En iyi box-to-box futbolcu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

En iyi box-to-box futbolcu

Cevap: En iyi box-to-box futbolcu

Cem dünyanın en iyi box to box oyuncusunu nasıl almassın ankete :rolleyes:

Kaka ne oluyor diye sorarlar adama ? Zaten Kaka olsa anket bitmişti Çünki dünyanın en iyi ortasahası tartışmasız Kakadır

O biraz daha forvet arkası oynuyor.Gerrard,Xavi gibi iki yönüde eşit oynamıyor.ama senin için birde en iyi 10 numara anketi açarım.:D

Xavi futbolu kafasıyla oynayan nadir oyunculardan birisi ve bunun şu an en iyi örneği. Zidane'ın, Hagi'nin koşan, basan, top kapan ve tempoyu birebir ayarlayan versiyonu. Gerrard ise çok farklı bir tarz. Xavi gibi oyunun temposunu falan ayarlaması mümkün değil, futbol zekasının da daha az olduğu kesin. Ama çakar 40 metreden bir tane o ayrı. Box-to-box dediğimiz oyuncu tarzı eski scholes, fabregas, xavi, iniesta gibi oyunculardır. Kaka kesinlikle değildir. Dünyanın en iyi orta sahası da değildir.

Abi zaten Gerrard'ın oyun temposunu ayarlamasına gerek yokki.İngiltere'de tüm maçlar yüksek tempoda geçer.Kimsede tempoyu düşürmez.Hele 4 büyüklerin kendi aralarındaki maçlardaki tempo Barca'nın oynadığı temponun 2 katıdır.Gene diyorum Barca oyunu kontrol edemese o tempo karşısında kaybolur.Diğer takımlar kayboluyor.

Abi zaten Gerrard'ın oyun temposunu ayarlamasına gerek yokki.İngiltere'de tüm maçlar yüksek tempoda geçer.Kimsede tempoyu düşürmez.Hele 4 büyüklerin kendi aralarındaki maçlardaki tempo Barca'nın oynadığı temponun 2 katıdır.Gene diyorum Barca oyunu kontrol edemese o tempo karşısında kaybolur.Diğer takımlar kayboluyor.

Liverpool barcelona karşılaşırsa tempoyu düşürüyorlar mı, çıkarıyorlar mı beraber görürüz Cem. Gerrard cidden, karizma adam, hırslı, çok iyi kaptan, sağ-sol ayak fena şut çekiyor falan ama xavi çok zeki futbolcu. Neyse bendeki del piero sendeki gerrard sevdası bir başka:)

20080617__Ambulance~p1.jpg

Cagirdim birader ama yolda soforu arayip Gerrard Xavi'den iyiymis dedim adam isiklarda yandaki arabaya bindirdi. :eek:

Hayri tamam espiri yapmayı seviyorsun ama dozunu kaçırmamak lazım

Çocuk fikrini belirtti sadece dalga geçmeye gerek yok

Herkesin futbol görüşü seninle aynı olmak zorunda değil

Liverpool barcelona karşılaşırsa tempoyu düşürüyorlar mı, çıkarıyorlar mı beraber görürüz Cem. Gerrard cidden, karizma adam, hırslı, çok iyi kaptan, sağ-sol ayak fena şut çekiyor falan ama xavi çok zeki futbolcu. Neyse bendeki del piero sendeki gerrard sevdası bir başka:)

Liverpool Barca maçında tempo düşürülür.Ama bunu yapan kesinlikle Barca yani Xavi olur.Çünkü tempoyu ne kadar çıkarırsa o kadar ters etki yapar Barca'ya.Zekilik konusuna birşey diyemem ama benim kendi görüşüm Gerrard'ın futbol zekası,taktik zekası ve disiplini Xavi'den üstündür.:cool:

Hayri tamam espiri yapmayı seviyorsun ama dozunu kaçırmamak lazım

Çocuk fikrini belirtti sadece dalga geçmeye gerek yok

Herkesin futbol görüşü seninle aynı olmak zorunda değil

Seni severim Okan bilirsin. :ask:

Ama Xavi'den iyi orta saha oyuncusu var demek benim gozumde Allah iki demekle birdir.

O yuzden Ya Allah Bismillah Allahu Ekber degil Ya Allah bismillah Xavi Hernandez... :bayrak:

Steven Gerrard konusuna gelince, hic gelmeyelim daha iyi.. Ambulans gelsin. Gerrard'in ortalama bir futbolcu oldugunu dusunuyorum. Essien, Lampard, Scholes gibi adamlardan fazla bir ustunlugu yok.

Ama bir fikrim var :idea:

Hayir yok o smileyi kullanmak icin fikrim var dedim :)o)

Buradan anlayacagimiz uzere Xavi en iyi futbolcudur. Elimde telefon, ekranda 911 yaziyor.. Bas parmagim 'Dial'in uzerinde. Bastirmayin bana. Aman diyim.

Kalin saglicakla, tav olmayin Gerrard'a.

Emir reisten de bu tartismaya son noktayi koyacak siiri bekliyorum sevenlerini uzme usthad. :ask:

Liverpool Barca maçında tempo düşürülür.Ama bunu yapan kesinlikle Barca yani Xavi olur.Çünkü tempoyu ne kadar çıkarırsa o kadar ters etki yapar Barca'ya.Zekilik konusuna birşey diyemem ama benim kendi görüşüm Gerrard'ın futbol zekası,taktik zekası ve disiplini Xavi'den üstündür.:cool:

Onu diyorum zaten Barca düşürür. İsterse düşürür, canı istediği zaman yükseltir. Bunun da merkezindeki adam Xavi. Pas, İsabetli pas, hücum pası, ve bunların hepsinin yüzdeleri, top çalma, asist gibi alanlarda Xavi'nin bariz üstünlüğü var. Gerrard ise tekniğinden, zekasından önce fiziğiyle öne çıkan bir oyuncu. Aynı barcayla-liverpool farkı gibi. Biri fizik, mücadele, tempo. Diğeri topa hakimiyet, oyun kontrolü, pas.

Onu diyorum zaten Barca düşürür. İsterse düşürür, canı istediği zaman yükseltir. Bunun da merkezindeki adam Xavi. Pas, İsabetli pas, hücum pası, ve bunların hepsinin yüzdeleri, top çalma, asist gibi alanlarda Xavi'nin bariz üstünlüğü var. Gerrard ise tekniğinden, zekasından önce fiziğiyle öne çıkan bir oyuncu. Aynı barcayla-liverpool farkı gibi. Biri fizik, mücadele, tempo. Diğeri topa hakimiyet, oyun kontrolü, pas.

Xavi'nin pas,isabetli pas,asist gibi özelliklerinin Gerrard'dan daha iyi olması Barca'nın oyun sistemiyle direkt ilgilidir.Ama Gerrard top çalma ve hücum pası konusunda değil Xavi'den aşağı daha da üstündür.

Seni severim Okan bilirsin. :ask:

Ama Xavi'den iyi orta saha oyuncusu var demek benim gozumde Allah iki demekle birdir.

O yuzden Ya Allah Bismillah Allahu Ekber degil Ya Allah bismillah Xavi Hernandez... :bayrak:

Steven Gerrard konusuna gelince, hic gelmeyelim daha iyi.. Ambulans gelsin. Gerrard'in ortalama bir futbolcu oldugunu dusunuyorum. Essien, Lampard, Scholes gibi adamlardan fazla bir ustunlugu yok.

Ama bir fikrim var :idea:

Hayir yok o smileyi kullanmak icin fikrim var dedim :)o)

Buradan anlayacagimiz uzere Xavi en iyi futbolcudur. Elimde telefon, ekranda 911 yaziyor.. Bas parmagim 'Dial'in uzerinde. Bastirmayin bana. Aman diyim.

Kalin saglicakla, tav olmayin Gerrard'a.

Emir reisten de bu tartismaya son noktayi koyacak siiri bekliyorum sevenlerini uzme usthad. :ask:

Tarışmayı devam ettirmeyeceğim çünkü ikimizde kendimizi bildiklerimizi kabul ettirmeye çalışıyoruz.Sana göre Gerrard ortalama futbolcudur,Xavi üst düzey,bana göre Xavi üst düzey futbolcudur Gerrard üst düzeyin de üstünde.

Gerrard hücum pası konusunda değil Xavi'den aşağı daha da üstündür.

Forum kapanacakmis bunun uzerine.

Reklamcilar, sponsorlar isyan etmis. Barcelona nota gondermis.

Degerli kardesim Adil, yabma, edme. Bu kadar olmaz be bilader!!

Xavi pas konusunda karsisina koyucagin butun denyolarin hakkindan gelir. Hem de ne bicim.

Cigerinden girip ayagindan cikar. Adam dunyanin en iyi pasoru.

Muthis bir adam MUTHIS. :bayrak:

Xavi'nin pas,isabetli pas,asist gibi özelliklerinin Gerrard'dan daha iyi olması Barca'nın oyun sistemiyle direkt ilgilidir.Ama Gerrard top çalma ve hücum pası konusunda değil Xavi'den aşağı daha da üstündür.

İstatistiki olarak konuşuyorum, hücum pasında, hücum pas yüzdesinde ve top çalmada da xavi daha üstün. Aktif top çalmada belki gerrard üstündür onu bilmiyorum. Xavi ispanya milli takımında da aynı topu oynuyor. Bir de şöyle düşün; barca-ispanya ortak noktaları ne?:). Barca'nın oyun sistemi direk xavi ile bağlantılıdır;).

Xavi. Adam dahi yahu, her hareketi yüksek zekasını gösteriyor. Onun kadar temiz ve etkili top oynayan futbolcu görmedim şahsen.

xavi son yıllarda bu kadar etkili oluyor.daha önceden şimdi ki kadar etkili olduğunu hatırlamıyorum ben.bu kadar ön plana çıkmıyordu.önceden de iyiydi oyunu fakat bu kadar göklere çıkarılmıyordu.son yıllarda baya ön planda xavi.gerrard ise yıllardır bu çizgisini devam ettiriyor.görevini o kadar iyi yapıyor ki gol rakamlarını bile artırmaya başladı her sezon.geçen sezon 16 civarı gol sayısı tutturdu ki bu rakam gerrard tipinde oynayan bir oyuncu için muazzam.bu 2 oyuncu da çok büyük oyuncular.birbirleriyle kıyaslanmaları da tuhaf çünkü 2 oyuncunun yanında da top kesiciliği harika olan yaya toure-mascherano gibi adamlar var.hiç kimse bahsetmemiş ama bence en iyi box to box oyunculardan biri cambiasso'dur.

Adil : Gerrard hücum pası konusunda değil Xavi'den aşağı daha da üstündür.

ben artık bunun üzerine hiçbişey demem biliomusunuz ? hiçbişey demem. :D

Üst Alt