Ergin Ataman: "Galatasaray Başkanlığı'na aday olmayı düşünüyorum"


165442_333.png

Eski Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Galatasaray Başkanlığına aday olmayı düşündüğünü belirten Ergin Ataman, Galatasaray'ın şampiyonluğun en büyük favorisi olduğunu da belirtti.

GALATASARAY BAŞKANLIĞI'NA ADAY OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM
Bir genel kurul üyesi ve basketbol adamı olarak, Galatasaray'ın basketbolda önümüzdeki yıllarda daha ileriye gitmesi için elimden gelen ne varsa göstereceğim. Galatasaray taraftarları şundan emin olsun, mutlaka bir gün Galatasaray basketbolunun yeniden Avrupa'nın zirvesine çıkması için yönetimde söz sahibi olarak geri döneceğim. Hatta ilerleyen yıllarda bunu kulüp nezdinde de görebiliriz. Bu fikrimden hiçbir zaman geri adım atmış değilim. 10 yılımı doldurduktan sonra inşallah Galatasaray Kulübü Başkanlığı'na aday olmayı düşünüyorum.

GALATASARAY BENİM İÇİN BİR BÜTÜN
Hiçbir zaman Galatasaray'ı bir taraftar grubu olarak düşünmedim, Galatasaray benim için bir bütün. Profesyonel hayatta değişimler olabiliyor. Yönetimlerin kararına saygı duymak lazım. Galatasaray'dan zaten görev sürem devam ederken gönderilmedim. Buna saygı duymak lazım ama basketbolu yöneten yöneticilerin de yaptıklarıma saygı duymalarını bekliyorum. Basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Can Topsakal'ın ayrıldığım gün divan kurulunda "5 yıl içinde Ergin Ataman Galatasaray'a 55 milyon dolar harcattı ve zarar verdi" demesi beni yaraladı.

FENERBAHÇE'DE ÇALIŞABİLECEĞİMİ DÜŞÜNMÜYORUM
Bugünden ileriye dönük herhangi bir öngörüde bulunmak istemiyorum ama tabii ki Türkiye'nin de gerçekleri var. Bugün Galatasaray ile bu kadar çok özdeşleşmiş ve Galatasaray tarihinde ciddi bir yer almış bir hoca olarak ben veya başkası ileriki yıllarda Fenerbahçe'den teklif alır mı, o teklifi alırsa bunu değerlendirir mi, bu gerçekten zor bir soru. Profesyonel olarak baktığınız zaman Türkiye'de ve dünyada her takımda çalışabilmeniz gerekiyor ama Türkiye'deyiz. Duygusal insanlarız. Türkiye'nin bazı gerçekleri var. Onun için açıkcası ben ileride Fenerbahçe'den bana teklif geleceğini, benim de Fenerbahçe'de çalışabileceğimi düşünmüyorum.

GALATASARAY'I AVRUPA BASKETBOLUNUN ZİRVESİNE ÇIKARTACAĞIZ
Sinan Güler'in Fenerbahçe'ye transferini profesyonel açıdan doğal karşılıyorum. Sinan Güler, Galatasaray'da bir THY Avrupa Ligi oyuncusuydu. Galatasaray'da, hedeflerde bir duraklama alanına girildiğini düşünüyorum. Bu, böyle kalmayacaktır. Gün gelecek Galatasaraylılar olarak takımı Avrupa basketbolunun zirvesine çıkartacağız. Sinan bu dönemde orada yer almak istemedi. Galatasaray yönetiminden de benim aldığım duyum, bu konuda çok ciddi bir istek olmadığı yönündeydi. Sinan Güler'le konuştuğumda takımın başında kalması için kimseden çok ciddi ve ısrarcı bir teklif almadığını söyledi. Sinan gibi bir oyuncuyu takımda gerçekten, samimi olarak tutmak istiyorsanız bunun gereklerini yapmanız lazım. Avrupa Ligi şampiyonu olan bir takıma gitmek her sporcunun hayalidir.

GALATASARAY'I ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK FAVORİSİ OLARAK GÖRÜYORUM
Bu duruma açıkçası şaşırdım çünkü sezon başında basketbolda küçülme olacağı söylendiği zaman ben bunun Galatasaray'ın genelinde yapılacağını düşünmüştüm. Futbol takımında tamamen aksi oldu, ciddi yatırımlar ve çok önemli transferler yapıldı. Bu transferler sonucunda takım iyi bir kadroya sahip oldu ve lige iyi bir başlangıç yaptı. Galatasaray'ın rakibinin oyununu bozan futbolunu çok beğeniyorum. Bunun bütün maçlarda bir sistem olarak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Fenerbahçe derbisinde stattaydım. Galatasaray takımının taraftarla beraber oluşturduğu baskıyı bütün maçlarda sürdürmesi gerekiyor. Galatasaray'ı, şampiyonluğun en büyük favorisi olarak görüyorum. Galatasaray Futbol Takımı'nın başarısı kulübün geleceği için çok önemli.

GSCimbom Portal
 
Terim gibi biri olacağına senin gibi gerçek GALATASARAY'li olsun isterim

Hem sucukculara bilet filan da dagitmazsin

Gerçek Kaptan NANDO!
 
ergin hocanın bir ara futbol takımının başına geçmesi gündeme gelmişti onu desteklemiştim şimdi başkan adaylığını da destekliyorum.
 
atamanin-hedefi-galatasaray-baskanligi,lNS4Cg2rDUWWp8WCU5SziQ.jpg


Eski Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, sarı-kırmızılı kulüpte başkanlık yapmayı hedeflediğini söyledi.

Eski Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, Galatasaray'da, Avrupa kupası kazandıktan sonra kendisine başkanlık kontenjanından genel kurul üyeliğinin takdim edildiğini belirtti.

Galatasaray basketbolunun yeniden Avrupa'nın zirvesine çıkması için, yönetimde söz sahibi olarak ilerleyen yıllarda geri döneceğini vurgulayan deneyimli başantrenör, şu ifadeleri kullandı:

"Bir genel kurul üyesi ve basketbol adamı olarak, Galatasaray'ın basketbolda önümüzdeki yıllarda daha ileriye gitmesi için elimden gelen ne varsa göstereceğim. Galatasaray taraftarları şundan emin olsun, mutlaka bir gün Galatasaray basketbolunun yeniden Avrupa'nın zirvesine çıkması için yönetimde söz sahibi olarak geri döneceğim. Hatta ilerleyen yıllarda bunu kulüp nezdinde de görebiliriz. Bu fikrimden hiçbir zaman geri adım atmış değilim. 10 yılımı doldurduktan sonra inşallah Galatasaray Kulübü Başkanlığı'na aday olmayı düşünüyorum."

"GALATASARAY BENİM İÇİN BİR BÜTÜN"

Deneyimli çalıştırıcı, sarı-kırmızılı takımda çalıştığı son dönemlerde bazı taraftar gruplarının şahsına yapmış olduğu davranışların kendisini yaraladığını ifade etti.

Galatasaray Odeabank
ile yollarının ayrılmasının ardından önemli bir süre geçtiğini ve ayrılık sürecinde bir takım kırgınlıkların yaşandığını vurgulayan Ataman, "Hiçbir zaman Galatasaray'ı bir taraftar grubu olarak düşünmedim, Galatasaray benim için bir bütün. Profesyonel hayatta değişimler olabiliyor. Yönetimlerin kararına saygı duymak lazım. Galatasaray'dan zaten görev sürem devam ederken gönderilmedim. Buna saygı duymak lazım ama basketbolu yöneten yöneticilerin de yaptıklarıma saygı duymalarını bekliyorum. Basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Can Topsakal'ın ayrıldığım gün divan kurulunda '5 yıl içinde Ergin Ataman Galatasaray'a 55 milyon dolar harcattı ve zarar verdi.' demesi beni yaraladı." diye konuştu.

"FENERBAHÇE'DE ÇALIŞABİLECEĞİMİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Deneyimli çalıştırıcı, Fenerbahçe Doğuş'tan kendisine bir transfer teklifi gelmesi durumunda cevabının ne olacağı yönündeki soruyla ilgili ise şu yorumu yaptı:

"Bugünden ileriye dönük herhangi bir öngörüde bulunmak istemiyorum ama tabii ki Türkiye'nin de gerçekleri var. Bugün Galatasaray ile bu kadar çok özdeşleşmiş ve Galatasaray tarihinde ciddi bir yer almış bir hoca olarak ben veya başkası ileriki yıllarda Fenerbahçe'den teklif alır mı, o teklifi alırsa bunu değerlendirir mi, bu gerçekten zor bir soru. Profesyonel olarak baktığınız zaman Türkiye'de ve dünyada her takımda çalışabilmeniz gerekiyor ama Türkiye'deyiz. Duygusal insanlarız. Türkiye'nin bazı gerçekleri var. Onun için açıkcası ben ileride Fenerbahçe'den bana teklif geleceğini, benim de Fenerbahçe'de çalışabileceğimi düşünmüyorum."
Eski Galatasaray basketbol takımı kaptanı Sinan Güler'in Fenerbahçe Doğuş'a transfer olması hakkında da değerlendirmede bulunan tecrübeli başantrenör, sözlerine şöyle devam etti:

"Profesyonel açıdan doğal karşılıyorum. Sinan Güler, Galatasaray'da bir THY Avrupa Ligi oyuncusuydu. Galatasaray'da, hedeflerde bir duraklama alanına girildiğini düşünüyorum. Bu, böyle kalmayacaktır. Gün gelecek Galatasaraylılar olarak takımı Avrupa basketbolunun zirvesine çıkartacağız. Sinan bu dönemde orada yer almak istemedi. Galatasaray yönetiminden de benim aldığım duyum, bu konuda çok ciddi bir istek olmadığı yönündeydi. Sinan Güler'le konuştuğumda takımın başında kalması için kimseden çok ciddi ve ısrarcı bir teklif almadığını söyledi. Sinan gibi bir oyuncuyu takımda gerçekten, samimi olarak tutmak istiyorsanız bunun gereklerini yapmanız lazım. Avrupa Ligi şampiyonu olan bir takıma gitmek her sporcunun hayalidir."

"GALATASARAY FUTBOL TAKIMI, ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK FAVORİSİ"

Galatasaray Futbol Takımı'nın Süper Lig'e iyi bir başlangıç yapmasının kulüp açısından önemini anlatan Ataman, sarı-kırmızılıları şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gördüğünü kaydetti.

Ergin Ataman, sarı-kırmızılı kulüpte basketbol haricinde diğer branşlarda da bütçe düşürme yoluna gidileceğini düşündüğünü anlatarak, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bu duruma açıkçası şaşırdım çünkü sezon başında basketbolda küçülme olacağı söylendiği zaman ben bunun Galatasaray'ın genelinde yapılacağını düşünmüştüm. Futbol takımında tamamen aksi oldu, ciddi yatırımlar ve çok önemli transferler yapıldı. Bu transferler sonucunda takım iyi bir kadroya sahip oldu ve lige iyi bir başlangıç yaptı. Galatasaray'ın rakibinin oyununu bozan futbolunu çok beğeniyorum. Bunun bütün maçlarda bir sistem olarak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Fenerbahçe derbisinde stattaydım. Galatasaray takımının taraftarla beraber oluşturduğu baskıyı bütün maçlarda sürdürmesi gerekiyor. Galatasaray'ı, şampiyonluğun en büyük favorisi olarak görüyorum. Galatasaray Futbol Takımı'nın başarısı kulübün geleceği için çok önemli."

Ataman'ın hedefi Galatasaray başkanlığı | NTV
 
baskanlikmi sen daha basket takimi yönetemiyosun. sen dalgami geciyosun ergin efendi ? bu takimi bu hale getiren sensin. son parayida harcadin icine ettin bi cuval inciri berbat ettin simdi senin aldigin kazmalarin biri cinde biri japonyada öbürü usak sportifde falan oynuyo hani hedefimiz final four diyodun ya euroleagde hani muhtesem kadro kurduk diyodun ya hani !
 
baskanlikmi sen daha basket takimi yönetemiyosun. sen dalgami geciyosun ergin efendi ? bu takimi bu hale getiren sensin. son parayida harcadin icine ettin bi cuval inciri berbat ettin simdi senin aldigin kazmalarin biri cinde biri japonyada öbürü usak sportifde falan oynuyo hani hedefimiz final four diyodun ya euroleagde hani muhtesem kadro kurduk diyodun ya hani !


umit vaadeden bir post
benim bildigim gsc bu postu gorur gormez sana catar renktas
 
Üst Alt