Erdoğan: "İki takım da Arena'da oynayacak"


Beşiktaş’ın gelecek sezon maçlarını nerede oynayacağı bilmecesini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çözdü: İki takım da Türk Telekom Arena’da oynayacak.679003-9730255-640-360.jpg
Vatan gazetesinden Lütfü Özel’in haberine göre, Galatasaray’ın ‘Beşiktaş’ı Türk Telekom Arena’da istemiyoruz’ tavrından rahatsız olan Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç aracılığıyla konuya noktayı koydu.Bakan Suat Kılıç da Olimpiyat Stadı’nın bir yıl süreyle bakıma alındığını açıklayarak İstanbul’da Beşiktaş’a oynayacak yer bırakmadı. Restorasyon yüzünden İstanbul’da statlarda sıkışıklık olacağını da belirten Kılıç böylece G.Saray’ın da elini kolunu bağlayarak iki kulübün aynı yerde, Seyrantepe’de oynayacaklarının mesajını verdi.Başkanlarla özel görüşme

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’nın G.Saray ve Beşiktaş kulüplerinin ortak kullanımıyla ilgili açıklamayı önümüzdeki hafta yapacaklarını belirtirken “Önümüzdeki hafta başında iki kulübüzün başkanları düzeyinde bir görüşme gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.“Arena Kartal’a zor”

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Arena’yı Beşiktaş’la paylaşmalarıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı: “G.Saray’ın tüzüğüne göre bu tip kararlar, herhangi bir mülkün kiralanması, satılması genel kurul kararlarına bağlı. Şahsi düşenceme göre de Beşiktaş’ın önümüzdeki sezon karşılaşmalarını Aslantepe’de oynaması çok zor. Demokratik oylamada muhtemelen olumsuz karar çıkar ve bence Beşiktaş maçlarını başka statta oynamak zorunda kalır.”“Beşiktaş’ı istemiyorum”

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, geçen hafta katıldığı klasik otomobiller organizasyonunda, “G.Saray’da stat konusunda oylama yapılacaktır. Şimdiden söylüyorum, benim cevabım kesinlikle hayırdır. Manevi açıdan aynı stadı paylaşmamız mümkün değil. Bence bu konuyu fazla zorlamamak lazım. Beşiktaş’ın nerede oynayacağına kendi karar versin ancak, Arena’da olmayacaktır” demişti.Erdoğan: İki takım da Arena'da oynayacak - Süper Lig 2011-2012 - Futbol - Eurosport
 
Cevap: Erdoğan: İki Takım da Arena'da OynayacakBaşbakan nasıl noktayı koyabilir ya? Ülkede hak var hukuk var. GS'ın elinde kapı gibi sözleşmesi var. Değil Tayyip Erdoğan, Barrack Obama gelse, GS'ın onayı olmadan Bjk'yi o stdayuma sokamaz. Haber yalan.
 
Cevap: Erdoğan: İki Takım da Arena'da Oynayacak------Naklen yayınlanan Resmi bir basın açıklaması ile TT Arena'nın anahtarını devlete iade etmesini ve ;" Sizin amacınız bizi oradan çıkarmaksa buyrun sizin olsun kökü temeli... Ama biz orada yokuz...Biz gerekirse Floryada oynarız... Bundan sonraki tüm hamlelerinizde yanınızda değiliz.Buyrun siz s....tınız siz temizleyin Türk Futbolundaki pisliği "demesini beklyorum yönetimin...
 
Cevap: Erdoğan: İki Takım da Arena'da OynayacakOldu paşam baska istegin arzun varmı git memleket meseleriyle ilgilen
 
Cevap: Erdoğan: İki Takım da Arena'da OynayacakEyvallah,limonlu kolonya ve Türk lokumuyla bekliyoruz beşiktaşı!
 
Cevap: Erdoğan: İki Takım da Arena'da Oynayacakbaşbakan kendine gel.şikenin pisliğin üstünü örttünüz. şimdi de kimin nerede nasıl oynayacağına mı karar veriyorsunuz. çok oldun artık. günedoğuda terör suriyede uçağımız vuruluyor. şehirlerimizde bombalar patlıyor sivviller ölüyor.tek derdin Galatasaray mı senin.
 
Cevap: Erdoğan: İki Takım da Arena'da OynayacakŞayet bu haber doğruysa ve Galatasaray yönetiminin TT Arena hakkında söz sahipliği yoksa bu işlerin kararını hükümet verecekse,Hiç durmasınlar stadın anahtarını versinler, biz başka bir yer buluruz oynamaya,En iyisi kendin yapmak, biraz ufakta olsa kendinin olsun.
 
Cevap: Erdoğan: İki Takım da Arena'da OynayacakPadişah fetvayı vermiş.Esat'ı devirmeye çalışacağına Amerika ile birleşip memleket meselelerine çözüm bul biraz, seni devirsek önce daha rahat eder Dünya.Merkel-RTE aynı benim gözümde.
 
Cevap: Erdoğan: İki Takım da Arena'da OynayacakYarın stadın ismini 1.Tayip Arena olarak değiştirmemizide ister.Ver Samiyeni al Arenayı kabul mü ?
 
Cevap: Erdoğan: İki Takım da Arena'da OynayacakBir de niye tek stat kalmış,hadi yalan haber orayı geçiyorum da.Kuş stadı orada gitsinler oynasınlar kuş kuşa, kendi türleriyle daha rahat geçinirler.Hele bugün BJK TV'de 85-86 sezonunda nasıl şampiyon olduklarıyla ilgili bir belgesel izledim , istememe nedenim bin kat daha arttı.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt