Emre Mor, Taraftarlardan Alkış Topladı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Galatasaray'ın yeni transferi Emre Mor, Panathinaikos maçında ilk kez sarı-kırmızılı formayı giydi. Genç futbolcu, yaptığı driplinglerle taraftarlardan alkış topladı.

mor_107.jpg

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren son şampiyon Galatasaray, sahasında Yunan ekibi Panathinaikos'u ağırladı. Adem Büyük ve Donk'un golleriyle maçı 2-1 kazanan sarı-kırmızılılarda, yeni transfer Emre Mor da ilk kez forma giydi.

İkinci yarıda şans bulan genç futbolcu, yaptığı driplinglerle taraftarları ayağa kaldırdı.

TEK SIKINTI FİNAL PASLARI
Eski bencilliğinden uzak bir görüntü çizen 22 yaşındaki futbolcunun atağı sonlandırma konusunda ise yine sıkıntılar çektiği görüldü. Final paslarında acelesi davranan Emre'nin bu eksiğini gidermesi için özel olarak çalışmalar yapacağı belirtildi.

Kralspor

Ben Emre Mor'u çok beğendim. Zaten kimse onun yeteneğine laf etmez, edemez. Ederse çarpılır. Yapması gereken eksiklerini kapatmak, geliştirmesi gereken özelliklerini geliştirmek. Şut ve pas tercihlerini daha iyi yaparsa, şutlarını geliştirse, muazzam olacak.

Daha bir şey görmedik, medyanın acele ettirmesine kanmayın.

Tek sıkıntısı da final pasları değil 2 kere gereksiz adam geçmeye çalışıp topu kaptırdı. Kolay maçlarda bu sıkıntı olmaz da zor maçlarda çok başımızı yakar. Geçen sene zaten en çok başımızı yakan mevzu buydu, durmadan anlamsızca topu kaptırıp rakipleri kontraya çıkarıyorduk.

Daha önce de yazmıştım ama bu Emre'nin bitik hali. O forma giymemiş, kadro dışı haliyle geldi 2 günde gayet güzel oynadı. Bu maça çıkmadan önce sizce kaç taktik antremana katıldı? Takım arkadaşlarının nasıl hareket ettiğini ne kadar anlayabildi?

Takıma alıştıkça, taktiği oyun tarzını anlayınca daha iyi olacaktır. Ben işini ciddiye Emre Mor'un 11'in değişmezlerinden olacağına yürekten inanıyorum.

Pozisyon alma 0
Savunma 0

Daha once prof futbol oynamamis gibi oynamis, gelistirmesi gereken cok sey var ama zamanla bunlari yapan bir emre mor izleyebilecegimizi dusunuyorum

Daha bir şey görmedik, medyanın acele ettirmesine kanmayın.

Tek sıkıntısı da final pasları değil 2 kere gereksiz adam geçmeye çalışıp topu kaptırdı. Kolay maçlarda bu sıkıntı olmaz da zor maçlarda çok başımızı yakar. Geçen sene zaten en çok başımızı yakan mevzu buydu, durmadan anlamsızca topu kaptırıp rakipleri kontraya çıkarıyorduk.
Topu kaptırması normal. Messi de maç içinde çok kaptırıyor. Adamı geçme oranı yalnız çok daha yüksek ise o 1-2 top kaptırması sorun olmamalı. Yeterki ileride olsun. Kendi alanımızda kaptırmıyor sonuçta.

Bu çocuk kapanan takımların kilidini açar. Rakibi 10 kişi bırakma ihtimali yüksek. Taraftarı coşturup takıma oyun içerisinde ayrı bir hava katarak psikolojik olarak rakibi çökertme ihtimali çok yüksek. Katılıyorum pasları ve son vuruşları etkisiz. Umarım o konular üzerinde özel bir çalışma programı uygulatabiliriz bu deliye. Ancak kağıt üzerinde bu sene şimdiye kadar yapılan transferlerin en stratejiği Emre Mor transferidir.

Taraftar alkisladikca çalım atmasi gerektiğini zannedecek bu çok tehlikeli pas oyununa dönüşüm sağlaması gerekli bu kadar çalım zorlarsa kasapların bol olduğu ligimizde ciddi darbeler alır hiç istemem ama sakatlık nedeniyle uzun süre oynayamaz ...

Üst Alt