Enstrüman Tercihiniz Ne Olurdu? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Enstrüman Tercihiniz Ne Olurdu?

Merhaba arkadaşlar,

Aranızda bir çoğunuz eminim müzikle uğraşıyorsunuzdur. Ben eline flütten başka bir alet almamış biri olarak ,bu olaya biraz merak saldım ve gittim kendime bir bağlama aldım..

Her insanın en az 1 tane enstrüman çalabilmesi gerektiğine inanırım..

Einsteinle ilgili aşağıdaki dipnotu da verdikten sonra, imkanınız olsa hangi enstrümanı çalmak isterdiniz?

[FONT=&quot]Einstein sadece fizik ve matematik konusunda değil, müzik konusunda da oldukça başarılı biriydi. [/FONT]"Eğer ki bir bilim insanı olmasaydım, bir müzisyen olurdum." diyordu. "Müzik yapmadan geçen bir hayatı hayal edemiyorum. Güpegündüz müzik içerisinde hayallere dalabilirim. Hayatımın en büyük keyfi müziktir." demişti.

Yetenekli arkadaşlardan, bu başlık altında hem tavsiye hemde fikir alabiliriz.. Umarım bir kaç kişiye vesile oluruz.

Uğurdan çalıcam ama cevabım

88.jpg

Trompet çalmayı çok isterdim ama maalesef nefes darlığı yüzünden çalamadım.

Tek enstrüman geçmişim piyanodur. Bir süre piyano çaldım.

Bu konuyu carsinin forumunda acin. Muhakkak irlandalilarin torbali calgisi cikar. Tiner torbasini andirdigi icin

Trompet çalmayı çok isterdim ama maalesef nefes darlığı yüzünden çalamadım.

Tek enstrüman geçmişim piyanodur. Bir süre piyano çaldım.

Piyano he vay bee takdir ettim seni dostum...

Açıkçası bende iyi bir piyanist olmayı çok isterdim.. 1000 kişilik salonda çalsam etrafımda kimse yokmuş gibi gözlerimi kapatsam ne havalı olurdu..

Salladığım her parmak efso bir notaya hayat verse sonrasında herkes ayakta beni alkışlasa..

Yüzümü sahneye dönünce millet gözlerimin kör olduğunu görüp, şaşkınlıkla göz yaşlarına boğulsa..

Bende çok değil kafamı kapıya vurmayacak kadar eğilip selam versem.. Sonra yardımcılarım koşup sahnede çıkmama yardım etse..

Sonra gazetelere çıksam Tüm türkiyeye örnek olsa daha sonra dünya basınında yer alsam..

En sonunda gözlerimin gördüğü haberi yayılsa ve kariyerimin dibini görüp yok olsam..

Üst Alt