Emre Utkucan | Scouting ve Performans Analizi Yöneticisi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emre Utkucan | Scouting ve Performans Analizi Yöneticisi

Cevap: Emre Utkucan | Scout

Görende Emre Utkucan ile beraber yaşıyor sanacak.

ne alaka ? hangi transfer dedikosunda tanınmamış yada az tanınmış genç oyuncu ismi duydun ? bunları söylemek için beraber yaşamaya gerek yok az biraz zeka yeterli.. yrıca ben icraa merci değilim diyen benmiyim ? U20 ile ilgili ne yazmış ? neyse polemik yaratmaya gerek yok

Çok faydasını gördük sağolsun takımı genç yeteneklerle doldurdu... :sad007: Abi bu adamlar ne yapar hele biri bana söylesin şimdi bekliyorum merakla u 20'den bir ekmek yiyecek miyiz ?

milletle atışma derdinde, enterasan twitter tespitleri peşinde adam. önemli olan zaten u20 den adam seçmek değil u20 ye gelmeden adamı bulmak.

dünya kupasından adamı Faroe Adalarındaki scoutta seçer.

adam hicbisey yapmiyor geldigi gunden beri inkar edip gulunc duruma dusmeyiniz pls

ya allah aşkına bu adamın twitter güncellemeleri bide maç yorumlarından başka ne gördünüz ? millet u 20 de parıldayan gençleri topluyor bizim ki cardiff iyi takım kurdu diyor ya arkadaş kayode var ahmed musa var benim için şuanda villadan da torrestende önde Jese var quintero koreli ryu var bruma var ki satmak istiyorlar YA VAR OĞLU VAR bir kere scout dediğin ADAM tekil değil sistemli ve çoğul çalışır mesela arkadaşlar tüm maçları aynı anda takip edemem sizlerde maçları takip edin ve önerilerde bulunun dese herkesi sistemli olarak işe soksa ! neyse... boş iş boş muhabbetler adamı...

Scout konusu 1 kisiden olusmaz zaten. bu adam simdi scout ekibin basina mi getirildi yoksa scout olarak mi görevde onu anlamadim ben pek :)

Scout ekibinin arvpada iki görevi vardir aslinda. bir hocanin talimati ile oyuncu takip edip rapor hazirlarlar detayli cekilde yada kendi scout yönetim icinde oyuncu arayip ve kurduklari listeden en iyilerini takip ederler ve sonra hocaya supriz cekilde bbu oyunculari hocanin masasina sunarlar.

buda genelikle senede 1-3 oyuncuyu gecmez. hocada bakar raporlara ve saire sonra sonuc karar kendisi verir.

yani bu eleman bu isi tek basina yapmasi mümkün degil. ha sadece yukarda anlatigim 1ci olay varsa bu konuda, yani hoca talimati ile su oyuncu icin bana detayli cekilde rapor hazirla olayi varsa o zaman bilemecegim tabiki ama buda benim gözümde scoutluk degildir tam anlamiyla. hocanin sekreteri gibi bir sey olur o sadece :)

adam hicbisey yapmiyor geldigi gunden beri inkar edip gulunc duruma dusmeyiniz pls

Nereden biliyoruz hiçbir şey yapmadığını bu kadar peşin konuşmak doğru değil. Sonuçta transfer komitesinde değil adam oyuncuları söyleyip bildiriyor kulüp değerlendiremiyorsa yapacak bir şey olmaz. Hata scout şefi olarak çalıştırdığın adamı transfer komitesine almamakta.

Nereden biliyoruz hiçbir şey yapmadığını bu kadar peşin konuşmak doğru değil. Sonuçta transfer komitesinde değil adam oyuncuları söyleyip bildiriyor kulüp değerlendiremiyorsa yapacak bir şey olmaz. Hata scout şefi olarak çalıştırdığın adamı transfer komitesine almamakta.

abicim scout ne yapar ? adi ustunde gozculuk eder > rapor verir chief scout olacak bide towbe est.

bu adam isini yapip rapor verdigi icin mi sokaga atilan okdr para var? goreve geleli ne kadar oldu bu, 1 adet transfer yaptirdi mi bisey kazandirdi mi takima ? chedjou demeyin altimiza isemeyelim

sonucta adam hicbisey yapmio. valentin stocker diom o kim dim dio bana cerceve belli.

abicim scout ne yapar ? adi ustunde gozculuk eder > rapor verir chief scout olacak bide towbe est.

bu adam isini yapip rapor verdigi icin mi sokaga atilan okdr para var? goreve geleli ne kadar oldu bu, 1 adet transfer yaptirdi mi bisey kazandirdi mi takima ? chedjou demeyin altimiza isemeyelim

sonucta adam hicbisey yapmio. valentin stocker diom o kim dim dio bana cerceve belli.

ciddiden mi :D bunu dediyse isi bilmiyor vallahi o zaman :lol:

İyide adamı sadece Twitter'da girdiği yazılardan yargılarsak doğru bir iş yapmış olmayız. Bu adam hatırladığım kadarıyla sezon arası devrede katılmıştı bize ben bir iş yapmadığını düşünmek istemiyorum. Sonuçta Fatih Terim'e bağlı olarak çalışıyorlar böyle bir durumda çoktan yol verirlerdi. Ayrıca böyle sunulan raporları olup olmadığını bilemeyiz. Valentin Stocker'i tanımaması ayrı bir konu hangi ülkenin liglerine bakıyor merak ettim şimdi doğrusu.

İyide adamı sadece Twitter'da girdiği yazılardan yargılarsak doğru bir iş yapmış olmayız. Bu adam hatırladığım kadarıyla sezon arası devrede katılmıştı bize ben bir iş yapmadığını düşünmek istemiyorum. Sonuçta Fatih Terim'e bağlı olarak çalışıyorlar böyle bir durumda çoktan yol verirlerdi. Ayrıca böyle sunulan raporları olup olmadığını bilemeyiz. Valentin Stocker'i tanımaması ayrı bir konu hangi ülkenin liglerine bakıyor merak ettim şimdi doğrusu.

yol mol vermezler abicim muhtemelen birinin akrabasi falandir aykut nasi idmana bile cikmadan 4 ayda 700k goturdu ayni kapiya cikar.

is yapan scoutlari da goruyoruz. ki bak burasi en buyuk gs forumu adam buraya uye bile degil. en azindan surekli yeni bilgi/fikir edinmek icin uye olmasi gerekmez miydi ?

cacik olmaz.

yol mol vermezler abicim muhtemelen birinin akrabasi falandir aykut nasi idmana bile cikmadan 4 ayda 700k goturdu ayni kapiya cikar.

is yapan scoutlari da goruyoruz. ki bak burasi en buyuk gs forumu adam buraya uye bile degil. en azindan surekli yeni bilgi/fikir edinmek icin uye olmasi gerekmez miydi ?

cacik olmaz.

Bak bu konuda hak veriyorum. Ya scout işi cidden o işi yapanlar kadar kulübünde böyle ciddi bir vizyona sahip olması gereken bir durum.

Cidden tek bir kazandırdığı adam yok daha. En azından öneriyorsa da birilerini söylese. Önder Özen'i alaydık daha iyiydi Bjk kapmadan.

yabancı sınırı kalkmadan scout transferi mi bekliyorsunuz :asd: bence yeterli seviyede. porto scoutları gelse transfer yapamaz eleştirimek mantıksız

Üst Alt