Erman Toroğlu: "Galatasaray futbol oynuyorum diyorsa ben Trump'ım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erman Toroğlu: "Galatasaray futbol oynuyorum diyorsa ben Trump'ım"

1570554244661.png

Ünlü yorumcu eski hakem Erman Toroğlu, Gençlerbirliği - Galatasaray maçını değerlendirdi.

İLK YARI DEĞERLENDİRMESİ

"Galatasaray futbol oynuyorum diyorsa ben ABD Başkanı Donald Trump'ım. Galatasaray futbol oynamıyor. Bunun da sorumlusu Fatih Terim. Al Ersun Yanal'ı vur Fatih Terim'e... İkisi de aynı. Ligin sonuncusu Gençlerbirliği'ne karşı pozisyonunuz yok. Gençlerbirliği'nin net pozisyonları vardı. Fenerbahçe ve Galatasaray aynı, Beşiktaş bunlardan da kötü. Maçı izlerken uykum geldi. Türkiye'de futbol buysa ben izlemem. Kendi işimi baltalıyorum ama izlemem. 2. Lig maçları daha heyacanlı oluyor. Galatasaray çok kötü bunun da sorumlusu Fatih Terim. "

MARİANO'NUN POZİSYONU KIRMIZI KART MI?
"Mariano'nun pozisyonunda Gençlerbirliği oyuncusuna sarı Mariano'ya da sarı kart ve kırmızı kart verilebilir. Gençlerbirliği oyuncusuna sarı kart vermiyorsan Mariano'ya kesin kırmızı kart vermen lazım. Galatasaray'da mücadele eden futbolcu yok. Galatasaray hakemle uğraşacağına 10 dakika futbol oynasa daha güzel olurdu. Babel'in de artık oynaması lazım. Babel'i top kapması için değil asist ya da şut atması için oynatıyorsunuz. "

MAÇ SONU DEĞERLENDİRMESİ
"Galatasaray'ın oynadığı futbol zavallı. Bunun tek sorumlusu Fatih Terim. Yabancılar Fatih Terim'i sallamıyorlar. Galatasaray takımı çalışmamış. Sen Galatasaray'san sahada bir şeyler yapacaksın Gençlerlerbirliği takımına karşı, yenersin, yenilirsin ayrı. Feghouli'nin oyundan çıkması tam bir fiyasko. Galatasaray'daki iletişim bozukluğunun sebebi otorite sorunudur. Bunun da sorumlusu Fatih Terim'dir. Halil Umut Meler, senin futbolcularından fazla koştu. Perşembe maç yönetti ama 8-9 oyuncudan fazla koşmuştur."

"BELHANDA'NIN POZİSYONU PENALTI"
Bu akşam maçta Feghouli değil de yanlışlıkla Muslera çıksaydı. Ne olurdu? Çok büyük sıkıntı olurdu. Babel'in kafası ampul gibi yanıyor ama sahte oynuyor, kaça oynuyor? Kafayı ampul yapmış, oynadığı futbolla da ampul gibi yansın biraz... Ben olsam Mariano ve Ayite'ye sarı kart verirdim. Belhanda'nın pozisyonu net penaltı. Belhanda inandırıcı gelmiyor. Belhanda'nın düşüşüne pek inanmadım. Ayakta kalmaya çabalamıyor.

Haber3

Hapsinde haklı penaltı pozisyonu da Türkiye de verilecek bir penaltı Avrupa liglerinde çalmazlar premier lig de felan belhanda ya sarı bile çıkabilir abartmıyorum bu yıl 2 3 tane Türkiye de penaltı çalınacak pozisyona ingiliz hakemler aldatma dan sarı kart verdi hakemler kolay çalınca penaltıları oyuncularda almaya çalışıyor belhanda premier ligde olsa bırakmaz o pozisyonda kendini hakemler artık böyle pozisyonlara penaltı kimseye çalmayacaksa eyvallah da biliyoruz ki aleyhimize veya lehimize aynı pozisyondan penaltı çalındığı olacak standart yok yani..

Müthiş İtalyan kodüsyonerimiz de patladı sanki?!..Sezon başında elinden geçmiş tek bir futbolcu bile fiziken yeterli durumda değil...

bence bizim oyuncularımızın çoğu futbolu bırakma evresine geldiği için kondisyonerlik bir durum değil bu.

fiziksel olarak bir kaç oyuncu hariç bütün kadro düşüşe geçmiş oyunculardan kurulu. artık bu oyuncuların üst liglerde vakti doldu. biz zorluyoruz hala.

bence bizim oyuncularımızın çoğu futbolu bırakma evresine geldiği için kondisyonerlik bir durum değil bu.

fiziksel olarak bir kaç oyuncu hariç bütün kadro düşüşe geçmiş oyunculardan kurulu. artık bu oyuncuların üst liglerde vakti doldu. biz zorluyoruz hala.

Katılıyorum. ''Dinamizm'' diyip duruyorum zaten iki yıldır...Ancak bu durum bile tek başına izah edemez mevcut acizliği. Emre B. - Atiba - Sosa gibi örnekler ortada...

Sezon başı kamp geçiren hiçbir oyuncu sakatlık yaşamadı. Sakatlık yaşayıp takımdan eksilenler Falcao, Lemina gibi takıma sonradan katılanlar. PSG en iyi kulüpler arasında Tuchel sayesinde sahada en çok hareket eden top kulüplerden biri onlardan çok koşarak maç bitirdik, hem de PSG kadar pas yapmamıza rağmen. Çok kişinin söylediğinin aksine takımın yaşıyla baskının da bir alakası olduğunu sanmıyorum. Sarri'nin Juventus'u bizden 1 yaş ufak, Guardiola'nın City'si 2, Tuchel'in PSG'si 1.5. Baskı dediğin Sabri gibi tek adamın sağbekten yardırıp kaleye basması değildir, takım halinde sahayı daraltıp rakibin pas opsiyonunu çalışmaz hale getirmektir. Bizim şu sahaya yerleşimimiz, oyuncular arasındaki kopukluğumuzla 30 değil 18 yaşında olsa yine Fatih Terim'in artık anca gönlünde tasarlayabildiği baskı oyununu oynayamayız.

MAÇ SONU DEĞERLENDİRMESİ
"Galatasaray'ın oynadığı futbol zavallı. Bunun tek sorumlusu Fatih Terim. Yabancılar Fatih Terim'i sallamıyorlar. Galatasaray takımı çalışmamış. Sen Galatasaray'san sahada bir şeyler yapacaksın Gençlerlerbirliği takımına karşı, yenersin, yenilirsin ayrı. Feghouli'nin oyundan çıkması tam bir fiyasko. Galatasaray'daki iletişim bozukluğunun sebebi otorite sorunudur. Bunun da sorumlusu Fatih Terim'dir. Halil Umut Meler, senin futbolcularından fazla koştu. Perşembe maç yönetti ama 8-9 oyuncudan fazla koşmuştur."

Hapsinde haklı penaltı pozisyonu da Türkiye de verilecek bir penaltı Avrupa liglerinde çalmazlar premier lig de felan belhanda ya sarı bile çıkabilir abartmıyorum bu yıl 2 3 tane Türkiye de penaltı çalınacak pozisyona ingiliz hakemler aldatma dan sarı kart verdi hakemler kolay çalınca penaltıları oyuncularda almaya çalışıyor belhanda premier ligde olsa bırakmaz o pozisyonda kendini hakemler artık böyle pozisyonlara penaltı kimseye çalmayacaksa eyvallah da biliyoruz ki aleyhimize veya lehimize aynı pozisyondan penaltı çalındığı olacak standart yok yani..

Yahu arkadaş belhandanın pozisyonu sizin bahsettiğiniz gibi hafif bir pozisyon değil.Yahu adam bildiğin çekmeyi geçtim tutarak indirmiş.
Bundan daha net penaltı gösteremezsin bana.Dünya üzerinde bu pozisyonda ayakta duracak futbolcu yok.

Premier ligdede liverpolun bu hafta son dakikada kazandığı penaltıya iyi bakın.

Premier lig ve üst düzey liglerle aramızdaki tek fark bizdeki oyuncular sahtekar.Çok rahat kendilerini atıyorlar veya bırakıyorlar.
İngilteredeki oyuncular hakemi çok fazla zor durumda bırakmıyorlar..

Üst Alt