Erdoğan bedelli askerliğin detaylarını açıkladı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erdoğan bedelli askerliğin detaylarını açıkladı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen bedelli askerlik şartlarını AK Parti grup toplantısında açıkladı. Yaş sınırı 30 olarak belirlendi.

Erdoğan, Bedelli askerliğe ilişkin kanun tasarısının da bugün itibariyle TBMM Başkanlığına teslim edileceğini açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 yaşından gün almış olanların 30 bin Türk lirası karşılığında bedelli askerliğe hak kazanacağını ve 21 gün temel askerlik hizmetinden muaf tutulacağını açıkladı

30 bin liranın ilk yarısını başvuru sırasında diğer yarısını 6 ay içinde ödeyebilecekler...

Bedelli askerlik yapanlar temel eğitim almayacak

Erdoğan, yurt dışında 3 yıl çalışanların, 10 bin Avro bedelle askerlik yapacaklarını, 38 olan yaş sınırı ile 21 gün temel askerlik hizmetini de tamamen kaldırdıklarını bildirdi.

Vicdani ret konusu kesinlikle gündemde değil.

Bedelli askerlik yasa tasarısının ayrıntılarına girmeden önce şunları söylemeliyim. Bedelli askerlik 9 yıldır bizim gündemimizde oldu. Özellikte terörle ilgili zaafiyete yol açmaması için bekledik. Genelkurmay başkanlığımızla hep istişare halinde olduk.

Yaptığımız araştırma ve istişareler bedelliyle igili uygun şartların oluştuğunu gösterdi...

Bedelli askerlik uygulaması daha önce 1987, 1992 ve 1999 yıllarında uygulanmıştı. 1999’da Marmara Depremi’nin zararlarının giderilmesi için çıkarılmıştı. Biz ise bakaya kalanların sayısının arttığını gördük. Bedelli askerlik yoluyla bu birikim azaltılmalı. Bedelli askerlik yoluyla çok önemli sosyal projelerin gerçekleşmesini sağlayacağız. Yasaya koyduğumuz bir maddeyle, bedelli askerlikten gelecek geliri, şehit ailelerine, gazilere, özürlülere aktaracağız.

Ön gördüğümüz yaş sınırıyla asla güvenliğimizle ilgili asla zaafiyete izin vermiyoruz. Asker ihtiyacımızla ilgili sınırı aşmıyoruz.

Hayırlı olsun vatana millete:lol:

Cevap: Erdoğan bedelli askerliğin detaylarını açıkladı!

renkdas almanyadakiler ile ilgili kismi bana aciklayabilirmisin?

38 yaş sınırı gözetilmeksin 10 bin Euro bedelle askerlik görevini ifa etme hakkı getiriyoruz. 21 günlük eğitimi de tamamen kaldırıyoruz. Dövizli askerlik hakkına sahip olanlar 10 bin Euro ödeyerek bu yükümlülüğü yerine getirecek, yaşı ne olursa olsun. vayy beeeee

Bu arada yasa tek seferlik mi ? Yani 3 yıl sonrada eğer aksi talep etmezse geçerli mi bu kanun ? Bilen anlayan var mı ? Böyle bir ibare görmedim ama o ima ediliyor gibi :S İş yerindeyim metini okuyorum sadece. TV de tam olarak dinleyen varsa eğer ?

anlamadigim 10 bin euroyu nezaman kadar ödememeiz gerekiyor

git 15 ay yap daha iyi, o paraya iş kurarsın,üstüne sıksan araba alırsın. ne b.ktan bir dayatma. 30 bin ne la

Ben farkını ödiyip paşa olmaya karar verdim.

bkz:

bedelli.jpg

Askerliğini yapmış biri olarak iplemediğim durumdur..JonBenjaminleri sere sere okudum haberi..

kesinlike ret çıkmalıydı, herkes askerdemi faydalı olacak memlekete. kamu işini yapardın çok daha faydalı olurdun.

Az Kaldı Yakında Askerliğini Yapana 30 bin tl verecek TSK.....

Askerliğin zorunlu olması doğru değil bence. Sonuçta Vatanını seven gider yapar askerliğini. Bedelli en çok paraya many diyenlerin işine yarayacak :)

720 bin askerimiz varmış, ne kadar gereksiz bir rakam... İngilterede 150bin küsür, keza Almanya'da da bir o kadar asker var.. Posta,garson,berber,şoför,depocu,silahlıkçı gibi ayak işlerini yapan 250 binden fazla askerimiz var.. Bu adamlar askeriyede yiyip için yatıyorlar.. Ben de onlardan biriydim.. Ayda 600 tl net zararım vardı devlete, ayrıca askere gitmeden önce de 300 tl SGK ödemesi yapıyordum, ben askere gidince o da kesilince en az 900 tl zararım vardı..Ben askerliğimi yaptım geldim, SGK ödememi yapıyorum her ay 300 tl civarında, buna ek olarak devlete maddi külfet olarak askeriyedeki gibi yiyip içip yatmıyorum.. Yani o kadar gereksiz yere harcama yapıyordu ki devlet bunu askere giden biri olarak çok net görebiliyordum..Silah söküp takmaktan başka bir şey öğretmediler bana askerde, silahlıkta yatıp kalkıyordum, başka da bir görevim yoktu..Gerçi askeriyede herkesin bir görevi var, başka da bir şey yapılmıyor.. Bedellinin çıkması iyi oldu, harcamalar kısılır en azından...

Üst Alt