuklara karsi, ve kulüplerin bu capta skandaldan haberdar olmamasi neredeyse imkansiz. Muhtemelen cogu yönetici, ve futbolcu biliyordu ama sustu ingiliz futbolu icinde. Ki ingiltere de soyunma odalarinda, sapikliklarin oldugu, her daim bilinen, ingiltere de oynayan alman oyuncularin da anlattigi gerceklerdir.

United Kingdom football sexual abuse scandal - Wikipedia

Kobe´de buna bir örnek. Tecavüz etti genc bir kiza zamaninda, bunlar yüz kizartici karaktersizlik, ahlaksizlik örnekleridir. Normalde kariyeri bitmesi gerekirdi etik acidan, ama yapilmadi.

Kobe Bryant sexual assault case - Wikipedia

Yani bizim skandallarimiz, bunlarin yaninda devede kulak ahlaki acidan. Biz daha skandal görmemisiz sporcularda.
Benzemanin ki devam ediyormus, en azindan öyle okudum.
Bu yorumuna yüzde yüz katiliyorum, karaktersizlikten ziyade, bu ahlaksizlik ve evet bu oyuncularin sadece kariyeri bitmemeli, toplumdan isole edilmeleri gerek.
Ama buna ragmen, evet devede kulak buda dogru ama bu bizim oyuncularimizin yaptiklari ortadan kaldirmaz.
Belki aklaksizlik cok agar kacar, böyle bir suclamada bir insan yargilanip hüküm giymeden bulunmak dogru olmaz ama bizim oyuncularimizinda yaptiklari karakterleri ile ilgili problemler oldugunu gösteriyor.
Bu durumu yaptiklari yardimlar da aklamaz, o is baska, o vicdani biseydir bana göre.
Karakteri sikintili her insan kötü insan degildir, mesela Arda ve örnek olmasi gerekirken kavga gürültüye karismasi.
Yine Fatih Hoca örnek olmasi gerekirken, mekan basmasi.
Keza Emre öyle, Volkan öyle, bunlar karakterlerinde eksiklikleri gösterir.
Misal burada savundugum baska yanlislar, daha vahim yanlislar olsa bile, baska yanlislari ortadan kaldirmaz tezi.
Aynisi taraftarlar icin gecerli, futbolcu, siyasiler ve yöneticiler böyle diye taraftarlarin öyle olma hakki olamaz, bunu tekrar ediyorum hic bir zaman iddia etmedim.
Ama bu birazda etki, tepki meselesidir ama yine burada bile, siddet kodu ile dünyaya gelmis olanlari ayiriyorum, onlar nemden bile irite olup pis isler yapiyorlar.
Ha misal ne olur, tecavüzcüyü toplumdan isole edersin, edilmeli, Ardayi milli takima almazsin, alinmamaliydi.
Kesici alet kullanan taraftari ömür boyu men edersin, hatta ve hatta hapis cezasi gerektirir diye düsünüyorum, az buz degil insanin canina kast ediyor ama küfür eden taraftari en fazla bir sonraki mactan men edersin. Bizde nasil oluyor, eskiden tüm stad, simdi passolig olmasina ragmen tribün, yani kurunun yaninda yas olan taraftarda yiyor cezalari.

Son düzenleme:
Susun lan. Emre'nin Askerleriyiz

2809360880.jpg

Ben senin su verdigim örnek konusunda neye takildigini simdi anladim.
Sen kendi taraftarindan protesto yemis biri ile rakip taraftardan küfür yiyen oyunculari karsilastirmami diyorsun galiba, dogru mu?
Eger bu ise, benim bu kiyasim birebir kiyas degil, farkli bir baski acisi.
Benim orada verdigim örnek profesyonellik örnegi, rakiplerden gelen küfürleri ciddiye almayan, buna gülüp gecen furbolculari örnek gösteriyorum.
Peki Ardanin olayini bu kiyasdan cikarayim, benim icin Ardanin yaptigi yine vahim bisey.
Kötü oynadi, skor kötü, cikarken isliklandi ve buna gülerek tepki verdi.
Sen belki bu gülmeye basit siradan bir tepki diyebilirsin ama ben Ardanin daha önceleri yaptiklarini bildigim icin, mesela Avrupa sampiyonasinda taraftarlar ile girdigi dalas ile ilgili aciklamalar, o röportajdaki hal ve tavirlari, öyle basit bir tepki oldugunu düsünmüyorum.

Son düzenleme:
Üst Alt