Eren Derdiyok'un Durumu ve Sahte 9 Üzerine Önermeler - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eren Derdiyok'un Durumu ve Sahte 9 Üzerine Önermeler

Bütün bunlar çok doğru şeyler de bizim ligimiz de malesef rakip stoperle pek kımıldamadığı için onları ceza sahası içinde dağıtacak, yıldıracak güçlü bir santrafor gerekliliği malesef çok önemli. Dolayısıyla Eren olduğu sürece oynar gibi geliyor bana.

Dün şu başlıkta Üye Görüşü - Santraforsuz Oyun Önerisi Ozan'ın önerisine yakın ama oyuncu rolleri vr oyun tercihi anlamında çok ufak farkları olan bir öneride bulunmuştum. Uyandıktan sonra bu başlığı ve cevabımı hatırladım. Bu cevapta olma ihtimali yüksek realiteden bahsetmişim ama özellikle Trabzonspor maçından sonra olması gereken konusunda benzer noktalara gelmişiz.

Ben Onyekuru'dansa Muğdat'ın denenmesi taraftarıyım. Çok tanıdığım bir futbolcu değil ama transfermarket'te baş mevkisi olarak santrfor gözüküyor. En azından o bölgede oynamış bir oyuncu. Hem Onyekuru kanatta etkili bir oyuncu. Onu forvete koyarsan bu sefer Sinan ya da Feghouli'ye muhtaç kalıyoruz ki bence Garry-Onyekuru kanatları daha cazip.

Ben eren hic oynatmazdim baktinbmac iyice sikisti ortalar ile gol bulmaya calisiyorsun ozaman sirf oyuna alirdim. Benim forvet hattim. Garry Henry Mugdat(Feghouli) olurdu . Hepsi süratli mac boyu hep yer degistirirlerse bu hizli hücüm hatti ile baya etkili oluruz. Eren gibi Pivot ve agir forvetler artik oynamamasi gerek

SM-G935F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Mugdat'tan çok iyi yardimci forvet olur (Elmander tarzı). Mugdat çok kosan, çok pres yapan, çok hareket eden ve bu sekilde saha içerisinde kontrol edilemez bir oyuncu.

Örnegin Emre Akbaba ve Mugdat ile ilk 11 başlarsın, Emre 10 numara gibi gözükse de, aslen false 9 oynar, Mugdat da santrfor gibi gözükürken sürekli sag-sol-geri-ileri kosmalariyla (Arif Erdem'i hatirlayin) rakıp defansın düzenini bozup, Emre'ye açık alanlar yaratır.

Üst Alt