Erman Toroğlu: "Dursun Özbek'in otelleri dolu da takımı boş!"


erman-toroglu-musteki-sifatiyla-emniyette-1508762.Jpeg


Ünlü futbol yorumcusu Erman Toroğlu, Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 1-0 mağlup ettiği derbiyi değerlendirdi. Toroğlu birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu.


İŞTE TOROĞLU'NUN YORUMLARI:

Yukarısı bitti bu geceki sonucun ardından. 2-0 olsaydı skor, 5-0 biterdi maç. Galatasaray o pozisyondaydı ve çabuk havlu atardı. Direksiyonu eline aldı Beşiktaş, istediği gibi kullandı arabayı. Ortada sıçan oynadılar, Galatasaray’a karşı. Beşiktaş bu maçı böyle oynar. Mağlup olmam dedi, olmadı. Galatasaray’ın karar vermesi lazım.

Önce yönetim karar verecek. Asarım, keserim, oyuncuyu atarımı bırakacak. Şenol Güneş, üç oyuncuyu kadro dışı bıraktı mı. İdmanda değil, maçta suratına eldiven attılar Güneş’in. Kadro dışı bırakamaz mıydı? Adam yönetmeyi biliyor. Yöneteceksin.

Galatasaray yönetimi çok acemi. Galatasaray Başkanı otellerini de böyle yönetiyorsa, otel falan kalmaz ortada. Otelleri dolu da takım boş. Galatasaray’da seneye kimleri bırakır, kimleri yollarsınız. Kaç topçu kalır? Hikaye anlatmasın kimse. Beşiktaş’a dönelim, kim gider, kim kalır. Kovsan gitmezler. Durum bu kadar basit. Tablo ortada.

Beşiktaş yukarıda kalmayı hakeden bir takım. Galatasaray da haketmiyor. Fenerbahçe haketmiyor. Medipol Başakşehir hakkediyor. 4 takımın 2’si hakkediyor. Diğer ikisi haketmiyor. Bu kadar kestirme. Şubat bitti, lig de bitti. Var mı sözü olan. Beşiktaş’ın attığı gol şans diyecekler, adama çarptı diyecekler. Şans futbolda kuvvetliye güler. Ceza alanına çok girer, topa vurur, çarpar girer. Bu böyledir. Başakşehir’in şansını Beşiktaş ve Galatasaray maçları sonrası göreceğiz.

Beşiktaş bugün yenilse de giderdi ama öyle bir maç ki rakipleri havlu attı bu gece. Fenerbahçe ve Galatasaray bitti. Aziz Yıldırım inşaat, Dursun Özbek otel işlerine bakacak artık. Bundan sonra içeriden de rahat olmayacaklar. Tudor birkaç kişiyi kadro dışı bırakır şimdi. İki maç sonra Galatasaray yönetimi Tudor’un arkasındayız derse geçmiş olsun o da gider.

Puan olayı var ortada. Kazanmaya mecbur olan Galatasaray. Beşiktaş öyle değil. Galatasaray’ın tavır koyup, rest çekmesi lazım. Rest çekebiliyor mu bu önemli. Tudor’a şu soruldu, “Karabük’ten geldiniz. Galatasaray’daki futbolcuların şekilleri sizin planlarınıza uyuyor mu?” dedi.

Verdiği cevap doğruydu. “3-5-2, 4-5-1 falana takılmam, takım olarak başarıya inanırım, takım oyunu önemli” dedi. İlk yarıda top Beşiktaş’ta fazla kaldı. Daha fazla kalmasına rağmen tehlike yaratabildiler mi, hayır. Topla daha az oynamasına rağmen Galatasaray tehlike yarattı mı. Bir pozisyonu var.

İki takım futbolcuları agresif, sinir gerici olaylara girmiyorlar. Birbirlerine saygılılar. Faul ya da ters hareket yapan özür diliyor. Beşiktaş-Galatasaray maçları hakem için zor değildir. Pek bir şey olmaz bu iki takımın maçlarında. Fenerbahçe-Galatasaray derbisi 5 yıldızdır. Galatasaray arkadaki 3’lü adamını hiç oyuna sokmadı.

Sneijder bu kez kenarda değil, ortada oynadı. O da fazla hareket sahası bulamadı. Top alsa bir şeyler yapacak ama Beşiktaş orta sahadaki daha iyi top yaptı. Galatasaray hamle yapamadı. Ona lazım 3 puan daha çok.

Hamle ondan gelmedi. Hiçbir takım ve hiçbir futbolcu şu dakikada gol atayım, yatayım demez. Anadolu’dan gelen takımlar büyüklere karşı oynarken, 15. Dakikada gol bulursa iyi değil. Ama 85-86 bulursa, ikinciyi de bulur. Galatasaray ise o tarz bir aciz takım değil. Beşiktaş kontrollü, hazır ama Galatasaray kadro arayışında hala.

Aboubakar değişik bir adam. Cenk bugün top tutamadı ilk yarıda. Aboubakar hacıyatmaz gibi bir adam. Cenk ise düz. Eren Derdiyok’un sahaya girmesi için hücum edip kenarlardan orta yapman lazım.

Quaresma diyor herkes ama Beşiktaş’a geldiğinden beri büyük maçı yok. De Jong ise canlı bomba. Kımıldayamıyor. Akıllı futbolcu onu iki sarı karttan attırırdı. Topu kaybedince seni kaçırınca basıyor.

Ligin 22. haftasında oynanan Galatasaray - Beşiktaş maçının 60. dakikasında Selçuk İnan'ın yerine dahil olan Tolga Ciğerci sarı kırmızılı taraftarların hedefi oldu.

Fanatik


Erman Toroğlu: “Dursun Ozbek’in otelleri dolu da takımı boş!”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu adamın yöneticiler, hakemler hakkında yaptığı yorumlara katılıyorum. Tüm medya Aziz'in kuklası iken bu adam eleştirirdi. Şimdi de bizim başkanı eleştiriyor. Fenerbahçe'nin düştüğü duruma düşmeyelim. Henüz yolun başındayken düşüşün başındayken bunlardan kurtulmamız lazım. Kanser yayılırsa temizleyemezsin ex olursun.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Bugünkü yazisinin sonunda bjk 2 yi atsa mac 4-5 olurdu diye yazmış.ulan GSARAY düşmanı doberman maçta kargalarin tek pozisyonu bile yokken hayalmi goruyon 4-5 olurdu ne demek lan angus?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Bugünkü yazisinin sonunda bjk 2 yi atsa mac 4-5 olurdu diye yazmış.ulan GSARAY düşmanı doberman maçta kargalarin tek pozisyonu bile yokken hayalmi goruyon 4-5 olurdu ne demek lan angus?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk 75 dakika 4-2-4 son 15 dakika 2-6-2 şeklinde anlamsız bir futbol oynadık daha doğrusu oynamaya çalıştık.
Maçı izlemedin galiba. Doğru diyor, 2-0 olsaydı farka giderdi maç. Çünkü sahada takım ve taktik yoktu.
 
Üst Alt