Enver Paşa, Mustafa Kemal’e Yazdığı Mektup - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Enver Paşa, Mustafa Kemal’e Yazdığı Mektup

Enver Paşa'yı hangisinin doğru tanımladığını düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    31
Fırsat bulabilsem keşke Antep'te görüşsek bir çay içer bu konuyu konuşurduk :D

Ne zaman istersen ben buradaysam kesin oturur sohbet ederiz. Birileri okuduysan kafamı keserim demiş bir kaç kitap için cevap vermek istemedim. Enver kötü adamdı demiyorum hayalperest biriydi. Ve hayalleri yüzünden yaptığı yanlışın haddi hesabı yok diyorum hala bana kaynak veriyor. Okudum arkadaşım okudum. O yazdığın kitapların büyük kısmını okudum. Her yazanı doğru kabul eden yapım yok. Bunu anladığın zaman gel konuşalım. Enver Paşa için bir kitap ibne yazsa ciddiye almam. Sapık yazsa ciddiye almam. Deha dese ciddiye almam. Okuduğum tüm eserlerden bak Enver bazlı değil Türk tarihi diyorum. Okuduklarından benim çıkardığımı anlatıyorum. Ha illa diyorsan okuduğumuz kitap sayılarını tartışalım. O zaman ben 4000 kitap ile açayım açık arttırmayı. 7 yaşında okumayı öğrendim. 8 yaşından bu yana en kötü 2 günde bir kitap okurum. Tarihten tut romana Romandan tut hikayeye hikayeden tut biyografiye her tarzı okurum ve beğendiğim şeyleri her zaman aklımda tutmaya çalışıyorum. Lütfen okuduğun 300 500 kitap ile kendini okuyan geri kalanı cahil sanma...
Benim cehaletim senin alimliğinin yanında ödüldür bana...

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt