Emre'ler Form Tutmaya Başladı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Galatasaray'ın sezon başında transfer ettiği Emre Akbaba, sarı-kırmızılı formayla 184 gün sonra gol attı

2387362_810x458.jpg

Sarı-kırmızılı takıma sezon başında gelen Emre, Galatasaray'da resmi maçlardaki 2 golünü de 27 Ağustos 2018'deki Aytemiz Alanyaspor maçında kaydetti.

Süper Lig'in 7. haftasındaki Büyükşehir Belediye Erzurumspor müsabakasında sakatlandıktan sonra uzun süre sahalardan uzak kalan Emre Akbaba, 6 ay aradan sonra Galatasaray formasıyla gol sevinci yaşadı.

Emre Taşdemir tam not aldı
Devre arasında bonservissiz bir şekilde Galatasaray’a transfer edilen Emre Taşdemir, Hatayspor maçındaki performansıyla tam not aldı.

5c76c140ae298bde3e340a4e

Kondisyon eksiği sebebiyle 65 dakika sahada kalan 23 yaşındaki sol bek, biri Muğdat’a, diğeri de Emre Akbaba’ya olmak üzere iki nefis asist yaptı. Performansıyla 11’e göz kırpan Emre, “Buraya kazanmaya ve turu geçmeye geldik. İlk yarı iyi bir oyun sergiledik ama ikinci yarıda istemediğimiz şeyler oldu. Yine de turu geçtiğimiz için mutluyuz” dedi.

Sene sonu şu ömer adındaki dobişkoyu yollatsa iyi olur Emre tasdemir. Gercekten artik nefret ediyorum sirf ucuz diye 2.lig seviyesi topcu alımından !

Emre T.yi ilk maçında da beğendiğimi yazmıştım. Top ayağına yakışıyor ve yetenekli çocuk. En önemlisi bir daha sakatlığı nüksetmemesi

Kanatlardan oynamak istiyorsan, kenarlardan orta açarak Diagne ya da Mitroglou'na kafa ile gol attırmak istiyorsan, sağ kanadı arkalı önlü olarak Linnes-Mariano, sol kanadı ise Nagatomo-Emre Taşdemir şeklinde kurmalısın. Yok ben orta açmam, ortadan gelirim ya da kafa golü benim için önemli değil ayakla atacağım gollere devam etmek istiyorum dersen aslında hiç birinin orijinal mevkisi kanat olmayan, solda Emre Akbaba ya da Onyekuru ile sağ kanatta ise Sinan Gümüş ya da Feghouli ile oynamaya devam edebilirsin. O zaman da neden bu Diagne ya da Mitroglou'dan skor katkısı alamıyorum demeyeceksin. Çünkü bu sistemde skor katkısı yapacak adamlar forvetlerin yerine, Feghouli, Onyekuru, Belhanda, Emre Akbaba olur daha ziyade.

Buranın konusu değil ama yine de paylaşayım dedim.

Bu sezon ligde oynadığımız 23 maçta attığımız toplam 46 golün sadece 6'sı kafa ile atılmış. Bu oran çok az ve artırmamız gerekiyor. Özellikle Diagne, Mitroglou, Marcao ve Luyindama'nın gelmesiyle birlikte takım boyu iyice uzadı ve duran top ve kornerlerden kafa golü atmalıyız.

Toplamda yediğimiz 24 golün ise hiç birini kafa ile yememişiz. En az gol yiyen 2. takım olmamıza rağmen yine de bir Başakşehir kadar değiliz. Adamlar 23 maçta toplam 11 gol yemiş. Muazzam bir istatistik kendi adlarına. 14 maçta hiç gol yememişler ve sadece 2 maçta 2 ve daha üzeri gol yemişler. Birinde de zaten Trabzon'u deplasmanda 4-2 yenmişlerdi. Diğerinde ise Kasımpaşa'ya 2-1 yenilmişler.

Üst Alt