Erden Timur: "Gerçekten para verilmesi gereken yerde de verilecek. İyi kadro kurulacak" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erden Timur: "Gerçekten para verilmesi gereken yerde de verilecek. İyi kadro kurulacak"

1655976565247.png

Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur: "Hedeflerimizi seçim sürecinde belirtmiştik. Hedeflerimiz ortada ve bunun için gece gündüz ne yapılması gerekiyorsa fazlasıyla yapılacak. Gerçekçi bir bakış açısı ortaya koymak gayem... Gerçekçi olmak boyun eğmek demek değil."

Erden Timur: "Mevcut durumda 13 yabancı oyuncumuz var, 13 tane de yerli oyuncumuz var. 23 altyapı oyuncumuz var. Toplam 46 oyuncumuz var. 21 oyuncumuz kiradan dönüyor."

Erden Timur: "Geçen seneki net maaş bütçemiz 27M€. Şu çok bilinmiyor, vergi yasası değiştiği için artık 1.67 çarpanı var. 1M€ ödüyorsanız, bunun maliyeti 1.67M€ oluyor."

Erden Timur: "Geçen sezon Mostafa Mohamed dahil, 30.7M€ bonservis harcaması yapıldı. Mevcuda baktığımızda 1 yabancı kontenjanımız var. Gidecekler olacak."

Erden Timur: "Çok önemli bir kadro mühendisliği yapılması gerekiyor. Yabancı kontenjanı açılması gerekiyor."

Erden Timur: "Mevcutta hocamız vardı, onunla anlaşma sona ermeden hamle yapamazsınız. Yapabilirsiniz ama tazminat yükümlülüğü Galatasaray'a doğar... Mümkün olduğu kadar sorumlu davranmalıyız. Optimum seviyede tutmanız lazım. Çünkü emanet bir iş yapıyoruz."

Erden Timur: "Parayı harcarken her kuruşuna dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü başkasının parasını harcıyorsunuz. Bu sorumlulukla hareket etmek zorundayız."

Erden Timur: "Şu an kadromuzda bulunan futbolcuların maliyeti 67M€. 3.5M€ da imza ücreti var. Yani kadromuz için maaş + bonservis 70M€ bir harcama yapılmış."

Erden Timur: "Sportif Direktör değişikliğine gittik, hocamızla anlaştık. Sistemsel bir yapılanma içerisindeyiz. Uzun vadede daha çok aksiyon alacağız. Teknik heyetin raporu esas ama bunların hepsi dataya dayanmalı. Hocamızın raporuna göre takviyelerimiz olacak."

Erden Timur: "Transfer görüşmelerine başlanmıştı, şu anda da devam ediyor. Seçim sürecinde de görüşmeler vardı. Gerekli eksikler tespit edildi."

Erden Timur: "Kesinlikle ihtiyaç duyulacak bölgelere transferler yapılacak ama Galatasaray'ın parası doğru kullanılacak; bu 'ucuz oyuncular alacağız' demek değil. Gerçekten para verilmesi gereken yerde de verilecek. İyi kadro kurulacak."

Erden Timur: "Transferde aksiyon anlamında 2-3 ay gerideyiz. Normalde 1 yıl önceden başlar bu çalışmalar. Kamuoyunu geçici olarak mutlu etmek değil de, kalıcı olarak çözüm sağlamak için çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta sonuçlarını göreceğiz."

Erden Timur: "Önce iyi bir oyuncu alalım da nabız düşsün gibi stratejilerimiz yok. Hayatta en büyük strateji, strateji yapmamaktır. Rotasyon oyuncusuyla önce anlaştıysak, önce o açıklanır. Ama ana kadro, herkesi tatmin edecek ölçüde olacak."

Erden Timur: "Sezonu Pazartesi günü açıyoruz. 7-19 Temmuz arası Avusturya'dayız. Hazırlık maçları ayarlandı, hocamız da onayladı. 26-30 Temmuz'da da 2. etap için yine Avusturya'ya gideceğiz."

Erden Timur: "Basketbolda tüm transferlerimizi neredeyse tamamladık. Bugün yarın tek tek açıklayacağız. Basketboldaki hedefimiz de büyük artık."

Erden Timur: "Basketbolda geçen seneki atmosferi tekrar yaşamak için kombine ve loca satışlarına başlanacak."

Erden Timur: "Ben Sportif A.Ş'de futboldan sorumluyum. Cenk Ergün, Futbol Direktörü. Teknik heyet şu an kuruluyor."

Erden Timur: "Burada 5 yıllık bir planlama yapmak amacımız. Orta vadeli bir planlama yapmadan, bir şeyin yapılabileceğini düşünmüyorum. Yapılanma bugün şu anki önceliğimiz kısmen yapılanmak."

Erden Timur: "Oyuncularımıza yazılı bir teklif yok fakat söylem olarak gelen teklifler var. Oyuncularımızla görüşeceğiz, kalmak isteyen oyuncular burada kalır. Galatasaray'da kalmak oyuncunun hayallerini süslemesi lazım."

Erden Timur: "Galatasaray'ın çıkarlarına uygun rakamlar olursa değerlendirilebilir bir şeyler olur. Kadromuzda tutmak istediğimiz isimler kalmak isterlerse kalırlar. Oyuncularla konuştuktan sonra satışlar gündeme gelebilir. Şu an satmak istemiyoruz."

Erden Timur: "Sözleşmesi biten oyuncularla devam etme kararı hocada ama birçoğuyla vedalaştık zaten. Arda ile sürekli görüşürüm, çok değerli, içten bir kardeşim."

Erden Timur: "Mevcutta çok değerli bir scout ekibimiz var. Onlarla birlikte süreci götürüyoruz. Konsantrasyonumuz çok büyük oranla kadro yapılanması tarafında."

Erden Timur: "Torrent, ilk görüşme talebine 'Menajerimle görüşün' cevabını verdi. Bir indirim bekledik. Sağ olsun, Sensibile indirim yaptı. Ancak Torrent sadece % 5 indirim yapabileceğini söyledi. İndirim olursa ödemeleri yaparız, yoksa dava yoluyla olur demiştik. Orada öyle bir sonuçlandırma oldu."

Erden Timur: "Seçimden dolayı geç kaldığımız açık. Herkes yolun %70'ini yürümüş durumda. Bizim de geç kaldığımızı herkes biliyor. Transfer görüşmeleri de bu yüzden biraz zor yürüyor."

Erden Timur: "3-4 haftada tüm transferleri bitirmemiz gereken bir durum var. Gelecek sene Avrupa’da olmadığımız için çekinen oyuncular var. İkna etmek istediğimizde fiyat artıyor. Transfer bütçemizi bu yüzden açıklayamam ama belli."

Erden Timur: "Çok büyük bir sorumluluk. Projelerin neredeyse tamamından sorumluyum. Kısa vadeli sportif başarı kadar önemli. Çünkü uzun vadeli sportif başarı, projelerden geçiyor. Futbol takımıyla ilgili sürece salı günü dahil oldum. Başkan böyle düşündüğünü belirtti."

Erden Timur: "Bizim en önemli meselemiz altyapı. Orada çok şey yapacağız. Yaklaşık 3 yıldır altyapıyla ilgili bir sürü çalışmanın içinde bulundum. Mevcuttaki altyapı kadrolarıyla bir araya geleceğiz. 10 yıllık bir plan gerekiyor altyapı için."

Erden Timur: "Yunus, Okan ve Emre kiralık gittikleri takımlarda iyi performanslar sergilediler. Hocamız da kadroda görmek istiyor. Altyapıdan da oyuncular gelecek. Hocamız onları da kampta görecek. Altyapıdan birçok oyuncumuzu kadromuza alacağız."

Erden Timur: "Yurt dışı pilot takım için görüşmeler yapıyoruz."

Erden Timur: "Okan Hoca ile rakamsal hiçbir şey konuşmadık. Biraz zorladım yine de konuşmadı."

Erden Timur: "Okan Buruk'un ekibinde uluslararası isimler de olacak. Duran top için özel isimler olacak."

Erden Timur: "Mostafa Mohamed’in opsiyonu kullanıldı. Orada bir seçim hakkı yok yani artık. 1 Temmuz’da ödemesi var. Ödemesi tabii ki var… (Gülerek)"

Erden Timur: "Taraftar olarak Galatasaray'ın iyiliğini, çıkarını düşünürsün. Temelde Galatasaray'ı başarıya götürecek şey, taraftar samimiyete önem verirse "bizden mutlu edip alkış almaya çalışıyorsun, hayır alma" bunu ayırt etmeye çalışırsa bu çok büyük bir eşik."

Erden Timur: "Sponsorluk konusunda başkandan affımı istedim. "Ben yine aynı parayı bağış olarak vereyim. hem de başka sponsordan para alırız, iki katı gelir elde ederiz" dedim. Herkes Galatasaray'a bir şeyler veriyor ama geri alıyor. Ben geri almadım."

Erden Timur: "Söz çok büyük kavramdır. Gece gündüz her şeyi yapacağımıza, maddi manevi her türlü fedakarlığın yapılacağının sözünü veriyorum. Sistemli düzenli bir şekilde Galatasaray'ın da geleceğini düşünerek..."

Erden Timur: "Bugün için geleceği feda etmemek gerekiyor."

Sportif AŞ başkan vekili başkanı yanlış olmuş. Kasa kolaylığının nasıl sağlanacağı ile ilgili şeyleri açıklayacak diye haberler vardı dün. Belki onlar ile ilgilidir ayrıca alt yapı veya başka şeyler ile ilgilide olur.

Üst Alt