Eren Derdiyok: "Tudor'a neden oynamadığımı soracağım"


erenderdiyok.jpg

Galatasaray‘daki ilk sezonunu geride bırakan Eren Derdiyok, kendi performansından takımın durumuna, sezon içinde yaşanılan zor günlerden gelecek sezonun planlarına kadar her şeyi Vatan’a anlattı. Zaman zaman moralinin bozulduğu ve sinirlendiğini itiraf eden Eren, G.Saray’dan ayrılmayı hiç düşünmediğini de söyledi. İşte 28 yaşındaki oyuncunun sözleri:


“Podolski çok önemli bir oyuncu. Ama onun gideceği kesinleştikten sonra, benim değil de onun oynaması sürekli beni düşündürdü. Ama bu durumları parmakla başkalarına göstermeyi tercih etmem ben. Kendime bakarım böyle durumlarda. Acaba nedeni ne olabilir diye. Herhalde hocanın düşüncesi ondan daha çok verim alabilirim diye oldu. Bu durum beni daha çok hırslandırdı. İdmanlarda çok çalıştım, kendimi yukarı taşımaya çabaladım. Ama hocanın düşüncesi ondan daha çok verim almak yönündeydi herhalde. Ama hiç bu konuyu hoca ile görüşmedim. Çünkü takım her şeyden önce gelir.”

"HEDEFLER VARDI"

“Daha sezon devam ettiği için bu konuyu açmayı G.Saray’ı düşünerek doğru bulmadım. Daha hedeflerimiz vardı önümüzde. Ama hep bu soru aklımdaydı. Ama artık sezon bittiği için bu soruyu hocama da soracağım. Ama onun gözünden düşününce belki de omzumdaki sakatlıktan dolayı beni düşünmedi. Belki riske atmayayım, çok ihtiyacım olursa Eren’i oyuna sokarım diye düşündü.”

“Ben daha G.Saray’da görevimi yerine getirdiğimi düşünmüyorum. Bu yüzden de aklımda hiçbir zaman transfer olmadı. Hep hayalini kurduğum yerdeyim. Bunun da karşılığını vermek istiyorum. Amacım G.Saray’ın hak ettiği yere gelmesi ve bu yolda elimden gelen bütün katkıyı vermek. İlk amacım takımda kalmak. Önümüzdeki sezon çok daha fazla katkı yapabileceğime eminim. Kulüp yetkililerinin de düşüncesi bu yönde.”

“TAKIM OLARAK DÜŞTÜK”

“Galatasaray’a ilk geldiğimde çok güzel bir heyecan vardı içimde. Hayallerimdeki takıma geldim. Doğal olarak hedeflerim de yüksekti. Çok iyi de başladım. Takım olarak da iyi start verdik. İlk 5-6 maçta 5-6 golüm vardı. Sonra düşüş oldu. Maalesef sakalık da yaşadım bu düşüşün içinde. Bunlar futbolda var.”

Sadece benim gidişatımda düşüş olmadı. Takım olarak düşüş yaşadık. Bu durumdan çıkmayı hem oyuncu hem de kulüp ister. En iyi şekilde toparlamayı. Bir şekilde biraz toparladık da. Ancak kendi performansımın yüzde yüzünü bulamadım. Bu gerçek.”

“AİLE ORTAMI BOZULDU DÜŞÜŞE GEÇTİK”

“Böylesi büyük takımlarda, camialarda olduğunuz zaman başarının anahtarı aile ortamı oluyor. İlk başlarda bunu çok iyi yakaladık. Sonra küçük bir düşüşe geçti bu durum. Çabuk bozuldu maalesef. Eminim ki yeni sezon bunu çok çok daha iyi yapacağız. Sıfırdan başlayıp her şeyi kurup, daha iyi bir şekilde başladıktan sonra şampiyon olacağımıza inanıyorum.”

“Bize yakışmayan bir sezon oldu. Telafisi için çok çalışacağız. Bakıldığında 6-7 tane büyük maçı alamadık. Bunlardan 4-5’ini alsaydık, ikinciliğe hatta şampiyonluğa oynardık. Bunları düzelmemiz gerektiğinin de farkındayız.”

“PAT DİYE HER ŞEY DEĞİŞMEZ”

“Riekerink dönemindeki sistem, hoca değişikliğinden sonra değişti. Tudor’un oyun felsefesi farklı. Sadece bizim için değil Tudor için de zor. Oturmuş anlayışı değiştirmek kolay değil. Sezon başında takımı çalıştırmaya başlamakla sonradan takım almak farklı.”

“Sezon başı aldığında istediğin gibi takımı kurmak, şekillendirmek için zamanın oluyor. Ama sonradan almak hiçbir hoca için kolay değil. Bu yüzden hocamızı da koruma altına almak istiyorum. Sonradan hocaların takım aldığında her şeyin yolunda gitmesi, pat diye her şeyin iyi yönde değişmesi çok nadir olur. Mucize gibi bir şeydir bu.”

“TAKIMIN GÜÇLENMESİ LAZIM”

“Transferde kim gelirse gelsin, o oynamış, ben oynamışım bunlar dert değil. Önemli olan kim gelirse gelsin takıma katkı sağlasın. Sağlıklı bir rekabet olsun, ben her şeyimi vereceğim oynamak için. Yüzde yüzümü verdiğimde de oynayacağımı düşünüyorum. Ben transfer haberlerinden kendimi baskı altında hissetmiyorum.”

“Açık söylüyorum kim iyi hizmet edecekse o gelsin, o oynasın. Takımın güçlenmesi gerekiyor. İnşallah ihtiyacımız olan, iyi isimler gelir. Bazı arkadaşlarımız da ayrılacak. Böyle bakınca zaten yeni transferlere ihtiyacımız var.”

“7-8 ORTA GELSE 2-3 GOL ATARIM”

“Düşünün bir forvet vardır, çok hızlıdır. Aralara kaçırıp onu topla buluşturmanız gereklidir ama onu kaçıramıyorsunuzdur. O zaman o sürekli bekleyip 90 dakika bir kere topla buluşamazsa eleştirilir. O zaman dersin; takım bu şekilde oynuyor ben de kendimi bu yönde geliştirim. Ben de bu yolu izledim. Ben de sürekli böyle düşünüyorum. Tabii maçlarda 7-8 tane isabetli orta gelirse 2-3 tane gol olur diye düşünüyorum.”

“PERFORMANSIM ORTALAMAYDI”

“Genel olarak baktığımızda takım olmaması gereken bir yerde. Bu seneyi şampiyon olarak unutturmalıyız traftarımıza . Sezona iyi başladım, çok kötü bir sezon mu geçirdim; hayır. Ama çok iyi bir sezon da geçirmedim. Bütün seneyi değerlendirdiğimde ortalama bir performansım oldu. Bundan çok daha iyisini yapabileceğimi biliyorum.”
 
son golünü 3 ay önce atmışsın son 10 maç 0 gol yazıyla "sıfırrrrrrrr"
sürekli oynamak istiyorsan kasımğaşa'da kalcaktın.
 
Kilo da verse bizim için faydalı olmayan bir oyuncu satılması her açıdan faydalı olacaktır bilmem katilirmisin.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben alınmasına karşı çıkan birisiyim yani bana birşey anlatmana gerek yok Tanju:D

Artık kazık girdi öyle ya da böyle. Bu yüzden en azından fit olsun da işe yarasın biraz.

2 Milyon maaşı var o parayı kimse vermez buna yani satamayız da bunu kolay kolay.

sent via GSC
 
Son düzenleme:
Ben alınmasına karşı çıkan birisiyim yani bana birşey anlatmana gerek yok Tanju:D

Artık kazık girdi öyle ya da böyle. Bu yüzden en azından fit olsun da işe yarasın biraz.

2 Milyon maaşı var o parayı kimse vermez buna yani satamayız da bunu kolay kolay.

sent via GSC
Açıkçası fitte olsa ne bizim takımının oyun anlayışına uyar nede Tudor bunu düşünür. Her türlü fena kaziklandik satabilirsek iyi olur.HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Oyun planımıza hiç uygun değil Eren

Ya Eren'e uygun ceza sahasına orta kesen adamlar alınması lazım ya da Eren'den vazgeçmek lazım ikisi aynı anda olmuyor ...
 
''Performansım ortalamaydı'' kısmını beğenmedim, yapılan yatırımın karşılığında net olarak zayıf kaldı. Bu noktada kendi maaşında bir anormallik yok, Kasımpaşa' da aldığından düşüğünü kabul etmemesi doğaldı; ancak küçülme kararı gereğince kendisini elden çıkarmak isteyen kulübüne, sözleşmesi bir yıl sonra bitecek iken verilen bonservis bedeli skandaldır, azami 2 milyon olmalıydı...

Çoğu maçta rakibine oyunun belli bölümünde bile baskı kuramayan, iyi takımlara karşı ezilen, doğaçlama birkaç ara pası-karambol-şut pozisyonundan medet uman bir takımda Eren tarzı forvetler iş yapamaz zaten ama yine de daha fazlasını verebilmeliydi.

Umarım seneye baskı kurabilen, farklı hücum senaryolarına sahip bir takım haline geliriz de Eren' e sığınacak mazeret kalmaz, ne yapıp yapamayacağını görme şansımız olur. Kendisinden hala ümidim var. Tabi en az 5 kilo da fazlası var ki kabahat öncelikle kendisindedir.....
 
Üst Alt