Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça Verildi


2009'da Sivas macinda Ümit Karan'i oyundan attiran yan hakem Erdinc Sezertam yarin 2,5 yil sonra ilk Galatasaray macina cikiyor. Rakip yine SivasBu ismi bir kenara not etmek lazım. Çünkü bu arkadaş, dün Sivas'ta Galatasaray'dan 3 puan aldı.Ümit Karan'a kırmızı kart gösterilen pozisyon tam Türkiye'ye özgü. Karlı ve kaygan sahada kayarak saha dışına uçan oyuncu ayağa kalkıp baştan aşağı bulandığı buzlu suya lanet okuyor, o öfkeyle bir de yerdeki buza tekme atınca "hooop" kırmızı kart. Neymiş, küfür etmiş. Gerçi Ümit "etmedim" diyor ama, muhtemelen küfrü hakeme etmediğini kastediyor, yoksa yerdeki kar'a küfür etmiş olabilir pekala. Bizde küfür gündelik yaşamın bir parçasıdır, ayağı taşa takılan bile en azından bir "hay taş gibi ben senin .." diye başlayan bir cümle kurar illaki. Bu Ümit Karan'ın kartında bir süre önce İstanbul'da yaşanan bir olay geldi aklıma. Genç bir adam yolda yürürken boş kola kutusuna tekme atıyor, kutunun boş olmaması nedeniyle üzerine kola sıçrayınca da "ulan bütün pislikler de gelir beni bulur" diye söyleniyordu. Aksilik bu ya, tam o sırada oradan geçen sivil bir polis memuru bu sözleri üzerine alınıyor ve silahını çekip genci vuruyordu.. Erdinç Sezertam adlı şahsın, o olaydaki polis memuru ile ne gibi psikolojik ortak yönleri vardır bilemiyorum ama iki olay birbirine had safhada benziyor gibi görünüyor. Çünkü gerçekten de pozisyonda Ümit Karan'ın yan hakeme bırakın küfrü, herhangi bir söz söylemesi için hiçbir neden görülmüyor. Ümit, alenen yerdeki buza odaklanmışken ağzından çıkan sözlerin hakemi hedef alması kadar mantıksız bir durum olamaz. Ama Erdinç Sezertam adlı yardımcı hakem bir şekilde meseleyi üzerine alınıyor, orta hakemi çağırıyor ve Ümit'e kırmızı kart göstertiyor işte..Ancak olayların gelişimi maçın ikinci yarısında daha da ilginç bir hal alıyor. Erdinç Sezertam sayesinde 10 kişi bırakılan Galatasaray yine aynı hakemin ofsayt bayrağını kaldırmak gereğini hissetmediği bir ofsayt pozisyonda golü de yiyor ve 0-1 mağlup duruma düşüyor. O kadar ağır bir sahada zaten kadro olarak çok eksik durumda olan, bir de hakemin üstünü başını kirletme terbiyesizliği gösteren kaptanı sayesinde 10 kişi kalan Galatasaray, üstüne üstlük skor olarak da geriye düşünce artık o maçı çevirmesinin zaten çok zor olacağı belli, bir de ikinci gol yenince zaten maç bitiyor. Artık maç boyunca verdirdiği veya verdirmediği her kararda istisnasız Galatasaray aleyhine olmayı başarıp bu senaryonun baş rolünü oynayan Erdinç Sezertam'in bu başarısının ilgili makamlarca gelecekte nasıl ödüllendirileceğini merakla izlemekteyiz.
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça VerildiYarın puan farkını kapattırmamak icin hakemlere talimat gidebilir diye Fener macından sonra kafamdan öyle gecti. Bakalım ne(ler) olucak.
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça Verildinolduysa bu maçtan sonra olmuştu o sezon zatenErdinç+Sezertam.jpg
maçta bana kar topu attı diye ümiti atan raporuna küfür etti yazan bi tarafına giren ofsayt bayrağını kaldırmayarak sivasa attırdığı golbakalım bu maçta napıcak?
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça VerildiÜmit Karan'nı haksız yere nasıl attırdığını hala dün gibi hatırlıyorum.Fb maçı öncesi sınırda olan oyuncularımız var. Gerekirse yarın kart yesinler cezalı duruma düşsünler. Kırmızı kartlara dikkat etmeliyiz.
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça Verildivay şerefsizler. 2. 5 yıl sonra siftahını bizdemi yapacak bu lavuk.
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça VerildiValla eğer hakem hatasıyla maç kaybedersek tribün sahaya iner .
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça Verildio sene üç maç üst üste karşılaştık sivaslaşikeci tayfa bizler için o maçları kader maçları tayin ettirmişti yoksa daha farklı olabilirdi herşey
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça VerildiBu tribünler 2. bir Abdullah Yılmaz olayını kaldıramaz.
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça VerildiMersin - Trabzon maçında golden önce Nduka'nın elini görmeyende buymuş.. Çok kritik bir hata yapmasına rağmen gitmişler yine önemli bir maça vermişler.
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça VerildiTaraftar göreve bırakın artık ninni sölemeyi korkutun şu hakeme benzeyen ama hakemlikle alakası olmayan f5 yalakalarını saldırdır cimbombom falan son verin artık ıslıklar tuhaf sesler başlasın şu stadda inlesin oralar uğultuyla bakın neler oluyor..
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça VerildiEğer yarınki maçta bi hata yaparsa hakemlik kariyeri biter.
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça Verildiyarın güzel bi oyunla, hem hakemleri hem sivası yenmek farz oldu artık.
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça VerildiTam Bir Galatasaray düşmanı o gün bu adam yüzünden sesim kısılmıştı sövmekten
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça VerildiKırmızı doğru. Bakın hakem arkadaşımız ne kadar da kızmış.6dfdc1232889211-1.jpg
 
Cevap: Erdinç Sezertam 2.5 Yıl Sonra Bizim Maça VerildiO günden beri kötü gidiyordu uzun zamandır işler... Bu sefer tam tersi olumlu bir ivme olur umarım.. Ki zaten durum çok iyiye gidiyor yanlış anlaşılmasın..
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt