# Enzo Maresca | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Enzo Maresca

Rijkaard, lige kötü başlayan kadrodan Hakan, Serdar, Ayhan, Ali ve Mustafa’yı kesip; İnsua, Pino, Cana, Misimoviç ve Sabri’yi oynatacak

Lige iki mağlubiyetle başlayan, Avrupa’ya da erken veda eden Galatasaray’da büyük değişiklik gündemde. Teknik Direktör Rijkaard’ın beklentilere cevap veremeyen futbolcuları yedek kulübesine çekerek, yeni transferlerle birlikte ilk maçlarda sakatlık nedeniyle fazla şans bulamayan futbolculara görev verecek.

Hollandalı çalıştırıcının Gaziantepspor ile oynanacak lig mücadelesinde Hakan Balta’nın yerine İnsua’yı, Serdar Özkan’ın yerine Pino’yu, Ayhan’ın yerine Lorik Cana’yı, Mustafa Sarp’ın yerine Misimoviç’i, Ali Turan’ın yerine de Sabri’yi oynatacağı öğrenildi. Rijkaard’dan kesik yiyecek futbolcuların, sakatlık ve cezalar dışında forma giyme şanslarının çok düşük olduğu belirtiliyor.

Bütçe 200 milyon $

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, yeni sponsorluklarla ve ilave kaynaklarla kulübün bütçesinin 200 milyon dolara yaklaştığını söyledi. Polat, “İki senede yaklaşık 40 milyon dolarlık yatırım yapacağız. 10 senelik bir nakit akışı yapıp, genel kulüp prensiplerini ortaya koyduk. Bu sene belki de ilk kez, denk bütçe prensibi gereği transfer sezonunu kararlılıkla kapatarak 18 milyon dolar gelir elde ettik” dedi.

Enzo Maresca’nın menajeri Florya’da

Transfer sezonu bitmesine rağmen G.Saray’da transfer bitmiyor. Yöneticilerin sonuçlandıramadıkları ön libero transferinde hareketli saatler yaşanıyor. Dün İtalyan ön libero Enzo Maresca’nın menajerleri Florya Tesisleri’ne gelerek Adnan Sezgin ile bir toplantı yaptı. Bonservisi elinde olan ve hiçbir kulüple bağlantısı olmadığı için özel statüde yer alan Maresca’nın, Rijkaard’ın onay vermesi durumunda alınacağı iddia edildi.

Star

FOOTBALLpress.net news: TURKEY/ GALATASARAY, Eyes on Maresca

Galatasaray are interested in Italian midfielder Enzo Maresca (30), who recently left Olympiakos Piraeus and is a free agent.

Onur ÖZKAN demiş ki ;

Transfer başlığı silindiği için buraya yazıyorum...

Enzo Maresca’nın menajeri şu anda Florya’da Adnan Sezgin ile görüşüyormuş...

Maresca, transfer döneminde hiçbir takıma gitmediği için elinde UEFA’dan aldığı özel izin varmış. Yani anlaşma sağlarsak, transfer dönemi bitmiş olmasına rağmen lisansını çıkartabileceğiz...

Ultraslandaki genç :)

Yoktur herhalde böyle bir şey :confused:

Cevap: Enzo Maresca

Svincolati, il Galatasaray in pressing su Maresca | Calcio News 24

Svincolati, il Galatasaray in pressing su Maresca

l centrocampista ex Siviglia Enzo Maresca non ha ancora trovato una sistemazione per la nuova stagione. Dalla Turchia arriva la notizia che l’italiano avrebbe rifiutato un’offerta del Galatasary, che tuttavia non avrebbe ancora mollato la presa sul giocatore ed è intenzionata a migliorare la propria proposta per l’ex viola, come riporta itasportpress.

Açıkçası başka yabancı kaynaklarda da yazıyor bu konu. Bilmiyorum tanımıyorum oyuncuyu.. Bir oyuncuyu tanımıyorsan Fm fikir verir düsturundan yararlanarak, mc oynadığını ve çok da ahım şahım bir topçu olmadığını görüyorum. Gerçekte nasıldır bilmem

Ama bu adam ön libero değil ki. Bildiğin orta sahanın göbeğinde oynayan, hücuma yatkın bir adam. En iyi yönü defansif kabiliyetleri değil. Ben Miccoli ile birlikte Juventus'tan Fiorentina'ya gittiklerinden beri biliyorum bunları, ki Miccoli'yi çok beğenirim, defalarca da yazdım burada. Maresca'yı da Sevilla'dayken bayağı bir izleme şansım oldu. Kalburüstü oyuncudur. Tek başına harikalar yaratacak bir tip değil, ama iyi bir takım oyuncusudur. Sonuç olarak göze batan, ekstra işler yapan bir adamdan ziyade, işini gayet iyi yapan, ara sıra uzaktan çakan, bir orta saha oyuncusuna göre gol ortalaması yğksek olan bir oyuncudur.

Kaynak Star gazetesi değil çünkü oda yunan basınından aldı haberi. Kaynak dış basın

Nöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusuNöbet konusu

:D:D

Koşuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnn transfer var :D

Edit + Adam olimpiakosla 4 öneleme maçına çıkmış bu sene 2gol 2asist yapmış ben yunanlıran yerinde olsam bırakmazdım :asd:

Maresca Ocakta karar verecek. - Goal.com

Maresca açıkta kaldı

Yaz transfer döneminde takımı Olymoiakos'tan ayrılan Enzo Maresca, yeni takımı için ocak ayında karar verecek.

Goal.com Türkiye

05 Eyl 2010 23:46:00

ReteRete24'e açıklamalarda bulunan Enzo Maresca, "Bunun bir risk olduğunu biliyordum ancak yapmalıydım" dedi.

Olympiakos'a alışmakta güçlük çektiğini söyleyen İtalyan oyuncu, "Yaz döneminde istediklerim olmadı. Yeni takımım için ocak transfer dönemini beklemek zorundayım" dedi.

Arkadaşlarının ve çevresinin bu yaptığı karşısında şaşkın olduğunu belirten orta saha oyuncusu, "Çok para kaybettiğim için bunu onaylamayanlar var diyerek kendisine deli diyenlerin olduğunu da sözlerine ekledi.

Her zaman ne istediğinin farkında olduğunu vurgulayan Enzo Maresca, "Zor olacağını biliyorum ancak zaman içinde herşeyin verimli hale geleceğini biliyorum" dedi.

Maresca geçen sezon transfer olduğu Yunan kulübünde 39 maça çıkmıştı. 30 yaşındaki İtalyan oyuncunun adı sürekli olarak Serie A kulüplerinden Udinese, Sampdoria, Napoli ve Palermo ile anılıyor.

Adamın bonservisi elinde eger dusuk garanti + para dusuk menajer payını kabul ederse alacaklar bizimkiler.

Adamın bize faydası olur cunku Barış, Sarp vb. varken kim gelse faydalı olur AMA...

Maresca'nın son 4-5 senesi hiç istikrarlı değil. 1 sene oynatan deger dusurerek satmış.

Olimpiyakos'ta (ki bizim standartımızda bir takım ve lig) bile 29 maça çıkmış, cogunlukla ilk 11 başlatıp sabretmişler ama olmamış biri. 9 kere ilk onbir başlayıp cıkmış, 2 kere yedekten oyna girmiş. 29/11 oyundan alınmış ya da sonradan konmuş.

Barış'ın 5 gol 5 asisti vardı geçen sene.

Asıl hatayı F.Tekke ve Aurelio'yu almamakla yaptık. Kontenja varken bir de Emana, Fernandes gibi birini de alır, şampiyonlugun en guclu adayı olabilirdik. Tekke ve Aurelio bizi 1-2 sene taşırdı.

Adamın bonservisi elinde eger dusuk garanti + para dusuk menajer payını kabul ederse alacaklar bizimkiler.

Adamın bize faydası olur cunku Barış, Sarp vb. varken kim gelse faydalı olur AMA...

Maresca'nın son 4-5 senesi hiç istikrarlı değil. 1 sene oynatan deger dusurerek satmış.

Olimpiyakos'ta (ki bizim standartımızda bir takım ve lig) bile 29 maça çıkmış, cogunlukla ilk 11 başlatıp sabretmişler ama olmamış biri. 9 kere ilk onbir başlayıp cıkmış, 2 kere yedekten oyna girmiş. 29/11 oyundan alınmış ya da sonradan konmuş.

Nerden biliyorsunuz bizimkilerin alacağını? Belki yalan haberdir..hemde nazıl oytacağız? daha önce böyle bir olaya rastlamadım çünkü...Transfer dönemi bitti, devre arasına anca...Bide arkadaşlar ofansif diyor bu kadar ofansif oyuncuyu ne yapacağız... Böyle bir haber gerçek olsaydı çoktan çkardı bence. Büyük ihtimalle menejeri oyuncuyu pazarlamaya çalışıyordur...

Bonservisi elinde olan oyunculara sağlanan böyle bi' ayrıcalık var cidden,zamanında Hakan Şükür'e de sağlanmıştı.

Nerden biliyorsunuz bizimkilerin alacağını? Belki yalan haberdir..hemde nazıl oytacağız? daha önce böyle bir olaya rastlamadım çünkü...Transfer dönemi bitti, devre arasına anca...Bide arkadaşlar ofansif diyor bu kadar ofansif oyuncuyu ne yapacağız... Böyle bir haber gerçek olsaydı çoktan çkardı bence. Büyük ihtimalle menejeri oyuncuyu pazarlamaya çalışıyordur...

Tahmin benimkisi, o kadaf ofansif değil, aslında mc. Oynatmamız mumkun olmazsa zaten baştan kapanır konu.

Üst Alt