erol bulut | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Alanyaspor'un Teknik Direktoru.

Sampiyonlar Ligi hesabi Sergio Ramos'un ilk Sampiyonlar Ligi golunu paylasmis.Ben de golde asisti kim yapti diye arastirirken ayni macta Erol Bulut'un da ters ayagiyla Real'e golu oldugunu ogrendim.Olympiakos 2-1 almis maci bu arada

Real'in forveti Soldado,sol acigi Robinho.

Yine gereksiz bilgiye doydum durduk yere.

2 senedir yaptıklarıyla ligin en başarılı 2. hocası. (Bence Fatih hocadan çok daha çalışkan ama 2 şampiyonluk yaşamış adamın da önüne koyacak halimiz yok tabii) Hayvan gibi fizik, muazzam kontra, duran top organizasyonlarıyla Bundesliga takımı gibi takım yapmış. Fener'in bu adamı görmeyip gazcı Ersun'a gitmesi büyük şans. Lafta Galatasaraylı Okan'ın gelmesindense illa bir yerli olacaksa Erol'un gelmesini yeğlerim ama Ersun sezon sonu kovalayınca Fener kuşkusuz üzerine atlayacaktır.

İlk defa ligde bir hocanın FB'yi taktik anlayış ile pasif hale getirdiğini gördüm.FB'nin kadrosu çok yetersiz, herkesin malumu.Ancak bazı bölgelerde çok üst düzey oyunları var,oyun da bu üst düzey oyuncular üzerinden yürüyor(Gustavo,Muric,Jailson,Kruze)...Ersun hoca takımı yetersiz olduğu için çok efektif kullanıyor.Basit şekilde anlatirsak takımı ikiye bölmüş.Defans yapacaklar (Serdar,Dirar, Tolga, Ozan)ve hücum yapacaklar (Jailson,Gustavo, Rodriguez,Cruze,Muric) diye.Gerek stoper-sol bek eksiği gerekse de yetenekli oyuncu grubunun azlığı bu oyun düzenine itmiş onları...
Basit şekilde anlatirsak FB nin oyun anlayışı topa sahip olup topu kalesinden uzak tutmak ve pas istasyonu oyuncuları ile topu ileriye sağlıklı taşıyıp pozisyon bulmak.Sistem ayağı düzgün iki defans Jailson ve Gustavo'nun topu oyuna sokması, sonrasında da yine Gustavo nun topu ve oyunu yönlendirmesi ile ilerliyor.İleri taşınan toplarda Rodriguez kanadıyla (rakibin etkili olduğu kanada göre Tolga-Rodrigez kanat değişiyor çoğu maçta) Muric ve Cruze ile pozisyona dönüşüyor... Diğer oyuncular ise sadece rakibi durdurmak, takiben top çalma görevi ile geziniyor.Topu kapinca tekra tekrar aynı oyun oynanıyor.Basit ama efektif bir yöntem.Fizik gücü de olunca, karşıda da taktikten yoksun antrenörleri bulunca skor alınıyor.
Erol Hoca ise bu basit taktiği hem ilk yarıda ki maçta hem de ikinci yarıda ki maçta çok rahat çözüp sonuçları aldı.Kendisini tebrik ediyorum.FB nin geriden topu oyuna sokan iki ismi Jailson ve Gustavo'ya baskı yaptı.Topu Serdar,Dirar, Isla gibi yeteneksizlere verdirdi.Gustavo top almak için adeta çırpındı ama Bakesetas da onunla adam adama oynadı.Sonucunda yeteneksiz ordusu oyunu kuramadi ve sistem çöktü.Sonrasi Cruze ve Vedat oyun kurmaya geldi.O zamanda takım hâlinde blok şekilde defansı öne çekip rakibi ofsayta düşürdü.Zaten FB li forvetler de yoruldu.Tek opsiyon Rodriguez kalmıştı, onun da karşında hızlı bir oyuncu olunca o da uretemedi.
Sonuçta bundan sonra FB ile oynayacak takımlara FByi yenmenin basit ama etkili formülünü gösterdi.Jailson ve Gustavo'ya baskı yap FB mat.Diger yeteneksiz ordusu hiç bir şey üretemez.

Kendisi tam anlamiyla bir Galatasaray dusmanidir , daha once bizim macta Chedjou ile kavga etti , ardinan tunelde satasti.
Bizim maclarda hep hunharca sevindi hareket cekerek.
Son macta Fatih Terime bakip yukari isaret etmesi , ve ardindan Hasan Sasla dalasmasi.
Kara listeye dahil edilmistir

1581856377490.png1581856673529.png
1581856830187.png1581856389592.png

Son düzenleme:
Üst Alt