En İyi İnternet Sağlayıcı Hangisi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

En İyi İnternet Sağlayıcı Hangisi?

Forumda çok fazla gezen ancak çok fazla yorum atan birisi değilim :D bu tarz konular olunca hangi sitede olursa olsun yorum yapmak istiyorum. Öncelikle hangi bölgede olduğuna göre değişen bir durum bu, çünkü bazı bölgelerde superonline'nin kendi altyapısı varken bazı bölgelerde türk telekomun kendi altyapısı mevcut. Sen gidip türk telekomun bölgesinde superonline alırsan internetinde sorunlar çıkıyor o yüzden hangi firmanın fiber altyapıyı döşediğini öğrenmen senin için daha iyi olacaktır. Mesela ben pendikte oturuyorum burada superonline'nın kendi altyapısı var o yüzden hızım gayet iyi kopma yok yavaşlama yok rahat rahat gezinip download yapıyorum. Ama burada türk telekom kullanan insanlar sürekli şikayetçi oluyorlar. Türknet kullanan insanlar da en fazla 35Mbps alabiliyor ben superonline ile 50Mbps alabiliyorum.

7301903966.png

Arkadaşlar turkcell superonline kullanıyorum
Sürekli kesiliyor ve sürekli modeme Reset atmak zorunda kalıyorum.Bu çok büyük bir sıkıntı benim için.Kesintisiz bir internete ihtiyacım var.İptal ettirmek istiyorum ama sözleşmeniz var diyorlar.Hizmet alamıyorumki!

Ne önerirsiniz?

Sürekli kesiliyor ve sürekli modeme Reset atmak zorunda kalıyorum.Bu çok büyük bir sıkıntı benim için.Kesintisiz bir internete ihtiyacım var.İptal ettirmek istiyorum ama sözleşmeniz var diyorlar.Hizmet alamıyorumki!

Ne önerirsiniz?

Once bir komsulara sor samimiyetin varsa
Onlarin yorumunu al bolgeden bolgeye degiskenlim cok cunku

Ne önerirsiniz?
tesisatını bi kontrol ettir reis. istisna yerler dısında çoğu telekomun altyapısı ile çalısıyor harcadığın para ıle kalırsın. tasisatı kontrol ettin baktın olmuyor yeni modem yollasınlar. kaldıki bana göre en iyi musteri hizmetleri superonlinde arayıp sorununu ısrarlı bi şekilde anlatırsan yardım ederler

Ne önerirsiniz?
En güzeli blöf atmak. Her sağlayıcı da işe yaradı bende şu ana kadar. Vodafone'a geçeceğim 1 hafta içinde sorunumu düzeltmezseniz diyebilirsin. (en son 500 liraya kadar fesih ücretini karşılıyorlardı)

Ben TTNET'i iptal ettircem diyince 130 liralık paketi 70 verdiler. Keza Turktelekom'da da 26 liraya 8 GB kullanıyorum daha 3-4 aydır.

Türksat Uydunet gayet iyi ama şu an tek sıkıntısı piyasada ithalat sıkıntısı nedeniyle modemi bulmak zor.

Benim bir kaç ay önce eski modem (Docsis 2.0) bozulmak üzereyken Sahibinden.com üzerinden ikinci el temiz bir kablolu modem (Docsis 3.0) buldum, direk elden aldım.

Yanına bir de Access Point alarak sorunu bu sorunu aştım. O zamandan beri canavar gibi.

Türksat Uydunet gayet iyi ama şu an tek sıkıntısı piyasada ithalat sıkıntısı nedeniyle modemi bulmak zor.

Benim bir kaç ay önce eski modem (Docsis 2.0) bozulmak üzereyken Sahibinden.com üzerinden ikinci el temiz bir kablolu modem (Docsis 3.0) buldum, direk elden aldım.

Yanına bir de Access Point alarak sorunu bu sorunu aştım. O zamandan beri canavar gibi.
Hangi sitelere giriyorsun kim bilir.

TTNET den memnun kalmayıp Superonline a geçtim, Turkcell TV de aldım. Yıllardır en ufak bir sorun yaşamadım. Altyapı hepsinde ortak ve TTNET sağlıyor zaten. Ben kendi deneyimlerim dışında pek anlamam ama çevremde bu işin perofesyoneli olan tanıdıklarımın tamamı Superonline kullanıyor ve tavsiye ediyorlar. Tesadüf olduğunu zannetmiyorum...

Bölgeden bölgeye değişen bir durum, mesela bizim burada TTNET fiber altyapı yok, bir ara TTNET ADSL kullandım ve rezaletti, Superonline veya X firma da kullansam çok farklı olmazdı.

Türksat Uydunet ise burada Fiber Altyapı da veriyor.

TTNET den memnun kalmayıp Superonline a geçtim, Turkcell TV de aldım. Yıllardır en ufak bir sorun yaşamadım. Altyapı hepsinde ortak ve TTNET sağlıyor zaten. Ben kendi deneyimlerim dışında pek anlamam ama çevremde bu işin perofesyoneli olan tanıdıklarımın tamamı Superonline kullanıyor ve tavsiye ediyorlar. Tesadüf olduğunu zannetmiyorum...

Altyapıları aynı değil. Superonline (fiber) kendi altyapısı var.

Altyapıları aynı değil. Superonline (fiber) kendi altyapısı var.
İddialı laflar etmek istemem, çok hakim olduğum bir konu değil. Ancak 6-7 yıl önce 'sıfır' oturduğum daireye Telekom hat çekmediği için Superonline da kullanamamıştım uzun süre. Superonline bina içi tesisat kısmını halletmişti sadece. Hala da o kadarını yapabiliyorlar diye biliyorum (İstanbul, Beylikdüzü)...

İddialı laflar etmek istemem, çok hakim olduğum bir konu değil. Ancak 6-7 yıl önce 'sıfır' oturduğum daireye Telekom hat çekmediği için Superonline da kullanamamıştım uzun süre. Superonline bina içi tesisat kısmını halletmişti sadece. Hala da o kadarını yapabiliyorlar diye biliyorum (İstanbul, Beylikdüzü)...
Fiber olarak demiştim zaten. Adsl kısmını bilmiyorum ama fiber kısmı kesin olarak ayrı

Üst Alt