EPL 17/18 H:11 | Manchester City 3-1 Arsenal | MS | 5 Kasım | S Sport - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EPL 17/18 H:11 | Manchester City 3-1 Arsenal | MS | 5 Kasım | S Sport

Man city neden bu kadar hayvani bi takım oldu. Premier ligde önüne geleni tokatlıyor adamlar. Biri el atsın şunlara. Üst akıl falan filan yok mu anasını satayım oralarda

Birebir aynı oyunu oynatamaz ki, futbolcular farklı lig farklı. Görsel açıdan farklıymış gibi gözüküyor ama Pep aslında aynı oyunu oynatıyor veya oynatmaya çalışıyor. Benim eyyorlamam bu şekilde.
Doğrudur Mehmet renktaşım, tabi ki bu detaylarda dikkate alınmalı, hiç bir itirazım yok. Benim sadece özellikle son iki maçta, Napoli ve bugün Arsenal maçları, bu hızlı oyun dikkatimi çekti. Tabiki tüm maç boyu değil, bunu herhalde hiç bir Takım yapamaz.

Belki bu algımda birazda Bayernin Pep dönemi ile dün Heynckes yönetiminde Dortmunda karşı ve yine daha önce ki Heynckes döneminde oynadığı oyununda etkisi var. Pep döneminde Bayernin özellikle bir kaç Şampiyonlar Ligi maçını hatırlıyorum, topa sahiptiler, çok pas yapıyorlardı ama insanın canı sıkılıyordu.

Anladım, yok hayır Bayernin her maçını izlemiyordum. Sadece izlediğim maçlarında, ben bu kadar hızlı, gevelemeden oynadıklarını hatırlamıyorum. Hafta içi Napoli maçında da, bir çok pozisyonda kazandıkları topları hızlı, iki üç pas ile ileri taşıdılar. Belki benden fazla Bayern maçı İzlemiş olabilirsin diye soruyorum, sen Pep döneminde Bayernin böyle hızlı oynadığını hatırlıyor musun? Ben mesela Barcelona'da oynattığı oyunu beğeniyordum, hızlı paslașmalar ile fazla gevelemeden kaleye gidiyorlardı. İzlediğim Bayern maçlarında işte bu gevelemeden kaleye gitme eksikti diye hatırlıyorum. Atıyorum mesela beş altı pas ile yapa bileceklerini, on pas ile yapıyorlardı.
Belli dönemlerde evet. Ancak tiki takada amaç çok pas yapmak değildir kaleye en seri paslaşma metodu ile gidip en uygun adamın şut atmasına yönelik bir yapıdır. City uzun süre böyle oynarsa rakipler çekilmeye ve kontratak odaklı oynamaya başlar mesela ve belirli dönemlerde de dinlenmek zorundasın o yüzden daha sakin oynamak gerekir.

Dortmund ve Liverpool'daki Klopp'ta lig bazlı değişim için iyi bir örnek.

Belli dönemlerde evet. Ancak tiki takada amaç çok pas yapmak değildir kaleye en seri paslaşma metodu ile gidip en uygun adamın şut atmasına yönelik bir yapıdır. City uzun süre böyle oynarsa rakipler çekilmeye ve kontratak odaklı oynamaya başlar mesela ve belirli dönemlerde de dinlenmek zorundasın o yüzden daha sakin oynamak gerekir.

Dortmund ve Liverpool'daki Klopp'ta lig bazlı değişim için iyi bir örnek.
Anladım, belki Tiki Taka ifadesi yanlış bir seçim oldu. Bu sadece benim izlenimim, lütfen haklı çıkmak gibi bir ısrarım olduğu düşüncesi çıkmasın ortaya.

Sence Klopp'un iki takımda oynattığı oyunlarda çok fark var mı?

Anladım, belki Tiki Taka ifadesi yanlış bir seçim oldu. Bu sadece benim izlenimim, lütfen haklı çıkmak gibi bir ısrarım olduğu düşüncesi çıkmasın ortaya.

Sence Klopp'un iki takımda oynattığı oyunlarda çok fark var mı?
Dortmund'un topla oynama yüzdesi her zaman düşük olurdu kimi zaman yüzde 35le oynayıp 5 gol atarlardı. Olabildiğince rakibi kendilerine çekip hızlıca çıkmaya çalışırlardı.

Liverpool'da topa daha fazla sahip olan bir yapıda oynatıyor benzer futbolu.

Üst Alt