En İyi İnternet Sağlayıcı Hangisi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

En İyi İnternet Sağlayıcı Hangisi?

Babamlar İstanbul Fatih'te oturuyor ( bunu yazıyorum çünkü bu işler semte göre değişebiliyordu eskiden fiber olayı vs. ) . 2 yıllık taahütlü internetleri varmış bitiyormuş ve yenileyeceğiz taahütlü yahut taahütsüz önerebileceğiniz en iyi internet sağlayıcı nedir ? ( Bununla ilgili bir konu var mı bilmiyorum varsa kusura bakmayın birleştirilebilir yoksa bu konu altında bi öneri oluşturulur .)

Evin bulunduğu yerin altyapısına bakın. Fiber veya desteklediği mbiti öğrenin.
Sonuç olarak çoğu şirket Türk Telekom altyapısı kullanıyor diye biliyorum. Süperonline tuzlu, Türknet vs. bilmiyorum tam anlamıyla müşteri memnuniyetini ama internet bazında gerek AKK gerekse hız bazında en uygun(hesaplı) tarifeyi sunuyorlar.
TTNET kullanıyorum bana bir sıkıntı çıkarmadı şu ana kadar. Diğer ikisinin ortası meblağ bakımından. Ben tavsiye ederim.

ben Türknet kullanıyorum internet altyapım müsait olduğu için 75 mbit internet hızı ve 150 gb akk kullanıyorum 60 liraya sadece ve taahhütsüz arayıp öğrenebilirsin alt yapın var mı diye ve taahhüt olmadığı için geri çıkabilirsin eğer beğenmezsen

Şimdi memleketde Türk Telekom,Superonline ve çok nadirde olsa Vodafoneun kendi altyapıları var. Türk Telekom bu işin tekeli gibi birşey. Çünkü Superonline altyapısı çok az ve genelde siteler ve residance larda var. Normal sokak arasındaki bir apartmanda bulmak imkansız. Hee gelelim Türk telekomunda altyapı sıkıntısı var. Mesela benim bulunduğum apartmanda 2 senedir bekliyoruz. Başvurudan 1 sene sonra gelip kutu taktılar. Fiber filan değil haa. Eski telefon kutularından. Ama kutuyla iş bitmiyor. İnternet için bulunduğum mahalle, sokakta boş port olması gerekiyor. Port olmadığı için internete başvuramıyoruz.

Altyapı ve port sorgulamasında en iyisi Turknetin. Linki şöyle;
Turknet altyapı

Şimdi bu linkden sorgulama yapınca, eğer "adreste bakır altyapı yok" derse port yok demektir. Başvuramazsınız. Zaten hiç altyapı yoksa onuda yazıyor. Eğer şukadar hız alırsınız gibisinden paket seçeneği sunan bir ekran çıkarsa hem port hem altyapı var demektir. İnternete başvurabilirsiniz. Sağlayıcı seçmek hakkında düşüncelerim. Eğer şansınız varsa Turknet derim. Neden şans çünkü Turknet internet bağlanana kadar kanser edebiliyor. Bağlandıktan sonra fiyat performans olarak en iyisi Türknet. Ama bağlatmak biraz sıkıntılı olabiliyor. Dediğim gibi buda biraz şans işi. Hee birde altyapı hiç yoksa air fiber diye bir seçenek var. Ben kullanıyorum. Altyapı gelmiş gelmemiş umrumda değil artık. 16mbit aknsiz ayda 55 TL. Mis gibi sorunsuz kullanıyorum. Altyapısı olmayan yerler için güzel bir seçenek.

Şimdi memleketde Türk Telekom,Superonline ve çok nadirde olsa Vodafoneun kendi altyapıları var. Türk Telekom bu işin tekeli gibi birşey. Çünkü Superonline altyapısı çok az ve genelde siteler ve residance larda var. Normal sokak arasındaki bir apartmanda bulmak imkansız. Hee gelelim Türk telekomunda altyapı sıkıntısı var. Mesela benim bulunduğum apartmanda 2 senedir bekliyoruz. Başvurudan 1 sene sonra gelip kutu taktılar. Fiber filan değil haa. Eski telefon kutularından. Ama kutuyla iş bitmiyor. İnternet için bulunduğum mahalle, sokakta boş port olması gerekiyor. Port olmadığı için internete başvuramıyoruz.

Altyapı ve port sorgulamasında en iyisi Turknetin. Linki şöyle;
Turknet altyapı

Şimdi bu linkden sorgulama yapınca, eğer "adreste bakır altyapı yok" derse port yok demektir. Başvuramazsınız. Zaten hiç altyapı yoksa onuda yazıyor. Eğer şukadar hız alırsınız gibisinden paket seçeneği sunan bir ekran çıkarsa hem port hem altyapı var demektir. İnternete başvurabilirsiniz. Sağlayıcı seçmek hakkında düşüncelerim. Eğer şansınız varsa Turknet derim. Neden şans çünkü Turknet internet bağlanana kadar kanser edebiliyor. Bağlandıktan sonra fiyat performans olarak en iyisi Türknet. Ama bağlatmak biraz sıkıntılı olabiliyor. Dediğim gibi buda biraz şans işi. Hee birde altyapı hiç yoksa air fiber diye bir seçenek var. Ben kullanıyorum. Altyapı gelmiş gelmemiş umrumda değil artık. 16mbit aknsiz ayda 55 TL. Mis gibi sorunsuz kullanıyorum. Altyapısı olmayan yerler için güzel bir seçenek.

35 mbpsli paket önerdi sanırım her şey var :) aknsiz taahütsüz diyor . Şimdi bu evde turk telekom var senelerdir . Turknet internetten kopma sıkıntısı hız düşme sıkıntısı daha mı az yaşıyor ? Ve sıkıntı olduğunda çözme süreleri nasıl ? Bağlatırken kanser ediyor demen biraz düşündürttü .

Problem çözmeleri biraz sıkıntılı. Telefondan ulaşman imkansız gibi birşey. Değişik bir sistem getirmişler. Çok arayan olduğu için sanırım. Bir sorun olduğundan online işlemlerden destek kaydı oluşturuyorsun onlar arıyor. Mesela benim biraderim kullanıyor kendi evinde. Bir ara problem olmuştu internet 1 hafta sonra geldi. Şimdi sorunu yok ama hiç sorunsuz olan firmada yok bu sektörde. Benim önerim Türknete başvurun, zaten taahhütsüz. Baktınız işler iyi gitmiyor iptal ettirirsiniz. Ya bu internet işi memleketimizde genelde çok sıkıntılı. Anlatmaya kalksam roman olur. Mesela altyapısız evime altyapı gerçekten geldi. Ben Türknete başvurdum. İşlemler yapıldı ama bir baktım mevcut olan port yok olmuş. Türk telekom türknete vermiyor. İptal ettirdim Lanet olsun Türk telekomdan alıyım dedim. Bu seferde boşta port kalmamış. Ortada kala kaldım. Air fiber aldıktan sonra bu sefer Türk telekom boşa port çıktı isterseniz internetiniz bağlayalım dedi ben istemedim. O boşa çıkan portda 1 gün boşta kaldı. Hemen kapıldı. Yani işin özü Türk telekomun yetersiz altyapısı, yatırım yapmaması bütün firmaları etkiliyor. Bununla ilgili superonlineın ceosu bile isyan ediyor. Ama ellerinden birşey gelmiyor.

Az kaldı gençler 24 Haziran’dan sonra internet falan diye birşey kalmayacak vpn hesapları olanlar bile giremeyecek bence taahhüt yapmayın

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bölgeye göre değişiyor ben yaklaşık 8 yıldır ttnet kullanıyorum bu sene altyapı çalışmalarından ötürü 2-3 gün kopmalar oldu ama genel olarak fena değiller.

Geçen Fransa'dan bir arkadaş video attı, internet hızı 900mbit daha da zorluyor ibre yer olsa gidecek.. Ben attım 3,4 mbit.. Kepazelik

türknet ok.gif

AKK yok ve hattın ne kadar destekliyorsa o hızı alıyorsun. 60TL ve 1000dakika yurtiçi ve yurtdışı konuşma var

evde internet yerine mobil internet önerin bi de la
bende turkcell var 8gb 55tl ödüyorum
türk telekom mesela cok daha ucuzmus
10gb 35tl falandi herhalde
bundan daha da ucuz seyler muhakkak vardir
kendimi kaziklanmis gibi hissediyorum

Üst Alt