Erman Toroğlu: "Futbolu yaktılar" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erman Toroğlu: "Futbolu yaktılar"

Erciyes'in net golü verilmedi. Baronlar rahat etsin, işçiler ölsün. Sonra da 'adalet' diyeceksiniz. Geçiniz

Maalesef Türkiye'deki futbol gerçeği bu. Bodrum'da maçı televizyondan izliyorum.
Bir yanımda Galatasaraylılar, bir yanımda Beşiktaşlılar diğer yanımda Fenerbahçeliler.
Maça bakma açıları
tamamen kendileri açısından.
Ama sahada bir gerçek var. Kayseri Erciyesspor can derdinde.

Bu şuna benziyor: Herkes patronları konuşuyor. Senin patron daha zengin olsun, öteki patron daha zengin olsun.
Hangi patron? Kömür ocakları sahipleri.
Birisi A, birisi B, birisi de C...

Peki işçiler ne olacak yüzlerce metre aşağıda çalışan, ölüm kalım mücadelesi veren. Kayseri Erciyes gibi. O ölsün. Yukarıdaki baronlar rahat etsin. Ayıptır beyler.

Dün akşamki maçı düzgün bir hakem idare etseydi belki de Kayseri Erciyes bundan sonraki galibiyetleriyle ligde kalırdı.

90 dakika boyunca hakem Mete Kalkavan ve yardımcılarının verdiği en doğru karar son dakikalarda Fenerbahçeli Diego'nun rakibine taktığı ayakla penaltı istemesiydi.

Bir tek orada doğru karar verdi hakem kardeşimiz.

Bir gün önce Ali Palabıyık, bir gün sonra bu FIFAhakemini.
Ondan sonra da Türkiye'de adaletten bahsediyorsunuz, geçiniz arkadaşlar.

EYYAM DİZ BOYU

Fenerbahçe
şöyle oynadı, böyle oynadı. Ne oynadı?

Evlere şenlik.Bir gün önceki Galatasaray'ı alıp dün geceki Fenerbahçe'ye vurun, cevap al birini vur ötekine.

Bizim ligimizden böyle bir şampiyon çıkacak. Bakın bakalım Kayseri Erciyes'in attığı gol acaba o mister Piero'dan kaç santim çıkacak. O santimler Erciyes'i mi, F.Bahçe'yi mi ya da Türk futbolunu mu yakacak.

Ama o pierolardan santim santim yıllarca Türk futbolunu yaktılar, hâlâ da göstere göstere yakmaya devam ediyorlar.
Helâl olsun onlara. Birileri sahada mücadele ediyor, birileri televizyonlarda.

Eyyam diz boyu, pislik diz boyu. Çok muazzam bir lig oynanıyormuş, süpermiş...

Mahalle maçları oynanıyor, futbol diye yediriyorsunuz.Ama seyirciler akıllı. Tribünlere bakarsanız görürsünüz.

ÇALIN BAŞINIZA

Erciyesspor küme düşecekmiş. Erciyes kim? Erciyes neci? Zurnanın son deliği. Zurnaya bakarsanız başında kim var, sonunda kim var görürsünüz. Ama şu var: Düşmeye namzet takımların futbolcuları çok daha yürekli ve candan oynuyorlar. Çünkü onların arkasında ne yalaka basın var ne yalaka televizyoncular. Hakeminizle, federasyonunuzla, özel! Televizyonlarınızla alın futbolunuzu çalın başınıza.

Son düzenleme:
Maçın özellikle son 15 dakikasında bütün verilen/verilmeyen fauller Fener'i atağa çıkartmaya, Erciyesspor'un ataklarını kesmeye yönelikti.

Ben o hakemden o penaltıyı vermesini beklerdim. Şaşırttı beni.

Maçtan sonra Stadyum isimli programı açtım. Hakem Kürsüsü denen bölümde eski MHK baskanı mıdır her ne haltsa, pozisyonları yorumladı. Ve utanmadan Diego'nun penaltı istediği pozisyonda yerdeki Erciyeslinin ayağını kaldırarak düşürdüğünü söyledi. Halbuki gözü olan herkesin gördüğü gibi ayak yerde. Diego'nun ayağının takılmasının etkisiyle ayak havaya kalkmakta.

%100 futbolu açtım Rıdvan Dilmen Erciyes'in nizami golünü es geçerek penaltıdan söz ediyor. Güntekin Onay hatırlatıyor o pozisyonu. 'Kronoloji' diyor.

Büyük ölçüde boka batmış; beceriksiz, kör, eyyamcı kaynayan bir 'spor' basını.

Son düzenleme:
7 senedir bişey değişmemiş.o erciyes ogun 1 puanı zor aldı,düşmek üzereydi maca cıkmadan önce.sonra düştü zaten.o sezonda gökhan gönül yerden kalkmıyodu,içerde rezil penaltılarla maclar almıslardı.

Üst Alt